Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-08, 23:03   #301
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by SirNenea View Post
adumi u mie un golf de pana in 100 cp si o sa ma usurez eu pe el cu logan
prietene, daca m-ai pune sa aleg intre un logan si un golf din 85-90... as alege golful. In primul rand e masine nemteasca, e facuta cu simt de raspundere, nu de dastia dal de Dacia care aduc sa faca loganurile toti necalificatii cat sunt astia "calificati" in greva, plus multe alte motive pe care ti le-as enumera degeaba pt ca tu esti indragostit de masina ta. FOARTE BINE! cu totii ne iubim masinile. e masina ta si respect asta. probabil ca ai muncit mult ca sa o iei, dar trebuie sa intelegi ca noi nu avem nimic cu propietarii , ci cu masina in sine... cu banii aia puteai sa iei un sh care ar fi facut toti banii.... si nu o baga pe aia ca ai revizii la ea si garantie... reviziile SE PLATESC !! toata treaba cu reviziile "gratuite" e manarie, si stii si tu si toti asta foarte bine. Pana si la o super nova o revizie dasta te duce la 600 ron cu tot cu ce trebuie sa schimbi pe la ea. aburire totala....
__________________
Soferul prudent se uita in ambele sensuri inainte de a trece pe rosu...
Dacia SuperNova,1.4i clima,73cp ...ce holograma?? noi aici lucram pe incredere !!
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 23:05   #302
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by paunionutz View Post
pai mareste poza un pic si o sa vezi ca nu golfu are legatura si "poza" de pe el
, marfa rau
a scuzele mele =)) n`am vazut dar are 3 tot stele si golfu ... :-"
expres is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 23:10   #303
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

acum va invartiti ca pisica dupa coada .... unu zice k loganu e praf altu care are logan zice k e nemaipomenit ...alta masina nu exista ? hai sa vorbim despre lada orice .... dar mai lasati loganu asta ....
__________________
clio on 16" .... need moar low
expres is offline   Reply With Quote
Old 11-04-08, 23:13   #304
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by expres View Post
acum va invartiti ca pisica dupa coada .... unu zice k loganu e praf altu care are logan zice k e nemaipomenit ...alta masina nu exista ? hai sa vorbim despre lada orice .... dar mai lasati loganu asta ....
expres nu ai inteles posesorii de logan spun ca e nemaipomenita si cei care nu au si care o urasc spun ca e praf
sa continuam... haideti alta masina ca de logan am vorbit jumate de topic....
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 00:11   #305
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Bobytzul View Post
Vad ca am calcat cu stingul dar postez articolul
Renault Samsung retrage de pe piata 68.000 de autoturisme
Constructorul auto sud-coreean Renault Samsung Motors, o subsidiara a grupului auto francez Renault, va trebui sa retraga de pe piata 68.037 de autoturisme SM5 din cauza unor defectiuni la sistemul de alimentare cu carburant, a anuntat Ministerul sudcoreean al Transporturilor.

Ministerul sud-coreean al Transporturilor a cerut Renault Samsung Motors sa retraga de pe piata un numar de 59.160 de autoturisme modelul SM5 LPLi si 8.877 autoturisme modelul SM5 Impression. Purtatorul de cuvant de la Renault Samsung Motors, Choi Min-Soo, a precizat ca actiunea a fost determinata de problemele constatate la sistemul de alimentare al acestor autoturisme, probleme care ar putea provoca oprirea brusca a motorului. Deocamdata nu este clar daca aceasta retragere va afecta si autovehiculele SM5 vandute peste hotare.
Aceasta este cea mai mare retragere derulata de compania aparuta in anul 2000 ca urmare a preluarii Samsung Motor de catre Renault. Anul trecut Renault Samsung Motors a vandut 172.347 de autovehicule, in crestere cu 7,4 procente comparativ cu anul precedent. in timp ce vanzarile pe piata interna au scazut cu 1,4 procente pana la 172.347 de autovehicule, pe piata externa vanzarile au crescut semnificativ cu 33 de procente pana la 54.971 de autovehicule.
Coreea de Sud este a saptea piata mondiala, in termeni de vanzari, pentru grupul Renault SA.
Cred ca face fata cerintelor impuse de topic
Si VW a facut recall recent la 410.000 de Passaturi, in State. Nu ma luati cu "vw din state nu e totuna cu vw european", ca tot VW e...si daca ar fi facut pe Luna. Deci chestia asta n-o putem lua in considerare. Ce pot sa spun e ca nu consider Logan o masina proasta. Dimpotriva, e multa masina la pretul ei.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 13:27   #306
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Top cele mai proaste masini

Pentru ionut cluj ,poate nu ai priceput bine ce era postat
-Ministerul sud-coreean al Transporturilor a cerut Renault Samsung Motors sa retraga de pe piata un numar de 59.160 de autoturisme modelul SM5 LPLi si 8.877
-Constructorul japonez a hotarat sa recheme in service pentru verificari nu mai putin de 539.500 de unitati ale modelelor Corolla si Matrix produse intre 2003 si 2004.Era vorba de un amarit de surub la ansamblul de ridicare a geamului
-Volkswagen sa cheme la verificari posesorii de Passat.
Chemarea este adreata unui grup constituit din trei modele ale producatorului, toate fabricate intre 1999 si 2005. Primul model este cel cu motorizare de 1.8T benzina, posibilele probleme fiind legate de conductele de combustibil. Al doilea model chemat in service este cel care beneficiaza de sistemul de tractiune integrala 4Motion pentru posibile probleme la valva de ventilatie a rezervorului. Ultimul model este cel cu cutie de viteze automata pentru o verificare a scutului termic al sistemului de evacuare.
Vad scris 1999-2005 la Volkswagen
Vezi si tu ce modele au fost fabricate pe la noi de Dacia by Renault dupa preluarea uzinei si cite au fost chemate pentru verificari si remedieri .Poate pe la tine nu mai circula DSN DS ca la noi in Buc din cauza ploilor si baltoacelor de pe strada unele sunt inflorite de rugina .
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 13:40   #307
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Top cele mai proaste masini

de parca dacia inainte sa-i cumpere renault chema vre-o masina in service daca constatau vre-un defect de productie....deaia era mai buna vechea dacia ? nu aveau nici un defect sau ii dureau in pix pe romani ?

PS: unde frate revizie la super nova cu 600 de ron ? La Porsche ???
__________________
https://i9.photobucket.com/albums/a79/wonderwes/vtec_yo.jpg
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 14:46   #308
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by sKyNeT View Post
de parca dacia inainte sa-i cumpere renault chema vre-o masina in service daca constatau vre-un defect de productie....deaia era mai buna vechea dacia ? nu aveau nici un defect sau ii dureau in pix pe romani ?

PS: unde frate revizie la super nova cu 600 de ron ? La Porsche ???
Vad ca ai 2 nedumeriri
1)
-Dacia este by renault deci apartine de grupul respectiv si normal ar trebui sa se alinieze standardelor impuse de renault
-UAP Dacia pe vremuri era intrep de stat deci nu vad care e problema ta ,alta gisca in alta traista .Si pina in 90 nu faceau coada la Ciclop ,nici fuzetele nu se rupeau in draci ,rulmentii facuti la BV mai tin si in ziua de astazi ,vopseaua in garantie nu se jupuia dupa ea si era facuta la Policolor Nu am cum sa argumentez ca din ce cunosc prin Brasov Dacii 13xx nu mai vezi ,pai nici fabrica de camioane ,ca tractoarele cam ioc ,ca si romanul a devenit al dracu ce ii trebuie lui tractor care polueaza prefera agricultura ecologica 2 boi buni pusi la plugul de lemn si gata hais joian cea bourean ,lemne gaseste la discretie sa faca oistea, jugul si caruta,la nevoie mai ia o uluca din gard .De roti si punte nu duce grija ca ia de la fier vechi ceva produs pe vremuri home made BV de uzinele Tractorul sau .....
2)Cum fac sa mut si eu zebra aia daca mierlesc un fraier
Deci ce sa inteleg :fraierul trece un drum pe zebra adica acel marcaj cu linii II cu axul drumului ,vine jmekerul si il lasa lat =ii face familia de 6 saptamini
Re pe vremuri puscariasii purtau asa zisa zeghie sper ca e scrisa bine si risul naibii era vargata cu dungi albe deci schimbi hainele de strada cu uniforma de la Rahova sau Jilava
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 15:19   #309
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Maskatu View Post
prietene, daca m-ai pune sa aleg intre un logan si un golf din 85-90... as alege golful. In primul rand e masine nemteasca, e facuta cu simt de raspundere, nu de dastia dal de Dacia care aduc sa faca loganurile toti necalificatii cat sunt astia "calificati" in greva, plus multe alte motive pe care ti le-as enumera degeaba pt ca tu esti indragostit de masina ta. FOARTE BINE! cu totii ne iubim masinile. e masina ta si respect asta. probabil ca ai muncit mult ca sa o iei, dar trebuie sa intelegi ca noi nu avem nimic cu propietarii , ci cu masina in sine... cu banii aia puteai sa iei un sh care ar fi facut toti banii.... si nu o baga pe aia ca ai revizii la ea si garantie... reviziile SE PLATESC !! toata treaba cu reviziile "gratuite" e manarie, si stii si tu si toti asta foarte bine. Pana si la o super nova o revizie dasta te duce la 600 ron cu tot cu ce trebuie sa schimbi pe la ea. aburire totala....
intradevar ai dreptate si u in ce zici desi eu mai mult imi iubesc fosta masina o dacia nova gti
pt e ca eu am loganul din dec 04 si am peste 135000 km facuti cu el pana acum si inafara de revizii nu i-am facut mai nimic
mai putin la ultimele 2 revizii cand am schimbat la 120 mii un rulment pe spate si un furtun iar la 135 mii tija de la bieleta sau ceva de genu asta
u ce parere ai o fi bine pt o masina produsa de neprofesionisti cum zicea cineva mai sus ???
eu zic ca daca as fi luat o masina sh as fi bagat mult mai multi bani mai ales ca am si un stil mai sport de a conduce
p.s. asta va fi ultimul meu post legat de logan pt ca m-am saturat sa vad atatea pers care vin si ce au visat noaptea vin sa scrie aici si sa ma jigneasca ca sunt prost si altele
__________________
NU FURAȚI, GUVERNUL URĂȘTE COMPETIȚIA!!!


SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 12-04-08, 20:24   #310
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Top cele mai proaste masini

Bre SirNenea nu o lua si tu chiar asa ,parerile sunt impartite .
In cultura noastra post/decembrista am fost invatati sa remarcam diferentele individuale.Cind te uiti la o persoana vezi ca e mai destept,mai prost,mai batrin,mai sarac, mai bogat.Facem aceste diferente dimensionale,ii clasificam ii tratam ca atare si ajungem sa ii vedem pe ceilalti doar separat de noi,in modul in care sunt diferiti.Una din trasaturile dramatice ale experientei e cind esti cu alta persoana si brusc vezi asemanarile dintre voi si nu diferentele si experimentind faptul ca esenta ta ,este si esenta noastra si este UNA.Intelegind faptul ca nu exista alta, ca e unica .Suntem toti ca unul .Nu m-am nascut Bobytzul m-am nascut fiinta umana si ulterior am invatat cine sunt si daca sunt bun sau rau, de succes sau nu .Astea le-am invatat pe parcurs .
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 20:22   #311
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Top cele mai proaste masini

[QUOTE=SirNenea;1480617]intradevar ai dreptate si u in ce zici desi eu mai mult imi iubesc fosta masina o dacia nova gti
pt e ca eu am loganul din dec 04 si am peste 135000 km facuti cu el pana acum si inafara de revizii nu i-am facut mai nimic
mai putin la ultimele 2 revizii cand am schimbat la 120 mii un rulment pe spate si un furtun iar la 135 mii tija de la bieleta sau ceva de genu asta
u ce parere ai o fi bine pt o masina produsa de neprofesionisti cum zicea cineva mai sus ???
eu zic ca daca as fi luat o masina sh as fi bagat mult mai multi bani mai ales ca am si un stil mai sport de a conduce
p.s. asta va fi ultimul meu post legat de logan pt ca m-am saturat sa vad atatea pers care vin si ce au visat noaptea vin sa scrie aici si sa ma jigneasca ca sunt prost si altele[/QUOTE

UITE CE ZIC ALTII DESPRE NOI
Un cuvant si despre designul acestei masini. Poate ca niciun popor din lume nu este mai vehement, mai violent in exprimare si mai dezgustat de orice produce la el acasa. Pentru simplul fapt ca este produsa de Renault, si pentru simplul fapt ca va purta numele Logan si va fi produsa si in Romania, masina este deja facuta praf in comentariile multora. Interesant, inca inainte de a intra in productie, noi romanii stim deja ca va fi proasta, ca e urata cu spume si ca nu merita banii dati pe ea, mai bine iei un sh strain.
Desi nu facem parte dintre fanii Dacia, indraznim sa spunem insa ca .......... va fi un succes nebun de casa in Vest, chiar daca mai putin in Romania. Pentru ca e timpul sa incepem sa intelegem ca Loganul nu a fost conceput doar pentru publicul din Romania, si ca viitoarele masini produse la Dacia sau la Ford Craiova nu sunt gandite cu publicul roman in minte. Da, exista si el pe-acolo, dar piata este globala, ambitiile la fel, si nu totul se rezuma la ilustrul si vajnicul popor roman care de 2000 de ani invata pe toata lumea lectii de design, calitate, fiabilitate si cultura
Asa ca SirNenea tu cunosti chestia cu vulpoiul si cu strugurii ,daca nu ajunge la ei prin sarituri repetate ia o prajina dar trece pe deasupra si tot cu ochii in soare si sare cu gura mare la cei din jur .
Bobytzul is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 20:32   #312
Highman

Stage 5
 
Highman's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 386
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Top cele mai proaste masini

@bobytzul...pritene acum vorbim de o masina care sa lansat in urma cu cativa ani....sunt fan dacia 1300 si respect DACIA (1300,solenza) dar nu si logan......iar referitor la "vulpea cu strugurii" crezi ca e cineva aici care baga bani in masini pentru placerea personala si nu ar avea bani sa isi cumpere LOGAN??.....cred ca tu esti "vulpoiu" care tanjeste dupa logan...
__________________
----------------------------------------------
>>CLUB ROVER-MG<<
ROVER 200 cu inima turbo benzina de "Tomcat" ...
ROVER 75 cdti....zi de zi.....
Highman is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 21:50   #313
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Highman View Post
@bobytzul...pritene acum vorbim de o masina care sa lansat in urma cu cativa ani....sunt fan dacia 1300 si respect DACIA (1300,solenza) dar nu si logan......iar referitor la "vulpea cu strugurii" crezi ca e cineva aici care baga bani in masini pentru placerea personala si nu ar avea bani sa isi cumpere LOGAN??.....cred ca tu esti "vulpoiu" care tanjeste dupa logan...
nu ai inteles ce a vrut sa zica si poate fff multi de pe acest forum nu vor intelege sau nu vor sa inteleaga
eu insa un singur lucru vreau sa mai zic
nu regret faptul ca acum 3 ani si ceva am facut alegerea de ami cumpara o dacia logan si daca as putea sa dau timpul inapoi aceasi alegere o voi face la infinit pt ca la ceea ce eu imi pot permite acum la inceput de drum e masina perfecta
nu stiu poate am fost eu mai norocos si am prin oameni mai talentati care mi-au construit masina dar parerea mea generala e ca daca treci peste aspectul exterior vei vedea o cu totul alta masina
p.s. azi o gagica cu care ies de ceva timp chiar mia zis ca ii place masina mea si ca e chiar fff siletioasa cand nu se aude toba sport si am luat-o ca pe un compliment chiar daca fata nu este experta ca voi in masini dar ea prima oara sa urcat intr-un logan cand ma cunoscut pe mine si mia zis ca si-a schimbat aceea parere de masina varza care o avea despre logan bineinteles din auzite (ea are o skoda octavia tour)
SirNenea is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 21:53   #314
Maskatu

Stage 5
 
Maskatu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 620
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by SirNenea View Post
nu ai inteles ce a vrut sa zica si poate fff multi de pe acest forum nu vor intelege sau nu vor sa inteleaga
eu insa un singur lucru vreau sa mai zic
nu regret faptul ca acum 3 ani si ceva am facut alegerea de ami cumpara o dacia logan si daca as putea sa dau timpul inapoi aceasi alegere o voi face la infinit pt ca la ceea ce eu imi pot permite acum la inceput de drum e masina perfecta
nu stiu poate am fost eu mai norocos si am prin oameni mai talentati care mi-au construit masina dar parerea mea generala e ca daca treci peste aspectul exterior vei vedea o cu totul alta masina
p.s. azi o gagica cu care ies de ceva timp chiar mia zis ca ii place masina mea si ca e chiar fff siletioasa cand nu se aude toba sport si am luat-o ca pe un compliment chiar daca fata nu este experta ca voi in masini dar ea prima oara sa urcat intr-un logan cand ma cunoscut pe mine si mia zis ca si-a schimbat aceea parere de masina varza care o avea despre logan bineinteles din auzite (ea are o skoda octavia tour)
ai fost tare rau la faza asta. mai facut sa rad
sa vezi daca se urca in fordu meu zice ca e in star trek daca in loganu tau a ramas asa fara cuvinte doamne ce kterink Daca tot ai avut bani sa iei logan si tot o tii ca daca ar fii tot alegerea asta ai faceo... mai strange bani si vindeo !!!! si ia doamne iarta-ma una NOUA ca tot sunteti AHTIATI ca loganu e NOU frate si o tineti intruna ca e noua si ca va pupa aia in fund acolo la service cand va duceti " buna ziua domnule posesor de logan, vaaaaaaaaaaaaai dar aveti masina NOUA !!! WOW veniti sa va dau o cafea... ce??? piese moca??? a nuuuuu revizie gratuita e ceva fictiv" doamne ce patetici.. dute in vitan scapa de ea cat mai rpd si ia alta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Last edited by Maskatu; 13-04-08 at 21:57.
Maskatu is offline   Reply With Quote
Old 13-04-08, 21:58   #315
SirNenea

Stage 5
 
SirNenea's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,079
Member of:
[Moderators]
[X-Team Racing Club]
[Observator 4tuning]
[DACIA]
Default Re: Top cele mai proaste masini

daca e vb de cel din imagine eu fara suparare nu ai nici o sansa sa o vezi sa se urce
SirNenea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -