Go Back   Forum 4Tuning > Car Styling > CAR STYLING

CAR STYLING Cele mai reusite proiecte de styling prezentate in amanunt si supuse votului tau

View Poll Results: Cum cotati masina?
este extraordinara 196 60.12%
e reusita 63 19.33%
e frumosa intr-adevar 32 9.82%
merge 17 5.21%
kitch, nu m-as sui la volan 18 5.52%
Voters: 326. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 30-03-05, 21:44   #46
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

Sa incep cu inceputu ...

In primu rand tre sa fii putin dereglat la cap , nebun ... sau prea pasionat .. de mashini si de tuning .. sa iti propui sa faci ceva .. care numa virtual putea fii facut .. sa`l faci in realitate ... sa faci asa ceva dintr`o mashina de serie ... mai ales dintr`un opel sedan .. care este de familie .. care nicidecum nu are extraordianre posibilitatzi de tuning ..
La inceput multzi radeam de el .. sau radeau d el .. cand il vedeau cu pejou sau cu alte mashini .. si toti ii ziceau hai mah sad`ule .. nu scotzi mashina aia odata .. nu faci aia ... eu am vazut mashina ... cand era in constructzie .. cand ii facea umflaturile pe aripi .. capota ... bara p fatza .. si nu imi venea sa cred k o va termina vre`odata ... sau k va reusii ... .. credeam k se va lasa pagubash la mana lui si v`a apela la o firma de tuning ... dar nu a fost asa ... in primu rand respekt aceasta mashina .. care la fel k si CT- 80 - GEC .. este .. si a fost si va fii unicat ... .. a fost facuta ... de mana propietarului ... am numai cuvinte de lauda ... ... dar eu unu nu ash fii pus stickerele cu k&n sau tot ce are el p ushii .. ptr k nimeni nu m`a ajutat sau sponsorizat cu bani .. ptr a o face`o ... sau nici atat un sticker cu C & C .. la *** cu ei ... hmmzz .. linia de Skyline e bine aleasa ... culoarea ... e superba ... bara d fatza .. care aduce a bara d M .. e mult mult mult mai reushita ... priza de modena d p capota .. e superba ... angeleye`s din semnalizari ar fii putut fii incorporate putin .. si in faruri ... combinatzia de culoare roshu albastru e destul de reushita .. si eu unu ii contrazic pe cei .. care au postat mai sus .. cred k e destul d reushita ...

bara spate .. reushita .. tobele sunt mai mult decat ok ... un 10 ptr sound`ul tobelor . .poate la muzica .. nu e extraordinara ( fata de ce era prezent acolo nu ma intelegetzi greshit ) .. da acceptabil

de asemenea un mik mare respekt il are motorul care este in intregime facut .. si modificat d catre el ... nu multzi reushesk chestia asta ...

un alt + ... ash vrea sa`l dau Flame`thrower`ului ... care face k toate nebuniile ... cand vrea .. nu vezi asa ceva ... la orice mashina .. si ... la andrei are un sound deosebit

Acum minusurile

sa zicem k jantele .. sunt frumoase dar se putea ceva mai deosebit .. oricum modelul ales de andrei nu este prezent la multe mashini ...

un alt minus il iau stopurile care nu sunt reushite .. de asemenea ash fii apelat si eu la un LEXUS style

alt minus este prezentza numarului p fatza ( cand e prezent ) care strica toata jmecheria ...


Am votat extraordinara ... dar ... vroiam sa votez este un kitch nu m`ash urka .. dar nu ptr faptul k k e kitch .. ci pentru faptul k nu ash putea merge cu o asemenea mashina prin orash .. fara a o jaru`i ... sau a merge la 40 km / h cum zic cei d la mafia


sper k nu v`am plictiisit cu povestea mea dar asta e in mare .. am zis in mare parerea mea despre mashina lu` andrei ... ...


Overall ... un 10 ... cu felicitari
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 23:06   #47
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default

Aceste 4 pagini de posturi si aplauzele spectatorilor de la evenimente au adus proprietarului mult mai mult decat orice cadou/premiu. I-au adus respectul si satisfactia unui lucru facut bine si facut din suflet. Intr-adevar, munca colosala si ambitia au transformat CEL MAI URAT MODEL DE ASTRA din acea perioada intr-o: “Toyota”, “Ferrari”, sau io stiu ce alta denumire si-a mai auzit pe strada de la nestiutori.
Poate ea, ca masina nu e cine stie ce. Kiar asa „tunarita” era mai ieftina decat majoritatea modelelor de serie din salonul de la Prisma. Dar majoritatea voturilor si le-a luat de la oameni care cunosc omul si care vad masina mai mult decat un Astra rosu. Dupa parerea mea, pentru aceasta masina in special, Gratzian, trebuia sa mai puna o categorie de votare, kiar deasupra „este extraordinara” si acea categorie sa se numeasca: ..........”este SADu’ de la Constanta”......

Andrei, felicitari, nu numai pt masina, ci si pentru prietenii pe care ti-ai facut prin toata tara prin munca ta. WRC-ul este oglinda sufletului tau.

P.S.: Desi nu va place „soricelul”, sa stiti ca si acela este desenat tot de Andrei. Ca si parasolarul cu \"Street Vandal\" de pe parbriz. Si sunt doar 2 in toata lumea.....al doilea e la mine .... Merci fratioare.
JKV is offline   Reply With Quote
Old 30-03-05, 23:40   #48
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Vot: Intradevar frumoasa

+ originalitate
+ facuta in intregime de propietar, lucru care cere admiratia tuturor
+ finisaje bune
+ culoare foarte frumoasa
+ wide-body foarte reusit, practic masina e de nerecunoscut
+ Jante superbe - stil deep dish, gen de jante care fac combinmatia ideala cu wide-body, un stil foarte popular la nemti
+ vinilul (patratzelele) care merge frumos pe masina
+ eleron , mare dar se integreaza frumos cu restul masinii
+ spoiler spate absolut genial
+ evacuarea se imbina excelent cu restul
+ motor si el modificat, masina avand performante excelente
+ suspensia KW+Koni (parca) - perfect coborata si cu un handling probabil foarte bun
+ interior si I.C.E mai mult decat decente
+ shaved doors in spate
+ capota si grila fatza
+ faruri

- aptipildul cu soarecele
- stopuri, ar merge excelent niste Altezza sau mai degraba cele stock
- spoiler fatza putin prea agresiv, mai ales cu acei \"dinti\", dau un aer japonez restul masinii ea fiind modificata foarte EURO in rest
-aptipildele cu numele firmelor care daca n-ar fi ar da un aspect mult mai \"clean\" masinii
- nu i-a facut shaved doors soi in fatza
- jantele pt show ar fi mers de 17\" chair daca cele de 16 ofera un balans mai bun intre estetica si performanta
- neone albastre-masina rosie

Oricum, mi se par relativ minore aceste minusuri, la cate plusuri are masina. Stiu un lucru, ca daca as vrea sa-mi faca cine din tzara un kit caroserie pt masina, pai la X-Ray m-as duce, este GENIAL
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 00:31   #49
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default =))

am 2 dezamagiri !
Jantele...........
Si nu am inteles niciodata de a pus atatea stickere pe ea !
Turbo110 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 10:31   #50
4wheels

Stage 5
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 384
Default

Extraordinar-Xray Style, Unique Style. Bravos ++++++ la toate
4wheels is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 10:54   #51
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER

Stage 3
 
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 128
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default oare numai atat?

probabil ca in viitor veti vedea multe plusuri pt ANdrey in tot ce va face el in viitor nu numai la masina lui cat si la altele!
Ce va fii facut de mana lui o sa fie strong si va intrece firmele de tuning!
parerea mea veti vedea produsele lui!
__________________
Vand GOLF3 1.9TDI Variant relatii 0721.46.26.09 Andy-------------------------------------------------------
Bem alcool nu racoritoare in beci la soare!
SLaniCeanu-MIDNIGHT_RACER is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 11:49   #52
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: OPEL ASTRA : CT-77-WRC

O MASINA PE CARE AM ADMIRAT-O DE LA INCEPUT SI CARE MI-A PLACUT F.MULT.PLUS LA TOATE IN AFARA DE CAUCIUCURI(PAREREA MEA:NU STIU DRUMURILE DE LA VOI).
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 17:41   #53
VPR`u

Stage 3
 
VPR`u's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 120
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

++++++++++++ X-ray Style
VPR`u is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 18:55   #54
M_I_H_A_I

Stage 2
 
M_I_H_A_I's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 54
Default

Respect proprietarul si eu am votat extraordinara.
Imi place pentru ca de cate ori l-am vazut pe 4 tuning nu am remarcat nici o urma de basini in mesajele lui )
Si cred ca ar trebuii sa treaca la urmatorul pas si anume sa-si faca o firma de tuning, cred ca ar avea mare succes pt. ca pe langa talentul de care a dat dovada am sti cu toti ca a fost facuta de unul dintre noi, cum zicea mai sus cineva un forumist 4tuning.
M_I_H_A_I is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 19:01   #55
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default

Hmmmm....firma de tuning....nu ar avea timp. Pe langa pasiunea de masini (care se desfasoara majoritatea noaptea ), Andrei munceste in timpul zilei la afacerea familiei. Care nu va ganditi ca este multimilionara in parai. Nu pot sa spun mai multe ca nu e frumos. Dar cred ca Andrei este copilul pe care si l-ar dori orice parinte si prietenul pe care si l-ar dori orice baiat la varsta noastra.

Bei, daca stau sa ma gandesc mai bine, ar trebui sa-i dam un premiu si lui.... )
JKV is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 22:01   #56
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

sa`i dam nishte cahscaval ptr shoarecele d pe mashina sa nu i`o manance
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 22:27   #57
peugeot 206

Stage 5
 
peugeot 206's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 396
Default

intr-adevar extraordinara!felicitarile mele
peugeot 206 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 22:47   #58
TND--TEAM

Stage 5
 
TND--TEAM's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,123
Default

SAD_ule esti tare atat
TND--TEAM is offline   Reply With Quote
Old 01-04-05, 08:22   #59
TheSinner2

Stage 5
 
TheSinner2's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 649
Default

Am urmarit si eu proiectul lui X-ray de la inceputuri... nu am crezut ca o sa ajunga atat de departe dar, ma bucur ca a reusit.
Imi place masina, admir vointa si sper sa nu se opreasca aici. In ideea asta ... vad cateva minusuri la masina: - stopuri.. s-a mai spus... parerea mea e ca aratau mai bine cele clasice. - grila de la radiator.... \"nasul\" ala parca nu e tocmai potrivit. - prelungire spoiler spate.... nu pot sa spun ca nu-mi place... dar are ceva... nu-mi dau seama ce .. care ma deranjeaza. In rest... nimic de comentat... restecpa!
__________________

NU tolerez prostia si ipocrizia. Deci n-am treaba cu tine !

Vand 17" 5x120: https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...atch-17-a.html
TheSinner2 is offline   Reply With Quote
Old 03-04-05, 02:47   #60
VFFtuning

Stage 5
 
VFFtuning's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 564
Default

FARA COMENTARII
CEA MAI ADEVARATA MASINA din ROMANIA
x-Ray merita tot respectul nostru pentru pasiunea, dragostea,ambitia,rabdarea.....depuse pentru realizarea acestui proiect unic in Romania.

RESPECT MAXIM!!!
__________________
LIBERTATE PENTRU ULTRASI!!!!
VFFtuning is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -