Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

Reply
 
Thread Tools
Old 19-04-09, 13:36   #4966
Afrikanu

Stage 3
 
Afrikanu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 84
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Oricum avem masini destul de puternice si de "tunate" cu bun gust....deci la faza asta nu-ti dau dreptate...
Afrikanu is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 13:39   #4967
Sleepy_85

Stage 5
 
Sleepy_85's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 596
Member of:
[Virtual Tuning 3D]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
Eu nu inteleg scopul la modificarea asta, adica acuma ce...are un Sandero break ...mi se pare un kitsch inutil, ca tot dacie urata ramane, lipsea sa-i mai taie si spatele si sa-l puna pe ala de la Sandero si HOPA avem un Sandero facut dintr-un Logan
Sleepy_85 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-09, 23:54   #4968
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default

Quote:
Originally Posted by protuning View Post
"in nici un caz noi romanii nu avem vreun cuvant de spus in tuning [sper ca doar INCA ] "
eu nu as zice ca ai dreptate oricand pot sa-ti arat macar doua masini care pot fii expuse la vreun salon de tuning din europa.
Am vrut initial sa spun ca ar fi doar o singura masina din romania si anume loganul facut de tine si Remus dar masina nu este completa pt. ca nu are un interior pe masura exteriorului si culmea ca eu am facut tapiteria .Exact ca si tine Roby si eu am orgoliul meu profesional si in momentul cand mi-ati impus culoarea gri pt. piele mi-ati taiat tot elanul creator si am redus totul la bani .Pacat pt. ca putea iesi ceva extraordinar .Nu stiu daca ai facuto intentionat ca nu cumva tapiteria sa nu iasa prea mult in evidenta si sa umbreasca munca ta sau doar ai crezut ca stii tu mai bine dar rezultatul este un interior extrem de tern .Stii bine ca eu am sugerat o culoare calda pt piele dar nici nu ai vrut sa auzi de asa ceva .Toata chestia asta vine sa confirme ce am spus si anume ca nu suntem inca pregatiti pt standardele inalte si din cauza bolii asteia tipic romanesti de a le sti noi pe toate .Cu TT-ul va trebui sa cautati pe altcineva pt. tapiterie in primul rand pt. ca stiu ca nici la ala nu voi fi lasat sa fac cum cred eu si in al doilea rand plec din nou in Africa si prea repede nu vin inapoi .Bafta
Quote:
Originally Posted by Afrikanu View Post
Oricum avem masini destul de puternice si de "tunate" cu bun gust....deci la faza asta nu-ti dau dreptate...
Da ,sunt in romania multe masini facute cu bun gust dar sa nu le privesti de la mai putin de trei metri ca incep sa se vada "bricolajele" .Nu avem inca o masina la care macar lacul sa fie de show international da ce sa mai vorbim de restul .Ca noi le vedem extraordinare asta e alta poveste si tine de fatul ca nu avem termen de comparatie si luam de foarte bun pe cel mai putin prost .Situatia seamana izbitor de mult cu cea din fotbal ,pe plan intern se baga sume enorme in jucatori ,creeam adevarati zei din jucatori ,ei sunt plini de fitze si bani iar cand iesim afara ne-o trag aia din orice pozitie de ne sare fotbalu' din cap .Individual avem oameni de mare valoare si in fotbal si in tuning dar e imposibil sa aduni la un loc acea echipa fantastica din 545345646767656454 de motive asa ca se vede si in rezultate

Last edited by Gabi; 20-04-09 at 00:00.
koffa is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 07:09   #4969
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by Sleepy_85 View Post
Eu nu inteleg scopul la modificarea asta, adica acuma ce...are un Sandero break ...mi se pare un kitsch inutil, ca tot dacie urata ramane, lipsea sa-i mai taie si spatele si sa-l puna pe ala de la Sandero si HOPA avem un Sandero facut dintr-un Logan
Si unde-i problema ?
Daca stai sa compari Logan-ul īnainte de Face Lift cu Sandero, realizezi ca Sandero arata de 100 de ori mai bine. Pīna si pe plan international a crescut cota de vīnzari la Logan dupa Face Lift unde are aproape integral botul lui Sandero dar la alte dimensiuni.

Practic omul nu a facut alt ceva decīt ceea ce a facut si fabrica la Face Lift cu diferenta ca nu a schimbat dimensiunile ci a adaptat 1:1 si daca stai bine sa te gīndesti este o lucrare destul de reusita.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 18:58   #4970
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by koffa View Post
Am vrut initial sa spun ca ar fi doar o singura masina din romania si anume loganul facut de tine si Remus dar masina nu este completa pt. ca nu are un interior pe masura exteriorului si culmea ca eu am facut tapiteria .Exact ca si tine Roby si eu am orgoliul meu profesional si in momentul cand mi-ati impus culoarea gri pt. piele mi-ati taiat tot elanul creator si am redus totul la bani .Pacat pt. ca putea iesi ceva extraordinar .Nu stiu daca ai facuto intentionat ca nu cumva tapiteria sa nu iasa prea mult in evidenta si sa umbreasca munca ta sau doar ai crezut ca stii tu mai bine dar rezultatul este un interior extrem de tern .Stii bine ca eu am sugerat o culoare calda pt piele dar nici nu ai vrut sa auzi de asa ceva .Toata chestia asta vine sa confirme ce am spus si anume ca nu suntem inca pregatiti pt standardele inalte si din cauza bolii asteia tipic romanesti de a le sti noi pe toate .Cu TT-ul va trebui sa cautati pe altcineva pt. tapiterie in primul rand pt. ca stiu ca nici la ala nu voi fi lasat sa fac cum cred eu si in al doilea rand plec din nou in Africa si prea repede nu vin inapoi .BaftaDa ,sunt in romania multe masini facute cu bun gust dar sa nu le privesti de la mai putin de trei metri ca incep sa se vada "bricolajele" .Nu avem inca o masina la care macar lacul sa fie de show international da ce sa mai vorbim de restul .Ca noi le vedem extraordinare asta e alta poveste si tine de fatul ca nu avem termen de comparatie si luam de foarte bun pe cel mai putin prost .Situatia seamana izbitor de mult cu cea din fotbal ,pe plan intern se baga sume enorme in jucatori ,creeam adevarati zei din jucatori ,ei sunt plini de fitze si bani iar cand iesim afara ne-o trag aia din orice pozitie de ne sare fotbalu' din cap .Individual avem oameni de mare valoare si in fotbal si in tuning dar e imposibil sa aduni la un loc acea echipa fantastica din 545345646767656454 de motive asa ca se vede si in rezultate
nici nu m-am gandit la loganul alb ci m-am gandit la cateva porscheuri si land roverul de la maff design care e perfect modificat atat exterior cat si interior si sunt chiar demne de expouri internationale.
nu sunt atat de inganfat incat sa zic ca loganul e la standarde internationale pt ca are multe minusuri si nu din cauza mea sau a ta ci din cauza proprietarului.noi luptam cu mentalitatea romaneasca in direct sunt deacord dar nu sunt deacord ca nu avem masini in romania sunt multe masini eu postez doar cateva poze.
problema este de partea financiara ca romanul incearca sa faca cu bani putini ce in alte tari se fac cu sute de mii de dollari.
eu zic sa nu mai faci afirmatii din astea ca in fond si pana la urma si tu participi la fenomenul tuning in romania si e nasol cand asta e parerea despre munca ta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CIMG7960.JPG
Views:	126
Size:	721.1 KB
ID:	885086   Click image for larger version

Name:	CIMG7961.JPG
Views:	100
Size:	715.3 KB
ID:	885087   Click image for larger version

Name:	CIMG7962.JPG
Views:	78
Size:	704.8 KB
ID:	885088  

Click image for larger version

Name:	CIMG7963.JPG
Views:	116
Size:	734.1 KB
ID:	885089  
protuning is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 20:49   #4971
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

@ protuning

Eu Ti-am spus-o prin PM, ti-am spus-o si pe YM si ti-o spun si acum.
Loganul alb facut de tine este 100% compatibil pt. piata internationala.
A fost si este mai mult ca oricīnd, mai ales acum cīnd īn DE se vīnd dacii ca niciodata (30.000 buc. īn 2 luni).

Nu stiu, CORECTEAZA-MA DACA GRESESC, dar mie mi se pare ca tu nu prea ai īncredere īn munca ta si nu realizezi ce calitate produci de fapt.

Eu daca a-si fi īn locul tau, mi-as lua logan-ul ala si la proxima ESSEN MOTOR SHOW l-asi prezenta.

Daca chiciuitori de TM cu mertzane trase-n aur se prezinta la ESSEN MOTOR SHOW, nu vad de ce n-ai face-o tu ? Ar fi o poarta deschisa pt. viitorul tau profesional.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 21:34   #4972
protuning

Stage 5
 
protuning's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,164
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by CyberCSX View Post
@ protuning

Eu Ti-am spus-o prin PM, ti-am spus-o si pe YM si ti-o spun si acum.
Loganul alb facut de tine este 100% compatibil pt. piata internationala.
A fost si este mai mult ca oricīnd, mai ales acum cīnd īn DE se vīnd dacii ca niciodata (30.000 buc. īn 2 luni).

Nu stiu, CORECTEAZA-MA DACA GRESESC, dar mie mi se pare ca tu nu prea ai īncredere īn munca ta si nu realizezi ce calitate produci de fapt.

Eu daca a-si fi īn locul tau, mi-as lua logan-ul ala si la proxima ESSEN MOTOR SHOW l-asi prezenta.

Daca chiciuitori de TM cu mertzane trase-n aur se prezinta la ESSEN MOTOR SHOW, nu vad de ce n-ai face-o tu ? Ar fi o poarta deschisa pt. viitorul tau profesional.
eu stiu de ce sunt in stare pt toate astea fac ttul la care lucrez.va fii unicat sicaroserie custom 100%.
dar pt toate astea ai nevoie si de un proprietar aproape la fel de maniac ca si mine .

Last edited by protuning; 20-04-09 at 21:36.
protuning is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 22:10   #4973
koffa

Stage 4
 
koffa's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 205
Member of:
[AirBrush]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by protuning View Post
nici nu m-am gandit la loganul alb ci m-am gandit la cateva porscheuri si land roverul de la maff design care e perfect modificat atat exterior cat si interior si sunt chiar demne de expouri internationale.
nu sunt atat de inganfat incat sa zic ca loganul e la standarde internationale pt ca are multe minusuri si nu din cauza mea sau a ta ci din cauza proprietarului.noi luptam cu mentalitatea romaneasca in direct sunt deacord dar nu sunt deacord ca nu avem masini in romania sunt multe masini eu postez doar cateva poze.
problema este de partea financiara ca romanul incearca sa faca cu bani putini ce in alte tari se fac cu sute de mii de dollari.
eu zic sa nu mai faci afirmatii din astea ca in fond si pana la urma si tu participi la fenomenul tuning in romania si e nasol cand asta e parerea despre munca ta.
Hai ma roby tocmai tu dai exemplu masinile alea ? Aia monteaza elemente comandate de afara si rup ochiu cu niste contraste de culori tari si cam atata .Asemenea masini produc efect maxim la show-uri fara nici o modificare si castiga premii doar prin faptul ca sunt scumpe .Daca e sa vorbim de tuning aia nu sunt buni nici sa iti mature prin atelier .Diferenta se face intradevar la bani pt ca in timp ce aia iau pt lucru de o saptamana cateva zeci de mii de euro tu trebuie sa muncesti cativa ani pentru banii aia .De exemplu noi cumparam pielea pentru Canada pt. Africa si Romania din acelasi loc la acelasi pret dar in timp ce un interior custom in canada il facem incepand de la 10 000 CAD ,in Africa incepand de la 3500 EU in Ro nu putem lua mai mult de 1500 EU .Am vrut sa deschidem in Bucuresti ca de , acolo sunt banii dar pe o hala de 450 m2 mi-au cerut 8000 EU chirie Iar in Paris [unde ne vom muta in vara ] am luat o hala de 500 m2 cu 1400 EU .Chiar nu exista nici un lucru normal in tara asta ?
koffa is offline   Reply With Quote
Old 20-04-09, 22:42   #4974
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by protuning View Post
eu stiu de ce sunt in stare pt toate astea fac ttul la care lucrez.va fii unicat sicaroserie custom 100%.
dar pt toate astea ai nevoie si de un proprietar aproape la fel de maniac ca si mine .
Eu nu cred ca un proprietar trebuie sa fie maniac cīnd este vorba sa se laude cu masina lui pe plan international unde pe līnga tine are cīstig de cauza si va avantajeaza pe amīndoi īn egala masura.

Quote:
Originally Posted by koffa View Post
.............Am vrut sa deschidem in Bucuresti ca de , acolo sunt banii dar pe o hala de 450 m2 mi-au cerut 8000 EU chirie Iar in Paris [unde ne vom muta in vara ] am luat o hala de 500 m2 cu 1400 EU .Chiar nu exista nici un lucru normal in tara asta ?
Sti ceva:

- Dute ACOLO unde sti ca FACI BANI SERIOSI si unde sti ca-ti poti realiza o CARIERA PROFESIONALA.
Cu Melancolia, Nostalgia si......... Patriotismul, ajungi la sapa de cauciuc

@ protuning

si īnca ceva:

Am aratat Pozele cu Pontiacul (sti tu care) unora de pe aici.
Au ramas ca la dentist.

Last edited by CyberCSX; 20-04-09 at 22:51.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 23:49   #4975
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Cat offtopic .... nu mai bine continuati discutiile astea in alta parte sa putem vedea si noi ceva interesant(poze kitch)?

sa fiu on-topic:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	dacia break 1.jpg
Views:	535
Size:	46.8 KB
ID:	888556   Click image for larger version

Name:	dacia break 2.jpg
Views:	319
Size:	44.9 KB
ID:	888557  
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 00:05   #4976
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

S-a mai discutat maşina, turcii (ăia get-beget din Turcia) au o viziune diferită de a noastră, e puţin probabil să reuşim să le īnţelegem cultura, sunt diferiţi de restul Europei.
Apropo, aia nu e Dacia, e Renaul produs īn Turcia
aleks is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 06:53   #4977
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

De la spate nu e chiar "rea" e cāt de cāt plăcut ,dar faţa lasă de dorit !
Şi farurile nu se văd deloc bine ....mda kitsch şi ăsta
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 09:01   #4978
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
S-a mai discutat maşina, turcii (ăia get-beget din Turcia) au o viziune diferită de a noastră, e puţin probabil să reuşim să le īnţelegem cultura, sunt diferiţi de restul Europei.
Apropo, aia nu e Dacia, e Renaul produs īn Turcia
Da ... stiu ... am vazut in turcia ca Dacia 1300-1310-1410 etc etc. au semnele de la Renault ... oricum ... break-ul asta indiferent de marca masinii...putea sa fie si maybach ... tot kitch ramane...
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 09:18   #4979
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by Tweety_rzw View Post
De la spate nu e chiar "rea" e cāt de cāt plăcut ,dar faţa lasă de dorit !
Şi farurile nu se văd deloc bine ....mda kitsch şi ăsta
Nu numai īn spate ci si restul este chiar foarte bine si foarte curat lucrata comparativ cu GIOASELE ce se pot vedea prin RO. Ceea ce o strica sīnt farurile de POLO care arata pe Dacie / R 12 la fel de idiotzeste ca farurile de Golf montate pe daciile din RO.

Cel ce a pus pozele sa puna si poza unde masina se vede din laterala, si se pot vedea īmbinarile perfecte īntr-e caroserie si bare.

Masia asta este 5% chici doar īn ceea ce priveste farurile īn rest e mai mult ca perfect lucrata. Aici nu se vede chit gumat si nici POP-NIT'uri la īmbinarile īntr-e bare si caroserie ca la cele din RO.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 09:46   #4980
john17

Stage 5
 
john17's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,988
Default re: Kitsch tuning sau modificări care ne zgārie retina

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
partea cu 2 rezervoare nu tine de tuning....asa venea masina d fabrica, e vb de o editie speciala pt argentina din cate imi amintesc ca imi zisese bunicu p vremea cand traia
A existat un lot pt export - nu stiu in ce tara - care, din motive de securitate, avea rezervorul la spatarul banchetei. Al 2-lea rezervor se adauga pe vremuri, de regula fara comunicare intre ele (preferabil conectat la conducte cel de jos ca sa poti trage cu furtunul benzina din 1 in altul).
john17 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -