Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-11, 09:55   #316
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Din lipsa de jante pare asa 'cheala'in spate ...eleron nu ii pun ca am mers pe clean si clean ramane ....

Te salut!!
Posibil
Salutari si din partea mea.
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 10-08-11, 13:03   #317
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by jumP3rCS View Post
GJ-09-PRE
O VEZI AICI https://forum.4tuning.ro/118-masina-m...9-jtd-pre.html
POATE NE VEDEM LA O BERE SA MAI IMPARTIM PARERI
STIMA
AAA gata stiu masina ai capota neagra ,cu prima ocazie iesim fara probleme daca e sa te pot ajuta cu ceva ,cu ceea mai mare placere ..


Te salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 10-08-11, 14:37   #318
jumP3rCS

Stage 5
 
jumP3rCS's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 780
Member of:
[Fiat]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
AAA gata stiu masina ai capota neagra ,cu prima ocazie iesim fara probleme daca e sa te pot ajuta cu ceva ,cu ceea mai mare placere ..


Te salut!
azi ma invart prin oras in cautare de locuinta si maine la fel! da un apel la 0768303116!
cand vezi reply u !
Stima!
jumP3rCS is offline   Reply With Quote
Old 16-08-11, 14:27   #319
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Dupa o mica pauza revenim in forta ca sa zic asa ...adica azi am comandat :filtru de ulei filtru de aer si uleiul practic urmeaza schimburile plus suportul dintre motor si cutie pentru ca este dus si vreau sa il schimb ,maine o sa imi vina piesele comandate cred ca tot maine o sa le si fac ,totodata o sa schimb si butucul de pe dreapta complet cu tot ce trebuie (rument ,saboti)tot azii i-am facut si asigurare decii intr-un cuvant a fost zii de salariu pentru masina

Maine o sa revin cu poze de la transplanturii

Va salut
sike is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 10:33   #320
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Salutare pana la urma am reusit aseara cam tot ce aveam de pus pe masina si anume :am schimbat filtru de aer de ulei,uleiul plus ambele butucuri de pe spate impreuna cu rulmentii si sabotii de frana practic spatele e nou-noutz din pacate suportul dintre motor si cutie nu am putut sa il schimb datorita surubului care nu a vrut sa se desfaca ... dar o sa merg saptamana viitoare sa mi-l desfaca aseara ne mai avand nici timp nu de alta dar am termin la 11 noaptea ,oricum in mare sunt foarte multumit de rezultat nu se mai aud rulmentiii roata numai are joc intr-un cuvant da-i un ban si ai calitate ,o sa urmeze si fata unde m-ai am de schimbat 2 bucsii de la brat si pot sa zic ca pe parte de articulatii e tipla ....ca planurii de viitor sunt urmatoarele:

De schimbat bucsile de la bratele fata

-de schimbat suport motor -cutie

-de vopsit partea cu reparatia de la spoiler

-si inainte de iarna o sa imi schimb si bujiile ca sa fie treaba treaba

-Si nu in cele din urma JENTIILIII desii pute-am sa imi iau un set lejer la catii banii am bagat in articulatie si suspensie dar am preferat sa am siguranta m-ai ales ca masina circula zilnic

--aaa si trebuie sa curat tapiteria din nou ca am murdarit-o

Mult a fost putin a m-ai ramas ...Multumesc mult pentru ajutor rove si alin super baietii

Restu e can-can

O sa pun si ceva poze cu operatia
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0100.jpg
Views:	65
Size:	626.1 KB
ID:	2124265   Click image for larger version

Name:	Fotografie0101.jpg
Views:	35
Size:	543.2 KB
ID:	2124266   Click image for larger version

Name:	Fotografie0102.jpg
Views:	32
Size:	611.0 KB
ID:	2124267  

Click image for larger version

Name:	Fotografie0104.jpg
Views:	33
Size:	580.0 KB
ID:	2124268   Click image for larger version

Name:	Fotografie0106.jpg
Views:	24
Size:	526.8 KB
ID:	2124269   Click image for larger version

Name:	Fotografie0108.jpg
Views:	27
Size:	526.7 KB
ID:	2124270  

Click image for larger version

Name:	Fotografie0109.jpg
Views:	25
Size:	535.0 KB
ID:	2124271  
sike is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 13:24   #321
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

eu nu inteleg un lucru. am avut punto timp de 2 ani jumate si nu am bagat nici jumate din cati bani ai bagat tu in masina. . chiar asa de praf e masina? toate bat?
__________________
Golf Mk1 - 1.8T 1978 Project!
Detman is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 13:48   #322
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
eu nu inteleg un lucru. am avut punto timp de 2 ani jumate si nu am bagat nici jumate din cati bani ai bagat tu in masina. . chiar asa de praf e masina? toate bat?
Da buna asta nu man nu bat toate numai ca eu sunt adeptul cand incep un lucru il fac pana la capat vreau totul nou intelegi daca m-ai cunoaste ti-ai da seama ,bine acuma nu estii singuru care imi zice ca am bagat multii baniii m-am obisnuit prima data cand am luat masina totii imi ziceau ca e garaj acuma ca bag multii banii in ea dar na in sfarsit eu m-am obisnuit cu marea majoritate dar tinand cont ca banii pe care i-am bagat masina si a scos cu varf si indesat sant multe pe care nu le pot posta aicii ca sa potii sa intelegii mai bine plus ca sant unii de baga mult mai mult ca mine asa ca eu consider ca sunt 'pistol cu apa' pe langa altii ,


Te salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 16:42   #323
jumP3rCS

Stage 5
 
jumP3rCS's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 780
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

nici eu nu bag bani in ea prea des! DAr cand bag,bag )! deaia nu mai vedeam masina pe strada la locu ei vis-a-vis de vulcanizarea aia! trebuie sa ma apuc si eu de a mea! sal! si poate dai berea aia )
__________________
Vand fibra de sticla - Rasina si intaritor - pentru reparatii auto / barci / carene scutere etc!
Poti sa iti faci modificari la spoilere, sa iti confectionezi praguri, pleoape etc! Viziteaza anunturile mele!!
jumP3rCS is offline   Reply With Quote
Old 19-08-11, 18:04   #324
rove andy

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 93
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

ce fotogenic sunt man nu conteaza ca zice lumea ca ai bagat atatia bani in ea,imp e produsu.nu esti singuru care a bagat atatia bani in masina(aproximativ 1700euro eu)bafta cu ea in continuare si ast sa schimbam si restu
rove andy is offline   Reply With Quote
Old 22-08-11, 11:34   #325
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by rove andy View Post
ce fotogenic sunt man nu conteaza ca zice lumea ca ai bagat atatia bani in ea,imp e produsu.nu esti singuru care a bagat atatia bani in masina(aproximativ 1700euro eu)bafta cu ea in continuare si ast sa schimbam si restu
Mersii man de incurajarii si de ajutor tot odata tu stii ca am m-ai vorbit amandoi subiectul asta si stii cam cum gandesc eu o sa te sun zilele astea sa schimbam si restul si sa termin odata cu toata treaba


Te salut
sike is offline   Reply With Quote
Old 29-08-11, 11:10   #326
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

CUMPAR CAPAT PLANETARA (SAU PLANTARA INTREAGA ) PENTRU FIAT PUNTO 1.2 8 V AN DE FAB 2001 PARTEA STANGA ,CINE POATE SA MA AJUTE E RUGAT ORI SA POSTEZE AICII ORI LA NUMAR DE TEL: 0767944311 ..ROG SERIOZITATE


Multumesc frumos!
sike is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 08:37   #327
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Desii nu stiu de unde sa incep povestea dar incerc sa o spun cat mai in detaliu nu de alta dar am ce povestiii : Poi incepe cam asa mi-a ramas la un moment dat de schimbat un suport intre cutie si motor toate bune si frumoase pana aicii ,numai ca intr-una din zilele trecute m-am hotarat sa merg sa il schimb dar am zis ca nu merg la mecanicul meu 'rove andy' in ideea in care am zis ca sant doar 2 suruburii de schimbat puii meiii m-am dus pana la urma la un mecanic am urcat-o pe rampa (abia am reusit ) mi-a desfacut un surub iar celalalt s-a rupt in motor am simtit ca pica ceru pe mine cand am vazut ca sa retezat,ok am zis hai ca sa intamplat plm akuma il intreb pe om pot sa merg cu ea asa pt o zii la care omu imi zice da ajungI si la CONSTANTA CU EA zic ok aveam o temere mare plm mergeam cu 30 km'h dimineata cand sa plec ghici ce :'pana m-am dus la vulcanizare ca melcu mi-am facut pana ,cand sa plec numai intra in viteza ghicii ce pfff motorul se lasase pe planetare si astfel cea de pe stanga a iesit din cutie ,bineinteles am luat-o remorcata pana la service nervi cat cuprinde am cautat planetara completa cu totul am fost si la severin si nimica sufletul pana la urma am comandat de nou capatul cu totul inclusiv burduf ,dupa a urmat montajul si mai era ceva de scos surubu de la suport ,pana la urma am stat5 ore langa masina si au rezolvat-o ,am plecat pana la urma de acolo cand sa ajung aproape de casa ghicii ce ? Numai intra in viteza am crezut ca lesin acolo zic nu se poate sa am atata ghinion ..pfff iesise din partea cu roata akuma (uitase sa imi bage siguranta pe partea aceea ) a doua zii am dus-o si mi-a rezolvat-o cu o siguranta pusa acolo si asa s-a terminat calvaru


Si ceva poze cu masina pe rampa !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0124.jpg
Views:	75
Size:	599.9 KB
ID:	2138911   Click image for larger version

Name:	Fotografie0125.jpg
Views:	56
Size:	494.9 KB
ID:	2138912  
sike is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 08:47   #328
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

zilele astea am reusit sa dau jantele care le-am avut ,le-am trimis tocmai la piatra neamt ,totul a decurs ok omul ff multumit de ele ,s-au vandut fara cauciucuri ,cauciucurile ramanand la mine ,ierii dupa fff multe zile de asteptare am reusit sa ii iau tenesii noi ,am luat ceva in limita bunului simt am zis mai bine calitate decat sa iau iara sa fac la ele ,astfel mi-am luat o pereche de jante marca :PLW sau FLW nu stiu exact ,aduse din germania 7.5 j ,arata fff ok is nelovite sau mai stiu eu ce alte narozii ,am optat pentru astea pt ca m-am saturat sa tot modific ,vruiam pe 16 cu 9 j spate dar am zis pas ,la un moment dat ti se ia de roluit la aripi pune distantiere schimba prezoane si din astea lasa mai punem si ce se potriveste ,plus ca mi-e unul imi plac mult am si 2 poze facute cu telefonul cel putin ca idee
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0130.jpg
Views:	114
Size:	636.5 KB
ID:	2138961   Click image for larger version

Name:	Fotografie0131.jpg
Views:	92
Size:	619.2 KB
ID:	2138962  
sike is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 10:02   #329
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

arata bine
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-11, 10:32   #330
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Da stiu ca ai avut ceva ghinion...Bine ca s-a terminat,din pacate e si plin de mecanici vai de steaua lor...

Nu arata rau deloc cu noile incaltari! Sa dai jos capacele cu semnul Opel
__________________
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -