Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHEVROLET > Masina mea Chevrolet

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-07, 11:30   #91
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

n-am idee n-am aveo . dar decat aveo mai bine c4
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 08-06-07, 00:21   #92
baiatu

Stock
 
baiatu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Cel mai bine urca-te in ele..., eu in C4 ma simteam ca in tanc..., desigur, chestie de gusturi....
baiatu is offline   Reply With Quote
Old 09-06-07, 22:00   #93
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

daca as avea acum 12.000-13.000 = C4 !!!
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 10:22   #94
octav29

Stage 1
 
octav29's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 14
Default Re: Chevrolet Aveo

Salutare tuturor,

Aveti careva dintre voi Aveo in 5 usi ? Ce parere aveti despre el ? N-am vazut niciunul pe strada sau cel putin cele care semanau foarte bine cu pozele de pe site-ul Chevrolet aveau scris pe spate Kalos ... Foarte ciudat ... Cumva Aveo in 3 si 5 usi sint de fapt Kalos incognito

Multumesc si o zi buna
octav29 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 18:54   #95
eduardo_s88

Stage 4
 
eduardo_s88's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 181
Default Re: Chevrolet Aveo

mai vrenescu inainte sa zici de albea k urata si k nu fiabila si k e proasta si ce ai mai zis gandestete la ce zici!!! pt k jignesti lumea aiurea!!! conduo o albea si un aveo si o sa vezi diferenta! si de dotari sa nu mai vb. nu o fi ea cea mai frumoasa dar la banii ce ii dai pe ea merita si ultimul cent!!!
eduardo_s88 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 20:43   #96
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

strict opinia mea, nimeni nu o ia in calcul si nu mi-o pot schimba. o masina abandonata inainte de conceptie.

aveo[toate var.] ---> kalos[toate var.] ---> aveo [versiunea noua in 4 usi]
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 11-06-07, 22:53   #97
HyFlyer

Stage 2
 
HyFlyer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 31
Default Re: Chevrolet Aveo

va rog mult...sa imi rasp si mie careva care stie...mp3 din fabrica la aveo are iesire RCA? vreau sa cumpar un sub si toate cele si imi place cum reda mp3 stock! astept raspuns! ms!
HyFlyer is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 23:18   #98
androne82

Stock
 
androne82's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 9
Default Re: Chevrolet Aveo

hai salutare la lume sunt nou pe aici asa ca.........let's talk.si apropo de aveo eu am 3 zile de cand o am si sunt tare incantat de ea.e o masina adevarata)
androne82 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 23:27   #99
androne82

Stock
 
androne82's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 9
Smile Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by TufY View Post
si-a luat un amic una cu motor de 1.2si 75 cai si am mers si eu putin cu ea si mi s-a parut putoareeeee dabia da scartz cu 1-a........ aia si ca finisaje tot proaste ca la logan dupa 1 luna i s-au zgariat manerele de la usi care sunt dintr-un plastic naspa si lucios si mici semne de scartait inca de la 1000km ce am observat eu......... tot un logan e si ala numai ca arata mai bine sunt posesor de logan dar imi place cum arata AVEO dar mi se pare mai slab, mai fragila decat loganul si mai scump
ai avea tu logan dar iti spun din experienta.am condus un logan si nu am fost incantat de ea,unde mai pui ca un prieten si luat logan si dupa 30 000 de km adica dupa un an a bagato in service ca i sa dus blocul motor de tot si nu a facut taxi cu ea sau altceva.sau eu am avut logan la servici luat doar de o luna din fabrica si cand am demontat bancheta din spate ca sa transport un bloc de lumini am observat ca bancheta era ruginita toata la spate.masinile romanesti tot romanesti raman asa ca fii tu bucuros de loganul tau.
androne82 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 10:15   #100
nyros

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1
Default Re: Chevrolet Aveo

Masina este super,am platit si eu un avans pentru un aveo full dar dureaza intre 3 si 5 saptamani sa o aduca in tare.
ieri am fost la un drivetest si mi sa parut ca merge excelent dar frana putin cam tare( trebuia sa apas mai tare pe frana)
tu ce poti sa-mi spui despre frana?
nyros is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 18:14   #101
androne82

Stock
 
androne82's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 9
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by nyros View Post
Masina este super,am platit si eu un avans pentru un aveo full dar dureaza intre 3 si 5 saptamani sa o aduca in tare.
ieri am fost la un drivetest si mi sa parut ca merge excelent dar frana putin cam tare( trebuia sa apas mai tare pe frana)
tu ce poti sa-mi spui despre frana?
ce pot sa spun la inceput e un pic tare dar acuma de o saptamana te obisnuiesti,pentru ca eu consider normal facptul ca trebuie sa simti oleaca frana deoarece ea ne scapa de cele mai multe ori de pericole.dar nu stiu de ce dureaza asa de mult la tine sa ti=o aduca.mie mia sosit in 5 zile de la data avansului.bafta
androne82 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 18:57   #102
baiatu

Stock
 
baiatu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

In Bucuresti Aveo vine mai greu, este cerere mare..., aprox. 1 luna, ...iar franele sunt ok, te inveti repede cu ele..., depinde ce masina ai condus
baiatu is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 10:16   #103
mightygunnar

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

sal acum am intrat si eu pe forum si vreau sa va spun ca am un aveo sedan de aproape un an. In septembrie face 1 an. stiti cumva de unde pot sa-mi iau si eu cva pt tunning ca nu prea am vazut pe nicaieri ..nici pe strada la alte masini...ma intereseaza si scutul pt motor cam la ce pret ajunge si e adevarat ca scade mult din distanta dintre sosea si masina adica daca imi pun scut nu cumva am mai multe sanse sa ating scutul cu cva.....stiti cumva unde se gsesc avite pentru portbagajpt aveo ??? se potrivesc si cele de kalos???multam
mightygunnar is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 11:32   #104
bogdanh

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 2
Default Re: Chevrolet Aveo

buna,
am primit raspuns de la dealer acum 2 zile ca mi`a sosit masina insa au spus ca mai dureaza cateva zile pentru intocmirea actelor.
As vrea sa stiu ce trebuie sa primesc la ea....trusa de scule...stingator....etc...asta ca sa nu ma trezesc dupa un timp ca am fost tras in piept de dealer

multzumesc anticipat.

P.S. mentzionez ca masina este un Chevrolet Aveo 1,4 ELITE
bogdanh is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 09:26   #105
mightygunnar

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Sa o stapanesti sanatos. Si eu am tot un aveo de 1.4 ELITE 3 dar nu am primit la ea nici stingator nici trusa sanitara nici triunghi nimik...dara asta poate si ca in septembrie anul trecut nu era inca in vigoare legea aia care spune ca sunt obligatorii toate acestea...oricum tu intreaba dealerul...sa ma anunti si pe mine dc ti-a dat cva ...sunt chiar curios pt ca mie mi s-ar fi parut normal sa-mi dea...stiu pe cineva care si-a luat VW polo prin iunie anul trecut si i-a dat...cred ca tine si de dealer...toate cele bune....
mightygunnar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -