Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 21-07-09, 11:42   #1531
xerror vtr

Stage 2
 
xerror vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 38
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

cand venim noi doi kto mai nimeni,cand lipsim plin!
xerror vtr is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 11:44   #1532
xerror vtr

Stage 2
 
xerror vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 38
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

in orice caz daca nu ar fi lili ar fi nasol fara poze!
xerror vtr is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 11:45   #1533
xerror vtr

Stage 2
 
xerror vtr's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 38
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

asa ca traiasca lili !!!!!!!!!!!!
xerror vtr is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 20:34   #1534
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o indrumare?

Saptamana asta imi incep interiorul la Probe si am nevoie de putina piele roz (ca si masina) Am umblat prin germania, ungaria, romania si nu gasesc exact nuanta dorita. Poate ma poate indruma cineva! Va rog!

Scuze daca am gresit postand aici...dar nu mai stiu unde sa caut.
__________________

The winner ain't the one with the fastest car it's the one who refuses to lose! Pinky
Ford Probe (Pinky)
Mazda MX5 (Mia)
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 23:21   #1535
NEo007

Stage 5
 
NEo007's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,562
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Pe google gasesti multe firme care tapiteaza in piele diverse. Nu gasesti la una dintre firmele astea piele roz? Spor la gasit
NEo007 is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 23:33   #1536
exit0905

Stage 5
 
exit0905's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 483
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by PinkProbeLady View Post
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o indrumare?

Saptamana asta imi incep interiorul la Probe si am nevoie de putina piele roz (ca si masina) Am umblat prin germania, ungaria, romania si nu gasesc exact nuanta dorita. Poate ma poate indruma cineva! Va rog!

Scuze daca am gresit postand aici...dar nu mai stiu unde sa caut.
sper sa nu rada lumea de mine.


incearca sa mergi la o firma de haine de piele, magazin, ceva. si intrebi de unde primesc ei marfa. unde se fabrica hainele. si daca pot sa-ti dea adresa, este ceva fabrica in romania, mai multe sunt sigur. pe comanda in ziua de azi ar trebui sa poti face rost de ORICE, bani sa ai sa platesti cat iti cere. nunta ta de roz ma gandesc ca are un cod de culoare. tu le dai codul respectiv, si ei iti trimit piela...sper ca te-a ajutat cu ceva ideea mea, numai bine!
exit0905 is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 08:56   #1537
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

@PinkProbeLady incerca la cei care vopsesc piele.


@xerror vtr ... si zici ca vinerea asta vii la Patinoar?
Black Pearl is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 18:58   #1538
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by Black Pearl View Post
@PinkProbeLady incerca la cei care vopsesc piele.


@xerror vtr ... si zici ca vinerea asta vii la Patinoar?
Pai ieri am fost in Viena la cei care vopsesc piele .... am stat 3 ore jumate pe capul lor...si nu a iesit nuantza dorita ..ori iese mov ori plamaniu...si faza e ca am nevoie doar de 6 metri pentru intereioarele scaunelor, ca restul va fi alb....
Crede-ma am fost peste tot...ungaria...austria...pe aici prin ro, si nimeni nu imi face doar nuantze ciudate.
Va multumesc oricum, inca mai caut pe E-bay....poate am noroc
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 19:00   #1539
PinkProbeLady
Ford Driver

Stage 5
 
PinkProbeLady's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 914
Member of:
[FORD]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by exit0905 View Post
sper sa nu rada lumea de mine.


incearca sa mergi la o firma de haine de piele, magazin, ceva. si intrebi de unde primesc ei marfa. unde se fabrica hainele. si daca pot sa-ti dea adresa, este ceva fabrica in romania, mai multe sunt sigur. pe comanda in ziua de azi ar trebui sa poti face rost de ORICE, bani sa ai sa platesti cat iti cere. nunta ta de roz ma gandesc ca are un cod de culoare. tu le dai codul respectiv, si ei iti trimit piela...sper ca te-a ajutat cu ceva ideea mea, numai bine!
Merg maine sa vad si pe la magazine.
Mulrumesc mult pt ideie.
PinkProbeLady is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 14:45   #1540
higheaven

Stage 3
 
higheaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 111
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

SI eu am cautat multa vreme piele verde intens pentru o sa de motor, si nici o sansa. Exista niste nuante care ori nu sunt de gasit, ori se gasesc foarte greu.
Incearca o imitatie de piele - alea sigur se gasesc, ma gandesc ca asta e nuanta care o doresti 180379206877 (ebay item nr.)
__________________
higheaven is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 16:10   #1541
P I T

Stage 3
 
P I T's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 151
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Quote:
Originally Posted by PinkProbeLady View Post
Merg maine sa vad si pe la magazine.
Mulrumesc mult pt ideie.
nu iti place cum am avut eu in fiatu uno?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_1_XXX_tuning_und_sound_6487.jpg
Views:	100
Size:	156.2 KB
ID:	1018423   Click image for larger version

Name:	normal_1_XXX_tuning_und_sound_6488.jpg
Views:	90
Size:	122.5 KB
ID:	1018424   Click image for larger version

Name:	normal_1_XXX_tuning_und_sound_6491.jpg
Views:	85
Size:	131.7 KB
ID:	1018425  

Click image for larger version

Name:	normal_1_XXX_tuning_und_sound_6538.jpg
Views:	126
Size:	94.4 KB
ID:	1018426   Click image for larger version

Name:	normal_1_XXX_tuning_und_sound_6486.jpg
Views:	88
Size:	131.8 KB
ID:	1018427  
P I T is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 16:32   #1542
mihait

Stage 2
 
mihait's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 32
Member of:
[AUDI]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Salut sper sa nu va radeti prea mult de mine dar parcarea de la patinoar e cea de langa intrarea la strand cum treci podul ? cea de vizavi sau cea de dupa curba ?
mihait is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 16:57   #1543
absstrakt
VW Driver

Stage 5
 
absstrakt's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 693
Member of:
[VW]
[Racing Syndicate]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

nici una nici alta...meri mai inainte treci de patinoar si cobori ca si cum ai merge la club Activ numa ca jos nu faci stanga spre terenurile de tenis ci faci dreapta
__________________
web design, baze de date, grafica publicitara etc..

absstrakt is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 18:26   #1544
mihait

Stage 2
 
mihait's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 32
Member of:
[AUDI]
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

Ok deci cred ca stiu acuma unde langa terenurile de tenis dar cum dau de voi ? nu va cunosc personal masinile le stiu doar din poze pe unele nu aveti un stegulet ceva :P
mihait is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 22:57   #1545
steli_anu

Stock
 
steli_anu's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 9
Default Re: Comunitatea 4tuning ARAD - Intalniri in fiecare vineri ora 19 Parcarea Patinoar

nici o problema.nici eu nu am cunoscut pe nimeni.sunt oameni forte de treaba toti.ai sa-i cunosti acolo.doar masininele celor ce vin la intalnire sunt acolo in parcare.
steli_anu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -