Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 06-07-06, 12:21   #1096
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masinile modificate din bacau

deci
1.B-TURBO nu e din bucuresti,e din constanta
2. nu cred ca are 350 de cai sub capota
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 12:26   #1097
Zerofast

Stage 5
 
Zerofast's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 853
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by needBrain
deci
1.B-TURBO nu e din bucuresti,e din constanta
2. nu cred ca are 350 de cai sub capota
B-TURBO e din Constanta stiam scuze de greseala el are 270 cai ..are evacuare supersprint si chip---pacat ca o vinde

cam am zis 350 cp ma refeream la ZOZO atatia caluti isi doreste el
__________________
[SIZE="3"]
Zerofast is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 12:32   #1098
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masinile modificate din bacau

sincer mie la masina lui nu mi-au placut farurile.
imita parca prea mult farurile de serie5....si acum si-a mai luat o prietena de-a mea acelasi tip dde faruri pe un g5 tot rosu....
pe GTI dau f bine pleoapele si asa se mentine si un nivel ceva mai scazut al banilor investiti

nush cum e pe la voi prin bacau dar in cta s-a umplut de GTIuri
__________________
Make a wish
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 12:35   #1099
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by needBrain
sincer mie la masina lui nu mi-au placut farurile.
imita parca prea mult farurile de serie5....si acum si-a mai luat o prietena de-a mea acelasi tip dde faruri pe un g5 tot rosu....
pe GTI dau f bine pleoapele si asa se mentine si un nivel ceva mai scazut al banilor investiti

nush cum e pe la voi prin bacau dar in cta s-a umplut de GTIuri

La noi doar 4 pana acum ... da sunt frumusele tare ... si a lui zozo sare in ochi ... doar jantele de le-ar schimba
SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 12:40   #1100
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masinile modificate din bacau

observ ca GTIurile deja devin un fel de insigna ))))
mie nu mi se pare o masina chiar asa de iesita din comun.cat despre capitolul performante,daca as tie mortis sa iau un g5 as lua un r32
oricum boala mea a fost,este,si va fi in continuare seatul leon cupra r 2004 si cei 225 de caluti ai sai,dar cum nu se mai fabrica,tind sa ma reprofilez pe CTR
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 12:45   #1101
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Talking Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by needBrain
observ ca GTIurile deja devin un fel de insigna ))))
mie nu mi se pare o masina chiar asa de iesita din comun.cat despre capitolul performante,daca as tie mortis sa iau un g5 as lua un r32
oricum boala mea a fost,este,si va fi in continuare seatul leon cupra r 2004 si cei 225 de caluti ai sai,dar cum nu se mai fabrica,tind sa ma reprofilez pe CTR
Nu e o masina iesita din comun ... da mie mi se pare f simpatica ... mie golful 5 nu-mi place deloc ... mi se pare prea inexpresiv ... si aspectul gti-ului ... da golfului acel aspect dracos, plin de personalitate care lipseste golfului 5...

Cat despre leon cupra 3 tare ... eu personal nu prea ma omor dupa noile seat-uri ... leonul vechi era superb ...

Ctr-ul ... asta vechi ... nu-mi place schimbatorul ... si nici dupa exterior nu ma omor ... asta nou ... e ceva de nedescris ... imi place la nebunie ... atat exteriorul, cat mai ales interiorul ... cum stai in civicul nou ... (ma refer la civic nou, nu ctr nou )

Boala mea e Rs4 ... sau viitorul A5 ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 12:55   #1102
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masinile modificate din bacau

deci cand am zis de leon cupra r ma refeream la modelul vechi
la leonul asta nou....hm...am calarit unu 2.0 tdi 140 de cai.masina nu ma dadea pe spate ca estetic dar pozitia la volan e de vis.eu sunt f inalt am aproape 2 metri si asta e prima masina din clasa compacta in care nu dau scaunu la max in spate :P

oricum,ce-mi placea mie la cupra r e brutalitatea puterii,o masina f violenta in reactii(in anumite limite) si nu in ultimul rand performantele ce se pot obtine in urma unei investitii relativ minime

cat despre civicu asta nou,da intr-adevar e OZN masina....da parca prea de tot )
iar rs4.....e crima si pedeapsa.e unu prin cta......mai mult de 3 secunde nu ai cum sa-l vezi,poate doar cand sta la peco )))))
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 19:35   #1103
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by acidutzzu
Salut zozo! Tarisor GTI-ul, poate ne intalnim duminica la meci pe la cafea cu lapte, sa imi bag si io capu sub capota un pic, sau ai sa fii sofer pe bere...
Eu as incepe cu jantele in locul tau,toti proprietarii de gti5 le lasa stock, anu asta se poarta negru, terminatiile la evacuare parca sunt cam anemice,decat 4 mici, mai bine 2 mai mari.La culoarea generala fara rosu , toate gti-urile care le-am vazut sunt rosii- rieger,abt,caractere, etc. La motor un chip tuning(abt), un filtru de aer din spuma(ca la japoneze ), si lista poate continua, ca e motor turbo si e intarit din fabrica si se tuneaza usor.Si ca sa fie complet, iti mai recomand un kit lambo, ca sa rupi gura targului, dar ma plimbi si p mine odata, ca mi-a facut sange rau madalin cand mi-a povestit cum merge draq asta negru al tau! Bafta la tunarit... si la bani in acelasi timp...
Sa stii ca anul asta se poarta dupa buget

Mie unu ,personal, imi plac jantele stock....problema e ca toate gti-urile au aceleasi jante si incep sa devina un pic plictisitoare si comune (cand erau doar vreo 5 gti-uri in toata tara...erau cele mai tari jante )

Le schimb io si pe astea...deocamdata insa nu am gasit nimik special...si prefer pt moment sa bag si niste bani in motor

Lambo la 4 usi nu cred ca da asa de bine

Who are matale...ca si chestie ....ca gti-ul meu nu ridica capota la oricine
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 19:41   #1104
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by SFW
Nu e o masina iesita din comun ... da mie mi se pare f simpatica ... mie golful 5 nu-mi place deloc ... mi se pare prea inexpresiv ... si aspectul gti-ului ... da golfului acel aspect dracos, plin de personalitate care lipseste golfului 5...

Cat despre leon cupra 3 tare ... eu personal nu prea ma omor dupa noile seat-uri ... leonul vechi era superb ...

Ctr-ul ... asta vechi ... nu-mi place schimbatorul ... si nici dupa exterior nu ma omor ... asta nou ... e ceva de nedescris ... imi place la nebunie ... atat exteriorul, cat mai ales interiorul ... cum stai in civicul nou ... (ma refer la civic nou, nu ctr nou )

Boala mea e Rs4 ... sau viitorul A5 ...
Hmmmmmmm......nu e masina iesita din comun...hmmmm

Cand te fac o Magura sau un Moinesti ???
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 20:16   #1105
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Talking Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by -ZZ-
Hmmmmmmm......nu e masina iesita din comun...hmmmm

Cand te fac o Magura sau un Moinesti ???

Pai nu e o masina iesita din comun (desi poate deveni ), dar eu cand zic iesit din comun ma refer la altceva ... un RS4 pt mine

Pai si a mea are cam aceleasi performante ... inseamna ca si a mea e iesita din comun ?
SFW is offline   Reply With Quote
Old 06-07-06, 22:37   #1106
WoW

Stage 5
 
WoW's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 589
Default Re: masinile modificate din bacau

Noul Abt Volkswagen Golf GTI VS4-R are 270 HP and 350 Nm.
Rotile de aliaj, SP1, sunt de 19" si sunt echipate cu anvelope Dunlop SP SportMaxx 225/35 R19.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Abt_Volkswagen_Golf_GTI_VS4_R003.jpg
Views:	71
Size:	69.7 KB
ID:	122874  
WoW is offline   Reply With Quote
Old 07-07-06, 00:08   #1107
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by -ZZ-
Hmmmmmmm......nu e masina iesita din comun...hmmmm
mi se pare mie sau te simti putin atacat de ceea ce am zis eu?
DA nu mi se pare o masina iesita din comun pt ca:1 nu ofera mari performante sa zici "da domne,rupe asfaltu sub ea" ,2.o masina iesita din comun are un caracter UNIC.
spre ex,o masina iesita din comun este un lambo,un ferrari,sau...poate fi si un golf5 GTI,R32....MODIFICATE ca daca-s stock,si a mea si a lu gogu de la etaju 18 sunt la fel,corect?
o masina iesita din comun poate fi spre ex un espero cu motor SFI sau un golf 5 gti de vreo 300 si ceva de cai
dar chestiile astea cu stock dar e cea mai tare mi se par putin abusurde....ca sa fie mai speciala tre sa aiba cea mai special pe ea

nu am vrut sa jignesc prin ceea ce am zis aici,aleks(moderatorul sectiuni) ma cunoaste f bine si stie ca nu-mi sta in fire sa jignesc
am vrut doar sa-mi expun punctul de vedere
toate cele bune
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 07-07-06, 00:12   #1108
w00p

Stage 4
 
w00p's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 194
Default Re: masinile modificate din bacau

lol, super tare
w00p is offline   Reply With Quote
Old 08-07-06, 03:05   #1109
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Cool Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by needBrain
mi se pare mie sau te simti putin atacat de ceea ce am zis eu?
DA nu mi se pare o masina iesita din comun pt ca:1 nu ofera mari performante sa zici "da domne,rupe asfaltu sub ea" ,2.o masina iesita din comun are un caracter UNIC.
spre ex,o masina iesita din comun este un lambo,un ferrari,sau...poate fi si un golf5 GTI,R32....MODIFICATE ca daca-s stock,si a mea si a lu gogu de la etaju 18 sunt la fel,corect?
o masina iesita din comun poate fi spre ex un espero cu motor SFI sau un golf 5 gti de vreo 300 si ceva de cai
dar chestiile astea cu stock dar e cea mai tare mi se par putin abusurde....ca sa fie mai speciala tre sa aiba cea mai special pe ea

nu am vrut sa jignesc prin ceea ce am zis aici,aleks(moderatorul sectiuni) ma cunoaste f bine si stie ca nu-mi sta in fire sa jignesc
am vrut doar sa-mi expun punctul de vedere
toate cele bune
Pe mine m-a citat -ZZ- si era o gluma, atat

Cel putin asa cred .... nu zozo ?
SFW is offline   Reply With Quote
Old 09-07-06, 09:33   #1110
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: masinile modificate din bacau

Eu am vrut sa va spun ca fatza de alte oferte in zona asta de pret, golf 5 gti este o masina iesita din comun.
Eu nu am cum sa ma supar sau sa ma atac,pentru ca sunt inca convins ca am ales o super masina
Multa lume dupa ce cumpara o masina normala,incepe sa puna suspensii sport,schimba sistemul de franare,cutie sau un ambreiaj sport macar......toate acestea la aceasta masina sunt stock si sunt gandite sa lucreze impreuna cu motorul si cu dsg-ul......magnific

Eu atat am spus....ca daca nu sunteti asa impresionatzi de un 5 gti,incercatzi sa facetzi rost si sa conducetzi unul si dupa va astept parerile tot aici

Si cand datzi peste un 5 gti intr-un sector de drum virajat....incercatzi sa va tinetzi dupa el si postatzi tot aici ce atzi ........
-ZZ- is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -