Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > CHEVROLET > Masina mea Chevrolet

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-07, 15:40   #121
djcip

Stage 1
 
djcip's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 19
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by danishadow View Post
Sal scut gasesti la reprezentanta chevrolet. La fel si cu accesoriile acu a aparut un catalog pe care lam vazut la reprezentanta cu diferite chestii pentru aveo dar nu stiu sa spun nimic de preturi ca aveau doar catalogul si preturile nu le aveau.a si mai o chestie se laudau ca a sa le puna si pe site la chevrolet.
manevra e ca am fost la reprezentanta si cica nici o masina nu are scut,si nu au ca optional,zi unde sa ma duc sa-mi pun.ms
djcip is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 00:39   #122
baiatu

Stock
 
baiatu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Depinde unde ai fost, in Bucuresti mi-am pus scut la Radacini Motors pe Bd. Timisoara, la vreo 5 milioane!
baiatu is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 00:44   #123
djcip

Stage 1
 
djcip's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 19
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by baiatu View Post
Depinde unde ai fost, in Bucuresti mi-am pus scut la Radacini Motors pe Bd. Timisoara, la vreo 5 milioane!
ms frumos,eu am fost la GTT pe Theodor Palady.si cica ei nu pun improvizatii.
djcip is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 13:50   #124
djcip

Stage 1
 
djcip's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 19
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by baiatu View Post
Depinde unde ai fost, in Bucuresti mi-am pus scut la Radacini Motors pe Bd. Timisoara, la vreo 5 milioane!
si cum vine montat? sudura ,ceva improvizatii? alarma mea o pun aia sau tot ca la GTT numai pe ale lor si scumpe.
djcip is offline   Reply With Quote
Old 18-07-07, 23:41   #125
baiatu

Stock
 
baiatu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Este prins in suruburi, acum sincer nu stiu suruburile in ce intra, am luat masina cu scutul pus..., si nu m-am bagat sub ea, sper sa nu intru sub ea ca sub Dacie, adica mai mereu.....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2scut.jpg
Views:	454
Size:	242.5 KB
ID:	306656  
baiatu is offline   Reply With Quote
Old 19-07-07, 14:13   #126
djcip

Stage 1
 
djcip's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 19
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by baiatu View Post
Este prins in suruburi, acum sincer nu stiu suruburile in ce intra, am luat masina cu scutul pus..., si nu m-am bagat sub ea, sper sa nu intru sub ea ca sub Dacie, adica mai mereu.....
la capete am vazut ca are suruburi dar in cealalta parte? sper sa nu fie sudura,ca papa tabla aia la GTT nu pun scut ca nu au de ce sa-l prinda cica.
cu alarma cum stai? pun aia tot ce vor ei sau ce vrei tu.
djcip is offline   Reply With Quote
Old 20-07-07, 00:26   #127
baiatu

Stock
 
baiatu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 8
Default Re: Chevrolet Aveo

Am varianta platinum cu alarma din fabrica, dar este doar la deschiderea portierelor,portbagajului... Unde am intrebat eu, inclusiv la dealer... trebuia sa pui alarmele „agreate“ de ei, de luate de acolo..., nu prea aveai ce alege..., dar poate s-o mai fi schimbat ceva! Intreaba, poate cine stie?!
baiatu is offline   Reply With Quote
Old 20-07-07, 00:39   #128
djcip

Stage 1
 
djcip's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 19
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by baiatu View Post
Am varianta platinum cu alarma din fabrica, dar este doar la deschiderea portierelor,portbagajului... Unde am intrebat eu, inclusiv la dealer... trebuia sa pui alarmele „agreate“ de ei, de luate de acolo..., nu prea aveai ce alege..., dar poate s-o mai fi schimbat ceva! Intreaba, poate cine stie?!
si eu tot platinium am,tot cu mini alarma aia dar vreau sa-mi puna ce vreau eu,si o sa ii dau la electrician ceva ca la noi in RO asa se merge pe mita.aia la GTT nu pun scut,am sa merg la radacini si sa vad cum e prins,ca nu vreau cu sudura,si sa vad de alarma,am gasit una care ridica geamurile etc,tare si este200 lei,pe cand la ei cea mai ieftina = 500 lei.

ms oricum
djcip is offline   Reply With Quote
Old 25-07-07, 10:01   #129
razvan1980

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1
Default Re: Chevrolet Aveo

sal all! ma ajuta cineva si pe mine cu niste ingormatii? vreau sa-mi iau si eu un chevrolet aveo full options sau un opel astra clasic 2! amandoua sunt aproape la acelasi pret, numai ca opelul e mai slab dotat! ce ma sfatuiti? pe care sa o aleg?
e mai scump la intretinere aveo fata de opel? iar consumul la aveo e chiar asa mare cum scie in carte?
va multumesc mult!
razvan1980 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-07, 10:10   #130
djcip

Stage 1
 
djcip's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 19
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by razvan1980 View Post
sal all! ma ajuta cineva si pe mine cu niste ingormatii? vreau sa-mi iau si eu un chevrolet aveo full options sau un opel astra clasic 2! amandoua sunt aproape la acelasi pret, numai ca opelul e mai slab dotat! ce ma sfatuiti? pe care sa o aleg?
e mai scump la intretinere aveo fata de opel? iar consumul la aveo e chiar asa mare cum scie in carte?
va multumesc mult!
salut tocmai ce am venit de la dibas.m-am dus sa-mi platesc avansul la un aveo full si trec si pe la service sa vb cu directorul de service,daca pot sa ii pun alarma mea etc,si il intreb ce parere are despre aveo full si cat de des vine service,stii ce mi-a zis,vezi ca astra clasic 2 are un pret asemanator cu aveo full si ca,calitativ nu se compara una cu alta.si apoi am fost la opel am vb cu o tipa super ok,care mi-a facut un pret cu dotari cu tot,aer,geamuri electrice scut alarma etc.si am iesit mai scump fatza de aveo cu 700 euro dar calitatea nu se compara.Faza e ca aia la opel inca mai au oferta aia cu 1030 euro discount,asa ca du-te si i-ati un astra clasic 2 e alta socoteala ca aveo.
daca vrei mai multe ID de mess : jonyalb
djcip is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 18:18   #131
Aly_Soprano

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 11
Default Re: Raportul Calitae Pret este OK

Scutul costa 500Ron si are 2 avantaje ca nu lovesti baia si nu murdaresti motorul. Dar are si un dezavantaj se incalzeste motorul mai repede si la circuitele in oras este un dezavantaj mai ales la motoarele 1.4 16v sint motoare mai turate .

eu mi-am comandat unu de 1.4 16v ..este cea mai buna oferta de masina tinand cont de Raportul Calitae/ Pret , la motoarele pe benzina Japonezi si Coreeni sint cu cel putin 3 clase mai sus decat europeni , si spun asta din experienta !
Aly_Soprano is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 18:43   #132
Aly_Soprano

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 11
Post Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by draculas View Post
AVEO LOGAN KALOS Sunt masini Cheap deci nu este de asteptat la ele sa aiba finisaje de mertz bmw audi sau alta marca de prestigiu ,bucurativa de ele si ganditi-va ca doar atat v-ati permis si nu mai le tot cautatzi nod in papura ca nu are rost , ca garantia e cum e ca masina face aia si aia , BA DESTEPTILOR TRAITI IN ROMANIA UNDE GARANTIE LA O MASINA E IN 90% DIN CAZURI DOAR PE HARTIE IN REST PENTRU ORICE PROBLEMA BAGATI MANA IN BUZUNAR !

parerile sant inpartite ....daca amnericani nu considerau fabrica fiabila nu o cumparau . si oricum au 3 clase peste Americani si europeni la motoare...asa ca ...
Aly_Soprano is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 18:59   #133
Aly_Soprano

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 11
Default Re: Chevrolet Aveo

Quote:
Originally Posted by Radu Petrascu View Post
Buna ziua, tata tocmai si-a luat un Aveo nu stiti cumva unde pot gasi scuturi de motor pt. Kalos sau Aveo?
mergi la reprezentanta si te costa 500 ron din Otel
Aly_Soprano is offline   Reply With Quote
Old 31-07-07, 13:12   #134
LeoKinG

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 7
Default Re: Chevrolet Aveo

Si-a facut cineva geamurile fumurii??Cam cat ar costa?
LeoKinG is offline   Reply With Quote
Old 01-08-07, 07:48   #135
Aly_Soprano

Stage 1
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 11
Default Re: Chevrolet Aveo

in Timisoara , costa 100 Ron .. cu folie omologata
Aly_Soprano is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -