Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 22-12-10, 13:12   #16
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Dupa ce am terminat cu partea de mecanica am optat pt un kit xenon faza scurta deoarece 'lumanarile' care erau pe masina nu faceau pic de lumina si asa m-am hotarat sa imi pun xenon,apoi dupa xenon am optat si pt un angels eyes ,pus de mine munca de 2 zile ,desii fiind o motorizare mika pe masina am zis sa scot un sunet placut si am optat pt o toba Magna Flow originala(nu chinezarie )plus jumate din coloana din esapament schimbata ca sa se incadreze destul de ok (mult de munca traseu original fiind jalnic...)
super frumos punto-ul tau.imi place si culoarea si ce i-ai facut.arata super masina.app...am avut s eu unu negru ca al lui inger,dar a fost inlocuit de stilo.


PSoza c nr 2 din acest post este modificta in photoshop nuh?
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 14:26   #17
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
super frumos punto-ul tau.imi place si culoarea si ce i-ai facut.arata super masina.app...am avut s eu unu negru ca al lui inger,dar a fost inlocuit de stilo.


PSoza c nr 2 din acest post este modificta in photoshop nuh?
Saruma-na pt vorbele frumoase aduse ficatului ...nu pot sa zic ca iti stiu si ti-e povestioara adik ti-am urmarit postarile pe forum ...ce apreciez la tine e faptul ca apreciezii munca fiecaruia in parte asa cum poate si cum ii place ..si referitor la styloul tau.. foarte fain mi-e unu imi place mult...

In ceea ce priveste poza 2 da e facuta in photoshop :adik colegu meu de servicii s-a jucat un pic in photoshop!

Te salut..
sike is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 21:11   #18
radu_b_2006

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 7
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Asa sef...acuma dai cu ea jos si aia e.
Bafta,te-am pupat.
radu_b_2006 is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 21:20   #19
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by radu_b_2006 View Post
Asa sef...acuma dai cu ea jos si aia e.
Bafta,te-am pupat.
OHOOO ,bai banele...sef cum iti ziceam si azii dak masina nu se schimba pana in primavara va avea urmatoarele:

alte jante ,pragurii, suspensie sport,alt spoiler spate si multe altele si stii ca eu tot timpul cand am zis ceva nu am fost numai de vorbe ...dak nu era sa bag si in casa baniii le avea pe toate iarna asta...dar na toate la randu lor...si pana sa o las eu pe a mea dai u cu morifa (adik morii faaa)P)josss de pamant,ca tare mi sunt curioss cum iar sta... si de restu ne ocupam noi mai restilizam mai una alta 'ca doar este in domeniu' ar trebui sa ii facii si u la masina ta un forum ca ai ce posta

STIMEEE...
sike is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 01:05   #20
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

dragut, ce suspensie ai?
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 09:48   #21
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by BogdanWRC View Post
dragut, ce suspensie ai?

Salut,bogdan ce sa zic e modelul stock ce vine pe modelul asta SX,am inteles ca e semi-sport ...akuma sper sa nu ma insel mi-e majoritatea mi-au zis sa nu o schmb cu una sport ca sta destul de ok pe masina da park as incerca si ceva sport...

Te salut !
sike is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 10:32   #22
B-38-GMG

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 80
Member of:
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

salut, super frumoasa masinuta ta cat te-a dus vopsitul...intetionez sa o vopsesc pe a mea si vreau sa-mi fac o idee de pret...iar ca suspensie daca ai posibilitatea financiara de a o schimba crede-ma ca merita
B-38-GMG is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 10:37   #23
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by B-38-GMG View Post
salut, super frumoasa masinuta ta cat te-a dus vopsitul...intetionez sa o vopsesc pe a mea si vreau sa-mi fac o idee de pret...iar ca suspensie daca ai posibilitatea financiara de a o schimba crede-ma ca merita

Salut ,mersii frumos de aprecierii , vopsitul nu ma dus cine stie ce, adik l-am cunoscut pe baiatul care mi-a vopsito manopera a fost 700 de ron si iam mai dat eu 100 ron in plus deci total 800 ron ...si materiale cam de 300de ron undeva aicii Total 1100 ron

Sincer in legatura cu suspensia as fii curios sa vad ce diferente sunt intre ce am eu akuma si alteceva ..u ce suspensie ai pe masina ta?? sport?

Te salut
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PLM lowww.jpg
Views:	88
Size:	277.2 KB
ID:	1792055  
sike is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 10:54   #24
B-38-GMG

Stage 3
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 80
Member of:
[DACIA]
[Fiat]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Suspensia mea momentan este stok pana la vara, dar am un prieten care are spor fixa tatechnix si este incoparabil cu cea de pe masina mea, sta mult mult mai bine.
Ca pret pentru vopsit ai iesit foarte bine...eu am fost la un sevice sa intreb si ma duce in jur de 2000 lei putin peste chiar...mai este si alba...sper sa gasesc ceva mai ieftin.
B-38-GMG is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 11:02   #25
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

[QUOTE=B-38-GMG;3921045]Suspensia mea momentan este stok pana la vara, dar am un prieten care are spor fixa tatechnix si este incoparabil cu cea de pe masina mea, sta mult mult mai bine.
Ca pret pentru vopsit ai iesit foarte bine...eu am fost la un sevice sa intreb si ma duce in jur de 2000 lei putin peste chiar...mai este si alba...sper sa gasesc ceva mai ieftin.[/QUOT

Pff foarte mult ti-a cerut la mine a muncit fff mult la spoilere si plus bandourile ..decii avea toate motivele sa imi ceara banii mai multii,dar eu zic sa cautii pt ca tre sa gasestii ceva mai bun ca pret ..si eu ma gandeam la o suspensie tatechnix sport reglabila ...sant curios dak cumpar toata suspensia adik tot kitul oare intra si rulmentii de pe flasele telescoapelor in pret?

Te salut!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PLM lowww.jpg
Views:	57
Size:	277.2 KB
ID:	1792077  
sike is offline   Reply With Quote
Old 23-12-10, 18:53   #26
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

cel mai bun pret pt un set de suspensie FK ti-l pot da eu. eu mi-am luat suspensie, dar chestia e ca au fost ceva probleme si am primit-o doar dupa ce am vandut masina. in kitul de suspensie nu intra si flansele.

incearca sa cauti ceva jante frumoase, 7-8j fata si 8-9j spate. ar da foarte frumos in combinatie cu o suspensie reglabila.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 10:53   #27
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
cel mai bun pret pt un set de suspensie FK ti-l pot da eu. eu mi-am luat suspensie, dar chestia e ca au fost ceva probleme si am primit-o doar dupa ce am vandut masina. in kitul de suspensie nu intra si flansele.

incearca sa cauti ceva jante frumoase, 7-8j fata si 8-9j spate. ar da foarte frumos in combinatie cu o suspensie reglabila.
Salutare,ceea ce imi spui tu referitor la suspensie si jante e aceelasii lucru cu ce gandesc si eu si eu cred din punctu meu de vedere ca ce ai avut u in materie de jante pe punto..au fost exact cireasa de pe tort ,chestia e ca dak nu aveam si pe acasa de bagat ceva banuti(cam mult ce e drept)maine imi puneam suspensie ,dar astept un pret de la tine pe private ca stii cum e niciodata sa nu zici niciodata

Te salut!
sike is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 18:38   #28
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

pai, jantele erau keskin kt1, cea mai proasta chestia a fost ca erau 5x112, si a trebuit sa fac flanse de trecere, si deaceea am facut evazarile pe spate. incearca sa cauti ceva 4x100 sa nu faci flanse de trecere, si atunci nu umbli la aripile spate. alta chestie nashpa a fost ca am fost nevoit sa bag 195/40/16 pe jante ca sa nu frece in aripa, si am obtinut un stretch f mare pe spate, si nu mai era chiar asa de usor de folosit, ca sa nu zgariu buza la jante. eu zic ca cel mai ok e cu face JOKER, adik 8j fata, 9j spate. cel mai usor cu efect garantat si poti sa folosesti 195/45/15, cauciucuri omologate in Romania pe punto.

bafta si Sarbatori fericite.
ti-am lasat pe PM date despre suspensie.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 10:18   #29
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
pai, jantele erau keskin kt1, cea mai proasta chestia a fost ca erau 5x112, si a trebuit sa fac flanse de trecere, si deaceea am facut evazarile pe spate. incearca sa cauti ceva 4x100 sa nu faci flanse de trecere, si atunci nu umbli la aripile spate. alta chestie nashpa a fost ca am fost nevoit sa bag 195/40/16 pe jante ca sa nu frece in aripa, si am obtinut un stretch f mare pe spate, si nu mai era chiar asa de usor de folosit, ca sa nu zgariu buza la jante. eu zic ca cel mai ok e cu face JOKER, adik 8j fata, 9j spate. cel mai usor cu efect garantat si poti sa folosesti 195/45/15, cauciucuri omologate in Romania pe punto.

bafta si Sarbatori fericite.
ti-am lasat pe PM date despre suspensie.
Salut,mersii frumos de informatii foarte bune de altfel,si o sa raman pe ce mi-ai zis tu adik nu are rost sa ma complic aiurea m-ai ales ca ma folosesc de masina zilnic..

Sarbatorii fericite iti doresc,si un an plin de realizarii!!

Te salut!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	PLM lowww.jpg
Views:	51
Size:	277.2 KB
ID:	1798241  
sike is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 16:13   #30
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Un fiat si un 10 in engleza...

Salutare

Se vand jantele de pe masina cu tot cu cauciucuri (de vara) jantele se dau pt ca am achizitionat alte jante...

Jantele sunt din aluminiu fabricatie germania marca Zenden 7j

2 cauciucuri spate 205/50/15- aproape noi-braun

2 cauciucurii fata 195/50/15 -50%suta bune -continental

SUPER PRET DOAR 500 RON


VA SALUT CU RESPECT!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine1022.jpg
Views:	67
Size:	66.2 KB
ID:	1798865   Click image for larger version

Name:	Imagine1023.jpg
Views:	62
Size:	73.5 KB
ID:	1798866   Click image for larger version

Name:	Imagine1024.jpg
Views:	51
Size:	58.5 KB
ID:	1798867  

Click image for larger version

Name:	Imagine1025.jpg
Views:	54
Size:	64.1 KB
ID:	1798868   Click image for larger version

Name:	Imagine1026.jpg
Views:	54
Size:	64.9 KB
ID:	1798869   Click image for larger version

Name:	Imagine1027.jpg
Views:	79
Size:	86.9 KB
ID:	1798870  

sike is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -