Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-10, 21:40   #286
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Andrei nu stiu cum era inainte cu uga si lkw.....insa sa nu uitam ca radu totusi a obtinut un timp de luat in seama . Desii detin kadett....spre rusinea mea nu stiu timpii bestiutei...dar chiar si asa...e rusinos sa fi posesor de evo si sa iei bataie de la un kadett
Sultanu stie ca trebuie multe ca sa invinga evo.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-10, 22:37   #287
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Quote:
Originally Posted by UGA View Post
.....

Ce trebuie NEAPARAT schimbat sunt flansele de amrtizor...asta daca nu vrei sa schimbi vreo 2 seturi ca mine..Astfel gaseste un om destept acolo sa-ti adapteze flasele de vectra C foloseste cu tot cu rulment(oricum nu ai cum altfel)
Flansele trebuiesc montate pe un stand de geometrie..cel mai indicat....trebuie sa dai 3 gauri in fiecare oala si sa nu ai surpriza sa-ti stea rotiile aiurea....asa ca innainte verifica bieltele si capetele de bara....sa fie fff bune..ca apoi...mai dai un set de gauri....


UGA
SUPER, SUPER adevarat !!!!
Un astfel de om e chiar Ilie ... multumita lui Espero are montate astfel de flanse !
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 08:10   #288
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Alex....nu-i asa ca o sa conduc si eu kadettu` cu let?
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 08:39   #289
UGA

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 558
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Eu cu Radu ne-am dat din mers.....
Hai sa-ti povestesc ceva interesant...
Kadett.....0.9 (272cp/480NM pe dyno la autotest cand nu intrerupea) Apoi masina a inceput sa intrerupa la momentul respectiv...care INTRERUPEA LA 5600-5700rpm
EVO 9 stock........
Rolling start 50km/h......
pleaca evo 2 masini in fata..........
kadettul intrerupe pe a 2-ua.........distanta se pastreaza
kadettul intrerupe pe a 3-ia...........masinile sunt egale......
kadettul intrerupe pe a 4.............kadettul in fata 2 masini....
kadettul schimba a 5 -ea........se mai distanteaza frana......Mihai Bravu...200km/h(5500-5700rpm)

De mentionat ca Radu este un super baiat care este unul dintre cei mai fair play oameni care i-am cunoscut...
Totodata mentionez ca de pe loc NU ne-am dat niciodata.....de pe loc....adica il prindeam ....dar nu stiu exact la ce viteza...de exemplu Subaru STI stock...il prindeam la 160-170km/h
Acum stiu ca masina "lunganului" trage ffff tare.....dar na .....si el a avut calibra turbo...asa ca o sa aiba mare placere sa ....faca o comparatie


uga

Last edited by UGA; 14-01-10 at 08:44.
UGA is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 08:56   #290
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Quote:
Originally Posted by UGA View Post
Eu cu Radu ne-am dat din mers.....
Hai sa-ti povestesc ceva interesant...
Kadett.....0.9 (272cp/480NM pe dyno la autotest cand nu intrerupea) Apoi masina a inceput sa intrerupa la momentul respectiv...care INTRERUPEA LA 5600-5700rpm
EVO 9 stock........
Rolling start 50km/h......
pleaca evo 2 masini in fata..........
kadettul intrerupe pe a 2-ua.........distanta se pastreaza
kadettul intrerupe pe a 3-ia...........masinile sunt egale......
kadettul intrerupe pe a 4.............kadettul in fata 2 masini....
kadettul schimba a 5 -ea........se mai distanteaza frana......Mihai Bravu...200km/h(5500-5700rpm)

De mentionat ca Radu este un super baiat care este unul dintre cei mai fair play oameni care i-am cunoscut...
Totodata mentionez ca de pe loc NU ne-am dat niciodata.....de pe loc....adica il prindeam ....dar nu stiu exact la ce viteza...de exemplu Subaru STI stock...il prindeam la 160-170km/h
Acum stiu ca masina "lunganului" trage ffff tare.....dar na .....si el a avut calibra turbo...asa ca o sa aiba mare placere sa ....faca o comparatie


uga
Jos palaria maestre; oricum, din ce stiu, nici tu nu esti mai prejos cu fair-play-ul (tin minte cursa de pe Baneasa - nu stiu ce an - cu Volvo S40 Turbo 4WD )
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 09:13   #291
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Andrei stiu ca radu este un om mai mult decat ok...cu pasiune mare iar cu datu` de pe loc.... exact cum ai zis probabil ai fi recuperat distanta pierduta la start. Pacat de masina.....ca nu mai este ce a fost..... Dragos o facuse brici.
Sfatul meu e sa nu mai povestesti cursele facute cand aveai uga.... iti faci sange rau )
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 09:22   #292
UGA

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 558
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

...da.....am castigat toate cursele .....inclusiv cea cu Volvo...t4 2.0 turbo 4*4...de vreo 270cp avea...parca...insa la a 2-ua cursa......sincrnul meu de la treapta 2....a....avut el placerea sa-mi strice ziua....am ratat treapta..si distanta a fff prea mare......de recuperat...
Masina mergea atunci.....in jur de 0.8...parca ...deci MAXIM 240-245cp....asta e viata....greseala e greseala si....nu te iarta Volvo a castigat grupa

Desi nu stiu daca isi mai aminteste ....cea mai frumoasa cursa....din viata mea...a fost cu.....Supra lu Virgil...DZ1....ne-am dat imediat dupa ce s-a dat cu Tentean cu Subaru....
Ne-am dat pe Pitesti....de la km 36 pana la intrarea in Buc....de vreo 4-5 ori.....ideea e ca atunci supra avea cam 600cp....m-a batut dar vreau sa mentionez ca nu f rau...adica ..desi pare greu de grezut....avea pana la 200-220 cam 3 masini...evident din mers..
Si ca sa fiu cinstit pana la capat......cea mai mare infrangere am luat-o de la Sebi cu STI...imediat dupa ce l-a facut..acum vreo 4 ani...m-a mancat unde nu trebuie...si...in ziua aia mi-au iesit ....cai din motor) nu va doresc sa va bata cineva asa tare.....va vine sa va lasati)

uga
UGA is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 18:16   #293
Sultanu

Stage 5
 
Sultanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 604
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Ba fratilor....ma bagati rau de tot in belea..nu stiu cum dracu sa fac sa ma apuc mai repede de treaba si sa o termin in timpul pe care mi lam propus....eu nu sunt un om rabdator ca esperache...(nu stiu cum ai rezistat atat..dar sunt convins ca o sa merite)

Daca tot vorbim de intreceri haideti sa va spun cum m-am hotarat sa trec la urmatorul nivel(poate chiar 2 3 )
Eu am fost super multumit de sfi..adica am batut cam tot ce se putea bate cu el(ex golf5 gti 200+,E36 192cp,skoda octavia diesel 190cp,seat fr diesel softat,e36 al lu flipper 200+,astra g 2.0t 200+cp,5are,7are,urs 2.5,etc etc..a da si cel mai frumos BMW 330 xi 272cp-cu integrala scoasa si cutie hidramata ;toate cu start de pe loc)
In craiova in ultimul timp au inceput sa apara masini de un nivel mult mai mare... multe masini de peste 300cp..la care puteam doar sa ma uit..asa ca m-am hotarat sa incerc si eu acest nivel si poate ca a avut un pic de influenta ca l-am provocat pe Andrei Banica, baiatul cu OPC-ul de 450cp,sa ne dam ca sa imi fac si eu o ideie ce inseamna diferenta de putere iar acesta mi-a zis ca "nu are rost"

Am mai uitat sa precizez ca inainte sa cumpar calibra cred ca cu o luna am mai cumparat inca un Kadett in 2 usi sa il pregatesc strict de vtm lucru care ma cam incurca acum ca nu am timp de ambele si trebuie sa il mai ajut si pe fratemeo care are tot un kadett...cred ca ar fi periculos sa particip la vtm cu letu pe masina avand in vedere problemele de tractiune care le aveam cu sfi-u
(cand vorbesc de vtm ma refer strict la editiile de amatori unde se poate concura fara rollbar)

Esperache si UGA sunteti bine primiti cu orice fel de sfat..........
Sultanu is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 21:08   #294
electric_style
Opel Driver

Stage 5
 
electric_style's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,949
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

prea tare masinutza asta...toata lumea intoarce capu dupa ea prin craiova...!!! bafta in continuare!!!
electric_style is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 11:12   #295
Bobbo AFA
Opel Driver

Stage 2
 
Bobbo AFA's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 38
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

sultane' cam cat ai bagat in ea pana acum ? doar in partea mecanica.... yo la a mea la motor nu am modificat nimic, am doar garda lasata, suspensia rigida si kitu' exterior de la mattig tuning.... aaa si acum mi-am luat si jantele ... as vrea sa ii mai dau si ei cativa caluti si tu esti cel mai in masura sa imi dai sfaturi... cu ce sa incep si yo? asa ca de inceput... ms anticipat !
Bobbo AFA is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 13:20   #296
UGA

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 558
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Daca e OPC-ul cu nr de Iasi.....sunt si eu curios cum merge......deoarece motorul eu cu Dragos l-am facut....dupa aceea nu am mai vb cu el
Posesor e Andrei...parca e contabil de meserie....asta e masina?
UGA is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 13:27   #297
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

e alta masina, sef...aia e Vmax conceptie integrala...

asta a noastra de la Iasi e alta...Bogdan - contabil...
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 14:48   #298
UGA

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 558
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
e alta masina, sef...aia e Vmax conceptie integrala...

asta a noastra de la Iasi e alta...Bogdan - contabil...
A noastra e conceptie UNICAT........peste VMAX ..aia....

Salut patron
UGA is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 17:12   #299
Mondeo
Extreme Racing Member

Stage 5
 
Mondeo's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,273
Member of:
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

Quote:
Originally Posted by UGA View Post
A noastra e conceptie UNICAT........peste VMAX ..aia....

Salut patron
buna asta
Mondeo is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 19:04   #300
Sultanu

Stage 5
 
Sultanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 604
Default Re: Masina mea: Opel Kadett Sedan C20LET - DJ 06 MAZ

DA CHIAR BUNA....eu cred ca asta inseamna o provocare

Cred ca merg pe cea de IASI ca pe asta am vazut-o in actiune..........
Sultanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -