Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 25-11-09, 19:31   #376
foss

Stage 5
 
foss's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 482
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Salut am si eu 3 intrebari pt u!

1. Dc ESPERO?
2. Cat tea costat cu totul?
3. Cat merge si cati cp are?

Oricum bv tie multa bafta in continuare si cat mai multi km cu ea fara probleme esti de invidiat si de apreciat
foss is offline   Reply With Quote
Old 25-11-09, 21:03   #377
mario_eddy

Stage 5
 
mario_eddy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 434
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

felicitari esperache pt toata munca depusa , jos palaria , am citit toate 26 de pagini cu placere si admiratie , felicitari inca odata pt curajul si munca depusa in acest unic proiect !!! nimic nou ?
__________________
mario_eddy is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 18:01   #378
catalin266

Stage 5
 
catalin266's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 324
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

cred ca este cel mai furios espero de pe raza romaniei .am citit despre masina inca de la inceput.......esperacheu are the best .........poze mai noi ceva?
catalin266 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 19:20   #379
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

bafta la proiect!!! si sper cand o termini ca nu o so dai ""ca teai saturat sa bagi bani in ea""!!!(
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 19:23   #380
YEED

Stage 5
 
YEED's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 876
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Foarte meseriasa masinutza am vrea un filmulet sa vedem de ce e in stare
YEED is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 20:30   #381
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Urmaresc de ceva timp acest topic,destul de mult as spune,insa am cateva idei pentru initiatorul acestui topic/proiect.

Fara nici un fel de rautate,cu total dezinteres si doar pentru pura informare dar mai ales pentru posteritate.


Aceasta masina nu o sa mearga in veci mai mult de cateva sarje.Fratilor....desteptarea...

Esperache,nu vreau sa-mi iei in nume de rau acest post,oricum pentru mine felul in care m-ai abordat pe caest forum mi-a lasat o impresie mult sub zero despre tine,dar revenind la ideea initiala,in momentul in care o sa ajungi la concluzia ca ce am spus mai sus este adevarat te rog sa ma contactezi sa-ti dau si explicatii.

Nu conteaza cati bani ai bagat,nu conteaza de unde ai luat piese....conteaza numai ce garantii ai pentru banii investiti si sunt mai mult decat sigur ca nu ai nici una.

Prima intentie va fi sa blamezi ce am spus...de acord cu tine,dar timpul o sa confirme ceea ce spun.O sa vezi.

Sfatul meu pentru tine este urmatorul:

Daca dispui de fonduri mergi undeva unde se face totul de la A la Z si se ofera o garantie pentru ceea ce se face .Daca nu dispui de fonduri sa faci asta...lasa-te pana nu te afunzi prea tare,dezamagirea va fi foarte dureroasa pentru oricare dupa atata munca,timp si bani investiti.

Repet,nu cobesc si nu ma intereseaza daca masina ta va merge sau nu sau cum va merge....ce am spus mai sus reprezinta doar o parere si cateva sfaturi.

Succes!!
Pe de-o parte ai dreptate in ceea ce spui ... nu-l cunosc pe Esperache si nu ii tin partea si nu spun ca masina lui o sa mearga bine sau prost, putin sau mult, dar daca tu ai avut dezamagiri cu masina ta nu inseamna ca nimeni nu poate face la noi o masina de genul asta sa mearga bine... poate ca tu ai crezut prea mult in persoane care nu i-ti meritau increderea si banii sau poate ca pur si simplu mai erau niste chichitze care nu le stiau ....

Eu unu stiu cati bani ai bagat in masina ta si sunt dispus sa bag si eu in a mea dar sunt foarte increzator ca o sa mearga super ... astept cu nerabdare primavara sa ma pot alinia langa esperache la start sa vedem cum merg LET urile astea tunate pe la noi pe genunchi ... oarecum sa vedem cine are genunchiul mai fin ...

Bafta la toata lumea
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 00:34   #382
serady

Stage 5
 
serady's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 306
Member of:
[DACIA]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

tipic poporului roman....sa moara capra vecinului,unii nu stiu ce indeamna pasiunea,dorinta de a realiza ceva chiar daca uneori iti spui ca nu se merita...te ambitionezi si iti urmezi visul,rezultatul e neasteptat si chiar asta te face sa mergi inainte.....felicitari din toata inima
__________________
esti nimeni pana cand cineva te iubeste...
serady is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 00:48   #383
nyk_19

Stage 3
 
nyk_19's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 82
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Cu tot respectul pt. munca si banii investiti (cred ca te duci spre 10.000) nu pot sa inteleg de ce ai ales rabla aia ordinara de masina(ma refer la model)!!!!Din ce cred eu ori ai vreo legatura emotionala cu ea ori vrei sa fii unic.

Oricum la ce platforma tehnica o sa iasa o sa-l adaptezi usor pe un opel calibra, vectra sau astra.

Bafta in continuare!
nyk_19 is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 13:13   #384
^^Splash^^
Daewoo Driver

Stage 3
 
^^Splash^^'s Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 161
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

daca ia fi citit tot ai fi stiut ... uite ceva ce s-a discutat pe primele pagini

Quote:Originally Posted by Renzor
Tot respectul,pentru munca depusa!Chiar ca iubesti masina aia.
Quote:Originally Posted by Esperache
Multumesc ... sa fii sigur de asta ... altfel nu ma inhamam la asa ceva ...

Numai bine!si spor la treaba Esperache,numai respect pt tine

Last edited by ^^Splash^^; 28-11-09 at 13:16.
^^Splash^^ is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 22:10   #385
ss_seby

Stage 5
 
ss_seby's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 615
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Am urmarit de la inceput acest topic si cu fiecare pagina data ma uimea si ma facea sa ma gandesc si eu la un asemenea proiect. BRAVO esperache , foarte tare masina . Multi Multi km fara accidente . Abia astept sa o vad, si nu numai eu cred ca toti de pe acest forum care au citit topicul si au comentat , sa o vedem in actiune . Bravo esti de admirat pentru efortul pasiunea si sufletul depus in acest proiect. Iti urez mult succes in continuare .
ss_seby is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 22:15   #386
iuly_007

Stage 5
 
iuly_007's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 661
Member of:
[FORD]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

esperache, nu ne mai spui nimic?
iuly_007 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 15:30   #387
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

ma doare mintea cat am citit la topic tre sa aratam cumva ca Daewoo nu e orice marca Felicitari, cum spuneau unii pe aici Frumos "cielo" !

ps: sa imi trimiti si mie tiparele de facut bani la imprimanta
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 11:24   #388
79BYG

Stage 5
 
79BYG's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 529
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by nyk_19 View Post
Cu tot respectul pt. munca si banii investiti (cred ca te duci spre 10.000) nu pot sa inteleg de ce ai ales rabla aia ordinara de masina(ma refer la model)!!!!Din ce cred eu ori ai vreo legatura emotionala cu ea ori vrei sa fii unic.
Stai linistit ca nu e unic ..... cel putzin in Romania nu este ... " GNT " - espero C-ta..
79BYG is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 09:43   #389
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

asta e esperache...
Click image for larger version

Name:	espero (39).jpg
Views:	474
Size:	124.6 KB
ID:	1206905
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 22:31   #390
casp3r75

Stage 5
 
casp3r75's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 448
Member of:
[DAEWOO]
[SEAT]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

slow........
casp3r75 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -