Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Bucuresti - 03.04.2005

Bucuresti - 03.04.2005 Cursa viteza eveniment pe Baneasa Legal RACING 3Aprilie

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-04-05, 16:16   #1
The_Jackal
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 2
 
The_Jackal's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 47
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Pareri si impresii despre Cursa !!!

Cursa de azi 3 Aprilie a fost extraordinara.
In primul a fost o organizare minutioasa din punct de vedere competitional.


Felicitari tuturor participantilor, cluburilor participante si organizatorilor adik LR&NSL.








PACE NO SPEED LIMIT !!!
The_Jackal is offline  
Old 03-04-05, 18:12   #2
DUMAS

Stage 1
 
DUMAS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 21
Default

Sa furat timpi la masinii din aceasta etapa in stil barbar si nu este frumos ,pacat ca uni oameni care au depus o gramada de efort sunt loati la misto!!!NU ESTE CORECT!!! Ca organizare nu am ce reprosa a fost buna!
DUMAS is offline  
Old 03-04-05, 18:15   #3
Vyruss
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Vyruss's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 477
Member of:
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"DUMAS\"
Sa furat timpi la masinii din aceasta etapa in stil barbar si nu este frumos ,pacat ca uni oameni care au depus o gramada de efort sunt loati la misto!!!NU ESTE CORECT!!! Ca organizare nu am ce reprosa a fost buna!
Daca tot esti asha sigur te rog da shi tu niste exemple te rog
Vyruss is offline  
Old 03-04-05, 18:45   #4
SpyDer_ThE

Stage 3
 
SpyDer_ThE's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 157
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nu as putea spune ca au fost furati la timp unii participantii dar cu siguranta au fost f. multi care concurenti la care organizatorii au inchis ochii la incadrarea in grupe ... si aici ma refer la marea majoritate a diesel-urilor care aveau toate flash tuning dar deh oamenii au sustinut ca au puterea din talon .... doar asa ca sa se simta si ei bine ca vor castiga sigur . In rest destul de ok ca organizare ...
__________________
Bmw E60 525D Amethyst Gray Metallic
SpyDer_ThE is offline  
Old 03-04-05, 18:51   #5
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SpyDer_ThE\"
Nu as putea spune ca au fost furati la timp unii participantii dar cu siguranta au fost f. multi care concurenti la care organizatorii au inchis ochii la incadrarea in grupe ... si aici ma refer la marea majoritate a diesel-urilor care aveau toate flash tuning dar deh oamenii au sustinut ca au puterea din talon .... doar asa ca sa se simta si ei bine ca vor castiga sigur . In rest destul de ok ca organizare ...
cred ca treburile astea s-au discutat de 4735456546 de ori, sunt niste grupe care se fac in functie de puterea declarata de producator a motorului care echipeaza masina, daca omul si-a facut tuning este meritul lui, grupele se alcatuiesc astfel tocmai pentru a incuraja tuningul.

la cursele astea se pune accent pe tuning si pe sofer, nu doar pe sofer

deci nu este nici o neregula
200SX is offline  
Old 03-04-05, 20:40   #6
woff-woff

Stage 2
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 59
Default

Organizarea....CRIMINAL de bine facuta.....
woff-woff is offline  
Old 03-04-05, 22:24   #7
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Vyruss\"
Quote:
Originally Posted by \"DUMAS\"
Sa furat timpi la masinii din aceasta etapa in stil barbar si nu este frumos ,pacat ca uni oameni care au depus o gramada de efort sunt loati la misto!!!NU ESTE CORECT!!! Ca organizare nu am ce reprosa a fost buna!
Daca tot esti asha sigur te rog da shi tu niste exemple te rog
Cand un 320 Diesel condus de o domnisoara v-a bate la timp un Audi A4 1.8T de 150Cp sau un Astra GSI sa ma anuntati si pe mine va rog frumos.
Si exemplele pot continua dar ii las pe altii !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 03-04-05, 22:38   #8
NeSeCeul

Presedinte RACING TEAM

Stage 2
 
NeSeCeul's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 39
Member of:
[RACING TEAM BUCURESTI]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu nu pot sa suport invinsii care nu pot trai cu impresia ca sunt si altii mai buni ca ei, multe masini care au bagat baietii mii de euro in ele cipuri flash tuninguri si altele si-au cam luat bataie de la masini mai vechi de 10 ani dar cu soferi belea pe ele si mai alea adevarati impatimiti adica si mecanici buni pe deasupra nu. numai platitori buni de sute de euro pe la service.
Asta imi place cel mai mult la curse masini ca UGA, GAM, HAI,CRY si multe altele care bat la cur zecile de mii de euro.
Asta este adevarul obisnuitiva cu el.
NeSeCeul is offline  
Old 03-04-05, 22:42   #9
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Sa continuam cu exemple gen Insomnia(no offence)???
Dar astazi grupele nu au fost corecte deloc!!!

Quote:
cred ca treburile astea s-au discutat de 4735456546 de ori, sunt niste grupe care se fac in functie de puterea declarata de producator a motorului care echipeaza masina, daca omul si-a facut tuning este meritul lui, grupele se alcatuiesc astfel tocmai pentru a incuraja tuningul.
Te inseli, s-a spus ca se merge pe declaratia proprietarului!!!
shadow is offline  
Old 03-04-05, 22:59   #10
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default

Aici erau niste kestii scrise de mine, care au nascut un alt scandal. Consider ca e mai bine sa le sterg. Nu am fost sfatuit/constrans de nimeni. M-am saturat de polemici.
JKV is offline  
Old 03-04-05, 23:06   #11
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default

nu inteleg ce ti se pare asa de inexplicabil...e logic cand ai o tārtita de 720 de kile pe talon (sa nu luam in calcul ca masina avea doar scaunul de la sofer in interior) si peste 120 de cai sa rupi pe 400m! ia sa vina gam-u pe viteza maxima ca-l batem toti chiar si fara flash cred(golfuri insomnia) nici nu cred ca apucam sa schimbam a 6-a...neseceul la tine in zona un flash tuning se ridica la mii de euro? mii de euro...imi place cum suna...ca nota informativa, daca bag 5 mii o urc in 300+ asa ca nu mai arunca vorbe aiurea...hai si cry ce cauta in lista ta? ti se par 2 rachete de masini? m-am alergat si eu cu ursi 2.5 (nsl-ul si pst-ul) care si pst-ul e umblat destul de bine si n-am avut probleme cu el!

@spyder_the : nu cred ca n-a recunoscut vreun membru insomnia ca n-are flash tuning la cursa de azi! pe mine m-au intrebat baietii cat am de fabrica si eu le-am spus ca am si flash nu au apucat ei sa ma intrebe si asa fac in general ca sincer nu-mi plac ieftinismele
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline  
Old 03-04-05, 23:13   #12
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Explica-mi si mie PLS ce cauta golful galben de la voi (Insomnia) la grupa B??? Cand el recunoste pe siteul Insomnia ca are 160 Cp!!!
shadow is offline  
Old 03-04-05, 23:20   #13
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default

prietene pe ce lume traiesti? cand sebastian a spus ca inscrierea se face dupa talon...al lui dan e de 130hp din fabrica la fel ca al meu si al lui sever! flash-ul este o modificare mica (dar f avantajoasa pt masina) d.p.d.v. \"mecanic\" ca sa zic asa...daca te iei de lucruri mai serioase adica de schimbat turbine sau de pus turbine sau de ce mai poate numi tuning avansat, sebastian zicea ca se trece la o grupa corespunzatoare...si ce mi s-a parut nedrept este faptul ca ceky (seat galben insomnia) a fost la grupa C 130-150hp si el are undeva pe la 250 de cai 4x4...aia da a fost nedrept si nu avea ce sa caute acolo, dar nimeni nu i-a zis nimic, pm ce sa mai zic...
zGb is offline  
Old 03-04-05, 23:21   #14
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
Explica-mi si mie PLS ce cauta golful galben de la voi (Insomnia) la grupa B??? Cand el recunoste pe siteul Insomnia ca are 160 Cp!!!
Las-o ma ca merge asha !
Frica de un concurent mai \"potent\" si cu \" steroizi\" mai multi - Asta cauta la grupa B.
Parerea mea!
X-Ray-Eyes is offline  
Old 03-04-05, 23:24   #15
NeSeCeul

Presedinte RACING TEAM

Stage 2
 
NeSeCeul's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 39
Member of:
[RACING TEAM BUCURESTI]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nu vreau sa ma cert cu nimeni, si sa nu credeti ca am ceva cu cineva dar sa terminam cu copilariile astea. Si cand am spus de mii de euro nu m-am referit doar la motor, si un spoiler , o muzica un dvd poate o jeanta momo ceva si multe altele.
NeSeCeul is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -