Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-07, 12:46   #721
BIZZARR

Stage 1
 
BIZZARR's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 11
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Ar fi interesat cineva de vopsea UV?... Transparenta, iar in prezenta unei surse de lumini UV se vede. E de folos mai ales pentru paintjoburi in interior[pentru ca in interior se pot monta becuri sau neoane uv], dar se poate folosi si pe exterior... ce ziceti?
BIZZARR is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 13:01   #722
P_C_D

Stage 5
 
P_C_D's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 388
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Ciky .. acuma urma faza cu caciula , pacat ca nu o am la mine !
P_C_D is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 15:54   #723
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by P_C_D View Post
Ciky .. acuma urma faza cu caciula , pacat ca nu o am la mine !
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 20:06   #724
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Pana la urma prelungire o sa fac si mai vine ceva la bara fata modificat....din pacate am niste probleme in familie si sapt asta nu mai fac nimic la masina
__________________
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 21:08   #725
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by horguemtuning View Post
si poate unele modele de spoiler permit asa ceva altele mai putin la asta v-ati gandit si in loc sa modifice un spoiler isi pune pleoapa ieftin si la obiect ?
laci:hai sa te intreb ceva ca tu esti cel mai distribuitor si montaor de spoilere di orasu asta
sa fim seriosi...cine vrea o pleopa nu se numeste tuningat o pleoapa nu este tuning su un prag sau o grila sau o janta sau un eleron sau orice element aplicat si fara continuari...aici nici nu punem problemnele de tuningatura parerea mea iar cine cauta un tuning eftin parerea mea ca nu ar trebui sa pretinda textul ''tuning'' mai ales ca orasul nostru este foarte evoluat in acest capitol si marea majoritate sunt campioni in acest sport cine vrea sa devina tuningat are multe etape de trecut si mai ales ca 2007 a adus mai multe masini complexe in oras si mult mai perfect finisate deci din an in an devenim mai perfecti


cam asa. multi nu vor sa isi sudeze exensii pe capota, sa chituiasca, sa vopseasca, lacuiasca, etc.
Mie sincer nu imi place de nici un fel look-ul ala de capota prelungita. Acuma bineinteles, asta e doar parerea mea! Pt mine, mai bine pleoape, vopsite klumea, si facute fara bataie de joc.
__________________
sunt diferite gusturi si in tuning pleoape saU CAPOTE PRELUNGIT ...iti dau un simplu exemplu:un element de tuning adaugat si lucrat impreuna cu partea aplicata e ceva mai cu gust ca si vederea diferentelor intre elemente ....parerea mea

nu mai zic nimic asta e parerea mea cu tuningu... nu cvreau sa jignesc pe nimeni..sa nu sariti pe mine ca nu ma las
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 22:35   #726
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
laci:hai sa te intreb ceva ca tu esti cel mai distribuitor si montaor de spoilere di orasu asta
sa fim seriosi...cine vrea o pleopa nu se numeste tuningat o pleoapa nu este tuning su un prag sau o grila sau o janta sau un eleron sau orice element aplicat si fara continuari...aici nici nu punem problemnele de tuningatura parerea mea iar cine cauta un tuning eftin parerea mea ca nu ar trebui sa pretinda textul ''tuning'' mai ales ca orasul nostru este foarte evoluat in acest capitol si marea majoritate sunt campioni in acest sport cine vrea sa devina tuningat are multe etape de trecut si mai ales ca 2007 a adus mai multe masini complexe in oras si mult mai perfect finisate deci din an in an devenim mai perfecti


cam asa. multi nu vor sa isi sudeze exensii pe capota, sa chituiasca, sa vopseasca, lacuiasca, etc.
Mie sincer nu imi place de nici un fel look-ul ala de capota prelungita. Acuma bineinteles, asta e doar parerea mea! Pt mine, mai bine pleoape, vopsite klumea, si facute fara bataie de joc.
__________________
sunt diferite gusturi si in tuning pleoape saU CAPOTE PRELUNGIT ...iti dau un simplu exemplu:un element de tuning adaugat si lucrat impreuna cu partea aplicata e ceva mai cu gust ca si vederea diferentelor intre elemente ....parerea mea

nu mai zic nimic asta e parerea mea cu tuningu... nu cvreau sa jignesc pe nimeni..sa nu sariti pe mine ca nu ma las
Pai eu nu as fi asa de transant , deoarece nu numai kiturile extreme se numesc kituri tuning , uite-te la un kit MS Design sau uite-te de ex la o masina facut in Cult Style . Asa am putea sa face discrepanta intre cei care au un CD mai slab sau un MP3 nu asa performant cu 2 sau 4 difuzoare sa le spunem tu nu ai instalatie car audio car audio ai doar daca faci la un nivel superior de echipare , eu zic ca sa respectam toti clientii si cei care vor sa isi puna o pleoapa si cel care vrea sa-si faca un bodykit , pentru ca nu toti isi modifica masina sa mearga cu el la showuri!
Te mai intreb oare Sandu daca te-ai uitat pe cataloagele de ex Rieger , de ce oare unele elemente nu au liniile de imbinare pierdute fortat ? Arata bine elementul pierdut insa are totul niste limite constructive!
Deci dupa parerea mea fiecare sa-si faca cum ii place !

P.S. Nu stiu ce ai iar cu mine ?

Last edited by horguemtuning; 13-02-07 at 22:39.
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 01:40   #727
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by horguemtuning View Post
Pai eu nu as fi asa de transant , deoarece nu numai kiturile extreme se numesc kituri tuning , uite-te la un kit MS Design sau uite-te de ex la o masina facut in Cult Style . Asa am putea sa face discrepanta intre cei care au un CD mai slab sau un MP3 nu asa performant cu 2 sau 4 difuzoare sa le spunem tu nu ai instalatie car audio car audio ai doar daca faci la un nivel superior de echipare , eu zic ca sa respectam toti clientii si cei care vor sa isi puna o pleoapa si cel care vrea sa-si faca un bodykit , pentru ca nu toti isi modifica masina sa mearga cu el la showuri!
Te mai intreb oare Sandu daca te-ai uitat pe cataloagele de ex Rieger , de ce oare unele elemente nu au liniile de imbinare pierdute fortat ? Arata bine elementul pierdut insa are totul niste limite constructive!
Deci dupa parerea mea fiecare sa-si faca cum ii place !

P.S. Nu stiu ce ai iar cu mine ?
laci!!doamne feri nu am nimic cu tine!!! nu mai fii sensibil aici discutam nu ne certam .... poate m-am exprimat gresit sa zic o parere personala o pleoapa este o placere nu un tuning este?????poate eu sunt mai tzicnit si nu mai imi place simplitatile sau participarile in expozitiile din tuning sunt din ce in ce mai dezvoltate si cer mai multa munca pe o masina din an in an....ok daca vorbim de kituri de strada necompetitive sunt multe chestii aplicabile doar ca acela este un look comercial ptr riegger si nu competitiv estee??????este bpentru placerea fiecaruia in dichisirea masini ...

lacii nu am nimic cu tine doar vroiam sa ma aprobi de aceea te-am strigat pe tine ca tu distribui si aplicabile si complexe si tu stii mai bine...poate eu ma repet nu mai simt farmecul simplitati tuningului fiind deja bolnav de tuning
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 02:18   #728
civic_ex

Stage 5
 
civic_ex's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,087
Member of:
[Moderators]
[Honda]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

bine zis sandu, sa stii.
civic_ex is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 02:23   #729
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

sandu sunt multe chestii pe tema asta a "tuningului" ... uite un lucru ce am vrut sa`ti spun ... tu iti faci golfu totaly show car! da? suspensie sport ... jante ... cauciucuri late ... etc etc ... !!! deci eu nu`mi permit sa`mi fac un show car cum iti faci si tu si deaceea f.multi inclusiv "eu" facem masinile in asa fel sa fie rulate zilnic in gropi ... pe denivelari ... si cateodata pe "asfalt de calitate" unicat e in felul lor nu`s nush cat de mult ... dar fiecare masina are un farmec ceva aparte ... are un feeling si deaceea daca o pleoapa sau ceva apare pe o masina tie normal ca ti se pare ceva banal ... sau chiar plictisitor ... din moment ce tu partici la evenimente ...vezi multe chestii noi ... etc etc ... so bafta la toti .

P.S. sa traiasca masinile unicate ... si kit`urile de la RIEGER

RESPECT
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 07:53   #730
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by zib3r View Post
sandu sunt multe chestii pe tema asta a "tuningului" ... uite un lucru ce am vrut sa`ti spun ... tu iti faci golfu totaly show car! da? suspensie sport ... jante ... cauciucuri late ... etc etc ... !!! deci eu nu`mi permit sa`mi fac un show car cum iti faci si tu si deaceea f.multi inclusiv "eu" facem masinile in asa fel sa fie rulate zilnic in gropi ... pe denivelari ... si cateodata pe "asfalt de calitate" unicat e in felul lor nu`s nush cat de mult ... dar fiecare masina are un farmec ceva aparte ... are un feeling si deaceea daca o pleoapa sau ceva apare pe o masina tie normal ca ti se pare ceva banal ... sau chiar plictisitor ... din moment ce tu partici la evenimente ...vezi multe chestii noi ... etc etc ... so bafta la toti .

P.S. sa traiasca masinile unicate ... si kit`urile de la RIEGER

RESPECT

de aceea ziceam la laci si la toti care cititi sa ma scuze ca deja numai in ceruri is cu tuningu asta...sper sa nu va jignesc pe niciunu ca nu de aceea am postat o parere personala.de exemplu sa nu crezi ca sunt la maxim incantat de cat bag sau am bagat in golfuri mai ales in asta galben doar singura carte de vizita imi este masina
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 19:33   #731
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
laci!!doamne feri nu am nimic cu tine!!! nu mai fii sensibil aici discutam nu ne certam .... poate m-am exprimat gresit sa zic o parere personala o pleoapa este o placere nu un tuning este?????poate eu sunt mai tzicnit si nu mai imi place simplitatile sau participarile in expozitiile din tuning sunt din ce in ce mai dezvoltate si cer mai multa munca pe o masina din an in an....ok daca vorbim de kituri de strada necompetitive sunt multe chestii aplicabile doar ca acela este un look comercial ptr riegger si nu competitiv estee??????este bpentru placerea fiecaruia in dichisirea masini ...

lacii nu am nimic cu tine doar vroiam sa ma aprobi de aceea te-am strigat pe tine ca tu distribui si aplicabile si complexe si tu stii mai bine...poate eu ma repet nu mai simt farmecul simplitati tuningului fiind deja bolnav de tuning
Bun daca vrei asa si eu pot propune faze de-ti pica inca si tie falca, de ex acum mi-au trimis din Germania cateva cataloage de 2007 si acolo sunt chestii si poate am participat in extern la atata evenimente ca si tine , dar revenind la oile noastre la forme eu raman cu parerea mea ca bara ceea model Seidl tinand cont ca e luat dupa cel original are acea mica problema de fi greu de montat pleoapa lunga pe el, daca se punea bara de R32 acela avea alta linie acesta trebuie modificat ca sa poti pune pleoapa respectiva pe el ! Asta ti-o zic ca eu am facut ambele bari si i-am arata la Mihai care e principala mea obiectie in acest sens ca in forma asta initiala a barii. Daca vrei insa vrei poti sa iei un indreptar si sa verifici treaba si vei vedea si tu
Capota prelungita nu este urata , ai insa de rezolvat cateva aspecte la ele !

P.S. Cand dai o parere personala nu e necesar si imi atribui mie niste adjective pentru ca se poate intelege gresit simplu expun si eu parerea mea cu motivatie fara altceva

Last edited by horguemtuning; 14-02-07 at 19:35.
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 19:37   #732
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Azi am fost dupa capace a iesit super bine lacul ii diferenta mare fata de cum arata inainte....
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 19:40   #733
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

zib3r - suspensia reglabila nu e asa de mare branza deja la showuri e ceva cunoscut , stiu de el de cand aduceam prima oara in 2002-2003 atunci erau insa inca scumpe , insa suspensiile airride is altceva deja la showurile de afara acelea mai in voga anul trecut si inainte cu un an, repet insa depinde ce vrei sa faci cu masina aia sa o tii in garaj si s-o scoti la show sau sa te plimbi cu el zi de zi!
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 20:01   #734
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Referitor la pleoape sau prelungire.....chiar nu stiu ce sa zik am vazut pe golf model de bara cum am eu cu prelungire....arata bine dar exact cum mi-a zis Laci....ii cam dificil de facut! doar dupa data de 22 luna asta o duc la vopsit pana atunci ma gandesc sa vad! Masina primeste in curand...geamuri fumuri, capete de toba, eleron, si modificat interiorul vopsite niste elemente de plastic schimbarea ornamentului de viteze carcasa de frana mana si pedale
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 14-02-07, 21:31   #735
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

lume lume ....hai sa va zic io o parere personala si ce am invatat io despre tuningul optic in cariera mea ...poate va pot da un sfat de care sa va folositi si voi inn viitor ..idei pentru o optica complecta si facuta dintr-o singura operatie de exemplu polo a avut mai multe stadii si acolo am invatat cu ce trebuia sa incep ca cu polo am facut invers cu ceea ce trebuia sa finalizez cu aceea incepeam
sa o luam de la inceput :
-suspensia sport
-bordura la aripi daca cere roata sau e cazul(dupa preferinta fiecaruia)
-jantele
-capota prelungita (dupa preferinta fiecaruiua)
-clante si bandouri eliminate (dupa preferinte)
-prize de aer aici discutabilri aplicate dar atunci lucrate in totalitate ccu caroseria sau direct in caroserie decupate
---dupa acesti pasi parcursi de tinighiciu ar urma spoileritul masini dupa liniile modificate daca capota este lasata si se construieste o bara pai cine o proiecteaza asa ar trebui sa pastreze in constructie toate liniile care au fost deja modificate ...no caroseria dupa bara ci bara dupa caroserie...pai cand e o masina latita NU MAI MERGE CEVA COPIAT SI PUS SUS CA ORIGINALUL CI ACOLO SE NECESITA O CONCEPTIE ...nuu???
daca masina devine latita atunci nu mai se poate pastra liniile originale ssi daca aplici o bara copiata nu mai bate aripa latita cu bara pentru model clasic...hai sa fim seriosi.....
infine despre tuning avem de scris cat china eu nu ma consider expert doar patit si trecut in multe faze costisitoare pana am ajuns acolo unde imi placea

pur exemplu va fi m asina mea golful 4 galben care exact prin aceste faze trece si eu duc masina cu modificarile mele in tinighicerie iar baietii care imi fac barile se muleaza si se imbina in tot ceea ce este modificat am sa va arat poze cand e inainte de a o duce si cum e cand e readusa poate atunci imi veti da dreptate...

Laci:: ziceai mai sus ca si tu ai participat in ungaria de cate ori am participat si eu ...ok...deacord....dar tu decand esti in toiul tuningului ai fost premiat in domeniu???sincer nu am inteles ce vroiai sa spui ca si tu ai participat de cate ori eu...in august am fost doar eu si ric si am fost admirati premiati etc etc....in octombrie cand s-a inchis anul tuningului 2006 doar eu am fost din toata romania si intre 400 de masini am luat locul 1??am luat...inseamna ca ceva avea si masina mea ...
laci nu mai fii asa sensibil ca aici nu e vorba de nici o ofticala baa aici se discuta multe chestii reale si multe le faci si tu cum poti si cum stii corect???si io stiu un pic si atat de aia ma folosesc ...asa e toata lumea cat stie atata face si nu mai fa pe sensibilu ca nu am nimic cu tine tzi-am zis de 100 de ori ...pune mana drak si fa si tu o creatie...uimestene....ca totusi ai habar cum se lucreaza cu fibra dar ramai la elemente originale sau adaugate unde se pune 5-10 kg numa de ghit si o creatie ar putea ajunge la 8-10 kg toata bara si fara ghituri este???...baa bara lui mihai pe departe nu sta cum sta bara mea pe golfu galben actuala si el a recunoscut..ce drak atata teorie ....nici sub faruri nici la terminarea aripilor...despre asta vorbim acum...tu crezi ca noua ne convine sa mergem la 200km sa le facem dar acolo e perfect si atunci mergem...asa ca asta iao ca si sfat bun ca ai putea doar sa vrei si sa testezi si tu una alta ca fara sacrificiu nu merge
cine e deacord sa zicfa cine nu sa ma acuze...paaa ca cred ca ajunge pe zi
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -