Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 14-04-09, 21:44   #4951
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

venise si omu' la capitala....si a vrut sa iasa si el in evidenta....si a reusit
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	A00022.jpg
Views:	355
Size:	686.7 KB
ID:	878111  
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 20:02   #4952
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
Bun dar totusi nu stiu unde s-o īncadrez motiv de ce mi se pare chici fiind prea īn extreme.
Incadreazo acolo unde ii este locul ,la SPORTTRUCK sau MINITRUCK .Noroc ca forumul asta e in limba romana si nu intelege nimeni de afara ce aberam aici ca ar rade planeta de noi...
koffa is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 20:04   #4953
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Kitsch nu-s, dar al naibii de ţigăneală mi se pare stilul ăsta, mai lipsesc mileurile de pe bord...
Am zis şi eu, n-am dat cu parul...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 20:35   #4954
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Kitsch nu-s, dar al naibii de ţigăneală mi se pare stilul ăsta, mai lipsesc mileurile de pe bord...
Am zis şi eu, n-am dat cu parul...
Ce sa fac , e vina mea ca tot uit ca fac parte din natia care a inventat mersul pe jos si gaura in macaroana .Inca nu am auzit nici un american spunand ca manastirile din moldova sau portul popular din Oas sunt kitch desi nici el nu a mai vazut asa ceva si nu intelege care le e rostul ,El spune ,different=interesting ,noi spunem diferit=kitch ,tiganie ,manelism .Inapoiati ai dreq americanii astia...
koffa is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 20:46   #4955
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Nu koffa, diferiţi sunt şi asiaticii, şi nordicii, şi cam orice altă naţie cu care nu ne intersectăm īn trecut cultural sau istoric.
Americanii sunt doar extrem de superficiali, nu poţi īnchide ochii la prostul gust şi la lipsa de fond, doar pentru că poleiala ieftină vine de la licuriciul cel mare.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 21:19   #4956
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Atunci cum se face ca toata planeta ii copiaza in absolut orice ,cum se face ca nu ii intrece nimeni in perfectiunea finisajelor si a detaliilor masinilor si motocicletelor modificate de ei ? Oare nu suntem penibili criticandui pentru cum fac niste lucruri pe care ei le-au inventat ? .Ca nu fac masini de serie prea grozave asta se stie dar e cu totul altceva insa in Custom made ei fac legea ca ne place sau nu asta e adevarul .Superficiali ?poate in politica externa sau stiu eu in ce altceva dar nu in a crea ceva .Eu am tot avut scule europene de tot soiul inclusiv Facom si toate sunt varza insa de apr. 1 an mi-am luat Snap-On ,ei bine sunt "Rolls Royce" intre scule nu altceva .Noi suntem inca undeva la nivel de cresa sau gradinita in materie de tuning & styling si poate daca facem ciocu mic si ochii mari pe viitor {asta daca intre timp nu ne apucam de fumat ,baut si ciordit } om ajunge si noi sa invatam cu ce se mananca alea
koffa is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 21:25   #4957
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by koffa View Post
Atunci cum se face ca toata planeta ii copiaza in absolut orice ,cum se face ca nu ii intrece nimeni in perfectiunea finisajelor si a detaliilor masinilor si motocicletelor modificate de ei ? Oare nu suntem penibili criticandui pentru cum fac niste lucruri pe care ei le-au inventat ?
poate daca facem ciocu mic si ochii mari pe viitor {asta daca intre timp nu ne apucam de fumat ,baut si ciordit } om ajunge si noi sa invatam cu ce se mananca alea
Poate faci tu "ciocu' mic şi ochii mari" pānă descoperi că nu putem avea toţi aceeaşi părere. Finisaje bune, nu te contrazic, eu vorbesc de gusturi, bunul gust nu e punctul lor forte, ei sunt prin definiţie pimp, e şcoala lor, pe care eu n-o agreez datorită superficialităţii promovate. Sigur īi copiază planeta la absolut orice, mai ales asiaticii care le vānd maşini economice şi fiabile, cum ei n-au īnvăţat niciodată să facă sau europenii care le vānd maşini elegante cum ei n-au reuşit īncă să inventeze. Motociclete modificate de ei? Poatre choppere si atāt, vitezanele sunt apanajul asiaticilor şi aici americanii nici nu deschid gura. Sunt multe exemple, vreau să īnţelegi că idolii tăi au plusuri şi minusuri, ca orice şcoală de tuning sau orice domeniu putem numi, şi īntre plusurile lor nu se numără bunul gust. Atāt şi nimic mai mult.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 22:04   #4958
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Nu sunt americanii idolii mei ba chiar dimpotriva [poate japonezii ] si stiu eu foarte bine care natie la ce exceleaza insa in nici un caz noi romanii nu avem vreun cuvant de spus in tuning [sper ca doar INCA ] .In europa doar nemtii creeaza curente in rest e doar un amestec mai mult sau mai putin reusit de stiluri .Nu e oare ciudat ca noi care nu avem inca in toata tara nici macar o singura masina modificata la un nivel cel putin mediu conform standardelor din germania usa sau japonia sa ne apucam sa ii facem pe ei kitch-iosi si superficiali ?.De cand e lumea notele se dau de catre profesori ,noi chiar vrem sa schimbam si regula asta ?
koffa is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 22:15   #4959
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Cultura tuningului o poţi avea şi fără a avea cea mai frumos modificată (oare după ale cui relative standarde?) masină cāştigătoare de premii internaţionale. Cultura bunului gust o poţi deprinde şi poţi să o īmbunătăţeşti discutānd, şi de bine şi de rău, doar lăudānd şi prosternāndu-te īn faţa "operelor" altora nu īnveţi.
Mulţi din cei de aici de pe forum, şi mă includ īn cazul ăsta, am īnghiţit multe kg de fibră, rugină, praf, ulei, carburanţi, modificāndu-ne maşinile, fără să avem pretenţia toţi că īi putem concura pe jucătorii cu bugete de milioane de euro sau dolari, dar fără de care poate rezultatele lor ar fi ilare, īn cel mai bun caz. Te asigur că mulţi din noi ştim despre ce vorbim şi fără nicio ipocrită modestie ieftină putem spune foarte clar ce şi cum īn domeniu.
Nu trebuie să te tragi din naţia aleasă ca să ştii să deosebeşti lucrurile.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 22:41   #4960
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
(oare după ale cui relative standarde?)
Daca ne-am pune aceasta intrebare inainte de a cataloga sau critica atunci am face cu adevarat un mare pas inainte .
koffa is offline   Reply With Quote
Old 15-04-09, 23:03   #4961
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Critica nu e un lucru rău koffa, eu te īnţeleg că te deranjează exagerările, şi eu sunt deacord că nu e bine să arunci cu noroi īn orice nu īnţelegi, spun īnsă īncă un lucru: sunt aici oameni care se pricep şi ştiu ceea ce vorbesc, deci tocmai de asta e bine să arătăm şi să comentăm şi părţile rele, nu doart cele bune. Prosternarea la icoane şi "crede şi nu cerceta" ne-au făcut să credem că pămāntul e plat şi că noi suntem centrul universului timp de sute de ani.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 12:18   #4962
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

https://forum.4tuning.ro/showpost.php...76&postcount=1

kitsch sau funny styling?
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 12:24   #4963
beck103

Stage 4
 
beck103's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 298
Member of:
[RENAULT]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

iara ati inceput mah?
beck103 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-09, 19:04   #4964
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

aha ...und ???
koffa is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 13:30   #4965
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by koffa View Post
Nu sunt americanii idolii mei ba chiar dimpotriva [poate japonezii ] si stiu eu foarte bine care natie la ce exceleaza insa in nici un caz noi romanii nu avem vreun cuvant de spus in tuning [sper ca doar INCA ] .In europa doar nemtii creeaza curente in rest e doar un amestec mai mult sau mai putin reusit de stiluri .Nu e oare ciudat ca noi care nu avem inca in toata tara nici macar o singura masina modificata la un nivel cel putin mediu conform standardelor din germania usa sau japonia sa ne apucam sa ii facem pe ei kitch-iosi si superficiali ?.De cand e lumea notele se dau de catre profesori ,noi chiar vrem sa schimbam si regula asta ?
"in nici un caz noi romanii nu avem vreun cuvant de spus in tuning [sper ca doar INCA ] "
eu nu as zice ca ai dreptate oricand pot sa-ti arat macar doua masini care pot fii expuse la vreun salon de tuning din europa.
protuning is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -