Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 10-07-10, 18:04   #151
Flow_Flexatu

Stage 5
 
Flow_Flexatu's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 543
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

sall bro nebunie curata cu jantele astea,tari de tot si valvele abia astept sa vad masina gata,sa ne auzim cu bine
Flow_Flexatu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-10, 23:23   #152
electric_style
Opel Driver

Stage 5
 
electric_style's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

wow cat de bine pot arata jantele ! bafta multa in continuare cu ceea ce ti-ai propus !!! asteptam noi poze...
electric_style is offline   Reply With Quote
Old 13-07-10, 23:49   #153
jay_mgs

Stage 3
 
jay_mgs's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 160
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Salutari la toata lumea. Sunt nou pe forum, dar sper sa ma descurc.
Sper sa nu se supere Tonny ca scriu aici si nici sa nu fiu offtopic.
Ii reprezint pe cei care se fac raspunzatori de intarzierile aparute la masina lui Tonny pe partea de tinichigerie-vopsitorie si vreau sa prezint "public" scuzele noastre. Vom face tot posibilul sa ne respectam ultimul termen de finalizare si ne dorim sa facem din PSD nu una dintre cele mai frumoase Calibra din tara, ci, CEA mai frumoasa Calibra din Romania. Intradevar, Tonny are mai multe surprize ptr. voi, iar PSD-ul, cu siguranta va fi un etalon. Asa proprietar, asa masina!!!! Sa o tii tot asa amice!!!!! (abia acum te inteleg)
jay_mgs is offline   Reply With Quote
Old 15-07-10, 01:04   #154
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Quote:
Originally Posted by jay_mgs View Post
Salutari la toata lumea. Sunt nou pe forum, dar sper sa ma descurc.
Sper sa nu se supere Tonny ca scriu aici si nici sa nu fiu offtopic.
Ii reprezint pe cei care se fac raspunzatori de intarzierile aparute la masina lui Tonny pe partea de tinichigerie-vopsitorie si vreau sa prezint "public" scuzele noastre. Vom face tot posibilul sa ne respectam ultimul termen de finalizare si ne dorim sa facem din PSD nu una dintre cele mai frumoase Calibra din tara, ci, CEA mai frumoasa Calibra din Romania. Intradevar, Tonny are mai multe surprize ptr. voi, iar PSD-ul, cu siguranta va fi un etalon. Asa proprietar, asa masina!!!! Sa o tii tot asa amice!!!!! (abia acum te inteleg)
Felicitari pentru onoare,demnitate si caracter. Chiar daca esti nou / forum si este primul pas intr-o lume a rautatilor iti ures bun venit.
Nu am de ce sa ma supar ca scrii aici , este un forum liber unde toata lumea isi poate exprima parerea atunci cand vine vb. de masina si chiar de ce nu si de proprietar.
A lucra la o masina inseamna investitie permanenta,bani aruncati in vant sau poate nu. Mi-am dorit de la asta perfectiune si mi-am dorit ca lucrurile sa iasa asa cum trebuie , cand am o tinta imi doresc sa o si nimeresc. Nu stiu daca vreodata o sa fie cea mai frumoasa din tara insa pot promite si garanta cu siguranta ca o sa fie cea mai ingrijita sau ca voi face tot posibilul sa fie asa.

Sa stai zile si nopti sa socotesti sa tai sau sa adaugi sa pleci cu gandul ca uleiul,vaselina,vopseaua si toate celelalte de pe miile haine bune patate de ele au fost inutile este nu numai dureros dar si costisitor. Sa pleci la munca la 9 dimineata sa iesi la 19.00 sa pleci la garaj si sa tragi pana la 3-4 luni bune nu cred ca ar fi usor nimanui cum nici mie nu mi-a fost,poate , atunci cand vei finaliza si tu proiectul tau iar altul iti va face asa vei intelege adevarat insa.............. sa speram ca lucrurile nu vor sta asa.
Pentru moment astept sa termin toate cele sa le montez odata sa fie toata treaba gata ca sa relansez ceea ce am inceput cu vechi prieteni,ceea ce numesc si-mi doresc a fi in continuare stilul Night Team Racers!!!

O sa fie totul asa cum trebuie sa fie ! in scurta vreme poze si info cu toate cele!
__________________

NIGHT TEAM SERVICE OFERA SERVICII:
TINICHIGERIE - VOPSITORIE AUTO - RESTAURARI !
Reconditionåri jante din :magneziu,aluminiu,tablå cu crapàturi sau exfolieri in lac sau Plx. Noantäri in orice culoare,asemenea perlä de orice culoare,ne/metalizat indiferent de granulatie.
Persoanä de contact : Nume - Tonny , Nr. Tel. 0763.514.276 / 0745.162.882
Id mess - NIGHTTEAMRACERS, E-mail : SERVICE@NIGHTTEAMRACERS.RO
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 18-07-10, 21:14   #155
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Interiorul este gata retapitat si nu numai. Au venit noi elemente surpriza :P
Masina este si ea gata , ma asteapta pentru montat cuminte in zona de montaj a service-ului so.... in curand voi spune " en`joy PSD " :P

Pentru moment nu am timp absolut deloc iar montajul si mecanica imi vor lua si ele aproximativ 2 saptamani drept urmare cam in 1 luna sa zic ca totul este finalizat!
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 11:48   #156
alex.p7m

Stage 5
 
alex.p7m's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,699
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

deabea ast s`o vad vecine ... cand te vad aduk 2 beri sa bem :> ca bine s`au brodit arcurile alea :> e dreapta toata ( paranteza o fac ptr putinn off : un om de nota 20 - merita tot respectu )
__________________
YM alex_p7m sau TEL 0764.944.033
alex.p7m is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 12:58   #157
Kennedy

Stock
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 3
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

nush...eo sincer asa as lasa-o arata super asa
Kennedy is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 14:46   #158
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Ma astept la o masina care o sa castige multe cupe ...o masina de show facuta de la 0 aproape ...felicitarile mele pentru pasiune , munca si investitii.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 19-07-10, 22:02   #159
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Ce sa zic Alex ma bucur ca s-au potrivit ok arcurile si ca sta dreapta ( cu-alte cuvinte astept berile ) ) !
Masina isi pastreaza acel bady kit insa se lucreaza la alte lucruri ceva sper si zic eu SPECIAL.
Sper si sa dea Dumnezeu sa fie treaba,o cupa,doua sau de ce nu macar o mica medalie pentru atentia care ia fost acordata,muncim si avem perspectiva important este sa placa lumii decizia de premiere nu ne apartine noua.

Am de scris intr-o zi o mare poveste o voi lua de la capat cu totul lasand toate paginile sa curga insa........ o voi prezenta din nou. Am imbatranit in ultima luna rau de tot
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 27-07-10, 23:48   #160
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Poze spion
Click image for larger version

Name:	DSCF1452.JPG
Views:	153
Size:	5.23 MB
ID:	1585416Click image for larger version

Name:	DSCF1529.JPG
Views:	214
Size:	5.16 MB
ID:	1585417
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 02-08-10, 13:18   #161
Mozzo

Stage 4
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 235
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

....deci...pana acum nu am avut cont pe 4tuning da` sa stii ca mi`am facut cont,special sa`ti zic in felu` urmator......BAI ESTI NEBUN....de unde gasesti frate asa culori nu stiu...deci mi`ai tot zis ca o sa schimbi nuantza si alte cele da` nu m`am gandit niciodata ca o sa iasa asa ceva...SUPER..chiar m`ai dat pe spate....abia astept sa o vad gata si cu interioru montat ...stii ca eu de mult am vorbit cu tine de o vopsea pt masina mea....GATA M`AM HOTARAT ma iei de manutza si ma duci sa`mi gasesc ceva SPECIAL ...hai ca ne auzim si BAFTA....Night Team Racers Rulezzzzzz...
Mozzo is offline   Reply With Quote
Old 03-08-10, 00:45   #162
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Ce sa zic frate Mozzo :-s ca nu stiu ce as putea sa mai zic fiind rupt din toate unghiurile dar incep cu urmatoarele :
- Culoarea pe care o vrei ( si stiu care o vrei ) se poate face , combinatia ideala pentru a o face custom o stim.. testata
- Am vb. de masina ta cu baietii care sunt in colaborare cu noi si da,vor face discount la masina scazand transportul de la Restita la Bucuresti
- Garantia ca masina va iesi bine ( sunt eu ) in cazul in care te hotarasti sa mergi pe mana mea

Culoarea masinii este custom so................. asa sa fie !
Mai plantez cateva fotografii iar in 3 zile tot ce s-a lucrat la ea de cand a intrat in service si pana la finalizare. En`joy team

Click image for larger version

Name:	1.JPG
Views:	238
Size:	1.93 MB
ID:	1594115Click image for larger version

Name:	2.JPG
Views:	209
Size:	3.98 MB
ID:	1594116Click image for larger version

Name:	4.JPG
Views:	186
Size:	1.81 MB
ID:	1594117Click image for larger version

Name:	5.JPG
Views:	228
Size:	1.87 MB
ID:	1594118
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 13:04   #163
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Salut...super marfa masina si mai ales noua culoare...poti sa-mi trimiti si mie un PM cu codul culorii sau dc stii cumva codul de la culoarea de pe Ford Focus RS ???
Te intreb ca vad ca esti in domeniu...
Si ca idee poti sa-i intrebi pe baietii care ti-au vopsit masina cat m-ar costa si pe mine sa vopsesc un Opel Astra G?
FeS is offline   Reply With Quote
Old 05-08-10, 13:16   #164
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

pana la urma cat ai primit de la asigurare? nu-mi amintesc sa fi vazut in topic, dar daca totusi e scris pe undeva imi cer scuze
iuly_007 is offline   Reply With Quote
Old 06-08-10, 04:32   #165
DriftingCalibra

Stage 5
 
DriftingCalibra's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 501
Default Re: Maşina mea: OPEL CALIBRA - PSD-ul

Fes : culoarea este custom ,deci cu siguranta identica nu va iesi Pretul pentru o vopsitorie integrala duce undeva la 4000 ron ,trebuie aleasa culoarea si vazuta masina.

Iuly : Asigurarea ma despagubit cu suma de 2.800 ron ( prin interventii telefonice ).
DriftingCalibra is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -