Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-08, 16:34   #1261
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
normal....trebuie sa mergem,ori sa ne dam ,ori sa facem galerie,le-o mai dam sus.....plm..daca nu fac emigranta ma dau cu parpalina cu aia cu daciile....)))


iii maaaaaa

BAHAOSSSSS)
HAI TZIGANIAAAAAAAA! IIII MAAAA LA EI!!!
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 17:17   #1262
dragos2900
VW Driver

Stage 5
 
dragos2900's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,816
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre masini

Tiguan e urat rau...
dragos2900 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 18:54   #1263
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Quote:
Originally Posted by jakal View Post
)))

da frate stim majoritatea citi bani ai bagat in masinuta aia.....eu am vazut o poza cind era la bishop si am ramas cu sechele...))

bani ,munca,pasiune,nervi ,stres, dar a iesit ceva deosebit.
masina arata,se aude ,si merge impecabil.

FELICITARIIIIII !!!!!!
Fa un tratament sa-ti revi dupa ce ai vazut pozele alea.. dar sunt foarte curios de ce ai ramas cu sechele.. domnule Sacal. Masina aia cand a plecat de la mine nu avea o bataie la nimic, nu scartaia un plastic pe ea.. discul, fisele si tot ce a schimbat Bogdan initial le aveam si eu schimbate.. doar motorul nu l-am facut. Nu-mi spuneti voi cum era masina aia cand era la mine.. Cand eu alergam cu masina aia voi nici nu stiati ce-i ala VR6.. era unul singur la curse in Bucuresti dupa care au inceput sa apara. Ati auzit si voi de VR6 acuma si va dati interesanti.

Am tot respectul pt Bogdan ca are girja de o masina la care au am tinut si pe care am intretinut-o.. asa ca nu va mai dati voi cu parerea despre cum era masina la mine.. ca pot sa va pun eu poze cum arata dupa 2 saptamani de cand a plecat de la mine.. era praf din toate punctele de vedere.. bateau toate pe ea.. servo era praf.. mergea in 5, tremura relantiul, toba sparta etc.. Asa ca masina aia nu a fost facuta praf de mine.. a fost facuta praf de un Ploiestean de-al voastru.

Mai tineti-va gurile despre masina asta cand era la mine si traiti-va prezentul.. ca legenda ramane la mine..
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 19:00   #1264
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Eu stiu ca a bagat bani in suspensia FK, a luat filtru sport SIMOTA si o toba finala cu diametru de intrare mai mic decat evacuarea de fabrica. Asta stiu eu. Daca a mai schimbat ceva, eu n-am de unde sa stiu, insa la mine eu zic ca a renascut VR6-le.
Ụterior am aflat ca si la Bishop mashina scotea fum ca la balamuc deci halea ulei bine...
Am uitat sa precizez ca a doua sau a treia zi dupa ce am luat mashina (nu de la Bishop, ci de la Mihai), am schimbat pompa de benzina (stricata din vina lui Mihai, platita tot de el) si am schimbat fishele si bujiile (cele de top pentru VR6), la 3 luni dupa ce-am cumparat-o a picat discul de ambreiaj si atunci am decis sa schimb si pistoane, segmentzi, sa planez chiuloasa, alezat bloc, iar in octombrie, dupa ce am spart cutia de viteze am schimbat si placa de presiune care era in stare bunicica atunci cand schimbasem ambreiajul in vara.
Si acum intrebare.
Cine e taticul lui Vento VR6???
Scotea fum ca la balamuc pe draq... scotea inspre limitare intradevar.. dar de aici ca la balamuc sa fim seriosi...

Dupa cum am zis mai sus.. lasati voi trecutul la mine si vedeti-va de prezent si viitor...

Cand a luat-o Mihai de la mine a venit cu mare mecanic de s-a uiat peste tot si era masina ok.. iar acum imi scoateti mie povesti despre cum era masina la mine..
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 19:09   #1265
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Cat despre chip.. am un ABT (harta) pe care ai fi putut sa-l adaptezi acum pt 2.9. Chipul propriu zis e acum pe fosta masina a lui Toba care rupea GTIuri si RS-uri in dulcele stil clasic.. Poate ti-am dat harta de la el.. daca nu ti-am dat-o.. nici nu o mai dau ca m-am scarbit de asa caractere.

Last edited by B|shOp-VR6; 24-03-08 at 19:12.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 19:43   #1266
GiGiCarbiT
BMW Driver

Stage 5
 
GiGiCarbiT's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,421
Default Re: Masini tari de pe la noi

hiii ma la ei....sa umflat pufuletii in voi...))) Sa va inpac pe toti...donu sa ramana cu sechele...bishop cu legende...si masina sa fie "rupta" in continuare...!!!
GiGiCarbiT is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 21:36   #1267
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: Discutii despre masini

pai e urat..dar tot e mai frumos decat caramida aia de forester. si e si lucrat mai bine. da..nu are motoare asa puternice...nu are asa tractiune desteapta..dar nici nu consuma ca in poza din semnatura lu DONU'....
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 23:22   #1268
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Fa un tratament sa-ti revi dupa ce ai vazut pozele alea.. dar sunt foarte curios de ce ai ramas cu sechele.. domnule Sacal. Masina aia cand a plecat de la mine nu avea o bataie la nimic, nu scartaia un plastic pe ea.. discul, fisele si tot ce a schimbat Bogdan initial le aveam si eu schimbate.. doar motorul nu l-am facut. Nu-mi spuneti voi cum era masina aia cand era la mine.. Cand eu alergam cu masina aia voi nici nu stiati ce-i ala VR6.. era unul singur la curse in Bucuresti dupa care au inceput sa apara. Ati auzit si voi de VR6 acuma si va dati interesanti.
domnu bishop....probabil am exagerat un pic in afirmatie...
daca o sa mai gasesc poza la care ma refer o sa o postez sa-ti arat..
nu stiu daca mai era masina la tine si nu am zis niciodata ca tu ai darimat-o
la faza cu alergatul,ai dreptate nu cred ca stiam cu ce se maninca VR6

te respect pt ce ai facut si pt ce faci in continuare...

BAFTA....
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 23:41   #1269
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Asa arata masina cand a plecat de la mine.. dupa doua saptamani stiti toti cum arata...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	86
Size:	33.2 KB
ID:	494450   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	72
Size:	32.7 KB
ID:	494451   Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	74
Size:	34.6 KB
ID:	494452  

Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	72
Size:	39.2 KB
ID:	494453   Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	66
Size:	32.8 KB
ID:	494454   Click image for larger version

Name:	Munte2.jpg
Views:	68
Size:	462.3 KB
ID:	494455  

B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 23:48   #1270
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Eu faza cu fumul am auzit-o sambata la 4Tuning de la un baiat tot din Anonymus, nu stiu cum il cheama, care mi-a zis ca scotea fum si cand era la tine Bishop. Dupa ce am cumparat-o am auzit alte vorbe cum ca mashina n-a fugit niciodata cum trebuie. Oricum stii foarte bine ca am luat legatura cu tine imediat dupa ce am cumparat-o si ti-am promis ca o voi aduce la nivelul la care trebuie. Se pare ca am reusit. Mihai dupa ce a luat-o de la tine n-a bagat decat benzina in ea si cam atat..., si d-aia l-am tractat eu de cateva ori ca avea probleme, d-aia a si stricat pompa de benzina. Nu bag mana-n foc ca era motorul dus la tine. Stiu ca pana s-o cumpar avea ulei Castrol 10/60 si pentru ca manca foarte mult Mihai a completat cu ulei 15/40 sau ce a nimerit sa cumpere atunci ca ii bateau tachetzii si au intrat uleiurile in reactzie si poate d-aia s-a dus motorul. La doua saptamani dupa ce a cumparat-o Mihai a dat-o cu botul de parapetzi pe Posada, a spart buza din fibra, masca, pleoapa mare, farurile pe care le-a prins apoi cu scotch, semnalizarile si proiectoarele si n-a mai reparat nimic din ce-a stricat. Stii bine ca am venit cu ea apoi eu la Bucuresti si cand ai vazut-o la Kisselef te-ai luat cu mainile de par. Era distrusa.
Fiecare isi da cu parerea omule. Nu stie toata lumea istoria ei nici de cand a fost la tine, nici cum era cand am luat-o eu. Imi pare rau ca n-am poze cu ea de cand am luat-o de la Mihai. Nu trebuie sa te superi. Iubesti mult mashina asta si cred ca si eu tin la ea poate si mai mult daca am tras sa o fac. Altul poate ar fi dat-o sa scape de ea sau i-ar fi schimbat motorul, dar eu cu cat am avut mai mari problemele cu atat am incercat s-o fac mai bine. Sper ca m-am facut inteles! Cui nu-i place sa se laude cu ce a facut bun la mashina? Ma bucur la fel de mult ca si tine ca arata si merge foarte bine.
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: [email protected]
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 23:55   #1271
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Eu in masina nu aveam Castrol.. aveam aral 5W/40.. nu stiu ce a pus el in motorul ala.. Si da masina scotea fum la final de treapta.. iar de tras.. pana sa apara GTI-urile.. am batut multe masini - asta dupa ce am depistat de ce imi intrerupea lucru pentru care ii multumesc lui Hondarul (ursi 325, pisicute 325, Laguna V6, Opeluri GSi, 535... m-am dat cu TXA Dumnezeu sa-l ierte.. la inaugurarea autostradei.. cand avea motor de 3.5 pe urs si s-a indepartat pe a treia.. etc). Cine frecventa cursele pe vremea aia.. stie.. dar putini din vremea resp mai sunt pe forum. O sa-ti arat filme.. sa te convingi... In rest.. ma bucur ca tu ai grija de ea.. dar nu am cum sa raman indiferent la niste afirmarii de la persoane care nici macar nu ma cunosc si habar nu au nimic despre aceasta masina.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 23:55   #1272
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Asa arata masina cand a plecat de la mine.. dupa doua saptamani stiti toti cum arata...
eu poza care am vazut-o era facuta la startul unei curse

avea acelasi spoiler sau prelungire...dar era intr-o stare mai rea

mie personal nu imi place acea prelungire....dar este doar o parere personala..

repet..poate am exagerat la afirmatia de mai sus....si la doctor nu mai ma duc pt ca nu au tratament pt mine))
baietii de aici ma cunusc si stiu ce fire sint....iar afirmatiile nu le fac din rautate....

SALUT SI BAFTA IN CONTINUARE...
jakal is offline   Reply With Quote
Old 24-03-08, 23:57   #1273
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Nu am nimic impotriva sa nu-ti placa.. dar de aici pana sa ramai cu sechele.. eu cred ca-i cale lunga..
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 00:07   #1274
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Nu am nimic impotriva sa nu-ti placa.. dar de aici pana sa ramai cu sechele.. eu cred ca-i cale lunga..
am recunoscut ca am exagerat....ai dreptate nu te cunosc ,nu ma cunosti,si sigur nu am experienta ta in masini sau curse....si probabil nu o s-o am niciodata....

si nici nu vreau sa intru in polemica cu tine ca probabil o sa ne mai intinlim pe la evenimente si sper sa ne salutam nu sa ne uitam urit unul la altul...
jakal is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 00:25   #1275
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Masini tari de pe la noi

Nu sunt genul.. Bogdan ma cunoaste si poate sa-ti confirme dar sincer.. la cat am tinut la masina aia.. m-am umplut de draci cand am citit
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -