Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Bacau

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-08, 10:22   #2206
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: masinile modificate din bacau

aseara benden parali bazi - cu 2XG TI. :P
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 11:48   #2207
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by JUPAN_EMY View Post
aseara benden parali bazi - cu 2XG TI. :P
???? Romana ceva? Ca nu inteleg ce scrie pe acolo ... da daca e sa presupun ... e gresita informatia...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 12:08   #2208
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: masinile modificate din bacau

Deci daca scrie ca ai facut 2 gti-refolmuleaza te rog..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 12:19   #2209
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: masinile modificate din bacau

Sa scriu si eu victimele? Un Bertone (cica are 300 cp), si un Cupra(cica 260+)..Happy?
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 13:20   #2210
® Al3cS ®

Stage 5
 
® Al3cS ®'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 489
Default Re: masinile modificate din bacau

® Al3cS ® is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 14:23   #2211
Cristy_mat

Stage 5
 
Cristy_mat's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 624
Member of:
[SEAT]
Default Re: masinile modificate din bacau

direct in inima......
Cristy_mat is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 16:06   #2212
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: masinile modificate din bacau

tz tz tz tz ... da cine este mai baieti acolo asa de sensibil ? cumva v-o muscat mentorul vostru "cizelat" si a-ti luat turba?
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 16:22   #2213
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by JUPAN_EMY View Post
tz tz tz tz ... da cine este mai baieti acolo asa de sensibil ? cumva v-o muscat mentorul vostru "cizelat" si a-ti luat turba?
Nostim mai esti domnule manager ... mentor ... jupan ... sau ce esti tu ...

Eu n-am mentor, nu-ti fa griji pentru mine ...

.... pe 400 de metri a fost seat-ul in fata ... la fel cu seat-ul se tine bine de mine ... (ca asa ai spus tu despre cursa aia ... )

Ah, inca ceva... ar fi frumos ca in posturile in care anunti victorii ... sa spui si cu care dintre masinile tale ... sau pe care le impresariezi tu ai castigat .... bertone, seat, kadet ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 17:40   #2214
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: masinile modificate din bacau

Si cred ca tu sti mai bine si as prefera sa nu mai scri 100 de porcarii pe net..Sti bine ca m-am dat din placere si cred ca am facut destule cu un Gti 200 cp stock..cu tot cu sutele voastre de caii..(pt jupan)
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 17:46   #2215
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by SFW View Post
Nostim mai esti domnule manager ...
.... pe 400 de metri a fost seat-ul in fata ... la fel cu seat-ul se tine bine de mine ... (ca asa ai spus tu despre cursa aia ... )

Ah, inca ceva... ar fi frumos ca in posturile in care anunti victorii ... sa spui si cu care dintre masinile tale ... sau pe care le impresariezi tu ai castigat .... bertone, seat, kadet ...
Ca sa fie treaba baieteasca ne mutam pe provocari... ca zici de mine .. dar nici cu tine nu se mai poate : adica seatu cu 200 Kg in plus ( eu si X ) fara bujii ( afumate rau ) cu o bobina care mergea "nu" si cu alta la 3/4 ( intreaba-l pe silviu WOW ca a facut omu diagnoza ) daca nu s-a tinut cu tine ... atunci IA' HAI CUMETRE SA PLATIM VORBA SI SA FACEM CUM TREBUIE....
P.S. 1. sper ca ti-au mai ramas ceva plasme si monitoare - dar merg si joystick-urile... etc BET ?
2. tin sa va reamintesc voua, celor cu integrala sau launch ( fenomenul care se intampla imita efectul de diferential ) ... ca atunci cand esti pe drum singur/ cu femeia / cu prieteni etc... si te iei cu unu nu ai sa claxonezi sau sa tipi ca boul ca " bah opreste sa ne dam de pe loc", sau " eu am automata si tu marlane pleci patinat" sau alte de astea de care e plina parcarea .
3. misule daca este sa te apreciez totusi pentru ceva ar fi pentru faptul ca nu imi pari mincinos . Acum 1 luna cand am adus si eu masina si cand ti-am zis ca dupa ce ii fac valva lu peste vreau sa ma dau si eu cu tine mai stii ce ai zis ? : " emy asta nu e masina de 400 de m si eu nu am sa ma dau" . Crs a zis si el " eu nu mi-am luat GTI sa fac curse si nu vreau sa ma dau " Cum mai baieti va schimbati asa ca vantu' ?
__________________

Cand ai una ,n-ai nici una ... cand ai multe-ai de-abia una ! asta-i aplicata in toate !

Se poate oare " OMEGA TURBO" ?

Last edited by JUPAN_EMY; 19-08-08 at 17:48.
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 17:50   #2216
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: masinile modificate din bacau

Si de ce m-am dat ma??????ZI????Cine draq ma futea la cap, hai sa vad cum imi trage masina...Ar trebuie sa ma apreciezi ma...Ca am facut-o pt tine..si imi *** masina ca sa vezi tu cum iti trage..e ultima oara cand mai vb cu tine..ti-am mai zi odata ca nu e frumos ce faci..gata...Ma pis pe ele de masini..Eu am 407 la care tin mult mai mult si nu mai pot eu de caii vostri..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 17:51   #2217
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by cristi_407 View Post
Si cred ca tu sti mai bine si as prefera sa nu mai scri 100 de porcarii pe net..Sti bine ca m-am dat din placere si cred ca am facut destule cu un Gti 200 cp stock..cu tot cu sutele voastre de caii..(pt jupan)
Ti-am si multumit pentru testul acela.... asa parca nu ? nu am zis nimic de ala ...
Mai nou ca sa vedeti ce rau imi trage fara valva aia ... m-am dat si cu farcas din nou si a ajuns sa ma faca. acum 1 luna a luat 2-3 tiruri pana la capat de a 3-a . deci trebuei sa rezolv cu valva de urgenta.
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 18:32   #2218
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: masinile modificate din bacau

Quote:
Originally Posted by JUPAN_EMY View Post
Ca sa fie treaba baieteasca ne mutam pe provocari... ca zici de mine .. dar nici cu tine nu se mai poate : adica seatu cu 200 Kg in plus ( eu si X ) fara bujii ( afumate rau ) cu o bobina care mergea "nu" si cu alta la 3/4 ( intreaba-l pe silviu WOW ca a facut omu diagnoza ) daca nu s-a tinut cu tine ... atunci IA' HAI CUMETRE SA PLATIM VORBA SI SA FACEM CUM TREBUIE....
P.S. 1. sper ca ti-au mai ramas ceva plasme si monitoare - dar merg si joystick-urile... etc BET ?
2. tin sa va reamintesc voua, celor cu integrala sau launch ( fenomenul care se intampla imita efectul de diferential ) ... ca atunci cand esti pe drum singur/ cu femeia / cu prieteni etc... si te iei cu unu nu ai sa claxonezi sau sa tipi ca boul ca " bah opreste sa ne dam de pe loc", sau " eu am automata si tu marlane pleci patinat" sau alte de astea de care e plina parcarea .
3. misule daca este sa te apreciez totusi pentru ceva ar fi pentru faptul ca nu imi pari mincinos . Acum 1 luna cand am adus si eu masina si cand ti-am zis ca dupa ce ii fac valva lu peste vreau sa ma dau si eu cu tine mai stii ce ai zis ? : " emy asta nu e masina de 400 de m si eu nu am sa ma dau" . Crs a zis si el " eu nu mi-am luat GTI sa fac curse si nu vreau sa ma dau " Cum mai baieti va schimbati asa ca vantu' ?
1. nu cred ca trebuie sa te ... grija de monitoarele mele... (am zis sa incep cu asta, ca vad ca arunci cu vorbe ieftine ....degeaba...)

2. Emy ... in primul rand ... eu nu am zis nimic dupa ce m-am dat cu seat-ul ... am zis doar ca ma asteptam sa fuga mai bine si ca nu m-a impresionat.

A doua zi tu ai scris pe forum ca a stat langa mine ... eu nu am zis nimic pe forum ... seara la fel ... mi-ai tot zis ca se tine ...

Ti-am spus doar ca atunci cand ne-am dat din mers ... din a 2-a ... de la aprox 30 la ora ... eu aveam 2000 de ture... si am plecat batraneste ...

Tin sa-ti aduc aminte ca dupa ce ne-am dat din mers ai zis ca am plecat prastie ... pai cum am plecat prastie ... daca voi ati stat langa mine ... de langa cine am plecat prastie ... si eu nici macar nu am plecat cu masina turata ... am plecat la cumparaturi...

Ca seat-ul nu merge bine ... si ca erati 3 in masina nu e problema mea ... trebuia sa nu va dati... nu eu am tras de voi ... ci invers...

In ceea ce priveste masina mea ... ca e sau nu de 400 de metri ... emy ... cand a venit prima data seat-ul parcare nu m-am dat ... nu m-am dat pana atunci ... da in seara aia nu cumva ati tot stat in curul meu vreo 5-10 minute doar ca sa ma faceti sa ii dau ... si acum ce vrei sa spui? ca eu am vrut cursa?

Emy ... tu de fiecare data cand ai facut pe cineva puneai pe forum ... ca i-ai dat nu stiu cat pe 400 de metri ... tin sa-ti amintesc ca play-urile pe 400 de metri au startul de de pe loc... mergi la o legala sa vezi daca nu ma crezi pe cuvant ...

Ca o masina nu pleaca bine nu e problema mea ... cum faptul ca dupa start integrala nu face decat sa ma traga in jos nu e problema altuia ... da nu cred ca trebuie sa-ti explic tie ce efect are quattro dupa start ... ca doar de asta ati si zis sa ne dam din mers ...


Asa ca .... emy ... nu spune ca sunt mincinos cand eu am zis ca nu ma dau ... si nu m-am dat cu nimeni ....decat dupa ce m-ati tot provocat atunci. Nu e frumos sa spui povestea pe jumate... unii pot ramane cu impresii gresite.

In ceea ce priveste platitul... nu sunt genul de om care pune pariuri ... Repet ... nu eu am tras de seat sa se dea ... ci voi de mine ... asa ca voi trebuia sa fiti ok dpdv tehnic, al greutatii etc etc etc ...


Emy ... poti raspunde ... nu ma deranjeaza o discutie ... doar nu mai baga juma de poveste ... sa inteleaga lumea tot ce e de inteles... si lasa mistourile de genul "mentor", "monitoare" sau alte chestii ieftine ...

Aleks. te rog nu sterte discutia... nu e cearta ... sunt doar lamuriri ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 19-08-08, 18:46   #2219
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: masinile modificate din bacau

nu stergeam oricum, ca nu se injura nimeni pe aici
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-08-08, 08:53   #2220
JUPAN_EMY

Stage 5
 
JUPAN_EMY's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,253
Default Re: masinile modificate din bacau

ar trebui sa dau vreo 3-4-5 quote ... dar ma abtin... nu am chef si CEDEZ eu primul. intr-adevar sunt doar lamuriri... in rest suntem vanzatori si prezentam partile care ne avantajeaza.
JUPAN_EMY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -