Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 18-02-08, 09:26   #301
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

scrie pe masina spala-ma!!!Sau mi se pare mie?
Frumos...sa le stapanesti sanatos!!!
webcathos is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 10:11   #302
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

Nu scrie "spala-ma", dar mi-au desenat copii inimioare pe stopuri tu ziceai de a ta ca e jegoasa Web? M-am atins de dimineata cu geaca de ea si m-am facut ca naiba...
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 10:25   #303
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

Azi am strambat capota... am lovit un pieton care atraversat aiurea
dus la spital... contuzie minora la picior. Au chemat politia la spital: alcolemie 0,000, viteza nu am avut.
Am mers cu politstii la reconstituire... nu e trecere de pietoni, nimic. Pustiul mergea pe marginea benzii, pe sosea, avea castile in urechi... si pur si simplu s-a intors in fata mea sa traverseze. Am apucat doar sa calc frana si sa dau claxon... nu a reactionat cu nimic si l-am luat pe capota.
La 5 ma duc la Udristei... sa dau declaratie si sa vad ce mai fac. toate actele mele sunt la ei... imi deschid dosar penal pt vatamare corporala... din care o sa ies nevinovat si pustiul sa-mi repare masina imi pare rau de el... dar de mine si mai rau.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 11:33   #304
BGD_NNE

Stage 5
 
BGD_NNE's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 583
Default Re: Cielo 2006

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Azi am strambat capota... am lovit un pieton care atraversat aiurea
dus la spital... contuzie minora la picior. Au chemat politia la spital: alcolemie 0,000, viteza nu am avut.
Am mers cu politstii la reconstituire... nu e trecere de pietoni, nimic. Pustiul mergea pe marginea benzii, pe sosea, avea castile in urechi... si pur si simplu s-a intors in fata mea sa traverseze. Am apucat doar sa calc frana si sa dau claxon... nu a reactionat cu nimic si l-am luat pe capota.
La 5 ma duc la Udristei... sa dau declaratie si sa vad ce mai fac. toate actele mele sunt la ei... imi deschid dosar penal pt vatamare corporala... din care o sa ies nevinovat si pustiul sa-mi repare masina imi pare rau de el... dar de mine si mai rau.
Pt ce sa iti deschida dosar penal daca pustiu traversa neregulamentar si la reconstituire s-a dovedit ca nu aveai viteza si k nu este vina ta ???am inteles faza ca iesi nevinovat dar totusi nu inteleg rostul dosarului penal ?
__________________
Citroen C4 Coupe 1.6 ... cp

Read the Mothe`F*^&*`n Thread
Before You Mothe`F*^&*`n Post!!!
BGD_NNE is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 11:39   #305
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,203
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

mno nasol daca`ti fac dosar penal
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 12:33   #306
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Cielo 2006

in cazul cercetarii penale se face dosar (dosar penal), care se va termina cu o sentinta judecatoreasca, va fi declarat nevinovat si cazierul va fi curat, oricum, nasol moment
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 12:56   #307
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

indiferent de gravitatea ranilor sau de vinovatie (care inca nu e dovedita legal a cui este), se deschide dosar penal de cercetare... pe numele meu in cazul de fata. dupa ce politia si procurorul termina cercetarile dosarul se inchide prin sentinta judecatoreasca... vinovat sau nevinovat pt inculpat (adica eu). deci pana la finalul cercetarilor sunt uramarit penal pt vatamare corporala.
daca nu imi repara masina, o sa fac eu plangere pt distrugere de bunuri si o sa cer despagubiri... ca se poarta.
culmea e ca si pustiul are dreptul, legal, sa depuna plangere pt ca l-am "vatamat"
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 13:14   #308
B-64-KTL
Opel Driver

Stage 5
 
B-64-KTL's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,392
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Cielo 2006

Nasol.....cum o fi pana la urma (si automat este vina lui) conteaza ca o sa te tina pe drumuri si timp pierdut.....asa este in tara noastra.
B-64-KTL is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 15:32   #309
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

Ar fi culmea ca pustiu sa aibe si tupeu sa depuna plangere impotriva ta. Sa ma *** in castile lui!!! Pare rau....
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 17:01   #310
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

OPS AI COMIS-O!!!E nasoala treaba ca o sa te tina o gramada de timp cu dosarul deschis...Imi pare rau pentru tine!!!
webcathos is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 17:39   #311
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Cielo 2006

iati avocat bun...si la sfarsit zici sa iti plateasca tot el avocatu si keltuielile judecatoresti daca iese vinovat
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 18:06   #312
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Cielo 2006

Salut Geo! am citit ultimile posturi ale tale si regret ce ti s-a intamplat!
sper din suflet sa rezolvi cat mai repede si sa treci peste momentul asta!!
Bafta din partea mea!!
__________________
Quench my thirst with GASOLINE!
Multa lume, putini oameni... restu' populatie


RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 18:10   #313
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

Am revenit de la Udriste acum... cu toate actele la mine + dovada de reparatie
Momentan dosarul este deschis, voi mai fi chemat odata la final, la cercetari penale la Udriste. Concluzia de pana acum (de parca nu era clar) este ca sunt nevinovat si nu raspund cu nimic in fata legii... nici macar cu o amenda sau puncte de penalizare.
Singura problema legala ramasa este ca vineri sa mearga pustiul cu mine la Udriste si sa dea declaratie ca nu are pretentii materiale de la mine, pe fondul unui proces civil. Daca rezolv si declaratia asta... nu mai am decat reparatia de facut si pa.
Pana atunci, oricum am dovada de reparatie, pe 27 ma duc la revizie si vorbesc si pt tinichigerie-vopsitorie, sa vad cat ma costa. Cu ocazia asta poate fac si restul juliturilor.

Donn, nu am nevoie de avocat decat daca ajung in proces civil cu el, adica sa depuna el plangere si sa ceara despagubiri... dar ar fi culmea (totusi nu imposibil, de asta vreau declaratia aia!!!). Am rude/prieteni/cunoscuti avocati sau procurori... dar nu am nevoie de ei momentan. Eu nu vreau sa depun nici o plangere... tu iti dai seama ce inseamna 3 ani de acum incolo, din termen in termen, sa umblu pe la tribunale??? Mai bine imi bag un bat in fund si mi-o repar singur decat sa-i dau eu in judecata... dar sper sa plateasca de buna-voie. Mai tarziu o sa sun la parintii pustiului sa vorbesc cu ei....
in concluzie, pana acum: NEVINOVAT!!!

edit: merci tuturor pt incurajari
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 18:17   #314
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

Bine ca s-a terminat, momentan, cu bine! Totusi, nimic nu se compara cu socul care l-ai simptit. Eu unul nu pot sa uit cand am vazut-o pe o gagica cu o Skoda Octavia lovind o fetita (care a aparut de dupa un colt de strada si incepuse sa alerge paralel cu zebra) cu partea din stanga a masinii si dupaia cu oglinda. In momentu ala gagica a luat repede fetita de jos, a bagat-o pe bancheta din spate si a tulit-o.

Last edited by Snapy_xxl; 19-02-08 at 20:49.
Snapy_xxl is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 18:22   #315
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo 2006

Quote:
Originally Posted by Snapy_xxl View Post
Bine ca s-a terminat, momentan, cu bine! Totusi, nimic nu se comapra cu socul care l-ai simptit. Eu unul nu pot sa uit cand am vazut-o pe o gagica cu o Skoda Octavia lovind o fetita (care a aparut de dupa un colt de strada si incepuse sa alerge paralel cu zebra) cu partea din stanga a masinii si dupaia cu oglinda. In momentu ala gagica a luat repede fetita de jos, a bagat-o pe bancheta din spate si a tulit-o.
cam asta am facut si eu... poc, bancheta din spate, tulit la spital
acum rad, dar pana mai devreme am fumat tigare dupa tigare, sunt la al 2lea pachet, mai am un pic si-l termin... 3 sau 4 cafele, nici nu le mai tin minte. Stiam ca e in regula pustiul, dar am avut o stare de nervozitate toata ziua... pana acum, cand am vorbit cu politistul care a facut dosarul.
asta e, acum sper sa se termine cu bine, de tot!
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -