Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-14, 15:31   #556
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

"Mai nou" cele normale stau doar 10 zile la ghiseu si pe urma se intorc la expeditor. Cele trimise pe post restant parca stau 30 de zile la ghiseu.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 08-02-14, 15:43   #557
laguna2break

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 45
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by bmwh548 View Post
"Mai nou" cele normale stau doar 10 zile la ghiseu si pe urma se intorc la expeditor. Cele trimise pe post restant parca stau 30 de zile la ghiseu.
vad ca dureaza ceva pana se trimite coletul inapoi........oricum multumesc pentru informatii!!
laguna2break is offline   Reply With Quote
Old 08-02-14, 17:06   #558
sergiu_evo

Stage 5
 
sergiu_evo's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,572
Member of:
[Honda]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by v12 View Post
Cand eu vindeam machete tu nu stiai ce sunt alea, oricum nu conteaza prea mult ce si cum, pe mine m-ai convins!
putin imi pasa cand vindeai tu machete,da nu da minusuri aiurea ca nu ti-am vandut tie,tie ciuda cumva?
sergiu_evo is offline   Reply With Quote
Old 08-02-14, 17:32   #559
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by laguna2break View Post
vad ca dureaza ceva pana se trimite coletul inapoi........oricum multumesc pentru informatii!!
N-ai pentru ce. La ce am scris eu acolo sa nu uiti sa iei in calcul si cate 2-3 zile petrecute in tranzit la fiecare transport.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-14, 19:07   #560
Calin001

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,002
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

--- collectionar
Am cumparat de la acest vanzator doua Volvo 1/43. Machetele primite erau un pic altfel decat ce a afisat el in anunt. Una a venit fara o oglinda , lucru care nu era mentionat in anunt, el cica nu a vazut, ca nu stia de asa ceva. Cutiile de carton lipseau la amandoua machetele, dar el a pozat machetele ca si cum aveau. Cand am cerut explicatii.... bla... bla... tipic unui samsar.
Nu pot sa zic ca am fost pacalit total, dar am fost dus cu zaharelul.
Calin001 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-14, 12:46   #561
collectionar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,147
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by Calin001 View Post
--- collectionar
Am cumparat de la acest vanzator doua Volvo 1/43. Machetele primite erau un pic altfel decat ce a afisat el in anunt. Una a venit fara o oglinda , lucru care nu era mentionat in anunt, el cica nu a vazut, ca nu stia de asa ceva. Cutiile de carton lipseau la amandoua machetele, dar el a pozat machetele ca si cum aveau. Cand am cerut explicatii.... bla... bla... tipic unui samsar.
Nu pot sa zic ca am fost pacalit total, dar am fost dus cu zaharelul.
---Calin001

dupa 4-5 ani am" reusit" sa primesc primul minus,si simt nevoia sa-ti raspund,
iti voi acorda --- pentru faptul ca ai prezentat totul intr-un mod FALS,

daca verifici pe topic vei vedea ca toate machetele care au defecte au mentionat acest aspect ,iar in legatura cu "Nu pot sa zic ca am fost pacalit total", imi permit sa-ti atasez o parte din PM:

"poti sa le trimiti inapoi,ai adresa si iti primesti bani inapoi.
nu imi place sa crezi ca te-am inselat."

nu inteleg ce de ce zici ca ai fost dus cu zaharelul...."iar bla ,bla si tipic samsar" cred ca te caracterizeaza pe tine , eu vand doar ce cred ca nu imi place pe cand ,tu? azi faci poze si maine le vinzi si te numesti "colectionar" sau cei care nu se lauda cu cate machete au sant"samsari"
iar in legatura cu cutiile de carton ,ti-am mentionat ca le voi procura, am si facut-o si le voi trimite,dar din pacate ....nu cred ca o voi mai face....
cu scuzele de rigoare daca am deranjat si alti colectionari ,
Florian
collectionar is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 19:12   #562
Calin001

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,002
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by collectionar View Post
---Calin001

dupa 4-5 ani am" reusit" sa primesc primul minus,si simt nevoia sa-ti raspund,
iti voi acorda --- pentru faptul ca ai prezentat totul intr-un mod FALS,

daca verifici pe topic vei vedea ca toate machetele care au defecte au mentionat acest aspect ,iar in legatura cu "Nu pot sa zic ca am fost pacalit total", imi permit sa-ti atasez o parte din PM:

"poti sa le trimiti inapoi,ai adresa si iti primesti bani inapoi.
nu imi place sa crezi ca te-am inselat."

nu inteleg ce de ce zici ca ai fost dus cu zaharelul...."iar bla ,bla si tipic samsar" cred ca te caracterizeaza pe tine , eu vand doar ce cred ca nu imi place pe cand ,tu? azi faci poze si maine le vinzi si te numesti "colectionar" sau cei care nu se lauda cu cate machete au sant"samsari"
iar in legatura cu cutiile de carton ,ti-am mentionat ca le voi procura, am si facut-o si le voi trimite,dar din pacate ....nu cred ca o voi mai face....
cu scuzele de rigoare daca am deranjat si alti colectionari ,
Florian
Daca te numesti asa coerct de ce nu ai trimis machetele cu cutie de carton asa cum le ai pozat in anunt si nu ai mentionat in anunt ca o oglinda e rupta la o macheta. Restul lasa le deoparte ca nu suntem aici sa ne masuram care e si care nu e colectionar. Rezuma ti comentariile la ce s-a intamplat si nu da cu laturi in stanga si in dreapta pe lucruri care nu le cunosti.
Calin001 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 19:19   #563
collectionar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,147
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by Calin001 View Post
Daca te numesti asa coerct de ce nu ai trimis machetele cu cutie de carton asa cum le ai pozat in anunt si nu ai mentionat in anunt ca o oglinda e rupta la o macheta. Restul lasa le deoparte ca nu suntem aici sa ne masuram care e si care nu e colectionar. Rezuma ti comentariile la ce s-a intamplat si nu da cu laturi in stanga si in dreapta pe lucruri care nu le cunosti.
Am o singura intrebaree ce nu le-ai trimis inapoi , din moment ce ti-am spus sa le trimiti?si mai ales daca avea oglinda rupta?iti era greu?cred ca asa se procedeaza daca nu e in regula , nu sa faci "misto" de alti.....
si cred ca nu are rost sa port polemici cu tine, in privinta "colectionarilor"
si nu dau cu"laturi" asa cum insinuezi,doar ti-am raspuns la niste afirmatii...
imi cer scuze daca am exagerat.
collectionar is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 19:42   #564
Calin001

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,002
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Iti raspund la intrebarea de ce nu le am trimis inapoi daca imi raspunzi si tu de ce nu ai mentionat in anunt care este starea reala a machetelor. Cred ca e de datoria ta sa raspunzi primul.
Calin001 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 20:07   #565
collectionar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,147
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by Calin001 View Post
Iti raspund la intrebarea de ce nu le am trimis inapoi daca imi raspunzi si tu de ce nu ai mentionat in anunt care este starea reala a machetelor. Cred ca e de datoria ta sa raspunzi primul.
Iti raspund pe rand la intrebaririmul macheta era in stare perfecta si avea ambele oglinzi, te rog sa verifici inca o data pe topic si ai sa vezi mentionate defecte le cele care au,de aceea am ramas surprins in momentul cand ai zis ca lipseste si ti-am cerut sa le trimiti inapoi cu mentionea ca nu vreau sa te simti INSELAT iar legat de cutii ti-am explicat situatia si ca incerc sa le trimit ulterior.
pentru mine este prima data cand ma lovesc de aceste "lucruri" ,sa-mi reproseze cineva ca nu sant de cuvant,stiu si eu cum este sa cumperi machete .

Last edited by collectionar; 04-03-14 at 20:10.
collectionar is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 20:46   #566
Calin001

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,002
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by collectionar View Post
Iti raspund pe rand la intrebaririmul macheta era in stare perfecta si avea ambele oglinzi, te rog sa verifici inca o data pe topic si ai sa vezi mentionate defecte le cele care au,de aceea am ramas surprins in momentul cand ai zis ca lipseste si ti-am cerut sa le trimiti inapoi cu mentionea ca nu vreau sa te simti INSELAT iar legat de cutii ti-am explicat situatia si ca incerc sa le trimit ulterior.
pentru mine este prima data cand ma lovesc de aceste "lucruri" ,sa-mi reproseze cineva ca nu sant de cuvant,stiu si eu cum este sa cumperi machete .
Ca sa ne lamurim cu totii daca macheta avea oglinda sau nu pune te rog poza cu macheta, poti sa o pui pe cea care ai avut o in anunt sa isi dea si altii cu parerea ca poate eu "pun" de la mine lucruri care nu sunt adevarate.
Hai sa facem un topic separat sa vedem care ce are de spus.Poate o tinem o luna asa.Si la sfarsit sigur te las pe tine sa ai ultimul cuvant, si iti dau si dreptate in tot ce spui.
Calin001 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 21:02   #567
collectionar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,147
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by Calin001 View Post
Ca sa ne lamurim cu totii daca macheta avea oglinda sau nu pune te rog poza cu macheta, poti sa o pui pe cea care ai avut o in anunt sa isi dea si altii cu parerea ca poate eu "pun" de la mine lucruri care nu sunt adevarate.
Hai sa facem un topic separat sa vedem care ce are de spus.Poate o tinem o luna asa.Si la sfarsit sigur te las pe tine sa ai ultimul cuvant, si iti dau si dreptate in tot ce spui.
stai ca nu inteleg....
dezbatere nationala ca tu nu te poti hotara,am spus CLAR daca nu avea oglinda cand a ajuns la tine..asa cum zici TU.. desi ma indoiesc,sa TRIMITI INAPOI coletul si PRIMESTI BANI ..

iti atasez din topic:
"IXO Ferrari Testarosa--oglinda lipita-30 ron"
"Minichamps--Opel Astra GTC--30 ron--lipsa oglinzi"
"Autoart Maybach 57--110 ron--lipsa maner usa fata dreapta-"
"Audi A4 Minichamps--50 ron--lipsa oglinda stanga- i"
"Mercedes DTM 95-- 55 ron---atentie le oglinzi "
deci....????
din punctul meu de vedere am incheiat acest subiect si nu merita sa-mi pierd timpul .........
am ajuns sa mi se faca lehamite de ------tau, findca vad ca e GREU sa intelegi,nu sant un copil sa nu stiu ce fac, sau ce trimit ,dar vad ca tu tii doar de ale tale...
e ultimul raspuns pe acest subiect.
INCHIS

Last edited by collectionar; 04-03-14 at 21:11.
collectionar is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 21:19   #568
Calin001

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,002
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by collectionar View Post
stai ca nu inteleg....
dezbatere nationala ca tu nu te poti hotara,am spus CLAR daca nu avea oglinda cand a ajuns la tine..asa cum zici TU.. desi ma indoiesc,sa TRIMITI INAPOI coletul si PRIMESTI BANI ..

iti atasez din topic:
"IXO Ferrari Testarosa--oglinda lipita-30 ron"
"Minichamps--Opel Astra GTC--30 ron--lipsa oglinzi"
"Autoart Maybach 57--110 ron--lipsa maner usa fata dreapta-"
"Audi A4 Minichamps--50 ron--lipsa oglinda stanga- i"
"Mercedes DTM 95-- 55 ron---atentie le oglinzi "
deci....????
din punctul meu de vedere am incheiat acest subiect si nu merita sa-mi pierd timpul .........
am ajuns sa mi se faca lehamite de ------tau, findca vad ca e GREU sa intelegi,nu sant un copil sa nu stiu ce fac, sau ce trimit ,dar vad ca tu tii doar de ale tale...
e ultimul raspuns pe acest subiect.
INCHIS
Pune te rog poza cu macheta cu pricina nu o lua cu: anunul meu e corect, uita te ce am scris hai sa dau exmplu bun la toti. Fii la subiect!. ... daca poti cumva si nu iti vine sa ma iei pe ocolite si sa mai scapi o poveste dasta de a ta.
Calin001 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 21:24   #569
collectionar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1,147
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by Calin001 View Post
Pune te rog poza cu macheta cu pricina nu o lua cu: anunul meu e corect, uita te ce am scris hai sa dau exmplu bun la toti. Fii la subiect!. ... daca poti cumva si nu iti vine sa ma iei pe ocolite si sa mai scapi o poveste dasta de a ta.
INCHIS SUBIECTUL!
doar ca esti marsav si nu ai raspuns in ultimele 3 postari...o intorci tot timpul...ultima intrebare si ... calificativul tau...

DE CE NU AI TRIMS COLETUL INAPOI DACA NU ARATA CA SI IN ANUNT?

PSovestle sant ale tale tot timpul...
gata subiectul.daca vrei dezbatere inscrie-te in partid
collectionar is offline   Reply With Quote
Old 04-03-14, 22:55   #570
Calin001

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 1,002
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Nu am trimis coletul inapoi pentru ca pierdeam multa vreme cu trimisul. E o chestiune care mi am asumat-o. Iar tu ai promis ca o sa trimiti cutiile alea, nu le ai mai trimis si eu ti am lasat un minus pe care tu l ai luat ca o chestie foarte personala. Dupa interactiunea de azi am invatat multe despre tine. Tine-o tot asa ca esti exemplu foarte bun, nu te lasa! Succes la vanzari!
Evident ca tu ai ultimul cuvant!
Calin001 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -