Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHEVROLET > Masina mea Chevrolet

Reply
 
Thread Tools
Old 19-05-07, 13:10   #76
s3bby2000

Stage 4
 
s3bby2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 296
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Nici dealerul nu are poze cu interiorul tuturor echiparilor...poate daca gasesti p forum pe cineva cu echiparea aceea
Attached Images
File Type: bmp harta.bmp (1.64 MB, 460 views)

Last edited by s3bby2000; 19-05-07 at 13:13.
s3bby2000 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-07, 16:41   #77
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

sa o stapanesti sanatos
1. full option = toate dotarile. unde-s jantele? , aparatoarele de noroi?
2. nu se pune problema : logan=masina romaneasca cheala in dotari, dar stabila !
aveo (kalos)=masina coreeana cu dotari bune, dar INSTABILA. instabilitatea uneori te costa viata. asadar nu trebuie condusa in forta, e doar un biet motor de 1.4 nu va umflati in pene cu masini de clasa inferioara.
3. te sfatuiesc sa o lasi cum ai cumparat-o, nu iti fa probleme cu garantia. oricum nu prea cred ca te lasa tatal tau sa o modifici tu fara acordul lui
poti compara modelul tau nu numai cu logan-ul, ci si cu fiat albea, spatele aproape identic, urat de altfel. spatiul din spate este incredibil de mic de ce oare se calicesc atata ?
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 16:53   #78
s3bby2000

Stage 4
 
s3bby2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 296
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Am mai zis-o pana acum,knd au cumparat-o ai mei nu se dadeau jante de aluminiu.Puteai cumpara jentile separat de la dealer,ca si cum ai avea un kalos si sa le pui pe el si nu se merita la 300 Eu bucata.Tuningul era o idee de luat in calcul,mai ales ca taicamiu vroia sa o modifice,nu o modifica nimeni fara acordul lui.Si in plus,nici nu aveam cum sa fac asa ceva,deorece,poate ca nu stii,trebuie intrebata banca daca te lasa sa o modifici.Iti zic eu ca si tu ai fi modificat-o si ti-ai fi facut griji pentru garantie,doar un exemplu iti dau: masina are inchidere centralizata si incepe sa sune alarma doar cand deschizi usile.Vroia sa-i puna alarma,chiar si de la dealer,s-o monteze ei,si au zis ca nu se poate,se pierde garantie.Ce zici de asta???Nu ti se pare absurd???Sa nu vorbim de senzori de parcare,daca ar auzi dealerul ca gauresti barile,cred ca direct ai ramane fara garantie...
__________________

раскрутка сайтов
s3bby2000 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-07, 17:26   #79
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

alarma : am pus-o cand am cumparat-o la dealer
senzori de parcare : saptamana viitoare ii pun tot ei
banca nu decide CE sa ii faci la masina. cat timp platesti rata [chiria], faci tot ce vrei in limitele garantiei
. parerea mea este ca trebuie sa revizuiti conditiile garantiei, sa stiti exact ce si pana unde aveti dreptul sa faceti (modificati) la ea. eu mai am 1 an de garantie si nu imi fac probleme, nu ma confrunt cu absurditati de-ale dealerilor.

imi spui cand v-ati uitat peste acte.
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 30-05-07, 09:44   #80
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Chevrolet Aveo

Salut!...din nou
Acum ca presupun ca ai kilometrat ceva cu ea te rog sa-mi faci si mie o lista te rog cu + si - masinii.Cam in 2 luni vreau sa achizitionez si eu una si pana acum nu ma convinge decat designul interior(care imi place la nebunie) si putin designul exterior!Am facut un test drive si imi place cum merge dar vreau sa aud parerea unui posesor cu cat mai multi km...pentru ca am auzit si citit o gramada de balarii.!
Mersic anticipat!
webcathos is offline   Reply With Quote
Old 30-05-07, 15:38   #81
HyFlyer

Stage 2
 
HyFlyer's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 31
Default Re: Chevrolet Aveo

Salut! am un chevrolet aveo de 6 luni cam asa...nu e dotarea de varf adik nu are clima si jante! am avut de ales cand mi`au luat`o parintii intre logan si aveo si am ales aveo! sunt super multumit de el! am 11 mii de km si nu are abs nici o problema! am fost si la curse am alergat`o si in curbe si are suspensiile destul de tari nu pot spune ca nu sta dar nici ca are cine stie ce stabilitate! fuge de cur rau in curbe stranse...! consum super bun in afara...netrecut de 100 cu 2 in ea mi`a luat 5.2 pe pompa!(facut plin la plecare facut 200 km si intors la aceeasi pompa si facut plin din nou)! eu zic ca e masina buna raport pret/calitate! sunt chiar multumit! va salut!
HyFlyer is offline   Reply With Quote
Old 31-05-07, 16:27   #82
s3bby2000

Stage 4
 
s3bby2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 296
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

Minusuri la masina,la tinuta de drum nu prea gasesti.Atat ce ar putea fi minusuri la ea e ca izolatia fonica la portbagaj se face prin bancheta si daca rabatezi bancheta si mergi cu masina o sa auzi niste sunete destul de naspa.Stalpii din fata au o forma mai ciudata si in curbe nu's prea buni pt ca iti iau din vizibiliatate.Masina are 9500 km,i-a facut revizia de 1 an si a schimbat la ea in afara de consumabile doar o conducata de benzina pt ca ziceau ca au avut probleme cu ele...
s3bby2000 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-07, 20:39   #83
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

la conducta sau filtrul de benzina??
ca hotomanii schimba filtrul chiar de nu trebuie [la 30.000 Km!!!]. si mie mi-au schimbat si le-am zis, in plus eu pun doar Top 99+
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 22:52   #84
Denis07

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 3
Default Re: Chevrolet Aveo

Si eu vreau sa-mi iau in urmatoarele luni o masina pana in 10.000. Am vazut k voi ati abordat 2 variante, Logan, respectiv, Aveo. Eu am mai studiat oferta pe net si mi-a mai placut ford fiesta si fiat albea.

Sincer dintre toate modele park am o atractie fata de aveo. Am vazut k prima varianta de 1,4 trece de 10.000. Varianta de 1,2 e ceva de ea?? .. adik nu am pretentie sa mearga k o nemteasca, dar nici k o caruta.
Denis07 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 22:56   #85
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

cand va aud cu nemtestile voastre in orice caz, ALBEA sa NU iti iei !!!! cea mai urata masina posibila !!! [prefer pe jos]
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 23:09   #86
Denis07

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 3
Default Re: Chevrolet Aveo

urata urata, dar dotata . Dar de fiesta ce zici?? Park prea micutza, nu?
Denis07 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 23:13   #87
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

mai albea in nici un caz, nu-i deloc fiabila. aiurea tare. fiesta sincer imi place, pentru categoria masini de oras deci daca mergi mai mult in oras, incearca o fiesta [eventual diesel daca au]. daca ai planuri de familie, confort si alte probleme de genul asta, aveo sau clasa echivalenta. sincer chiar imi place fiesta, e dragutsa, dar fordul ofera cam putine dotari la preturi mari. parerea mea e sa astepti vreo oferta sau gandeste-te ce ai nevoie : sedan sau masina de oras !
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 23:13   #88
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

mi scuzi offtopic. deci aveo e o masina buna.
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 23:17   #89
VrenescW

Stage 2
 
VrenescW's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 35
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Chevrolet Aveo

deci am 2 randuri de jante de aliaj 1 poza e cu jantele din dotare si a doua cu jantele cumparate [noi, de la augsburg, pentru iarna mai mult]
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	21-07-05_1737.jpg
Views:	246
Size:	26.3 KB
ID:	279363   Click image for larger version

Name:	25-11-06_1646.jpg
Views:	314
Size:	96.6 KB
ID:	279364  
VrenescW is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 23:23   #90
Denis07

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 3
Default Re: Chevrolet Aveo

off cum ma aduci tu tot la aveo.. Pai ok..atunci sa zicem aveo. Cam cat ar fi rata minima la ultima varianta, cu avans minim? Ultima varianta ajunge cam la 10.500. La banii astia poti lua o fabia sau poti lua un C4, pe la 12.000 ?
Denis07 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -