Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Arad

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-13, 20:01   #421
bbbogdannn

Stage 4
 
bbbogdannn's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 293
Member of:
[Opel]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Si eu am patit asa de cateva ori si am observat ca doar cand e foarte frig afara, din cauza ca se intaresc prea tare..acum nu mai am treaba cu ele. Le-am sters bine cu o carpa si solutie de parbriz de cateva ori..
__________________
ADUCEM MASINI DIN GERMANIA - ORICE MODEL mesaj pentru detalii

masina mea
virtual-tuning
bbbogdannn is offline   Reply With Quote
Old 14-02-13, 23:14   #422
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Care stiti pe cineva in Arad care sudeaza in plastic ?
Vreau sa lipesc/sudez un difuzor de la un spoiler.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-13, 00:14   #423
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Am avut neplacerea sa merg la vopsitorul ''Relu'' de la piciorul podului de la Micalaca(Polivalenta)la poarta galbena de langa Techo Wash 2000 sau visavis de kebab. Multi l-au laudat dar eu am constatat pe propria piele ca este un amator care cere preturi mari.
Am fost sa imi vopsesc niste bandouri de la geamuri pe care bineinteles le-a indoit cu ciocanul cand le-a pus la loc. Mi-a schimbat un motoras de la geamul electric spate iar fata de usa a zgariato toata cu surbelnita fiindca nu a stiut sa o de-a jos doar prin metoda ciobaneasca. Bineinteles ca mi-a rupt si un bandou de la bara spate care a spus ca asa a fost si pe care pe jumate a uitat sa il vopseasca. Bara era noua deci nu avea cum. In loc de 2 zile cat a zis ca dureaza la inceput m-a tinut 2 saptamani. Mi-a umplut masina de chit ca cica el nu se baga sa indrepte tabla si etc.
Am intalnit vopsitori de jumatatea varstei lui care vopseau mult mai bine si la jumate de pret.

Va sfatuiesc sa nu ii treceti pragul daca daca vreti dureri de cap pe banii vostrii !!!!
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-13, 00:14   #424
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Scuze dublu post

Last edited by Maniak22; 05-03-13 at 00:18.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-13, 12:03   #425
roli

Stage 5
 
roli's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,304
Member of:
[Honda]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Eu am un amic la care i-a vopsit calumea, dar cand a pus piese la loc a fost dezastru cu alinierea lor...
roli is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 22:34   #426
BULLETTT

Stage 5
 
BULLETTT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,332
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

relu nu e vopsitor el e tinichigiu
nu l a laudat nimeni pe relu....mai mult ca sigur l-au laudat pe cristi care e fratele lui si el era vopsitorul dar acuma e plecat din tara.
nu cred ca relu a vopsit un element perfect in viata lui....si sa l puna prost, e de a dreptul absurd....e praf cu pistolul dar ca si tinichigiu e bun.
BULLETTT is offline   Reply With Quote
Old 08-03-13, 23:32   #427
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

vopsitorii buni nu au reclama, pentru ca au preturi...
sub 100 de euro elementul nu prea discuta un vopsitor serios.
calinpetco is offline   Reply With Quote
Old 09-03-13, 14:57   #428
!Choco
4Tuning International Member

 
!Choco's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 273
Member of:
[4Tuning International]
[Mitsubishi]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Quote:
Originally Posted by calinpetco View Post
vopsitorii buni nu au reclama, pentru ca au preturi...
sub 100 de euro elementul nu prea discuta un vopsitor serios.
depinde de materialele care intra pe elemntul respectiv Calin si daca e nou sau Sh acel element.te asigur ca la un element nou nu ajungi la 100 de euro cu tot cu materiale.Si un vopsitor bun nu are nevoie sa-si faca reclama....ii fac clientii care apeleaza la el reclama.
__________________
why drink and drive....when you can smoke and fly???

本田是最好的車
!Choco is offline   Reply With Quote
Old 09-03-13, 18:27   #429
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Quote:
Originally Posted by BULLETTT View Post
relu nu e vopsitor el e tinichigiu
nu l a laudat nimeni pe relu....mai mult ca sigur l-au laudat pe cristi care e fratele lui si el era vopsitorul dar acuma e plecat din tara.
nu cred ca relu a vopsit un element perfect in viata lui....si sa l puna prost, e de a dreptul absurd....e praf cu pistolul dar ca si tinichigiu e bun.
Cu ce ma incalzeste pe mine si pe viitorii clienti ca era pe vremuri un vopsitor bun la ei care e acum plecat din tara ??!

Pot sa spun ca am lucrat si eu in domeniu si la cate tone de chit foloseste ''RELU tiniGHICI-ul'' pe masini ai zice ca nu e de meserie. El nu indreapta tabla ci o carpeste cu chit precum un zidar cu mortar un ZID....
Mi se rupe ca lucreaza la negru si ca lucreaza cu masa, nepotu, bunica si catelul dar eu cand dau un ban am pretentii.

Mi-a facut paguba pentru ca a trebuit sa repar ce mi-a stricat in alta parte si a mai trebuit sa il platesc ca sa raman fara masina 2 saptamani pentru o lucrare ce se putea face in 24 de ore.
Nu te supara dar tu fiind vecin si ''preten'' cu el ajungi sa ii pupi in fund din comoditate.
Nu am cum sa fiu multumit din enspee mii de motive printre care am vazut si alte ''lucrari'' la care s-a bagat in acelasi timp + ca ma deranjat ca nu are nici macar un cric sa ridice masina siiiiiiiiiiii degeaba foloseste pasta 3M daca el ''poliseaza'' cu un chilot rupt in mana la un neon aprins in ditamai incaperea.

Amatori......

Last edited by Maniak22; 09-03-13 at 18:37.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 10:25   #430
squid

Stage 5
 
squid's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,059
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Cine te-a pus sa lasi masina la el 2 saptamani daca initial a zis 24h? Crezi ca e Bullet de vina? Daca lucrarea a fost asa de proasta de ce ai platit?
__________________

///M3 Turbo
Piese M3 de vanzare:
https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...se-m3-e46.html
squid is offline   Reply With Quote
Old 10-03-13, 15:51   #431
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Quote:
Originally Posted by squid View Post
Cine te-a pus sa lasi masina la el 2 saptamani daca initial a zis 24h? Crezi ca e Bullet de vina? Daca lucrarea a fost asa de proasta de ce ai platit?
E un topic intitulat ''Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute'' corect?
Nu stiu de ce va bagati si de ce ma justific voua dar fie:
1. Unde am spus eu ca e Bullet de vina?
Am povestit ce am patit si el e revoltat pe mine si ma face mincinos spunandu-mi ca nu are cum.
2. Am lasat masina la el pentru ca eram tot plecat din oras in aceea perioada si nu aveam de ales. Da stie unde stau si am platit fiindca nu vroiam sa ma trezesc cu masina zgariata. Nu sunt genul de romanas' cu bata de baseball sub bancheta si doamne ajuta ca nici nu am murit de foame a-2a zi dupa ce i-am dat cateva foi.
3. Din partea mea sa aiba pe viitor coada de clienti pana la Podgoria si inapoi ca eu personal nu ii mai calc pragul. Nu am interzis la nimeni sa mearga la ei asa ca toti cei care cititi stati linistiti ca nu ma supar daca mergeti acolo.
4. E ultimul meu post aici . Freedom of speech!! am povestit, am justificat iar acum am alta treaba mai buna de facut.
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 22:22   #432
BULLETTT

Stage 5
 
BULLETTT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,332
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

Nu sunt prietenul lui Relu si nu ii i au apararea.Nu te-am facut mincinos...nu cred ce a spus tipu cu honda ca la cineva i-a vopsit un element perfect dar apoi nu a mai avut linie masina.
Nu contest ca si-a batut joc de tine dar asta nu inseamna ca nu e un tinichigiu bun.
E logic sa faca mai multe masini in acelasi timp pt ca daca lucreaza doar la o masina freaca menta toata ziua....chit, fibra etc trebuie asteptat pana se usuca...freci..iara dai cu chit...iara freci.la tinichigerie te poti ocupa de mai multe masini in acelasi timp.
BULLETTT is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 23:57   #433
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

ooooo...fain p-aci....s-au incins spiritele din nou..de mult nu am mai vazut discutii aprinse pe 4tuning...keep going..)
ar75gti is offline   Reply With Quote
Old 11-03-13, 23:58   #434
ar75gti

Stage 5
 
ar75gti's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 439
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

apropo...caline cum te simti?esti ok?..am auzit de accident..sorry..
ar75gti is offline   Reply With Quote
Old 12-03-13, 12:55   #435
calinpetco

Stage 5
 
calinpetco's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 571
Default Re: Cine ne lucra la masini?-evenimente placute si neplacute

dupa aproape 2 luni in pat... pe spate... sunt bine acum... sa zicem 80% conduc, merg, mai schiop asa, da-i ok. Cu marsarierul e mai greu la BMW ca n-am forta in dreapta sa trag de schimbator si bag ca femeile cu 2 maini )))

ma "distrez" cu asigurarile... mari curve! am noroc ca nu-s constrans sa le accept bataia de joc.

Inca o data zic, feriti-va de EUROINS ca de dracu!!!
__________________
If its got tits or tires... its got problems!

Last edited by calinpetco; 12-03-13 at 12:58.
calinpetco is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -