Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-08, 23:16   #4351
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Kitsch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by adrian gavrila View Post
Eu din cite stiu tuning se poate traduce: personalizarea masinii dupa gustul omului, nu ceea ce iti place tie ,este adevaratul tuning.
Daca eu imi fac o masina cu imprumutul de la alte masini ,nu inseamna ca imi place o marca in concret, caut sa am o masina unica...tu ai o masina unica???sau mai vezi pe strada o suta cind iesi la plimbare. E usor sa critici cind nu iti place decit un singur stil de tuning...

salutari si numai bine
nu e vorba de stil, e vorba de bun gust, el se castiga prin experienta si cultura (auto si nu numai), si se intelege de mult mai putini oameni decat am crede noi.
bunul gust nu se masoara prin popularitate si prin priza la public, ci prin cu totul alte criterii a caror analiza care nu-si are locul aici.
nu spune nimeni ca productiile de mai sus trebuiesc interzise sau pedepsite prin lege dar nimeni nu ne poate opri sa nu le expunem (atat timp cat ele circula in locuri publice) si sa le comentam, atat cat ne priepem, fara a incerca sa parem niste experti.
din pacate pentru proprietarii masinilor de mai sus, munca si banii lor au fost aruncate pe obiecte de balci, motorizate, scumpe, muncite si pobabil admirate de multi, dar nu de mai mult bun gust decat la fel de muncitele, scumpele si admirate carpete cu rapirea din serai sau bibelourile cu peste sau pescar de pe mileul de pe tv. iti vad varsta si sunt convins ca stii despre ce vorbesc.
nu comentam dreptul oamenilor de a-si impopotona masina dupa cum cred ei ca le-ar sta bine si i-ar reflecta, comentam doar rezultatul nu tocmai fericit al ceea ce intr-adevar ii reflectă.

Last edited by aleks; 03-12-08 at 23:20.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:32   #4352
madicioco


Stage 5
 
madicioco's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 900
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[Fiat]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: - Kitsch Tuning -

de asta ce spuneti eo toyota celica
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3532b7e9649b1a4b40cd93a4e38be57fo.jpg
Views:	357
Size:	103.2 KB
ID:	718225   Click image for larger version

Name:	dfe1fec07358c338571b3ab2088db107o.jpg
Views:	360
Size:	129.7 KB
ID:	718226  
madicioco is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:35   #4353
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Nu mi se pare ca este Kitsch!
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:38   #4354
madicioco


Stage 5
 
madicioco's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 900
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[Fiat]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
Nu mi se pare ca este Kitsch!
pai daca asta nu ti se pare kitsch ca are faruri de jaguar si bari de seat leon alea dinainte de ce vi sa r parea ,vezi astai tuningul in spania
madicioco is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:38   #4355
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Nici mie nu prea mi se pare kitsch. Arata si destul de interesant din spate.. dar din fata.. farurile ma duc cu gandul la Aston Martin/Jaguar iar spoilerul fata la Leon Cupra.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:40   #4356
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Spun ca nu este kitsch pentru ca masina nu are nimic exagerat, toate se imbina perfect, parca sunt de la mama lor asa! Mie chiar imi place!
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:43   #4357
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: - Kitsch Tuning -

madicioco / adrian gavrilă, tuningul spaniol nu este foarte "gustat" de publicul romān. Genul ăla de tuning nu e foarte comercial la noi, tocmai de aceea maşinile anterioare sunt īncadrate ca fiind kitsch. Sincer să fiu, īn afară de Calibra, care este restul nici mie nu īmi sunt pe plac.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:43   #4358
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Quote:
Originally Posted by madicioco View Post
pai daca asta nu ti se pare kitsch ca are faruri de jaguar si bari de seat leon alea dinainte de ce vi sa r parea ,vezi astai tuningul in spania
asteptam raspunsul tau, stiam ca asta e scopul pozei, daca iti spuneam ca masina aia mi se pare o tiganeala ziceai ca-s carcotas.
mnah, nu poti impune cuiva bunul-gust si nici nu poti convinge pe cinevasa-si faca masina altfel decat sorcova.
multa fibra nu inseaman calitate, mult bling-bling nu inseaman frumos.
asa cum nu i-a convins nimeni pe americani ca 100 de kile de crom pe un smart nu-l transforma intr-o super-car, tot asa nu-i poate nimeni convinge pe spanioli ca pachetele alea de fibra si piese adunate devin masini sport/frumoase/elegante/mirobolante.
asta e, mult succes lor in modificari, o sa ne uitam peste 10 ani la pozele astea si o sa radem impreuna, pana atunci sunt minunate pentru ca-s la moda la iberici, nu-i asa?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:44   #4359
madutz2006

Stage 5
 
madutz2006's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,764
Member of:
[Opel]
Default Re: - Kitsch Tuning -

nici mie nu mi se pare kitsch.... e o masina destul de interesanta
madutz2006 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:47   #4360
madicioco


Stage 5
 
madicioco's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 900
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[Fiat]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default

Quote:
Originally Posted by coman razvan View Post
Spun ca nu este kitsch pentru ca masina nu are nimic exagerat, toate se imbina perfect, parca sunt de la mama lor asa! Mie chiar imi place!
dar daca te uiti mai atent iti spun eu ca are multe defecte si nu se imbina chiar asa perfect in realitate iti dai seama mai bine nu spun ca nu imi place

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
asteptam raspunsul tau, stiam ca asta e scopul pozei, daca iti spuneam ca masina aia mi se pare o tiganeala ziceai ca-s carcotas.
mnah, nu poti impune cuiva bunul-gust si nici nu poti convinge pe cinevasa-si faca masina altfel decat sorcova.
multa fibra nu inseaman calitate, mult bling-bling nu inseaman frumos.
asa cum nu i-a convins nimeni pe americani ca 100 de kile de crom pe un smart nu-l transforma intr-o super-car, tot asa nu-i poate nimeni convinge pe spanioli ca pachetele alea de fibra si piese adunate devin masini sport/frumoase/elegante/mirobolante.
asta e, mult succes lor in modificari, o sa ne uitam peste 10 ani la pozele astea si o sa radem impreuna, pana atunci sunt minunate pentru ca-s la moda la iberici, nu-i asa?
corect

Last edited by aleks; 03-12-08 at 23:51. Reason: postari unite
madicioco is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:54   #4361
El3ctr0n
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
El3ctr0n's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 429
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: - Kitsch Tuning -

[QUOTE=madicioco;1901171]dar daca te uiti mai atent iti spun eu ca are multe defecte si nu se imbina chiar asa perfect in realitate iti dai seama mai bine nu spun ca nu imi place


ai dreptate....
in poza e frumoasa...dar in realitate ...nush ce sa zic...ramane de vazut
__________________
BMW E39 528i 200hp---+>>>>urmeaza Visul tuturor bmw-istilor The M5---OPEL ASTRA 1,7 DTI 75hp
WV POLO 1,2i 65hp
El3ctr0n is offline   Reply With Quote
Old 03-12-08, 23:55   #4362
madicioco


Stage 5
 
madicioco's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 900
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[Fiat]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
madicioco / adrian gavrilă, tuningul spaniol nu este foarte "gustat" de publicul romān. Genul ăla de tuning nu e foarte comercial la noi, tocmai de aceea maşinile anterioare sunt īncadrate ca fiind kitsch. Sincer să fiu, īn afară de Calibra, care este restul nici mie nu īmi sunt pe plac.
stiam asta gabi ca nu prea e gustat tuningul asta spaniol dar calibra in realitate prezinta mult mai mult interes si felulu cum e finisata, tinand cont de faptul ca e plina de chit si fibra si e facut totul artizanal si ca drept replica de asta am pus si celica care pe langa calibra joaca la pitici la categoria finisaje ,sper ca intelegi unde vreau sa bat si ca idee ca aproape numai asa ceva se poarta la spanioli alta creatie seat cordoba serie 3 compact,nici eu nu sunt de acord cu asa ceva ,dar la unele care vin cat de cat acceptabil eu zic ca nu ar trebui incadrate la kitsch
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag448.jpg
Views:	285
Size:	277.0 KB
ID:	718246   Click image for larger version

Name:	Imag449.jpg
Views:	250
Size:	292.6 KB
ID:	718247   Click image for larger version

Name:	Imag451.jpg
Views:	307
Size:	249.2 KB
ID:	718248  

Click image for larger version

Name:	Imag450.jpg
Views:	273
Size:	242.7 KB
ID:	718249  

Last edited by madicioco; 04-12-08 at 00:05.
madicioco is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 02:54   #4363
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Kitsch Tuning .... part 2

Quote:
Originally Posted by adrian gavrila View Post
si care i renault clio dintre toate care le-ai pus ca nu vad nici un clio...
Tot respectul pentu munca care o faci si te rog nu te supara ca am postat si masini facute de tine. Ultima poza postata de mine( masina visinie)este un renault clio cu faruri de seat arosa si stopuri de mini inainte era alba dar a mai trecut prin modificari(am revista in care e prezentata).
On topic: Seatul/Bmw albastru e chiar urat ma, ce fel de cioban poate conduce asa ceva!!!!
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 03:49   #4364
~ EWN ~

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 811
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: - Kitsch Tuning -

Quote:
Originally Posted by Gabi View Post
madicioco / adrian gavrilă, tuningul spaniol nu este foarte "gustat" de publicul romān. Genul ăla de tuning nu e foarte comercial la noi, tocmai de aceea maşinile anterioare sunt īncadrate ca fiind kitsch.
Sper sa nu ajunga niciodata sa fie gustat de romani, la 10 masini modificate 2 daca ies cat de cat mai bine restul sunt o pierdere de bani/timp....
~ EWN ~ is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 08:50   #4365
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: - Kitsch Tuning -

pisi/cordoba .. e dezgstator.
Spark is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -