Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 18-09-12, 19:16   #1096
BlueAngel
Dacia Driver

Stage 5
 
BlueAngel's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,048
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Prea sensibili sunt unii,2-3 persoane care nu critica ci pur si simplu au o simpla parere a lor si gata inchideti topicul nu mai ziceti nimic ca toata lumea va critica.DJBOSS masina arata bine dar mai sunt unele lucruri pe care le poti imbunatatii nu poti spune ca arata WOW dar oricum atrage atentia.Din punctul meu de vedere as face intr-un fel sa o las mai jos si de fata si de spate niste geamuri clare la faruri niste stopuri cu leduri ceva interesant gen audi si facut pe naiba in 4 sa fie vopsita intreaga masina de preferat albastru electric.E si atunci nu o sa scapi de critici ca o sa se gaseasca cineva sa zica, ca ceva nu este bine.
Succes in continuare si invata sa accepti si pareri negative sau pe cineva care nu ii place ceva anume la masina.Nu poti face masina pe gustul tuturor.
__________________
REN-u' !
BlueAngel is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 19:22   #1097
SOLENZAXJG

Stage 5
 
SOLENZAXJG's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,092
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

A.Rredman sunt de acord cu ce spune omul asta vin toti cu xenon si lupe puse dea lela pe masina iti rup ochii sa nu mai spun de stopuri spate facute cu spray negru si vezi aer il lovesti si tot tu pici de vina.Iar DJBOSS nu te supara pe mine la tine daca iai scos manerele usi spate,jante si prindere4x100,grila fara stema si ceva evazari la tine ii tuning si ii de postat pe DACII MODIFICATE FARA COMENT?Asa hai sa le postam toti ca am pus pe ele pleoape sau am pus alte jante ce iasa oare?
SOLENZAXJG is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 19:30   #1098
4Adi

Stage 2
 
4Adi's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 51
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Hai ca o dai in alte alea. EU am propus sa puna poze acolo, nu el. Ce va mai place sa rastalmaciti cuvintele. Romani ce sa facem....
Haideti sa incetam cu offtopicul.

Last edited by 4Adi; 18-09-12 at 19:41.
4Adi is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 20:11   #1099
A.Rredman

Stage 3
 
A.Rredman's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 89
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

In primul rand discutam despre niste masini, nu are nimeni nimic cu nimeni. Unii au o parere, altii au o alta parere, e normal, iar aici e locul unde putem sa le spunem/scriem.

Faptul ca un om sau altul, isi consuma 3-5 minute din timp ca sa iti scrie ceva (din care tu sa tragi o concluzie, care sa te ajute/sau nu) si tu ii raspunzi ca parasesti forumul, ca e evil, suna a copilarie, pe bune...

Sunt momente cand stam mai prost cu lovelele, suntem/am fost studenti, am mancat Rolton si pate vegetal. Cu toti am stans banii de cola pentru un spray de vopsea ca sa dam pe jante, ca au ruginit, sau sa luam un set de bujii. Aia e. Inteleg ca mai are de lucru la masina (cum si noi restul mai avem), dar am incercat sa ii explic ca poate nu e bine ce face. Acum daca omului nu ii convine, e treaba lui.

Deci, DJ BOSS, imi mai permit sa iti mai dau un sfat. Ia o foaie de hartie si noteaza lucrurile importante pe care le ai de facut la masina. Nu iti mai iei cola la 2000 cmc* si iti iei la 500, pui niste bani deoparte, da-ti un termen-limita si rezolva ce ai de rezolvat la masina. E chiar foarte simplu. Dar nu te mai complica si bloca in detalii de genul folie imitatie de carbon pe scrumiera, sau lampi de ceata pe frane, alea nu te ajuta.
A.Rredman is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 20:21   #1100
vasy-alex
Dacia Driver

Stage 5
 
vasy-alex's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 353
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

omule!...nu inchide topicul!toate se rezolva la timpul potrivit....pe viitor sunt sigur ca masina o sa fie bomba dupa ce se rezolva cu tinichigeria si vopseaua.....bafta cu ea in continuare....imi place lucrezi incet dar sigur...
vasy-alex is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 22:51   #1101
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

A.Rredman omule este treaba mea in ce bag bani ,carei problema poate pe mine nu ma costat nimic folia de carbon sau stopurile sa le fac,astea sunt minoritati ce am putut si eu sa rezolv fara prea multa bataie de cap.
M-am saturat sa vad aici comentari de la foarte multe persoane care nu au pus mana pe cric in viata lor si doar la vulcanziare situ sa ridice o masina sa schibme o janta si alte nebuni,forum4tuning sa dus dracu complet,deci am fost si eu la eventuri si am vazut masini modificate cu gust fara gust etc de apreciat nimic de zis,si am intrebat unde pot sa va admir masina pe 4tuning ? la care am obtinut un raspuns care ma lasat masca,in 2005 -2006 numai era asa frate orce ce faceai pentru o dacie era apreciat,acum gata domne ne-am mdoernizat vezi doamne daca nu se maif ace trecere la 4 rpezoane cu discuri si fuzete de papuc numai e bine,daca nu ai bari pana in pamant si praguri numai este tuning,in viziune avoastra cum ar trebui sa arate un tuning la o masina ( mai ales la o dacie) . ce poti frate sai faci mai mult decat treceri la 4 prezoane cu alte jante mult mai frumoase,un bad boy look ( nu pleoape cum inca se oarta de uni) lupe-n faruri( unde vezi zi de zi lupe la fiecare dacie in faruri )) ) usile clean, portbagaj deschdiere electric,volan sport,scaune sport,,xenoane ,coborata si multe alte chesti care se mai regasesc.
Toti va-ti ajuns in ziua de azi nu va mai suportati nici pe voi e usor de dat din taste,si ma doare la basca de comentariile rautacioase cand stiu parerea unei persoane fata in fata nu din spatele unui monitor,cand o sa zic ca masina e terminata apoi asteptat pareri pro si cotra atunci sa comentati pana atunci masina cum am mai zis este in evolutie.Scuzati greselile gramaticale bafta tuturor si puneti osu la treaba mai lasati tastele.Masina asta eu nu vrea so mai vand am alte intenti sa-mi iau o straina si intradevar sa termin proiectul fapte nu vorbe cum se lauda uni.
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook

Last edited by DJBOSS; 18-09-12 at 22:56.
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 22:56   #1102
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
A.Rredman omule este treaba mea in ce bag bani ,carei problema paote pe mine nu ma costat nimic folia de carbon sau stopurile sa le fac,astea sunt minoritati ce am putut si eu sa rezolv fara prea multa bataie de cap.
M-am saturat sa vad aici comentari de la foarte multe persoane care nu au pus mana pe cric in viata lor si doar la vulcanziare situ sa ridice o masina sa schibme o janta si alte nebuni,forum4tuning sa dus dracu complet,deci am fost si eu la eventuri si am vazut masini modificate cu gust fara gust etc de apreciat nimic de zis,si am intrebat unde pot sa va admir masina pe 4tuning ? la care am obtinut un raspuns care ma lasat masca,in 2005 -2006 numai era asa frate orce ce faceai pentru o dacie era apreciat,acum gata domne ne-am mdoernizat vezi doamne daca nu se maif ace trecere la 4 rpezoane cu discuri si fuzete de papuc numai e bine,daca nu ai bari pana in pamant si praguri numai este tuning,in viziune avoastra cum ar trebui sa arate un tuning la o masina ( mai ales la o dacie) . ce poti frate sai faci mai mult decat treceri la 4 prezoane cu alte jante mult mai frumoase,un bad boy look ( nu pleoape cum inca se oarta de uni) lupe-n faruri( unde vezi zi de zi lupe la fiecare dacie in faruri )) ) usile clean, portbagaj deschdiere electric,volan sport,scaune sport,,xenoane ,coborata si multe alte chesti care se mai regasesc.
Toti va-ti ajuns in ziua de azi nu va mai suportati nici pe voimusor de dat din taste,si ma doare la basca de comentariile rautacioase cand stiu parerea unei persoane fata in fata nu din spatele unui monitor,cand os a zic ca masian e terminata so asteptat pareri pro si cotra atunci sa comentati pana atunci masina cum am mai zis este in evolutie.Scuzati greselile gramaticale bafta tuturor si puneti osu la treaba mai lasati tastele
ai dreptate! e masina ta faci ce vrei cu ea in limita posibilitatilor
bujuKYL is offline   Reply With Quote
Old 18-09-12, 23:05   #1103
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
ai dreptate! e masina ta faci ce vrei cu ea in limita posibilitatilor
Corect ,daca vreau sa dau cu ea in pom dau ,numi zice nimeni nimic,mai ales cand stiu ca masina a fost luata pe bani mei ,nu ca alti care se milogesc de parinti sa le dea masina si sa faca tuning pe ea si sa ceara voie sa circule cu ea,si eu am fost la inceput asa avand doar opelul,apoi sa schimbat treaba mam ambitionat si mi-am luat masina inapoi care o avusesem ianintea opelului,nu stiu cati ar mai face ca,mine ar avea abitie,eu de la inceput decand am vrut sa-mi iau dacie mam axat pe ceva.M-am saturat sa vad atatia milogi care se dau in besini cu masini care mai de care si ei le scot doar sambata si duminica ca ,nau bani de benzina sau motorina.
Apreciez omu care este ambitios si face ceeea ces doreste si tot respectul din partea mea,jos palaria,nul apreciez pe ala care stie doar sa dea cu banu si el nu stie sa desfaca un surub si sa schimbe un bec.
Gata vreau sa incetez comentariile pentru o scurta perioada de vreme voi lasa momentan topicu in voia sorti.
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 08:57   #1104
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Apreciez omu care este ambitios si face ceeea ces doreste si tot respectul din partea mea,jos palaria,nul apreciez pe ala care stie doar sa dea cu banu si el nu stie sa desfaca un surub si sa schimbe un bec.
.

scuza-ma ca te intreb..si banii curg din cer? Aia nu se fac tot greu? Daca i-ar avea asa toti...ce bine ar fi

Punctul meu de vedere(chiar daca nu te intereseaza) este ca masina are mult mai multe minusuri decat plusuri. Observ ca schimbi jantele intruna dar nu te sfiesti sa duci masina la un tinichigiu sau s-o faci tu daca te pricepi sa o aduci la o linie si macar sa-i dai o mana de filler, in caz ca n-ai bani de vopsea(toata masina e ca valurile marii). Tuningul, daca asta incerci sa faci, se incepe cu o baza buna intotdeauna si se continua pe aceeasi linie. Nu se incepe un exterior, se lasa in stand-by, apoi incepi si la motor si-l lasi si pe ala balta etc , pentru ca in acest stil nu vei termina niciodata vreo parte a masinii.
In plus, frumusetea unei masini nu se coteaza in numar ore munca sau cat te-ai straduit sa iasa, dar n-a iesit! Frumusetea consta in detalii, cat mai multa perfectiune si bun gust.

bafta
__________________
Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!
My KYS
Comercializare suspensii pe aer, custom: FB Airride Custom Romania office@suspensiipeaer.ro


LIKE PLS : https://www.facebook.com/pages/Airrid...5062914?ref=hl

www.suspensiipeaer.ro
B-61-KYS is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 10:58   #1105
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
A.Rredman omule este treaba mea in ce bag bani ,carei problema poate pe mine nu ma costat nimic folia de carbon sau stopurile sa le fac,astea sunt minoritati ce am putut si eu sa rezolv fara prea multa bataie de cap.
M-am saturat sa vad aici comentari de la foarte multe persoane care nu au pus mana pe cric in viata lor si doar la vulcanziare situ sa ridice o masina sa schibme o janta si alte nebuni
Aici daca faci referire la Redman, te in seli amarnic... el e contrar spuselor tale si are o masina care vorbeste de la sine...

Te superi aiurea cand vin oameni cu comentarii negative... observa ca ai flanse pe spate care scot lejer rotile in afara cu 2 3 cm.. de ce nu iti cumperi 2 tamburi in 4 prezoane(sunt cel putin 2 sau 3 anunti) ca sa rezolvi problema asta? Daca o rezolvi pe asta o sa poti sa lasi masina mai jos de spate, ca sincer acum zici ca e masina care cara cartofi sau varza...

Si legat de imitatie de carbon... tu pui umpli masina cu colant dar usile din spate inca au 2 gauri de la suruburile care ti-au tinut manerele cand ai avut problema cu RAR-ul... nu e normal, incepi 3 4 lucrari si nu termini nici una si dupaia mai incepi alte mici proiecte
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 11:19   #1106
A.Rredman

Stage 3
 
A.Rredman's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 89
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Multa bafta DJ BOSS.

Last edited by A.Rredman; 19-09-12 at 11:41.
A.Rredman is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 12:18   #1107
aditza579

Stage 5
 
aditza579's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by valy1233 View Post
vezi tu...oameni rai..asta ma face si pe mine sa inchid topicul...oricum nu am mai postat de mult pe el..si nici nu cred ca o voi mai face
Prietene, daca cineva isi spune parerea inseaman ca e rau? Dar are dreptate si ii dau dreptate. Masina asta e o gluma, nu e tuning.
aditza579 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 12:24   #1108
CyPz

Stage 5
 
CyPz's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1,063
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Aditza, parerea mea e ca mai bine te abtineai! Tu chiar ai umplut paharul. Daca asta nu e tuning, sa zicem ca a incercat, s-a straduit omu` in limita fondurilor disponibile(nu toti avem bani, incat sa ne dea afara din casa), ceea ce e de notat! Mereu vii cu comentarii acide care te scot din minti. Vreau sa te vad pe tine in actiune cum faci un tuning de bun gust pe Dacia!
__________________

Dacia 1300 TR 44 RAD
Daewoo Cielo TR 55 RAD
Opel Astra G TR 71 RAD
Dacia 1310Li DB 05 BZE
CyPz is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 12:35   #1109
aditza579

Stage 5
 
aditza579's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1,030
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Nu consider ca e necesar sa postez pe forumuri care sunt pline 90% de tastaturisti, tot ce fac eu la masina. Dacia nu se preteaza la tuning (a se intelege modificari de bun gust) ci la imbunatatiri si modificari. Pe a mea daca o vezi pe strada nu o diferentieze de un 1300 normala, asa ca nu vad scopul postarii masinii mele aici. Nu inteleg de ce te agiti si te ataci tu in locul initiatorului topicului. Mesajul meu a fost adresat tuturor celor care vad folia de carbon tuning, celor care nu inteleg o parere diferita (care fac ca copii mici cand ii superi) si in special proprietarului care ar trebui s-o lase mai moale. Asta a fost parerea mea, opinia mea. Puteti sa continuati sa comentati, eu nu voi continua sa-mi exprim OPINIA pentru ca tot gresit veti intelege, la fel cum ati facut si in cazul lui A.Redman.
aditza579 is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 13:31   #1110
valy1233
Dacia Driver

Stage 5
 
valy1233's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by aditza579 View Post
Prietene, daca cineva isi spune parerea inseaman ca e rau? Dar are dreptate si ii dau dreptate. Masina asta e o gluma, nu e tuning.
nu e rău in a-ți exprima parearea,dar pe acest forum sunt din ce în ce mai multe comentarii contrare.. și asta e din mai multe cauze...
ps:nu judeca omul după aparente...dar nici mașina..multi de aici dacă vedeți o mașină de pe forum care comentați aiurea despre ea, dacă o vedeți in realitate faceți bale la gura, și aici nu ma refer la acest topic, în general vorbesc PUNCT.
cristiane,eu zic sa inchizi topicul si eventul sa il redeschizi peste un an daca masina iese brici...
__________________
Every day I see my dream!
valy1233 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -