Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHEVROLET > Masina mea Chevrolet

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-07, 21:42   #106
moso

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 2
Default Re: Hai sa va spun noutati !

Quote:
Originally Posted by grigoras sorin View Post
Buna baietii mei , cu sau fara Aveoooo !

Acum 4 zile am primit si eu masina - AVEO full full option . Ma bucur nespus de acest lucru - motorul de 1,4 16 v este tare frate ! Inca n-am bagat piciorul ca lumea in pedala ca vreo 3-4000 vreau sa o protejez intr-un rodaj cat mai bun . Am apasat putin mai tare dar cu mila ! o ia imediat cu a 2-a pana la 50-55 si cu a 3-a pana pe la 90 la nu mai mult de 4000 de turatii de te lipeste de scaun ! dar sa bagi la 5000 - 5500 de turatii !!!
La tot finisajul interior - numai cine n-a vazut-o poate sa aiba dubii _ ca fata de altele mult mai scumpe nu Logan este superioara net - este extraordinara - vecinii si prietenii mei au lesinat de forma si finisajele interiorului !
Ceea ce m-o dezamagit de la primul km a fost doar un lucru - zgomotul in interior - inca de la viteze mici de 50-60 km/h parca ai un geam uitat deschis ! nu inteleg - nu este antifonata destul , sau deloc ? ce naiba se intampla ? are cineva vreo explicatie ?
Cand ma duc prima oara la service am sa cer lamuriri sau sfaturi .
Daca mai aveti alte sfaturi pentru o masina nou nouta , le astept !

Salutare baieti !
Salut! sint nou pe aici,dar masina ta are ceva,du-te la service.Eu am tot un aveo premium (sedan) din martie si am cu ea 3k. Ce spui tu la mine nu se intimpla este f.silentioasa mai ales la 50-60km/h
moso is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 21:57   #107
mightygunnar

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by andrey2003 View Post
done


12345678910
sal ai idee de unde pot sa-mi pun si eu niste pleoape {asa ca in poza }pentru un aveo??? si cam cat ar costa...multumesc...
mightygunnar is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 22:26   #108
mightygunnar

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

sal imi spune si mie cinevacum imi dau si eu seama ca e intradevar motor de 1.4 pe un aveo inafara faptului ca asa scrie pe certificatul de inmatriculare ca am un aveo 1.4 si sincer nu mi se pare prea nervoasa...e adevarat ca i-am dat 150 si cva pe autostrada dar la demaraj nu prea ma incanta...inainte am avut o dacie 1310 si pleca cu scartz fara probleme...la Aveo nu prea imi iese..sa fie oare si din cauza cauciucurilor ca sunt mai late si suspensie si alte nebuneli dinastea???? sal...
mightygunnar is offline   Reply With Quote
Old 05-07-07, 22:41   #109
moso

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 2
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by VrenescW View Post
alarma : am pus-o cand am cumparat-o la dealer
senzori de parcare : saptamana viitoare ii pun tot ei
banca nu decide CE sa ii faci la masina. cat timp platesti rata [chiria], faci tot ce vrei in limitele garantiei
. parerea mea este ca trebuie sa revizuiti conditiile garantiei, sa stiti exact ce si pana unde aveti dreptul sa faceti (modificati) la ea. eu mai am 1 an de garantie si nu imi fac probleme, nu ma confrunt cu absurditati de-ale dealerilor.

imi spui cand v-ati uitat peste acte.
A mea (aveo premium sedan) a venit cu alarma din fabrica (pe cheie)
moso is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 10:44   #110
danishadow

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by mightygunnar View Post
Sa o stapanesti sanatos. Si eu am tot un aveo de 1.4 ELITE 3 dar nu am primit la ea nici stingator nici trusa sanitara nici triunghi nimik...dara asta poate si ca in septembrie anul trecut nu era inca in vigoare legea aia care spune ca sunt obligatorii toate acestea...oricum tu intreaba dealerul...sa ma anunti si pe mine dc ti-a dat cva ...sunt chiar curios pt ca mie mi s-ar fi parut normal sa-mi dea...stiu pe cineva care si-a luat VW polo prin iunie anul trecut si i-a dat...cred ca tine si de dealer...toate cele bune....
Salutare la toata lumea, sint nou pe aici si totodata sunt si posesor de aveo.Cam acceasi problema cu stingatoru,trusa medicala si triunghiul reflectorizant se pare ca este pe la toti dealerii chevrolet dar pe de alta parte as vrea sa zic ca decat sa le cumperi de la dealer mai bine le iei din magazin sau din piata ca iesi mult mai ieftin.
danishadow is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 10:50   #111
danishadow

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by bogdanh View Post
buna,
am primit raspuns de la dealer acum 2 zile ca mi`a sosit masina insa au spus ca mai dureaza cateva zile pentru intocmirea actelor.
As vrea sa stiu ce trebuie sa primesc la ea....trusa de scule...stingator....etc...asta ca sa nu ma trezesc dupa un timp ca am fost tras in piept de dealer

multzumesc anticipat.

P.S. mentzionez ca masina este un Chevrolet Aveo 1,4 ELITE
Salut sunt si eu posesor de aveo varianta direct cool plus.Chestia e ca dealerul nuti da decat trusa de scule si cric iar in ceea ce priveste stingatorul,trusa medicalas si triunghiul nici nu te sfatuiesc sa le cumperi de la dealer ca iesi mult mai scump eu am iesit cu toate cele la pret de magazin la juma de pret si ce as mai vrea sati zic sa te ocupi tu de inmatriculare si nu dealerul ca iara iesi mult mai scump.Salutare si sa o folosesti sanatos
danishadow is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 15:08   #112
mikedima

Stage 2
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 35
Default Re: Chevrolet Aveo

Ar vrea cineva sa cumpere o Chevy Nova 70? Adica chiar pe a mea? Face cineva o oferta? Ofer tot ce am la ea in acelasi pret! E inmatriculata in RO!!!!
mikedima is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 19:23   #113
LeoKinG

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Default Re: Chevrolet Aveo

Sa o stapanesti sanatos!Vreau si eu sa imi iau tot varianta asta full options da am auzit ca consuma cam mult,la ei pe site cika consuma 6,9 mixt da mi`a zis cineva ca are un aveo varianta aia mica si cika consuma 9.1!Oricum e super masina si e cu 2-3 sute de euro mai scumpa decat loganu ala 1.6 16V!
LeoKinG is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 01:03   #114
DJ44GFB

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 13
Default Re: Chevrolet Aveo

cat consuma ma urban????????7-8 poate vrei sa spui 9-10 in carte scrie 9...mai gandestete in orice caz ca motorizare lasa de dorit .....
DJ44GFB is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 11:34   #115
LeoKinG

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Default Re: Chevrolet Aveo

Nu urban frate..consum mixt!
LeoKinG is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 15:35   #116
danishadow

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by LeoKinG View Post
Nu urban frate..consum mixt!
Chevrolet Aveo 1.4 consuma cam 10 in oras si 6 afara mixt dupa mine ar fi pe undeva pe la 7.
danishadow is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 15:38   #117
danishadow

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by DJ44GFB View Post
cat consuma ma urban????????7-8 poate vrei sa spui 9-10 in carte scrie 9...mai gandestete in orice caz ca motorizare lasa de dorit .....
De ce crezi ca motorizarea lasa de dorit?Atata poate masina si gata.
danishadow is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 23:04   #118
djcip

Stage 1
 
djcip's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 19
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by s3bby2000 View Post
Tocmai mi-a venit masina acasa, Chevrolet Aveo ,full options, 1.4l 16v 94cp. Ce parere aveti?Va place modelul? Stiti pe cineva care face scuturi de motor pentru Kalos(se potriveste scutu' pe Aveo)?
sal mi-am si eu aveo full si vreau si eu scut ai gasit undeva? stie careva?
djcip is offline   Reply With Quote
Old 14-07-07, 00:00   #119
djcip

Stage 1
 
djcip's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 19
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by mightygunnar View Post
sal acum am intrat si eu pe forum si vreau sa va spun ca am un aveo sedan de aproape un an. In septembrie face 1 an. stiti cumva de unde pot sa-mi iau si eu cva pt tunning ca nu prea am vazut pe nicaieri ..nici pe strada la alte masini...ma intereseaza si scutul pt motor cam la ce pret ajunge si e adevarat ca scade mult din distanta dintre sosea si masina adica daca imi pun scut nu cumva am mai multe sanse sa ating scutul cu cva.....stiti cumva unde se gsesc avite pentru portbagajpt aveo ??? se potrivesc si cele de kalos???multam
sal de unde-ti pui scut la aveo,am si eu unul full si vreau sa ii pun scut.
djcip is offline   Reply With Quote
Old 15-07-07, 11:25   #120
danishadow

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by djcip View Post
sal de unde-ti pui scut la aveo,am si eu unul full si vreau sa ii pun scut.
Sal scut gasesti la reprezentanta chevrolet. La fel si cu accesoriile acu a aparut un catalog pe care lam vazut la reprezentanta cu diferite chestii pentru aveo dar nu stiu sa spun nimic de preturi ca aveau doar catalogul si preturile nu le aveau.a si mai o chestie se laudau ca a sa le puna si pe site la chevrolet.
danishadow is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -