Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > RALIURI - COASTA - RALLY SPRINT - CRR

Reply
 
Thread Tools
Old 06-07-09, 14:22   #76
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

deci domnul raull nu vreau sa par cicalitor dar cred ca in documentul de dumneavoastra ati gresit dimensiunile.5.* NUMERE DE COMPETIŢIIEste obligatorie aplicarea pe automobilele de competiţii a numerelor de concurs, corespunzătoare licenţei pilotului, sau atribuite de «*Auto karting – Dolj*»,* în formatul unic prevăzut de Regulamentul Campionatului Naţional de Viteză în Coastă La loc vizibil, pe aripile faţă va fi aplicat, orizontal, numele şi prenumele pilotului, alături de simbolul drapelului ţării de rezidenţă (în principiu tricolorul României).Automobilele de competiţii fără numere de concurs, aplicate conform Regulamentului Campionatului Naţional de Viteză în Coastă, vor fi ELIMINATE la Verificarea Tehnică, deci*:*** nu vor fi* admise la START.*Tipurile, dimensiunile si elementele caracteristice pentru panourile cu numerele de concurs sau inscripţionările reglementate, sunt prezentate în continuare*:I.- PANOURILE** PE* UŞILE** AUTOMOBILULUI* DE* COMPETIŢIIA.- Panou 17 cm x 67 cm pentru numere de competiţii formate din 1-2 cifreFondul panourilor: NEGRU* MATNumerele formate din 1-2 cifre se încadrează în suprafaţa de 15 x 15 cm.Cifrele au înălţimea de 14 cm, cu grosimea de 2 cm.Fontul (Caracterul) cifrei este: HELVETICACuloarea cifrelor: GALBEN FLUORESCENT Cod PMS 803Intre număr şi panoul rezervat ORGANIZATORULUI (după suprafaţa de 15 x 15 cm), este un spaţiu de 1 cm de culoare albă, ca şi pe margine.B.- Panou 17 cm x 75 cm pentru numere de competiţii formate din 3 cifreNumerele formate din 3 cifre se încadrează în suprafaţa de 15 x 23 cm. Se măreşte spaţiul pentru număr cu 8 cm de la 15x15 (faţă de cel pentru 1-2 cifre) la 15x23.Cifrele au înălţimea de 14 cm, cu grosimea de 2 cm.Fontul (Caracterul) cifrei este: HELVETICAIntre număr şi panoul rezervat ORGANIZATORULUI este un spaţiu de 1 cm de culoare albă, ca şi pe margine.Panoul pentru ORGANIZATOR, este în toate cazurile 15 x 49 cm,* ( destinat publicităţii).** NOTĂ: acest panou nu trebuie să facă parte obligatoriu din nr. de concurs, dar spaţiul trebuie lasat liber pentru aplicare srikere de publicitateII.- NUMERELE ŞI NUMELE PILOTULUI PE GEAMURILE LATERALE SPATE Înălţimea cifrei 25 cm. Grosimea cifrei 2,5 cm.Fontul (Caracterul) cifrei: HELVETICACuloare: ORANGE FLUORESCENT Cod PMS 804Imediat sub număr se aplică numele pilotului, nu pseudonume sau poreclă, astfel:Înălţimea primei litere a numelui (de TIPAR) este de 10 cm, iar restul literelor mici, corespunzător dimensiunii primei litere.III.- NUMĂR PE LUNETĂ ÎN DREAPTA SUB RECLAMA FEDERAŢIEIÎnălţimea cifrei 14 cm. Grosimea cifrei 2,0 cm.Fontul (Caracterul) cifrei: HELVETICACuloare: ORANGE FLUORESCENT Cod PMS 804Imediat sub RECLAMA FEDERAŢIEI, în partea dreaptă a lunetei.IV.- NUMELE PILOTULUI PE ARIPILE FAŢĂ STNGA ŞI DREAPTA ALE AUTOMOBILULUI DE COMPETIŢIIÎnaintea numelui se aplică drapelul naţional al pilotului, cu chenar alb, cu înălţimea de 6 cm.Fontul (Caracterul) literei HELVETICACuloare: NEGRUÎnălţimea primei LITERE a numelui şi prenumelui PILOTULUI,* 6 cm, iar restul literelor mici, corespunzător dimensiunii primei litere. Grosimea literei 1,5 m.V.- PANOUL DE PE PLAFONPanou de 50 cm x 52 cm, îndtreptat spre partea din faţă a automobilului, unde se aplică reclama (ORGANIZATORULUI) competiţiei de 15 cm x 49 cm.Numărul de competiţii va avea cifrele de 28 cm înălţime şi 5 cm grosime.VI.- pe capota automobilului de competiţii****** Dimensiunea siglei se înscrie într-un dreptunghi cu înălţimea de 21,5 cm şi lungimea de 43 cm.NOTĂ*:* inscripţionările de pe lunetă, de pe plafon sau de pe capota faţă a automobilului de competiţie, la VTM – Bucovăţ, sunt obţionale, deci*:* NU* SUNT* OBLIGATORIInumarul de pe usa din fata arata cam asa dupa dimensiunile astea.*
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	c234.jpg
Views:	57
Size:	18.5 KB
ID:	997741  
__________________
GR-02-ZMN Oltcit Club Rally Car
OT-56-MAG Opel Vectra A SFI Stance edition
DJ-10-BID VW GOLF III Daily driven
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 15:10   #77
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

pt cazare recomand "Hotel ANDRE S", este la iesirea din Craiova spre locul unde se va tine cursa, f aproape de locul unde va fi parcul inchis si anume Stadionul Ion Oblemenco (200m): http://www.hotel.andres.tourneo.ro/F_New/
din cate stiu eu, tarifele sunt ceva mai ok si hotelul nu arata rau
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 16:16   #78
donbaxter

Stage 3
 
donbaxter's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 102
Member of:
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

dupa ce am reusit sa citesc "scrisoarea" lui rsg,si m-am uitat mai atent la dimensiuni...nu pot sa spun decat ca are dreptate.Verificati va rog, Dl Lamboiu aceste date si ne anuntati si pe noi cu o posibila modificare. Multumim
__________________
donbaxter is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 17:32   #79
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by donbaxter View Post
dupa ce am reusit sa citesc "scrisoarea" lui rsg,si m-am uitat mai atent la dimensiuni...nu pot sa spun decat ca are dreptate.Verificati va rog, Dl Lamboiu aceste date si ne anuntati si pe noi cu o posibila modificare. Multumim
Cred ca faceti o mare greseala considerand ca termenul "GROSIME", care se refera la cat de lata este pensula care lasa urma, este acelasi lucru cu "LATIMEA TOTALA" a cifrei sau literei.
Nu va este mai comod sa lasati pe seama celui care va face numerele, sa aprecieze daca este corect sau incorect? Va propun sa discutam mai departe in particular, ca sa nu riscam sa plictisim lumea de pe 4tuning, cu subiecte care nu tin de topic
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 17:51   #80
raulllamboiu

Stage 4
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 272
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by john17 View Post
Da, asa e. Numerele regulamentare tre' sa arate ceva de genul (eu n-am bani de o masina cu geamul mai mare si am mai "interpretat" nitel ):
P.S. Daca ploua cursa se va tine in sala
Oricum drapelul nu era obligatoriu pe geamul spate, dar combinatia este excelenta (deci nimeni nu va veni cu sublerul, sau cu paletarul de culori, acolo unde "se vede ca s-a vrut" ... sa se respecte regulamentul)
raulllamboiu is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 18:59   #81
donbaxter

Stage 3
 
donbaxter's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 102
Member of:
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by raulllamboiu View Post
Cred ca faceti o mare greseala considerand ca termenul "GROSIME", care se refera la cat de lata este pensula care lasa urma, este acelasi lucru cu "LATIMEA TOTALA" a cifrei sau literei.
Nu va este mai comod sa lasati pe seama celui care va face numerele, sa aprecieze daca este corect sau incorect? Va propun sa discutam mai departe in particular, ca sa nu riscam sa plictisim lumea de pe 4tuning, cu subiecte care nu tin de topic
ok...ramane sa ne int pt imnanarea cereriilor de inscriere,,,si sa stabilim ultimele amanunte.Sper din tot sufletul sa iasa ceva frumos.
donbaxter is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 21:11   #82
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

nu cred ca ma intelegeti... ori eu nu sunt clar ori dumneavoastra vreti neaparat sa procuram inscrisurile de la firma aceea care cere un pret extrem de mare. va rog a ne pune la dispozitie fontul "helvetica". citez...

PANOURILE** PE* UŞILE** AUTOMOBILULUI* DE* COMPETIŢIIA.- Panou 17 cm x 67 cm pentru numere de competiţii formate din 1-2 cifreFondul panourilor: NEGRU* MATNumerele formate din 1-2 cifre se încadrează în suprafaţa de 15 x 15 cm.

deci comform regulamentului panoul trebuie sa fie 170mm pe 670mm. adica 17 cm pe 67cm. nu e cam mare???
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 21:46   #83
donbaxter

Stage 3
 
donbaxter's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 102
Member of:
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Quote:
Originally Posted by gbry_el_05-RSG View Post
nu cred ca ma intelegeti... ori eu nu sunt clar ori dumneavoastra vreti neaparat sa procuram inscrisurile de la firma aceea care cere un pret extrem de mare. va rog a ne pune la dispozitie fontul "helvetica". citez...

PANOURILE** PE* UŞILE** AUTOMOBILULUI* DE* COMPETIŢIIA.- Panou 17 cm x 67 cm pentru numere de competiţii formate din 1-2 cifreFondul panourilor: NEGRU* MATNumerele formate din 1-2 cifre se încadrează în suprafaţa de 15 x 15 cm.

deci comform regulamentului panoul trebuie sa fie 170mm pe 670mm. adica 17 cm pe 67cm. nu e cam mare???
ca sa inchidem aceste polemici..o sa rog pe cineva sa imi faca un model..si pe Dl. Lamboiu sa faca un model...sa vedem maine diferenta intre ele ! poate nu intelegem noi ceva!
donbaxter is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 04:08   #84
miliady
Renault Driver

Stage 5
 
miliady's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 3,266
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

cateva intrebari am si eu

eu sunt cu reno-ul 5 decapotabil de la slatina.

am voie sa particip cu masina decapotabila fara rollbar? spun mare sa nu apara dubii in legatura cu motorul meu... imi scriu mare pe capota daca e nevoie... am motor de 1,8 16v de 99 kW.

inca mai am numerele de concurs de pe usile laterale pe care le-am cumparat acolo de la dvs. - le pot folosi pe acelea?
miliady is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 07:56   #85
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Sa inteleg ca avem cursa duminica?
Astea ar fi numerele mele in varianta 2009:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF4292.JPG
Views:	88
Size:	1.17 MB
ID:	999004  
john17 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 08:04   #86
donbaxter

Stage 3
 
donbaxter's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 102
Member of:
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

acum ca am vazut modelu am inteles care este situatia cu inscrisurile, cred ca o sa las pe cei care stiu ce au de facut sa le faca.
donbaxter is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 09:04   #87
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Bine ca a rezolvat john problema cu numerele , vad ca sunt adevarate polimici pe tema asta.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 09:08   #88
gbry_el_05-RSG
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
gbry_el_05-RSG's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Opel]
[4Rally]
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

dupa cum am promis..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture.jpg
Views:	82
Size:	452.1 KB
ID:	1000333   Click image for larger version

Name:	Picture 001.jpg
Views:	74
Size:	335.5 KB
ID:	1000334  
gbry_el_05-RSG is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 16:19   #89
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Salutare si din TIMISOARA se anunta cateva masini ,ce as vrea eu sa ma lamuriti cu nr de concurs.
Si eu merg in campionatul judetean timis ACR de aproape 2 ani si inca nu miam luat licenta ,urmeaza anul acesta si am nr de concurs cu care merg la acr timis ,sunt valabile s-au trebuiesc altele?
Azi am trimes si eu fisa de inscriere.
__________________
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 08-07-09, 18:18   #90
Goose

Stage 4
 
Goose's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 192
Default Re: 11-12 Iulie 2009, Viteza in Coasta - Craiova/Bucovat

Am fost si stiu cum este . din cate am inteles de pe la baieti cica duminica 12iulie la bucovat se tine VTM pt amatori , dupa cum stiti sunt 3 dr si 3 st ( 3 viraje stanga si 3 viraje dreapta) iar duminic aviitoare pe 19 la valcea celebra cursa de 402m LEGAL . Prezent la ambele cu toti cei de la "Adreanline " . Ne Intalnim acolo . Bafta celor care participa .
Goose is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -