Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 18-07-12, 00:07   #1021
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by razvanell View Post
nu platesti nicio amenda,programarea se face telefonic din cate mai tin eu minte si platesti o taxa de pana in 150lei nu mai stiu exact.
mai bine suni la ei direct sa te interesezi.
mare grija sa nu mai ai ceva pe ea sa bata la ochi sau alte defectiuni ca nu pupi talonu,ca se leaga si de altele decat cele trecute pe constatarea aia,poate sa ai vreo cunostinta sau mare noroc!

cand te duci sa ii pui stopurile ei originale,lucasurile portocali,oglinzile ei,posibil sa se lege si de parasolar,la fel si volanul sa fie de dacie....crede-ma ca stiu ce spun
Si eu de costuri tot cam la fel am auzit cam pana-n 150 lei,da am remediat probleme toate mai putin noxele...intradevar cu,cunostinta sper sa rezolv totul,daca nu ai pe nimeni nimeni nu te baga in seama...
__________________
https://forum.4tuning.ro/imagehosting/3380454a90745181e.gif
Nu goni mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare
https://forum.4tuning.ro/109-masina-m...ml#post3738973

Dacia Rally Team
VITEZA NU UCIDE,DOAR IGNORANTA SI PROSTIA!!!
Detali despre DACIA HUY se pot gasi pe Facebook
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 19:23   #1022
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Azi am vopsit usile spate (manerele de la usi spate),aripile si prelungirea pe spate,in culoarea masini,nu am finisat deloc ,am zis sa nu sara la rar in ochi acel albastru ,acum trebuieste manerele sa le prind
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0092.jpg
Views:	109
Size:	320.4 KB
ID:	2499540   Click image for larger version

Name:	Fotografie1797.jpg
Views:	134
Size:	302.1 KB
ID:	2499541   Click image for larger version

Name:	Fotografie1798.jpg
Views:	112
Size:	250.9 KB
ID:	2499542  

Click image for larger version

Name:	Fotografie1801.jpg
Views:	115
Size:	262.1 KB
ID:	2499543   Click image for larger version

Name:	Fotografie1799.jpg
Views:	59
Size:	266.5 KB
ID:	2499544   Click image for larger version

Name:	Fotografie1800.jpg
Views:	102
Size:	257.2 KB
ID:	2499545  

Click image for larger version

Name:	Fotografie0078.jpg
Views:	213
Size:	426.9 KB
ID:	2499546  
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 21:09   #1023
b08ygs
Dacia Driver

Stage 5
 
b08ygs's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 5,180
Member of:
[DACIA]
[Old School Cars]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Sfatul meu super prietenesc, schimba farurile cu unele normale, scoate toba si pune stoc, pune lucasuri portocali pe aripi si daca nu ai autorizatie la fotia spate sa dispara si aia... iti garantez eu ca tu te duci acolo pt anvelope si pt ce te-a mai luat si nu o sa primesti talonu pentru ce ti-am aratat eu mai sus...

Iti zic asta ca am un prieten care la luat pt toba si faruri sa dus cu cele rezolvate si la luat pt leduri de la numar anvelope si alte nimicuri, doar de ainaibi...
__________________

Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos ca plasticele de ultima generatie....
O batrana din '76
b08ygs is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 23:15   #1024
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by b08ygs View Post
Sfatul meu super prietenesc, schimba farurile cu unele normale, scoate toba si pune stoc, pune lucasuri portocali pe aripi si daca nu ai autorizatie la fotia spate sa dispara si aia... iti garantez eu ca tu te duci acolo pt anvelope si pt ce te-a mai luat si nu o sa primesti talonu pentru ce ti-am aratat eu mai sus...

Iti zic asta ca am un prieten care la luat pt toba si faruri sa dus cu cele rezolvate si la luat pt leduri de la numar anvelope si alte nimicuri, doar de ainaibi...
Am autorizatie la folia de pe spate,stiu cam, cum se procedeaza pe la rar,sa vad m-am gandit si eu la alte faruri,imie ste sa nu zica ceva cai plafonu negru....am belito daca comenteaza
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 23:20   #1025
bigathebest

Stage 5
 
bigathebest's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 877
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

am si eu o intrebare....daca ma opreste politia si imi baga masina la verificat..si nu ii dau talonul..(nu il am la mine).au voie sa imi ia numerele dupa masina...??este vreo lege??
__________________
bigathebest is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 23:25   #1026
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by bigathebest View Post
am si eu o intrebare....daca ma opreste politia si imi baga masina la verificat..si nu ii dau talonul..(nu il am la mine).au voie sa imi ia numerele dupa masina...??este vreo lege??
Eu nu am vazut echipa rar cand ma oprit politaiu.
Politaiu mia zis actele la control,... eu ileam dat,de vedeam raru spuneam ca le-am pierdut certificatu cel mai rau caz dadea 4 mil pentru neprezentare de acte...dar eu ne vazundui am dat actele , am crezut cai control de rutina cand colo dupa colt raru,naveam ce face dadusem talonu la el,Am vrut sa refuz dar mi-a zis ca tot iti iau talonu pentru ca ai cauciucuri prea late pe spate ,el mia zis ca ies mai in avantaj daca bag masina pe rar si cand colo.........jigodia mai rau mia facut,asta e cand o sa mai ma opreasca zic ca,am pierdut certificatu,nare voie sa-ti ia numerele.....
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 18-07-12, 23:33   #1027
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Baieti cu ce sa prind manerele banda dubla adeziva,horsuburi ? da-timi o ideie ceva pentru moment nu stiu daca or sa traga de ele...peurma vreau sa le dau jos
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 00:36   #1028
CyPz

Stage 5
 
CyPz's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 1,063
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Incearca sa lipesti clapete de pe CN4 cu banda dubluadeziva.....chiar daca e decat pe spate...
CyPz is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 01:54   #1029
cristy_dacia

Stage 5
 
cristy_dacia's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,319
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by CyPz View Post
Incearca sa lipesti clapete de pe CN4 cu banda dubluadeziva.....chiar daca e decat pe spate...
nu ai cum sa lipesti clapetele de cn4 deoarece cele de cn4 au gaura in usa pentru a fi puse crecum astea tip maner sau cum le zice sunt prinse pe usa si le poate pune cu banda dubla adeziva
Ar fi bine cu banda dar problema e ca daca trag de ele atunci ai belea ca isi dau seama.
Si iara cu horsuruburi trebe data gaura in usa si apoi astupate la loc....
Deci sunt si avantaje si dezavantaje nush ce sa iti zic
__________________
http://cristy2boy.blogspot.ro/
cristy_dacia is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 06:01   #1030
Marian06tzw

Stage 5
 
Marian06tzw's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 653
Member of:
[DACIA]
[BMW]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by cristy_dacia View Post
nu ai cum sa lipesti clapetele de cn4 deoarece cele de cn4 au gaura in usa pentru a fi puse crecum astea tip maner sau cum le zice sunt prinse pe usa si le poate pune cu banda dubla adeziva
Ar fi bine cu banda dar problema e ca daca trag de ele atunci ai belea ca isi dau seama.
Si iara cu horsuruburi trebe data gaura in usa si apoi astupate la loc....
Deci sunt si avantaje si dezavantaje nush ce sa iti zic
cel mai bine iti cauti doua usi la remat le pui si apoi le dai jos.SAu imprumuti si tu de la cineva care are aceeasi culoare ceea ce e foarte greu de gasit.
Marian06tzw is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 10:38   #1031
3-DB4421

Stage 5
 
3-DB4421's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 429
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

SAu manerele pe spate poti sa le pui cu silicon transparent,pui mai mult si cand o sa traga de ele cred ca nu o sa cada.
3-DB4421 is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 10:56   #1032
Laserboy

Stage 4
 
Laserboy's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 188
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

la treaba cu RAR poti sa ii zici ce vrei daca e sa te futa te fute... De exemplu iti vine citatia acusa sa te duci sa lasi certificatul la sectia de politie unde apartii...la fel cu permisul.... Deci daca vrea te poate face... Sfatul meu e sa mergi cu tupeu ii dai 100 lei si iei RAR
Laserboy is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 11:45   #1033
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by Laserboy View Post
la treaba cu RAR poti sa ii zici ce vrei daca e sa te futa te fute... De exemplu iti vine citatia acusa sa te duci sa lasi certificatul la sectia de politie unde apartii...la fel cu permisul.... Deci daca vrea te poate face... Sfatul meu e sa mergi cu tupeu ii dai 100 lei si iei RAR
Asta am de gand sa fac,azi mi-a venit amenda acasa,am ramas surprins de suma 1190 lei 13 puncte amenda si 1 punct penalizare ,era sa fac cu inima cand o vazui Cand ma chemat sa semnez procesul a zis hai ca,scapasi mai ieftin cu 595 lei si nu-ti mai dau 6 puncte amenda,si eu am zis nu semnez nimica,apoi el a zis bine daca nu semnezi tile dau la loc pe cele 6 puncte + ce-a mai bagat el pe plus,as da in judecata dar tare mi frica ca,greu il castig,la martori a zis ca nu am avut,in schimb erau 2 cu mine.
De stiam de suma pe care mi-o dau le lasam cheile de la masina si plecam
DJBOSS is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 12:42   #1034
cristy_dacia

Stage 5
 
cristy_dacia's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,319
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by DJBOSS View Post
Asta am de gand sa fac,azi mi-a venit amenda acasa,am ramas surprins de suma 1190 lei 13 puncte amenda si 1 punct penalizare ,era sa fac cu inima cand o vazui Cand ma chemat sa semnez procesul a zis hai ca,scapasi mai ieftin cu 595 lei si nu-ti mai dau 6 puncte amenda,si eu am zis nu semnez nimica,apoi el a zis bine daca nu semnezi tile dau la loc pe cele 6 puncte + ce-a mai bagat el pe plus,as da in judecata dar tare mi frica ca,greu il castig,la martori a zis ca nu am avut,in schimb erau 2 cu mine.
De stiam de suma pe care mi-o dau le lasam cheile de la masina si plecam
Asa e politia romana hay-ule mie ca nu am avut itp la un scute mi-a dat 10 milioane amenda pt un itp....
Astia isi fac amenzile dupa cum vror ei
cristy_dacia is offline   Reply With Quote
Old 19-07-12, 13:49   #1035
DJBOSS

Stage 5
 
DJBOSS's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,173
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Dacia 1310 HAI HUY

Quote:
Originally Posted by cristy_dacia View Post
Asa e politia romana hay-ule mie ca nu am avut itp la un scute mi-a dat 10 milioane amenda pt un itp....
Astia isi fac amenzile dupa cum vror ei
dar faza frumoasa,sti am cautat pe net articolu 100 pct 6 si ce crezi ca,scria acolo sactiune pentru intrare intr-o intersectie aglomerata =)))=))) deci legea asta nu a nimerito dar a puso sa fie la numar.acum vin de la remat mi-am laut si manerele la usic redca dau 2 gauri sa le prind in suruburile lor si butonul il lipesc de maner
DJBOSS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -