Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 24-08-09, 21:13   #1
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

poate unii stiu masina, din vechime...de cam 1 an juamte lucrez la ea, am reusit sa fac doar exteriorul, mai am interiorul de refacut partial - si dupa ce o omologhez cu motor in 6 cilindri, ...urmeaza alt motor - deocamdata am ceva probleme si cu asta.

e gata de 1 zi, si mai este cate ceva de facut pe ea, darnu m-am mai rabdat si am scos-o asa, 95% terminata.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_6161 modif.JPG
Views:	3442
Size:	2.56 MB
ID:	1057545   Click image for larger version

Name:	DSC_6250 modif.JPG
Views:	3423
Size:	410.3 KB
ID:	1057546   Click image for larger version

Name:	DSC_6251 modif.JPG
Views:	2110
Size:	390.0 KB
ID:	1057547  

Click image for larger version

Name:	DSC_6259 modif.JPG
Views:	3720
Size:	2.73 MB
ID:	1057548  
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 24-08-09, 21:20   #2
KID*ANDREY

Stage 3
 
KID*ANDREY's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 96
Default Re: bmw e36 66FLY - visul meu incet devine realitate

Felicitari Alex, masina e ce-va mai aparte, salutari de la Arad .
KID*ANDREY is offline   Reply With Quote
Old 24-08-09, 21:33   #3
bmw_motorsport

Stage 5
 
bmw_motorsport's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,320
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

se vede ca ai muncit mult la ea.tot respectul...dar totusi...nu crezi ca se putea gasi un alt loc pt evacuare?
bmw_motorsport is offline   Reply With Quote
Old 24-08-09, 22:14   #4
DannyKid

Stage 5
 
DannyKid's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,102
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

E frumoasa
Evacuarile nu o fac cam "cracanata" ?
DannyKid is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 01:13   #5
quick_silver2

Stage 5
 
quick_silver2's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,414
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

E frumoasa dar... nu sunt prea tare scoase finalele inafara? daca erau bagate mai inauntru poate era altceva , parerea mea
quick_silver2 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 01:20   #6
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

la finale sunt de acord cu tine sunt scoase prea in afara, dau destul de ciudat. dar daca lui ii place oricum masina arata intr-un mare fel

de vreo 5 minute tot ma uit la poze. e o masina care are acel ceva

Last edited by RideTheRiddle; 25-08-09 at 01:28.
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 01:24   #7
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

poate are un design putin mai neconventional fatza de E36`urile de pe aici,dar e fara-doar si poate o masina plina de caracter in care a fost investit foarte mult suflet si de aia merita apreciata ...felicitatiuni stimabile! you made us proud!
__________________
Vand Honda CRX Del Sol 1.6 VTEC, 125cp :

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post5624650
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 06:39   #8
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

din evacuari s-a mai taiat, fata de cum erau inainte, am cautata ceva finale mai scurt, dar...nu exista de diametrul asta.
e o chestie care mie imi place, iar privita doar din spate, arata cumva. nu am gasit o alta solutie, cel putin deocamdata.
o sa pun mai tarziu o lista cu tot ce am facut la ea, sa ajunga din 06GAJ in 66FLY
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 08:09   #9
alex.p7m

Stage 5
 
alex.p7m's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4,699
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
[Opel]
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

frumoasa rau ai grija de ea ) ca altfel nu are grija de tine si spor la tunarit ... daca mai ai ganduri cu ea
alex.p7m is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 10:23   #10
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

Pfff. Foarte tare Abia astept s-o zaresc prin oras .

P.S: e de vreo 10 ori mai frumoasa decat pe vremea cand o chema "GAJ"
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 11:33   #11
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

da, si cu ideile de tunarit...continui, sper cu un motor MAI SERIOS, dar sa mai strang ceva fonduri, ca s-au terminat cu ce am facut pana acum..., si mai e si criza
urmeaza un interior negru aproape stock (putina folie de carbon ici-colo), si
sper un 2,5 cu turbo intr-un viitor nu prea indepartat,sau un motor de 321 cp cu NOS - depinde care o sa fie varianta mai buna in momentul in care voi mai strange ceva bani.

Lista cu modificari:
- refacut intergral lambo doors- proiectare 3d autocad, 7 rulmenti pe fiecare parte, de ghidaj si care preiau sarcina pe ambele directii stanga-dreapta, sus-jos, ghidaj sa nu se poata da cu usa peste aripa fata,mai ramane doar sa schimb telescoapele cu unele cu supape pentru maxim sus-maxim jos
- capota fata noua
- aripi fata tabla
- praguri tabla
- faruri comandate din USA
- bara fata custom - society X- facuta de noi
- usi noi (de fapt din dezmembrari) - izolate cu second skin din ratiuni de greutate - dynamatul e greu
- macarale geam fata cu modul de ridicare-coborare integrat model '93(inainte era in calulatorul masinii din '97- calculator ce l-am schimbat cand am primit masina ca era prajit - relegat usile in modulul de comfort - slava domnului ca exista manual Bentley)
- sudat si reconditionat partea metalica de sub luneta - era taiata si la fel fundul portbagajului - si acela a fost taiat si modificat pentru muzica- l-am refacut
- refacut pasaje spate interior - exterior, aripile laterale sunt singura parte de fibra ce a mai ramas pe masina
- inchis bandouri cu tabla, refacut colturi capota
- refacut interior- bord normal, fete de usi modificate(inca nu is sus-trebuie tapitate) - volan si schimbator MOMO Nero, mici accente cu folie de carbon, plasme
- oglinzi stock - imi mai conduce si prietena masina - si mi-e frica sa nu frece ceva, in alea de m nu se vede nimic, plus astea se potrivesc mult mai bine cu linia generala a masinii
- stopuri Fk lacuite si schimbate ledurile arse(erau oricum si ceva legaturi incurcate p'acolo)
vopseaua e combinatie Honda-Infinity, plasele Lester, jantele aceleasi Aez Zeus din 2 bucati 8,5 j fata 10 j spate pe 18" vopsite si refacute, continental Sport contact 2 225/40 fata, matador wisenta (parca) 265/35 spate

ICE: Re audio/hollywood digital/microdimension, 2000 W SUB si 2 X 150 W bicomponent fata, dvd touch Farenheit (tot din state), cabluri audison, deepcycle Stinger de 250amperi, dar nu pun accent pe muzica, am vrut un sistem care sa sune bine si sa nu ma faca de ras.

Bara riigidizare telescoape AC Schnitzer - de pe un M3 din oradea (multumesc ZAYule)

Ca sa duc la bun sfarsit proiectul - multumiri GAJu, Society X, Joe infect si nu in ultimul rand Domi.

Sper sa aveti rabdare sa cititi, si...cine stie ce inseamna ce am facut eu, stie sa aprecieze munca depusa, si .. sufletul care l-am pus in proiectul acesta.
multumesc pentru aprecieri, oricum ar fi ele, bune sau rele. toti suntem oameni si,...mai gresim, si nu toti gandim la fel.
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 12:59   #12
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

sa ai grija de ea in continuare imi place...singurul lucru pe care ti las reprosa si nu cu rautate bara fata mergea o bara rieger m3 ..dar oricum arata grav masina in rest ireprosabil
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 14:55   #13
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
sa ai grija de ea in continuare imi place...singurul lucru pe care ti las reprosa si nu cu rautate bara fata mergea o bara rieger m3 ..dar oricum arata grav masina in rest ireprosabil
mie tocmai ca nu e bara stil m3 imi place toate au bara daia, hai sa facem tuning sa facem masina personalizata dar sa le avem toti la fel ?
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 15:49   #14
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

am uitat de bara spate - are in ea difuzor de aer/eleron, sau de fapt, o lamela de aluminiu centrala si 2 micute in fiecare laterala, bineinteles prinse de sasiu si curbate sa preia si functia de eleron...
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 17:15   #15
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default re: E36 - 66FLY - visul meu devine încet realitate

frumoas masina si felicitari pentru realizare... dar cum zic majoritatea pe aici nu sunt chiar la locul lor finalele alea dupa parerea mea....

PS. Avem aceiasi terminatie la nr deci sunt 2 FLY-uri pe aici
__________________
jipianu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -