Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-07, 07:48   #736
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
lume lume ....hai sa va zic io o parere personala si ce am invatat io despre tuningul optic in cariera mea ...poate va pot da un sfat de care sa va folositi si voi inn viitor ..idei pentru o optica complecta si facuta dintr-o singura operatie de exemplu polo a avut mai multe stadii si acolo am invatat cu ce trebuia sa incep ca cu polo am facut invers cu ceea ce trebuia sa finalizez cu aceea incepeam
sa o luam de la inceput :
-suspensia sport
-bordura la aripi daca cere roata sau e cazul(dupa preferinta fiecaruia)
-jantele
-capota prelungita (dupa preferinta fiecaruiua)
-clante si bandouri eliminate (dupa preferinte)
-prize de aer aici discutabilri aplicate dar atunci lucrate in totalitate ccu caroseria sau direct in caroserie decupate
---dupa acesti pasi parcursi de tinighiciu ar urma spoileritul masini dupa liniile modificate daca capota este lasata si se construieste o bara pai cine o proiecteaza asa ar trebui sa pastreze in constructie toate liniile care au fost deja modificate ...no caroseria dupa bara ci bara dupa caroserie...pai cand e o masina latita NU MAI MERGE CEVA COPIAT SI PUS SUS CA ORIGINALUL CI ACOLO SE NECESITA O CONCEPTIE ...nuu???
daca masina devine latita atunci nu mai se poate pastra liniile originale ssi daca aplici o bara copiata nu mai bate aripa latita cu bara pentru model clasic...hai sa fim seriosi.....
infine despre tuning avem de scris cat china eu nu ma consider expert doar patit si trecut in multe faze costisitoare pana am ajuns acolo unde imi placea

pur exemplu va fi m asina mea golful 4 galben care exact prin aceste faze trece si eu duc masina cu modificarile mele in tinighicerie iar baietii care imi fac barile se muleaza si se imbina in tot ceea ce este modificat am sa va arat poze cand e inainte de a o duce si cum e cand e readusa poate atunci imi veti da dreptate...

Laci:: ziceai mai sus ca si tu ai participat in ungaria de cate ori am participat si eu ...ok...deacord....dar tu decand esti in toiul tuningului ai fost premiat in domeniu???sincer nu am inteles ce vroiai sa spui ca si tu ai participat de cate ori eu...in august am fost doar eu si ric si am fost admirati premiati etc etc....in octombrie cand s-a inchis anul tuningului 2006 doar eu am fost din toata romania si intre 400 de masini am luat locul 1??am luat...inseamna ca ceva avea si masina mea ...
laci nu mai fii asa sensibil ca aici nu e vorba de nici o ofticala baa aici se discuta multe chestii reale si multe le faci si tu cum poti si cum stii corect???si io stiu un pic si atat de aia ma folosesc ...asa e toata lumea cat stie atata face si nu mai fa pe sensibilu ca nu am nimic cu tine tzi-am zis de 100 de ori ...pune mana drak si fa si tu o creatie...uimestene....ca totusi ai habar cum se lucreaza cu fibra dar ramai la elemente originale sau adaugate unde se pune 5-10 kg numa de ghit si o creatie ar putea ajunge la 8-10 kg toata bara si fara ghituri este???...baa bara lui mihai pe departe nu sta cum sta bara mea pe golfu galben actuala si el a recunoscut..ce drak atata teorie ....nici sub faruri nici la terminarea aripilor...despre asta vorbim acum...tu crezi ca noua ne convine sa mergem la 200km sa le facem dar acolo e perfect si atunci mergem...asa ca asta iao ca si sfat bun ca ai putea doar sa vrei si sa testezi si tu una alta ca fara sacrificiu nu merge
cine e deacord sa zicfa cine nu sa ma acuze...paaa ca cred ca ajunge pe zi
Deci cat despre bara aceea daca in 2 zile poti face mai bine te astept sa vad ce ai facut cu mana ta ! Stai tu flex ca pentru bara lui Dan de pe Seat s-a lucrat aproape 2 sapt pana aratau asa si erau original de la MTK asa ca retus necesita orice , daca ai vazut vreodata kit original de la Rieger (ma refer la fisele acelea pentru montaj) se si specifica
Respectiv despre masina nu pot sa ma duc ca nu imi permit sa imi fac masina ca tre sa lucrez sa ma pot sustine ca nu imi permit sa impun asa preturi sa se ia oamenii de cap cand vin la mine .
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 15-02-07, 08:00   #737
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Daca e sa ne suparam as fi curios sa vad prima lada cosntruita de tine sa am si eu ce critica , ca m-ai suparat si tu destul, las-o in mortii....
Deci de ce incerci sa convingi tu lumea sa mearga acolo cred ca e mai degraba de natura economica decat de aspect
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 15-02-07, 08:31   #738
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

In Ungaria la VS Tuning ai mers si nu ai zis nimic cel putin nici mie , deci era clar , asta ii oamenii se mai schimba ... cand negru cand alb
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 15-02-07, 10:05   #739
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

in primul rand martor ocular si fizic este ric in ungaria a fost toti din wsr invitati dar nimeni nu a venit multi au promis si numa noi 2 am mers

al 2 lea rand daca tu crezi ca e vorba de interes economic cu baia mare inseamna ca te inseli nici peste 5 ani nu ii ajungi din urma ca te-ai obisnuit cu un singur stil si acolo te-ai blocat ...baieti singur merg la baia mare dupa cum vad calitatea lucrari finisajele si mularile mult prea perfecte...scuza-ma....esti departe de acolo ...foarte....

al3 lea rand esti curios de o lada de a mea????/vezi io nu fac greseala sa fac ceva dean..p..u..l..e..a... la client mai bbine plateste o data si ceva ce e ok nu imi permit sa fac teste pe masina oricaruia ..mai bine o lada ok decat una proasta..crezi ca mi rusine ...ma pis pa ala care imi zice mie ca nu stiu sa fac o lada...

io tzi-am zis totul omeneste dar tu o sucesti cum vrei tu ...gata am inchis acest subiect ca nu isi are rostu nimeni nu este perfect si nimeni nu are cum sa stie totul

dar inca o singura intrebare asta intre noi profesionistii da???
daca o masina este pregatita de un tinighiciu si isi pierde formele originale nu mai merge un kit original pe el si in plus are multe modificari exterioare facute tu ce faci cu o asemena masina????nu incerci sa iti incadrezi barile sa le mulezi dupa forma caroseriei????nu prima faza e sa iti faci caroseria si dupa aia tu sa continui profesional totul?????aici a fost tema si s-a sucit altundeva....si vezi cei de la baia mare nu face o masina si arunca un kit pe inca 20 de masini pai unde este unicatetzea???cand mai vezi minim 10 cu acelasi stil...parca tramaii retro si mergi la un show cu 20 de masini locale si 15 sunt identice....parerea mea ca toate tipurile de masini si daca au kituri asemanatoare tot nu sunt identice ...parerea mea si asa reiese o masina in unicatetze daca nu e copiata de pe ceva foarte frecvent vazuta paaa!!!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 15-02-07, 10:20   #740
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by horguemtuning View Post
Deci cat despre bara aceea daca in 2 zile poti face mai bine te astept sa vad ce ai facut cu mana ta ! Stai tu flex ca pentru bara lui Dan de pe Seat s-a lucrat aproape 2 sapt pana aratau asa si erau original de la MTK asa ca retus necesita orice , daca ai vazut vreodata kit original de la Rieger (ma refer la fisele acelea pentru montaj) se si specifica
Respectiv despre masina nu pot sa ma duc ca nu imi permit sa imi fac masina ca tre sa lucrez sa ma pot sustine ca nu imi permit sa impun asa preturi sa se ia oamenii de cap cand vin la mine .
la preturile tale intradevar == egal cu no coment ...asta e realitatea...preturile sunt super ok pacat ca calitativ sunt mai slabute ...si parerea mea mai bine decat o masina pusa la punct de a ta ...o carte de vizita mai perfecta nu iti trebui ...parerea mea .....
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 15-02-07, 14:34   #741
Ciky

Stage 5
 
Ciky's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 833
Member of:
[DACIA]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

jujjjj,jujjj......lasatzi-o in pusca mea de treaba....
Ciky is offline   Reply With Quote
Old 15-02-07, 17:48   #742
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Ba tu chiar nu intelegi ? Bara de Seidl ca sa pui pleoapa lunga tre modificata din prinderi asta e esenta . Daca se doreste se face, scurt si la obiect ! Acum de ce discutam e pleoapa pe Golful lui Mihai nu pe masina super latita si super modificata din caroserie .
Cat despre restul ne straduim facem cat putem nobody is perfect , daca vrei sa ii cauti cuiva de rau ii gasesti depinde de punctul de vedere !
Eu nu ma simt profesionist , Pininfarina este de ex., noi o mimam daca tu iti asumi aceasta lauda e perferct , tine de parerea ta personala , nu ma intereseaza .
Referitor la restul stii tu discutiile noastre mai vechi dar oricum nu are rost sa ne certam sa se distreze lumea pe epistolele scrise pe forum !

Last edited by horguemtuning; 15-02-07 at 17:52.
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 15-02-07, 18:45   #743
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

doamne doamne ... si sa revenim ONTOPIC !!! proiecte noi??? inovatii?!!! ???
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 11:55   #744
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Gata maaahhh !!! nu va scoateti ochii ca nu are nici un rost !!! lasati concurenta intre voi pe forum ca oricum masinile vorbesc de la sine.... in fond fiecare arata ce are si ce poate .... asta-i amprenta firmei nu discutiile
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 18:26   #745
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

hai ma sa va arat masina cum trebuie inceputa nu vorbele ci faptele ideile puse in practica...uitativa bine la ea cum arata si acest kit paraseste aceasta masina si va fi lucrata de profesionisti care se vor mula pe liniile masini...sa vorbeasca pozele si parerile orcui..accept orice pozitiv sau negativ curaj
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag008.jpg
Views:	67
Size:	116.2 KB
ID:	217597   Click image for larger version

Name:	Imag009.jpg
Views:	51
Size:	151.8 KB
ID:	217598   Click image for larger version

Name:	Imag010.jpg
Views:	46
Size:	193.3 KB
ID:	217599  

Click image for larger version

Name:	Imag011.jpg
Views:	55
Size:	158.0 KB
ID:	217600   Click image for larger version

Name:	Imag012.jpg
Views:	68
Size:	173.1 KB
ID:	217601   Click image for larger version

Name:	Imag013.jpg
Views:	44
Size:	162.4 KB
ID:	217602  

Click image for larger version

Name:	Imag014.jpg
Views:	46
Size:	178.2 KB
ID:	217603   Click image for larger version

Name:	Imag015.jpg
Views:	43
Size:	159.4 KB
ID:	217604   Click image for larger version

Name:	Imag016.jpg
Views:	51
Size:	180.0 KB
ID:	217605  

Click image for larger version

Name:	Imag017.jpg
Views:	49
Size:	180.8 KB
ID:	217606   Click image for larger version

Name:	Imag018.jpg
Views:	53
Size:	180.0 KB
ID:	217608   Click image for larger version

Name:	Imag019.jpg
Views:	45
Size:	177.0 KB
ID:	217609  

Click image for larger version

Name:	Imag021.jpg
Views:	53
Size:	200.8 KB
ID:	217610   Click image for larger version

Name:	Imag022.jpg
Views:	54
Size:	189.2 KB
ID:	217611   Click image for larger version

Name:	Imag023.jpg
Views:	48
Size:	161.6 KB
ID:	217612  

Click image for larger version

Name:	Imag024.jpg
Views:	41
Size:	171.6 KB
ID:	217613   Click image for larger version

Name:	Imag025.jpg
Views:	64
Size:	188.5 KB
ID:	217614  
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 19:26   #746
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
hai ma sa va arat masina cum trebuie inceputa nu vorbele ci faptele ideile puse in practica...uitativa bine la ea cum arata si acest kit paraseste aceasta masina si va fi lucrata de profesionisti care se vor mula pe liniile masini...sa vorbeasca pozele si parerile orcui..accept orice pozitiv sau negativ curaj
Inceput foarte promitator parerea mea ... si jentile sunt bestiale !
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 19:51   #747
valerutzz
Road Runners Member

Stage 4
 
valerutzz's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 257
Member of:
[RR]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Deci.. Sandule, chit ca stiam in mare cum va fi, ca mi-ai zis si mi-ai aratat niste idei, nu-mi vine sa cred ce bestial poa` sa arate.. Asta cand va fi gata, va fi... perfecta
__________________
R o a d R u n n e r s - Never take sides against the family
D r a g R a c i n g . r o
valerutzz is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 21:15   #748
Mihaitza_tdi

Stage 5
 
Mihaitza_tdi's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,233
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

si eu zik la fel ca Valer!
Mihaitza_tdi is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 21:44   #749
B.v.L

Stage 5
 
B.v.L's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 863
Member of:
[Fiat]
[MERCEDES]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

live arata mai bine
B.v.L is offline   Reply With Quote
Old 16-02-07, 21:45   #750
B.v.L

Stage 5
 
B.v.L's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 863
Member of:
[Fiat]
[MERCEDES]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

si mai bine scuze
B.v.L is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -