Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Cum cotati masina?
este extraordinara 196 60.12%
e reusita 63 19.33%
e frumosa intr-adevar 32 9.82%
merge 17 5.21%
kitch, nu m-as sui la volan 18 5.52%
Voters: 326. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-05, 13:06   #16
Geo

Stage 5
 
Geo's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 412
Default

Minus pentru jante si eleron, prea mare dupa parerea mea. In rest, foarte bine... iata ca se poate face si in Romania ceva custom, fara sa apelezi la o firma de tuning specializata... astfel, masina este 100% unicat, si individualizata...
__________________
Drive Safe !
Geo is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 13:51   #17
CT-87-ADY

Stage 5
 
CT-87-ADY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2,687
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Am votat`o ca extraordinara pt. k isi merita votul este cu adevarat extraordinara si mai ales unica deoarece este facuta cu manutzele proprietarului!

Minusul cu Stopurile nu o sa mai fie in curand deoarece o sa le schimbe, in rest eu zic k masina asta nu prea mai are nici un minus! Totul se imbina perfect!

Si tzinetzi cont cum arata acum 10luni aceasta mashina si cum arata in prezent:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	opel_astra_2.0l_sfi_105.jpg
Views:	234
Size:	159.5 KB
ID:	22816   Click image for larger version

Name:	opel_astra_sfi_back_174.jpg
Views:	218
Size:	111.7 KB
ID:	22817   Click image for larger version

Name:	opel_astra_sfi_199.jpg
Views:	177
Size:	50.2 KB
ID:	22818  

Click image for larger version

Name:	opel_astra_1.6_sedan_sad_294.jpg
Views:	192
Size:	9.8 KB
ID:	22819  
__________________
ChipTuning PROFESIONAL Via OBD pentru aproape orice autotursim 1998-2008. SuperCalitate. Super-Pret.
Diagnoza Computerizata AUDI/VW/Skoda/Seat.
!!!tester km!!!
CT-87-ADY is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 13:55   #18
RaveBoy

Stage 5
 
RaveBoy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 302
Member of:
[AfterDark Racing]
Default

Superba .... pt. o masina facuta in totalitate de proprietar este superba .... finisaje de calitate ... interior exceptional ...... poate ,,-\" da un minus mic la stopuri
RaveBoy is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 14:25   #19
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

S-o luam cu inceputul...

Cand am vazut prima data masina asta (2 mai 2004) nu dadeam 2 lei pe ea. In afara de faptu' ca avea SFi-u' sub capota si urla mai rau ca un copil care sufera de \"tipatul pisicii\", nimic nu se facea remarcat. A zis c-o baga la \"remodeling\" si o sa iasa mare smecherie. Nu credeam!

Inca de cand Andrei a inceput modificarile exterioare, m-a tinut la curent cu fiecare modificare a masinii, fiecare aripa umflata, cele 2, sau 3 modele de spoilere si capote (nehotarat om ), etc. In final, cand am vazut produsul finit, puteam sa bag mana in foc c-a sarit granita si-a cumparat-o, asta daca nu vedeam poze din timpul lucrului...

Andrei, mai tii minte ce-am zis dupa ce-ai \"lansat-o pe piata\" ?! BEST 4TUNING!!! Pentru mine a fost, este si va fi THE BEST, nu pentru ca ai vreun avion pe 4 roti, ci pentru ca tu ti-ai iubit si iti iubesti foarte mult masina! Tine-o tot asa!!!

+ pentru culoare (frumoasa si bine aplicata);
+ pentru vinyl (soricel mic ce esti );
+ pentru spoiler fata (zici ca vine mouseu' si te haleste);
+ pentru aripi;
1/2 + pentru spoiler spate (mergea putin mai decupat);
+ pentru stopurile home made.

Tot respectul pentru Andrei, pentru ca a \"stat calare\", din mai pana in august, n-a dus-o la vreo firma care sa produca asa ceva, a facut-o SINGUR! Banii, timpul si mai ales PASIUNEA,bagate in masina merita respectul tuturor. S-a vazut si la celelalte demonstratii, la care Andrei a participat, cine a fost cel mai aplaudat. N-a facut mari cerculete, pentru ca,totusi, are tractiune fata si pentru ca nici acum nu ii merge frana de mana ( - pentru asta :P ).

A iesit un RAT ATTACK EXTRAORDINAR!!!


Overall + !!!
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 15:02   #20
Mr. Offic3

Stock
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1
Member of:
[Midnight Racers]
Default CT-77-WRC

Bravo Andrei, tine-o tot asa frate, ai facut dintr-o masina monotona si impersonala, un bolid 100% \"HAND MADE\", si ar trebui sa fii mandru de asta. Cit despre cei carora nu le place, ce pretentii sa ai de la toti copii care-l asteapta pe tasu de la munca sa-i fure Dacia. Parca-i vezi la peco punand de 100.000 benzina ca sa le ajunga si lor de 2 scartaituri de roti. La majoritatea celor ce au scris de rau despre masina TA, majoritatea adevaratelor probleme in ale soferiei incep de la prima pana de cauciuc cind ai dau bip lu` TATY. In rest, sincer sa fiu, m-a cam deranjat si parerea celor din juriu, cei care s-au ascuns in spatele unor motive de genul \"stii, dupa parerea mea se impuneau niste jante mai agresive\", sunt tare curios ce masini conduc baietii si cum au devenit ei experti peste noapte in ale aerodinamicii...sa fie si ei genul de oameni mentionati mai sus, dar cu ceva mai multa scoala? RESPECT 100% FRATE. Exista 2 categorii de oameni, cei ce-ti apreciaza munca si nu comenteaza chiar daca produsul finit nu este in intregime pe placul lor, si cei ce si-ar dori sa fie ca tine dar nu vor fi niciodata. RESPECT INCA ODATA
Mr. Offic3 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 15:15   #21
zana`rea}{

Stage 3
 
zana`rea}{'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 90
Default

Am votat masina ca extraordinara.. pentru ca asa si este. Prima data cand am vazut`o am ramas placut impresionata cum un Opel Astra obisnuit poate arata asa. Dupa aceea am aflat ca nu este facuta de vreo firma specializata in acest domeniu..ci de proprietar. Inca nu imi venea sa cred... Incredibil, dar adevarat, cum prin multa munca, rabdare, dar mai ales pasiune poate iesi ceva atat de frumos, precum WRC`ul ..!!!
Dupa parerea mea..masina nu are nici un minus ..numai .. plusuri.
Felicitari Andrei ca ai reusit o asemenea performanta!!!
zana`rea}{ is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 15:42   #22
Horatiu
Speedline Motorsport Member

Stage 5
 
Horatiu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 594
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default

un plus mare de tot pt. toata masina pt. ca s-a muncit foarte mult la ea cred.
Horatiu is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 16:05   #23
Ciro_zel

Stage 5
 
Ciro_zel's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

O masina extraordinara..am vizitat sectiunea dedicata de pe cardomain.com si pot sa spun ca am ramas impresionat de evolutia masinii...++++++++++++ pt tot ce e pe masina aia
Ciro_zel is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 18:10   #24
BIZ

Stage 5
 
BIZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 333
Default

Pacat ca nu putem vota \"Mai mult ca Perfect\" ........ Stim istoria masinii, stim si proprietarul ........... Din Pasiunea lui Andrei ceva Exceptional ........ un mare +
BIZ is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 18:12   #25
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Lamuriti-ma si pe mine, ca tot nu stiu. De fapt cine a lucrat fibra de pe masina, X-ray?
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 18:15   #26
DVDValy

Presedinte R volution

Stage 5
 
DVDValy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 2,305
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[R volution]
[Honda]
[RENAULT]
Default

nota 10 pt proprietar e super
DVDValy is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 18:34   #27
CT-03-ART

Stage 5
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 682
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"xxdadixx\"
Lamuriti-ma si pe mine, ca tot nu stiu. De fapt cine a lucrat fibra de pe masina, X-ray?
da X-Ray-Eyes a lucrat mashina...el a muncit zi de zi pot spune la ea...timp de aproximativ 6-7 luni...shi uitatzi produsul finit...
CT-03-ART is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 19:22   #28
HolySoul

Stage 5
 
HolySoul's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 921
Member of:
[Crazy Drivers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

superba masina
HolySoul is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 19:35   #29
Flory_03-ART

Stock
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1
Default

masina e prea tare
felicitari proprietarului
Flory_03-ART is offline   Reply With Quote
Old 29-03-05, 20:06   #30
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default

Masina e super,felicitari!!!

aR99bMw is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -