Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Cum cotati masina?
este extraordinara 196 60.12%
e reusita 63 19.33%
e frumosa intr-adevar 32 9.82%
merge 17 5.21%
kitch, nu m-as sui la volan 18 5.52%
Voters: 326. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-05, 22:56   #31
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default

Stau si ma intreb! Ce trebuie sa premiem de fapt? O masina care a suferit unele modificari sau conditia financiara a proprietarului? Nu credeti ca un kit original facut chiar de proprietar face cat 100 de kit-uri de la o firma de tuning? Practic tuning inseamna sa iti faci masina...altfel...
Practic eu zic sa ne hotaram pentru ce votam:
1)pentru originalitate, hotarare si pasiune
sau pentru
2)cei cu bani care platesc gras pentru un kit de tuning oarecum banal

Eu zic ca in primul rand ca sa faci tuning la o masina trebuie sa fii pasionat. Si pentru pasiune nu iti trebuie bani - ori o ai ori nu -
Asa ca WRC e cel ce merita toate plusurile din Romania in momentul de fata. Nu sunteti de aceeasi parere?
Bafta multa Andrei si sa auzim de bine!
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 23:00   #32
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default

tot vad pe aici:... nu-mi place aia, ...nu-mi place aia> Nu credeti ca fiecare vrea o masina personalizata (practic acesta e tuning ). Si daca X Ray a gandit ca asa e mai bine pentru masina lui, atunci eu unul merg pe mana lui. Fie ce-o fi...
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 23:14   #33
ALXutz

Stage 5
 
ALXutz's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 448
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default

Extraordinara masina, mai ales tinand cont de faptul ca e home made (nu am cuvinte!!) Masina stock nu are nici pe de parte potential de tuning (in opinia mea) insa proprietarul a reusit sa ma contrazica! Sigur ca exista niste mici obiectii (unele elemente care nu sunt tocmai pe gustul meu), adica neoanele albastre care zic eu ca nu merg la o masina rosie, stopurile albe care nu prea dau bine, sau eleronul cam mare si rotund, insa toate aceste amanunte sunt dupa parerea mea nesemnificative pentru o masina al carei design, realizare si finisaje, cu toate ca sunt facute de insusi proprietarul masinii, se ridica cu mult peste cele facute la firme specializate! Felicitari!
__________________

senza cuore saremmo solo macchine
ALXutz is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 00:41   #34
Carmen

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 492
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tase_astra\"
tot vad pe aici:... nu-mi place aia, ...nu-mi place aia> Nu credeti ca fiecare vrea o masina personalizata (practic acesta e tuning ). Si daca X Ray a gandit ca asa e mai bine pentru masina lui, atunci eu unul merg pe mana lui. Fie ce-o fi...
Corect, dar este un topic deschis pentru comentarii, fiecare isi spune parerea. Si mie imi place foarte mult masina, este superba. Felicitari proprietarului, este maniac (in sensul bun )
N-o sa vin sa spun ca nu imi place ceva anume, o spun sub alta forma. Daca masina ar fi a mea, i-as pune alte triple.
Modelul de jante nu mi se pare cel mai frumos pe care l-am vazut, dar nu vad nici o discordanta, de fapt daca ma gandesc bine nici nu-mi vine in minte ceva care sa se potriveasca mai bine, se renunta la anumite elemente pt a se pune accentul pe altele, altfel risti sa impopotonezi masina, deci inca un +. Priza mi se pare mai mult decat ok, cel putin in poze nu-i gasesc defecte si nici nu e exagerata. Multe note de originalitate, doza de agresivitate nu este excesiva(cu toate ca este destul de \"rea\"), tare interesant spoilerul fata, reusit. Imi plac mult bandourile, in ciuda celor care considera ca nu se mai poarta, dau foarte bine. Vinilul incomodeaza putin \"lista\" cu firmele, dar nu e un defect. Oglinzi finute, eleronul mi se pare cel mai potrivit pentru partea dorsala a Astrei.
Luata ca intreg, merita votul \"extraordinara\"
Carmen is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 01:26   #35
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default

E super intr-adevar.
Minusurile de la stopuri si jante nici nu se observa ca sunt farte mici...
Respect ca sia facut-o singur, dar nu credeti ca daca cumpara kitul exterior iesea mai ieftin decat daca si-a facut-o el cu sculele lui?
In fine, nu ne-am face cu siguranta de rusine la nici un show din strainatate cu ea, plus flame throwerele alea dau bine de tot. Inca o data respect!
Am vazut pe viu ce nu credeam ca e posibil, in poze...
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 02:54   #36
Insanity

Stage 5
 
Insanity's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 428
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Insanity\"
E super Am votat NU evident, frate tu esti sanatos la cap?? Cum dreq crezi tu ca o sa-ti iasa usa aia asa? POate ca ai gresit cand ai facut trucajul virtual... Frate!!! N-ai observat ca masina asta seamana cu Nissan Skyline??? Esti dement? N-o sa-ti iasa asa ceva in viata ta... N-are cum si gata poti sa fii tu cel mai meserias lucrator in fibra e imposibil... N-o sa-ti iasa nu o zic in nume de rau dar cred ca ai vazut prea multe filme SF ... masina aia e nava spatiala nu opel astra ...
Acum imi dau seama ca am gresit ...
Acesta este mesajul pe care eu l-am postat acum aproape 1 an cand SAD a pus aici pe forum un proiect facut de el , care la prima vedere si totodata la o analiza mai atenta parea in proportie de 99% imposibil.
Se pare ca m-am inselat in proportie de 101 % !
Si nu numai eu.
Dupa acest mesaj puteam sa jur ca mi-am facut un dusman, dupa felul in care i-am vorbit, si am privit lucrurile. dar nu a fost asa si am sa va explic si de ce.
La cateva saptamani dupa aceea , pe la jumatatea lunii mai , am primit un mesaj , tot aici pe 4tuning , in care Andrei ma invita sa ii vad o parte din proiectul pe care il incepuse si se straduia sa il faca cat mai aproape de cel de pe hartie.
De ce sa mint acum si sa zic altceva dar mi-a fost frica sa ma intalnesc pentru ca nu il cunosteam pe om si la cum i-am vorbit eram in dubii ca o sa imi iau o cafteala pe cinste , invitatia fiind doar un pretext.
dar mi-am luat inima in dinti si am zis fie ce o fi , doar stam in acelasi oras si ne intalnim .
Spre surprinderea mea , cand m-a vazut mi-a zambit , m-a salutat si mai presus de toate mi-a spus ca imi respecta parerea.
Am stat de vorba la o cafea , mi-a explicat anumite chestii care doar din simple vorbe nu ai cum sa le vizualizezi iar pe mainile lui se vedeau taieturi , zgarieturi si urme de fibra.am mers la garaj la el.
Cand a deschis usa la garaj mi-au iesit ochii din cap si gura mi s-a deschis singura in semn de uimire, nestiind la ce sa ma uit prima data.
Am gasit o masina total schimbata fata de ceea ce stiam eu pana atunci.Mult praf , bucati de fibra pe jos , panze de bomfaier , etc-etc si atunci am facut legatura cu ranile de pe mainile lui.
Ma invarteam si nu stiam la ce sa ma uit mai intai. Abia atunci am inteles ce incerca el sa ne explice aici pe forum ce va incerca sa faca, abia atunci am inteles ca NIMIC NU E IMPOSIBIL DACA AI VOINTA !!!

BRAVO ANDREI !!!
Ai intrecut orice asteptari.
__________________
My signature!
Insanity is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 09:59   #37
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default

cine a votat ca e kitch ori e batut in cap ori nu a vazut mashina...
CT-03-ART is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 10:09   #38
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Lasati mah vorbaria la o parte. Fiecare zice ce vrea pana la urma. Dar faptele conteaza, si in acest caz, sa ne uitam la voturi. Toate voturile \"extraordinare\" de la celelalte masini adunate nu fac cat voturile pe care le are SAD... Deci se pare ca \"we have a winner\"... Lumea si-a spus cuvantul, e clar care este cea mai tare masina din toate punctele de vedere. Bravo X-Ray !!!!!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 10:16   #39
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
Dar faptele conteaza, si in acest caz, sa ne uitam la voturi. Toate voturile \"extraordinare\" de la celelalte masini adunate nu fac cat voturile pe care le are SAD... Deci se pare ca \"we have a winner\"...
si altii nici nu au voturi totale cate are SADu doar la EXTRAORDINAR
RoSonic is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 10:45   #40
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default

ashteptam decizia juriului...care va fii favorabila...
CT-03-ART is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 13:22   #41
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default

daflyer_oradea wrote

Quote:
E super intr-adevar.
Minusurile de la stopuri si jante nici nu se observa ca sunt farte mici...
Respect ca sia facut-o singur, dar nu credeti ca daca cumpara kitul exterior iesea mai ieftin decat daca si-a facut-o el cu sculele lui?
In fine, nu ne-am face cu siguranta de rusine la nici un show din strainatate cu ea, plus flame throwerele alea dau bine de tot. Inca o data respect!
Am vazut pe viu ce nu credeam ca e posibil, in poze...
Vezi pai asta e toata chestia. Sa-ti faci singur...asta e tuning. Poate ca l-aajuns dublu ca pret, dar si-a facut-o cu mana lui. Si stii vorba aia: CEFACE OMUL CU MANA LUI...
tase_astra is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 16:35   #42
mara

Stage 4
 
mara's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 214
Default

Extraordinara, fara comentarii!
mara is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 16:42   #43
Vyruss
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Vyruss's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 477
Member of:
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default

Singurul defect pe care am reusit sa-l vad la masina asta a fost capota care era un pic stramba, shi a ciobit un pic vopseaua de pe masca . In rest chiar nu am ce comenta.
__________________
In rezerva
Vyruss is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 17:25   #44
DonHacker

Stage 4
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 289
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"xxdadixx\"
Per ansamblu arata bine, respect munca. Am mai spus-o si in alt topic. Kit-ul nu \"curge\" Iar decals-urile alea cu greedy aem injen sunt kitch in caz ca nu exista piese respective pe masina ( se putea considera un minus ). Vinilul arata bine Am votat extraordinara pentru ca la masina mea as opta pt stopuri decolorate decat lexus style :P
exact ca si Dadi..stopurile spate ar putea fi schimbate cu cele gen Lexus Style.. ..cand se va putea.. si jantele nu arata foarte bine..da` banuiesc ca stie proprietarul de ce a pus jantele acestea..
DonHacker is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 19:37   #45
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ataaaaaaaat 59 de voturi la extraordinara... !!! BINE TU X-RAY !!!

masina asta are cel mai mare + ... si anume .. proprietarul... spre deosebire de altii ...

Insanity a spus cam tot ce era de spus ... in leg. cu andrei...
de masina atzi spus voi .. cam tot ce era.. de spus.. nu pot decat sa-l felicit..
a facut o treaba... de nota 10+
acum.. normal .. trebuie sa vina.. premiile si etc. rasplata..
So...
masina de nota 10 / proprietar nota 10 .. - forumist 4tuning :P
lumea ii apreciaza cum trebuie munca.... => we have a winner
El si-a facut`o din banii lui... spre deosebire de altii ... care au facut`o.. din .. banii .. taticului .. mamicii si etc.
X-Ray is the MAN !
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -