Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-12, 22:27   #2926
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
mai am 1 si 2-3 luni pana la scoala de soferi...
dupa cum o spui, sigur mai ai 1 an si 5-6 luni... ))))))
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 08:14   #2927
canny

Stage 5
 
canny's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,160
Default Re: AMALGAM

Nu m-ai inteles, ma refeream la faptul ca nu mai comparati dacia cu alte masini pentru ca a fost conceputa de cand lumea, nu are cum sa fie comparata cu masini proiectate 30 de ani mai tarziu.
canny is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 08:17   #2928
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AMALGAM

dupa toate posturile de aici mi-am dat seama ca toti sunteti increzuti si daca nu va da cineva dreptate va luati de alte prostii....asa este romanul....asta e ultimul meu post aici....pentru ca...n`ai cu cine domle
__________________
Dacia 1610 loading....
my scoot....Yamaha Aerox
BMW e46 320
DACIA Motorsport Arad Member

Nu`ti pune mintea cu prostul! Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!


SST 06 aka shoby13 -MM de Tepar !
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 14:00   #2929
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
dupa toate posturile de aici mi-am dat seama ca toti sunteti increzuti si daca nu va da cineva dreptate va luati de alte prostii....asa este romanul....asta e ultimul meu post aici....pentru ca...n`ai cu cine domle
dute cautati prieteni in lumea reala ca lumea virtuala deja e grea.
roli is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 14:26   #2930
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AMALGAM

calinpetco

...pustiul e mandru de dacie pentru ca aia o are, la fel cum si cioara isi lauda puii si la fel cum vulpea n-ajunge la strugurii aia acrii...


nu ai tu de unde sa sti , am avut ocazii si cu golf 3 si cu bmw ursulet .deci nu mai vorbi aiurea . am avut renault 12si mi-am luat alta mai buna...cand puteam sa imi iau altceva dar te asigur ca masina de zi cu zi o sa am un vw bora sau ceva de genu
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 17:24   #2931
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
calinpetco

...pustiul e mandru de dacie pentru ca aia o are, la fel cum si cioara isi lauda puii si la fel cum vulpea n-ajunge la strugurii aia acrii...


nu ai tu de unde sa sti , am avut ocazii si cu golf 3 si cu bmw ursulet .deci nu mai vorbi aiurea . am avut renault 12si mi-am luat alta mai buna...cand puteam sa imi iau altceva dar te asigur ca masina de zi cu zi o sa am un vw bora sau ceva de genu
Mah nu tu ti-ai luat, nu tu ai facut, nu tu ai fi avut ocazia ca ai doar 16 ani si alocatia nu iti ajunge nici sa treci strada. Vorba multa saracia omului....

Last edited by Maniak22; 10-05-12 at 17:26.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 17:39   #2932
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by Maniak22 View Post
Mah nu tu ti-ai luat, nu tu ai facut, nu tu ai fi avut ocazia ca ai doar 16 ani si alocatia nu iti ajunge nici sa treci strada. Vorba multa saracia omului....
am muncit vara daca vrei sa sti si am avut ocazia sa primesc si 100 lei pe zi
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 10-05-12, 23:27   #2933
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
am muncit vara daca vrei sa sti si am avut ocazia sa primesc si 100 lei pe zi
Ba tu esti disperat, debranseazate de la net ca deja o iei razna fara suparare
roli is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 11:30   #2934
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
calinpetco

...pustiul e mandru de dacie pentru ca aia o are, la fel cum si cioara isi lauda puii si la fel cum vulpea n-ajunge la strugurii aia acrii...


nu ai tu de unde sa sti , am avut ocazii si cu golf 3 si cu bmw ursulet .deci nu mai vorbi aiurea . am avut renault 12si mi-am luat alta mai buna...cand puteam sa imi iau altceva dar te asigur ca masina de zi cu zi o sa am un vw bora sau ceva de genu

si daca ai mers cu golf 3 sau ursulet... sa inteleg ca totusi ai constatat ca dacia-i mai buna? hai revino pe pamant, nu vezi ca nu-s tichete la Rabla cate dacii se arunca... de bune oare? mai rar vezi golf 3 sau urs(cu toate ca-i mai batran ca tine) la remat la coada... deci lasa comparatiile astea, ca o dacie intretinuta nu se compara cu un golf 3(de ex) de care s-a tras...

si eu o sa am ca masina de zi cu zi un 760Li, 850csi... sau ceva de genul... ))
__________________
If its got tits or tires... its got problems!

Last edited by calinpetco; 13-05-12 at 11:35.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 11:36   #2935
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
si daca ai mers cu golf 3 sau ursulet... sa inteleg ca totusi ai constatat ca dacia-i mai buna? hai revino pe pamant, nu vezi ca nu-s tichete la Rabla cate dacii se arunca... de bune oare? mai rar vezi golf 3 sau urs(cu toate ca-i mai batran ca tine) la remat la coada... deci lasa comparatiile astea, ca o dacie intretinuta nu se compara cu un golf 3(de ex) de care s-a tras...

si eu o sa am ca masina de zi cu zi un 760Li, 850csi... sau ceva de genul...
nu intelege gresit...vroiam sa iti explic ca nu e adevarat ce ai spus ca sunt mandru de dacie ca doar pe aia o am..am avut variante si cu masini mai noi dar eu am vrut neaparat o dacie....asta vroiam sa iti explic...

exista si o vorba...o masina buna e aia care te duce unde vrei fara probleme...
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 11:39   #2936
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by canny View Post
Nu m-ai inteles, ma refeream la faptul ca nu mai comparati dacia cu alte masini pentru ca a fost conceputa de cand lumea, nu are cum sa fie comparata cu masini proiectate 30 de ani mai tarziu.
...si in acelasi timp, nu are cum sa multumeasca cerinte ale secolului 21... oricum ai privi-o, indiferent cata blana ii pui pe scaune, cate leduri in bord, cate xenoane in faruri sau aeroterme pentru caldura iarna etc...
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 11:42   #2937
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by BOGDAN_UWW View Post
nu intelege gresit...vroiam sa iti explic ca nu e adevarat ce ai spus ca sunt mandru de dacie ca doar pe aia o am..am avut variante si cu masini mai noi dar eu am vrut neaparat o dacie....asta vroiam sa iti explic...

exista si o vorba...o masina buna e aia care te duce unde vrei fara probleme...
ai vrut neaparat o dacie... asta-i din putzul gandirii... tota lumea fuge de cosciugele alea numa tu ai vrut-o neaparat, desi iti puteai lua o masina serioasa )))

probabil si tu esti unul dintre aceia care sustin cu mandrie ca dacia aia veche e mai buna decat Loganul

Last edited by calinpetco; 13-05-12 at 11:48.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 11:47   #2938
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
ai vrut neaparat o dacie... asta-i din putzul gandirii... tota lumea fuge de cosciugele alea numa tu ai vrut-o neaparat, desi iti puteai lua o masina serioasa )))
nu te poti caca in gusturile omului

https://www.youtube.com/watch?v=Yxqj9jJj0iA

saracu bmw....de ce oare nu s-a tinut dupa rabla de dacie...?
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 11:51   #2939
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: AMALGAM

oricum, oricat de mult ai incerca sa ma convingi, eu nu pot sa cred ca cineva foloseste o dacie veche din placere... nu e nimic rusinos sau josnic sa folosesti o dacie, dar sa sustii ca poti avea alte masini (din lumea masinilor) dar tu totusi alegi Dacia ca e mai buna, e cel putin hilar...

hahaha, da, foarte relevant linku ala, maine vand bmw-u si imi iau dacie... daca vrei pun eu bmw-ul la bataie si hai tu cu dacia sa vedem daca e valabil linkul de mai sus! ... oo, am uitat ca tu n-ai permis... ) esti copil rau baiete, nu mai cred ca ai nici 16 ani... hai bea-ti cacaua si baga-te inapoi la need for speed, vezi ca stiu un patch sa-ti bagi 1310-le in joc... si poti depasi si gallardo cu ea... )

ia uite la ce-i buna gramada aia de fier: https://www.youtube.com/watch?v=aCW-eU_2Jvk

Last edited by calinpetco; 13-05-12 at 11:59.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 13-05-12, 12:03   #2940
BOGDAN_UWW

Stage 5
 
BOGDAN_UWW's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 864
Default Re: AMALGAM

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
oricum, oricat de mult ai incerca sa ma convingi, eu nu pot sa cred ca cineva foloseste o dacie veche din placere... nu e nimic rusinos sau josnic sa folosesti o dacie, dar sa sustii ca poti avea alte masini (din lumea masinilor) dar tu totusi alegi Dacia ca e mai buna, e cel putin hilar...

hahaha, da, foarte relevant linku ala, maine vand bmw-u si imi iau dacie... daca vrei pun eu bmw-ul la bataie si hai tu cu dacia sa vedem daca e valabil linkul de mai sus! ... oo, am uitat ca tu n-ai permis... ) esti copil rau baiete, nu mai cred ca ai nici 16 ani... hai bea-ti cacaua si baga-te inapoi la need for speed, vezi ca stiu un patch sa-ti bagi 1310-le in joc... si poti depasi si gallardo cu ea... )
dacia din video e modificata...1.8 16v....

dacia va fi folosita pentru mers la intalniri nationale dacia si asa mai departe....si la faza cu nfs...eu nu joc asa ceva....gata...nu`mi pun mintea cu prostu`ca are mintea odihnita si ma bate prin experienta discutati ce vreti eu nu mai imi pun mintea cu voi....am lucruri mai bune de facut...
BOGDAN_UWW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -