Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Vanzari Cumparari Machete

Vanzari Cumparari Machete Vanzari Cumparari Schimburi Machete

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-16, 16:01   #646
edward4cars

Stage 5
 
edward4cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 482
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

minus muraveli..neserios
edward4cars is offline   Reply With Quote
Old 18-07-16, 12:41   #647
Piglet80Avant

Stage 1
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 19
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Mare minus laguna_seca , m-a pus si pe drumuri degeaba .
Piglet80Avant is offline   Reply With Quote
Old 20-11-16, 15:07   #648
HAKU

Stage 5
 
HAKU's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 374
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

-----mari97
Neserios, e a doua oara cand ne intelegem la un pret si dupa vinde altcuiva.
HAKU is offline   Reply With Quote
Old 20-11-16, 16:10   #649
mari97

Stage 3
 
mari97's Avatar
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 105
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

De data asta nu ne-am inteles ! M-ai intrebat de ultimul pret iar eu ti.am raspuns. Si intre timp a venit o alta persoana care a zis ca o ia direct. Daca imi spuneai de prima data ca o iei sigur ii spuneam ca e deja vanduta persoanei care a spus ca o vrea. Pentru ca eu cand ti am zis ultimul pret acela putea sa.ti convina sau nu, eu nu aveam de unde sa stiu ca vrei macheta cu adevarat sau doar ai intrebat de ultimul pret, pentru ca, si in trecut cand am mai vandut niste machete ma puneai sa ti le rezerv si dupa imi spuneai ca nu le mai vrei. Insa eu atunci nu ti-am mai dat niciun negativ. Asa ca, eu consider ca acea persoana care mi-a dat mesaj imediat dupa ce mi-ai intrebat tu de ultimul pret avea prioritate si lui trebuia sa-i dau macheta, asa cum am si procedat. Numai bine !
mari97 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-17, 14:37   #650
patrx

Stage 4
 
patrx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 273
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Aruncand o privire pe aici am citit speculatii asupra unei posibile tranzactii si rautati gratuite la adresa userului mihaibv (pagina anterioara, incepand cu postul #643). Nu uitati de prezumptia de nevinovatie baieti! Desi a trecut un an de la "incident", scriu ce am de spus pentru ca poate veti mai avea de-a face eu el pe viitor. Vin in apararea lui pentru simplul fapt ca am avut o tranzactie incheiata cu succes; i-am depus banii in cont iar el mi-a trimis macheta doua zile mai tarziu, conform unei intelegeri, bineinteles. Totul a decurs bine, macheta a fost corect descrisa si ambalata bine.
Din cate am mai vorbit cu el despre hobby parea la inceput de drum, usor nehotarat in ce sa achizitioneze, fiind foarte multe optuni pe piata, probabil de unde si faptul ca s-a razgandit. Dupa parerea mea nu e tepar. Nu taiati avantul celor noi in domeniu pentru o chestie nesemnificativa ! Bafta la colectionat !

Last edited by patrx; 12-01-17 at 14:53.
patrx is offline   Reply With Quote
Old 12-01-17, 15:53   #651
B83RUP

Stage 5
 
B83RUP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,790
Member of:
[VW]
[BMW]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by HAKU View Post
-----mari97
Neserios, e a doua oara cand ne intelegem la un pret si dupa vinde altcuiva.
Eu am colaborat foarte bine cu mari97 ,īl recomand
Am luat 6 machete de la el, si am fost mulțumit
B83RUP is offline   Reply With Quote
Old 12-01-17, 15:55   #652
B83RUP

Stage 5
 
B83RUP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,790
Member of:
[VW]
[BMW]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Quote:
Originally Posted by patrx View Post
Aruncand o privire pe aici am citit speculatii asupra unei posibile tranzactii si rautati gratuite la adresa userului mihaibv (pagina anterioara, incepand cu postul #643). Nu uitati de prezumptia de nevinovatie baieti! Desi a trecut un an de la "incident", scriu ce am de spus pentru ca poate veti mai avea de-a face eu el pe viitor. Vin in apararea lui pentru simplul fapt ca am avut o tranzactie incheiata cu succes; i-am depus banii in cont iar el mi-a trimis macheta doua zile mai tarziu, conform unei intelegeri, bineinteles. Totul a decurs bine, macheta a fost corect descrisa si ambalata bine.
Din cate am mai vorbit cu el despre hobby parea la inceput de drum, usor nehotarat in ce sa achizitioneze, fiind foarte multe optuni pe piata, probabil de unde si faptul ca s-a razgandit. Dupa parerea mea nu e tepar. Nu taiati avantul celor noi in domeniu pentru o chestie nesemnificativa ! Bafta la colectionat !
Subscriu
Am colaborat foarte bine cu mihaibv , am cumpărat de el , si i-am si vāndut
B83RUP is offline   Reply With Quote
Old 15-03-17, 13:45   #653
Renesis

Stage 2
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 69
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Las mesajul acesta ca o atentionare pentru toti cei care posteaza anunturi si vand machete si in afara forumului. In decembrie anul trecut am trimis lui Muntean Dan din Cluj, doua colete de valoare considerabila, unul cu ramburs prin curier, celalalt fara ramburs, deoarece in 2015 cumparase alte machete de la mine de o valoare mare, se achitase onorabil de indatoririle sale si imi inspira incrdere. Povestea este lunga si hilara, primul colet se intoarce pentru ca nu l- a ridicat, ulterior mi-a achitat cheltuielile, insa al doilea colet nu mi l- a restituit si nici nu mi-a achitat contravaloarea lui pana astazi. Aproape in fiecare zi imi trimite mesaj "maine ai banii" "sunt in drum spre banca, in 20 de minute ai bani", "ai banii in cont, verifica". Pana am inteles cum sta de fapt treaba, am facut poteca la bancomat, plus un drum la Bucuresti unde stabilisem o intalnire cu el la care nu a venit. Mentionez ca i- am adus si o macheta rara si scumpa de pe ebay, cu care mi-am imbogatit ulterior colectia, pentru ca nu am mai vazut banii pe ea.
Aviz celor care vand machete bune, asadar, individul pretinde a fi din Cluj, cere expediere la hotel sau pensiune, nu are o adresa proprie si multe povesti siropoase. Trimiteti doar cu ramburs sau mai bine deloc, pentru ca exista riscul sa nu ridice coletul.
Daca cineva detine informatii despre el sau a patit ceva asemanator cu acest individ, il rog sa ma contacteze.
Renesis is offline   Reply With Quote
Old 15-03-17, 19:11   #654
bmwh548

Stage 5
 
bmwh548's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 4,810
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Mai bine s-ar contacta politia. Incep sa se ocupe si de tepele online. Se folosesc mesajele ca dovezi fara probleme.
bmwh548 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-17, 21:36   #655
Renesis

Stage 2
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 69
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Asta incerc sa fac, dar sper sa mai gasesc pe cei cu care a mai intrat in contact pentru mai multe informatii. Stiu ca frecventeaza si forumurile.
Renesis is offline   Reply With Quote
Old 22-03-17, 19:56   #656
Renesis

Stage 2
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 69
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

In legatura cu problema pe care am semnalat-o mai sus, omul mi-a transferat ieri banii pe machetele care sunt la el. Din nefericire nu am putut sa ii ridic datorita unei neclaritati in sistemul western union, care nu tine de el, dar mi-a promis ca va rezolva in alt fel. Asadar, sper ca se va sfarsi cu bine si las la atitudinea moderatorilor daca mesajul va fi pastrat sau nu
Renesis is offline   Reply With Quote
Old 04-04-17, 17:38   #657
ramonski

Stage 5
 
ramonski's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 889
Member of:
[Colectionar Machete]
[BMW]
Default Re: FEED BACK NEGATIV DESPRE VANZATORI / CUMPARATORI

Un mare minus pentru mari97
Un tanar neserios.
Te tine on hold o saptamana ca pe urma sa nu mai raspunda la mesaje.
ramonski is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -