Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-10, 14:58   #406
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Foarte sus ... 600-700 CP ... dar discutia e oricum relativa tinand ca peste bariera de 400 CP sunt foarte multi factori implicati
Felicitari ! Omul asta chiar ar trebui respectat pentru miile de euro pe care le-a bagat in masina,sutele de ore pe care le-a muncit la masina,stresu si alti factori. Ce zici o termini pana la 4tuning days ?
VladM is offline   Reply With Quote
Old 09-01-10, 17:20   #407
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

am si eu o intrebare raman colierele din poza ? https://forum.4tuning.ro/attachment.p...2&d=1262960134 am vazut ca s au folosit la tot traseul asemenea coliere presupun ca doar pentru "proba"
__________________
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 09-01-10, 17:57   #408
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Da, raman cele din imagine.
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 09-01-10, 18:50   #409
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Da, raman cele din imagine.
o sa ai probleme cu ele iti spun ca eu am experimentat asa ceva pe niste ITBuri montate pe un 1.6 iar legatura dintre Itburi si galeria de admisie era facuta prin furtune siliconice si colierele aferente care erau un *** nu strangeau cum trebuie si se desfaceau in timp.Ideal ar fi sa investesti si in niste coliere specifice de forta macar la traseul de intercooler
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 09-01-10, 20:32   #410
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Frate ... no offence da de unde *** stii tu cat de nashpa sunt ele din poza ? In caz ca n-ai citit tot topicul : CHIAR SUNT SPECIFICE acelei aplicatii, au fost luate la pachet cu furtunele siliconice direct de la producator cu "dedicatie" ! Daca o sa am probleme o sa le incerc si pe cele care zici tu, cu toate ca sunt curios ce diferenta estetica este intre ele ...

Last edited by Esperache; 09-01-10 at 20:34.
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 00:13   #411
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Frate ... no offence da de unde *** stii tu cat de nashpa sunt ele din poza ? In caz ca n-ai citit tot topicul : CHIAR SUNT SPECIFICE acelei aplicatii, au fost luate la pachet cu furtunele siliconice direct de la producator cu "dedicatie" ! Daca o sa am probleme o sa le incerc si pe cele care zici tu, cu toate ca sunt curios ce diferenta estetica este intre ele ...
nu am zis ca ale tale in mod special sunt de *** m am referit ca eu am avut identice si au fost penale a fost doar o parere e treaba ta ce pui pe masina dar se pare ca nu poate nimeni sa si spuna parerea ca te deranjeaza.

uite diferenta estetica dintre ce ai tu si ce ar fi normal pt un turbo dus asa sus.
ma repet nu mi lua postul in nume de rau sau observatie mi am dat doar o parere. bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1236747439-1[1].jpg
Views:	83
Size:	11.6 KB
ID:	1256210   Click image for larger version

Name:	f760c06277a[1].jpg
Views:	109
Size:	20.1 KB
ID:	1256211  

Last edited by Teroarea; 10-01-10 at 00:30.
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 10:44   #412
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Nu stiu de ce, dar eram super sigur ca o sa mi le arati pe astea ... primul este pt. furtune prin care trec fluide sub mare presiune (eu, personal, folosesc asa ceva la conductele de benzina - in niciun caz la aer) iar la al doilea difera mecanismul de strangere (atat si nimic altceva); cat despre ce ma deranjeaza si ce nu ... e o problema pur subiectiva ... in special fata de cei care aruncau cu rahat in mine in urma cu ceva vreme si ma luau drept ultimul papagal ... iar aici te regasesti si tu, doar esti din anturajul lui Calimero, nu ? (sa nu crezi ca uit asa usor !)

Last edited by Esperache; 10-01-10 at 10:47.
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 11:21   #413
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Esperache View Post
Nu stiu de ce, dar eram super sigur ca o sa mi le arati pe astea ... primul este pt. furtune prin care trec fluide sub mare presiune (eu, personal, folosesc asa ceva la conductele de benzina - in niciun caz la aer) iar la al doilea difera mecanismul de strangere (atat si nimic altceva); cat despre ce ma deranjeaza si ce nu ... e o problema pur subiectiva ... in special fata de cei care aruncau cu rahat in mine in urma cu ceva vreme si ma luau drept ultimul papagal ... iar aici te regasesti si tu, doar esti din anturajul lui Calimero, nu ? (sa nu crezi ca uit asa usor !)
imi pare rau dar o dai in bara rau! daca suntem din craiova nu cred ca avem acelasi anturaj + ca in prima poza ti am aratat colierul ca model cele pt turbo seamana destul de bine .alea au fost poze banale de google care mi au iesit in cale,daca te ai simtit ca am aruncat cu ceva in tine e problema ta m ai lamurit dupa modul in care ai raspus nu are rost sa continuam discutia care se incheie aici.

Last edited by Teroarea; 10-01-10 at 11:24.
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 15:40   #414
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Pacat ca moderatorii au sters post-urile respective, oricum e treaba de aproape 2 ani, dar le-as fi aratat aici ca sa vada lumea care e bulangiul ... asa ca baietzica ... vezi de da sfaturi lingailor si prefacutilor care n-au ce face cu timpul lor !
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 17:36   #415
Teroarea

Stage 5
 
Teroarea's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,245
Member of:
[CITROEN]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

nu pot sa spun decat ca esti un taran si o spun din toata inima ! ai dat dovada de asta pt ca ai degenerat subiectul si pe langa faptul asta esti un increzut ! si punct sa te speli pe cap cu acest espero, aici e un forum liber unde sa si spuna lumea parerea dar tu te bucuri doar cand primesti (vai ce masina,cel mai tare espero,ai bagat mult in el ,etc) rog un moderator sa stearga posturile mele .
Teroarea is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 17:59   #416
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

@Teroarea : de ce nu iti petreci tu altfel timpul liber, decat sa dai sfaturi de genul asta cuiva cu care nu ai nici o tangenta ? Dupa cum vezi, la masina asta se lucreaza puternic, asa ca invarte volanul tau de la C3 linistit, pentru ca cel increzut esti tu, cat despre "craiova city" ... un orasean nu ar fi scris asa ceva, stii ce zic?
__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html
TM32CIP is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 18:24   #417
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Putem discuta civilizat? Va rog eu frumos
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 19:24   #418
Esperache
Daewoo Driver

Stage 5
 
Esperache's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,643
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

Quote:
Originally Posted by Teroarea View Post
nu pot sa spun decat ca esti un taran si o spun din toata inima ! ai dat dovada de asta pt ca ai degenerat subiectul si pe langa faptul asta esti un increzut ! si punct sa te speli pe cap cu acest espero, aici e un forum liber unde sa si spuna lumea parerea dar tu te bucuri doar cand primesti (vai ce masina,cel mai tare espero,ai bagat mult in el ,etc) rog un moderator sa stearga posturile mele .
Tocmai asta e problema ... ca toata lumea e libera sa spuna ce-i bubuie mintea cand vrea si cand are chef despre oricine si oricat de mult ! Pana una alta, eu sunt un taran increzut care a facut ceva in tuning ... pe cand tu esti doar un inteligent al forumurilor care se chinuie sa fie bagat in seama de anumite comunitati de pasionati, si ai deplina libertate sa ne dai lectii la toti (incepand de la mecanica pana la amanunte ce tin de bunul simt si educatia pe care ar fi trebuit sa le ai pana la cei 22 ani pe care ti-i afisezi).

END OF THE SUBJECT !
Esperache is offline   Reply With Quote
Old 10-01-10, 21:00   #419
Sultanu

Stage 5
 
Sultanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 604
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

De obicei nu ma bag dar de data asta nu pot sa ma abtin asa ca scuze Esperache

Radu(teroarea) voi ati luat niste rasuri de coliere de la magazin de piese auto doar pt ca erau colorate si putin mai groase si ati facut o moroiala cu ele intr-un loc in care nu aveau ce cauta...si va mirati de ce nu merge
Sunt multi pe aici care habar nu au ce fac si fac doar din auzite si cand pun in aplicare se mira de ce nu merge

Bravo Esperache treaba facuta bine....zimi si mie ce volum are intercoleru
Sultanu is offline   Reply With Quote
Old 11-01-10, 08:57   #420
dun3_g

Stage 5
 
dun3_g's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 359
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Espero 2.0 16v GSi Turbo - Un vis ... devenit realitate !

esperache daca tot vb de bunul simt, frumos cred ca era ca atunci cand teroarea a venit cu un sfat sa fi spus "da, multumesc" si sa faci tot ca tine........nu sa il iei cu texte gen "deunde ..... stiu u, ca ai doar 22 ani si nu ai realizat nimic in domeniul tuning"

sultane esti de subtilitate rara........rasurile alea de coliere s-au cumparat atunci nu pt ca erau colorate si un pic mai groase ci pt simplu fapt pt ca atunci nu dispuneam de mai mult de 10lei in buzunar


on: felicitari pt proiect si multa bafta in continuare
dun3_g is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -