Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-09, 21:24   #151
Dennis_TL

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 389
Default Re: My KYS !!

Salut. Felicitari pentru ce ai facut la masina , as avea 3 intrebari :
1) ai folosit doar arcuri sport si ai pastrat amortizoarele originale , ma intereseaza cum se comporta acum masina , ce sa schimbat in bine si ce in rau, cum lucreaza amortizorul acum , ajunge la capat de cursa si bate ?
2) ai jante pe 16 si ai trecut de la 15 la 16 , cum iti trage masina acum ? ai pierdut mult la demaraj, ti-a crescut consumul ?
3) evacuarea (finala ) este modificata la Stelco in Bucuresti din ce am vazut gravat pe toba. ce parere ai de baietii de acolo si de felul cum lucreaza?

Multumesc si succes in continuare cu ce ai inceput , sa stapanesti sanatos masina. Bafta
Dennis_TL is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 23:22   #152
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

salut si multumesc pentru vizita. Urmeaza raspunsurile
1) am arcuri sport pe amortizoare stock .masina este cu f mult mai stabila ca pana acum,amortizorul nu mi-a ajuns pana la capat niciodata pana acum cu toate ca am luat ceva gropi dar eu am arcuri h&r si acestea sunt mai dure. Am auzit ca la alte arcuri sau poate si la ale mele (daca intru f tare) amortizorul ajunge pana la capat, asadar, amortizorul nu bate acum deloc.Riscul este acela de a uza amortizoarele stock .
Am cam 6000km facuti cu ea si nu am probleme iar pana acum sunt doar avantaje. Un mic dezavantaj ar fi..ptr altii dar nu si ptr mine faptul ca masina este mai rigida.
2) Am jante pe 17" . La motorul de scuter al masinii aceasta trage putin mai greu, nu mai am top speedul cu jantele de tabla, consumul a mai crescut putin, undeva la 0.5 l /suta dar nici nu conduc sportiv sa o fortez.
3) evacuarea a fost Stelco / n-o mai am de mult timp ptr ca am avut proasta inspiratie de a alege o toba fara dispozitiv silencer. De services-ul Stelco din Bucuresti sunt foarte multumit, trimitand acolo si alti amici.

Sper ca ti-am fost de folos cu informatii.. NUmai bine ,
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 00:25   #153
ag80bik

Stage 3
 
ag80bik's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 155
Default Re: My KYS !!

se comporta f bine cu arcuri bune.si eu am amortizoare stok(deocamdata)si s-au distrus dupa 50000 km.si am avut ceva drumuri pe bran.am nr unui baiat din bucuresti(de la baietii de la pilot)care intareste amortizoare.si ii ies bine.daca ai nevoie...
ag80bik is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 08:19   #154
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

Salutare BIK .
Ideea este ca poate as avea finante sa iau niste amortizoare sport insa nu vreau sa arunc pe geam si ultima farama de confort. Daca voi reusi sa achizitionez o alta masina pentru familie si o voi pastra pe aceasta pentru damblaua mea, cu siguranta voi opta ptr Bilstein ! In rest, multumesc ptr ideea cu intaritul acestora insa nu agreez astfel de practici. Produsul final nu stiu daca imi va conferi siguranta unui amortizor sport.
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 10:01   #155
ag80bik

Stage 3
 
ag80bik's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 155
Default Re: My KYS !!

si eu aveam dubii dar am vazut un logan in pitesti cu ele intarite si l au tinut.depinde si de pret.daca ti permiti i-ati ceva bun.stiu cum e cu familia.fimeo are 2 ani,da nu comenteaza.oricum cred ca te-ai convins ca o janta lata si o suspensie buna tin altfel masina pe strada.sincer ,daca ma punea cineva sa ma apuc de un logan care are culoarea loganului tau strambam din nas.si greseam,chiar arata bine
ag80bik is offline   Reply With Quote
Old 13-01-09, 11:05   #156
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

cand ai si 215/45/17 si cu arcuri sport...crede-ma ca iti cam zdruncini ficatii ,dar si stabilitate si look sporit ..
Culoarea mi-a placut ca e suferitoare la ...jegul din Bucuresti Sper ca modificarile viitoare sa fie de bun gust !
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 14-01-09, 00:00   #157
ag80bik

Stage 3
 
ag80bik's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 155
Default Re: My KYS !!

tu te vaiti cu215?da eu 235 spatecu 225 fata.te astept pe 22 la intalnire la brasov.
ag80bik is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 09:37   #158
Bughilas

Stage 5
 
Bughilas's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 671
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: My KYS !!

Mda....frumos Golanul.......
BAfta in trafic
Bughilas is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 17:03   #159
ag80bik

Stage 3
 
ag80bik's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 155
Default Re: My KYS !!

poate ne vedem pe 1 martie la brasov.
ag80bik is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 17:34   #160
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: My KYS !!

Ce e pe 1 martie la brasov ?
Relu_GTT is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 20:20   #161
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

conferinta de presa ptr loganisti !
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 20:32   #162
Skory

Stage 3
 
Skory's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 77
Default Re: My KYS !!

super tare loganul tau.mar enta si pe mine niste arcuri sport dar mie imi place confortul care il ofera.am 60000 de Km si nu simt nici o groapa.loganul tau e facut cu gust.ce as vrea si eu la al meu ar fi angel eyes-urile.si lampile pe spate sa le fac negre.
sa o stapanesti sanatos si fara incidente.inca ceva cum ai "procurat"acea zgarietura?am i eu una.mai mica.a sarit vopseaua,dar nu stiu de la ce.posibil de la spalat de la jetul de la spalatorie ma gandesc.
Skory is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 21:04   #163
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

saluti...! Care zgarietura ?? Te anunt ca angelurile sunt doar de "fite". Daca vrei lumini adevarate , poti lasa pe cele stock cu un kit de bixenon. Doar cu arcuri nu iti diminuezi prea mult din confort.
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 21:28   #164
Skory

Stage 3
 
Skory's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 77
Default Re: My KYS !!

Quote:
Originally Posted by B-61-KYS View Post
saluti...! Care zgarietura ?? Te anunt ca angelurile sunt doar de "fite". Daca vrei lumini adevarate , poti lasa pe cele stock cu un kit de bixenon. Doar cu arcuri nu iti diminuezi prea mult din confort.
"zgarietura" chestia aia care o aveai jos langa usa din spate aproape d prag.
sper sa nu se mareasca
Skory is offline   Reply With Quote
Old 26-01-09, 21:52   #165
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: My KYS !!

aa...a fost remediata
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -