Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Pitesti

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-07, 21:38   #31
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: dacia mea proprie si personala

si totusi sa discutatzi cate ceva despre tuning de dacie nu se poate?va rog eu frumos...plm chiar nu intelegetzi ca bani de alceva nu sunt deocamdata si ma multumesc cu ce am....
ziceai de tfsi ala cu a 3-a la 170....eu nici nu stiu dak ajung la viteza aia...sincer nu as incerca...
cat despre tuning la dacie....vreau sa vad cat poate DOAR cu piese de dacie...nu 5 alipine sau fuego sau r18....sau eventual cate ceva handmade...
astept idei ...poate ajutor!
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 22:00   #32
CocoT 28

Stage 5
 
CocoT 28's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 3,441
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: dacia mea proprie si personala

Un Weber 32(dublu corp), un filtru de aer sport si o evacuare din inox cap-coada ... Asa ca pt incepatori ...
CocoT 28 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-07, 23:00   #33
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: dacia mea proprie si personala

pai ca sa pun webberu nu trebuie sa schimb si galeria!?
in afara de dezmembrari unde as mai putea sa gasesc un webber?
coco tata, tu de unde stii de astea la 17 ani?te pomeni ca mai si conduci prin oras fara permis!?
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 02:19   #34
CocoT 28

Stage 5
 
CocoT 28's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 3,441
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: dacia mea proprie si personala

Quote:
Originally Posted by AG 80 BBI View Post
pai ca sa pun webberu nu trebuie sa schimb si galeria!?
in afara de dezmembrari unde as mai putea sa gasesc un webber?
coco tata, tu de unde stii de astea la 17 ani?te pomeni ca mai si conduci prin oras fara permis!?
Galerie de nova.... dar cred ca se potriveste si cea de papuc .... De condus nu conduc, ca nu vreau sa imi fac belea .... Daca chiar vrei carburator, poate iti fac eu rost de unul de Nova ...
CocoT 28 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 20:58   #35
BigBoss

Stage 3
 
BigBoss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 78
Default Re: dacia mea proprie si personala

Quote:
Originally Posted by CocoT 28 View Post
Galerie de nova.... dar cred ca se potriveste si cea de papuc .... De condus nu conduc, ca nu vreau sa imi fac belea .... Daca chiar vrei carburator, poate iti fac eu rost de unul de Nova ...
bine bine...hai sa-ti dau un pont.Dute- cand ai drum prin Bucuresti (langa reprezentanta Mercedes la vre-o 300 de matri mai jos pe stanga) sunt niste magazine ale unor turci,sirieni dracu stie ce sunt care au practic orice visezi sa gasesti dupa dezmembrari.Eu am luat acum vre-o luna evacuare completa pt un urs cu DOAR 3 MIL.cARBURATOARE FACK PARIU CA GASESTI CE-TI VREA INIMA.
__________________
New personal record's 248 Km\h. ! for Avi look an youtube
BigBoss is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 21:00   #36
BigBoss

Stage 3
 
BigBoss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 78
Default Re: dacia mea proprie si personala

Quote:
Originally Posted by CocoT 28 View Post
Galerie de nova.... dar cred ca se potriveste si cea de papuc .... De condus nu conduc, ca nu vreau sa imi fac belea .... Daca chiar vrei carburator, poate iti fac eu rost de unul de Nova ...
Nooooop am incercat eu (nu ca sa fack tuning ci fiinca am trecut prin apa si am spart-o) sa schimb galeria si nu a mers cea de nova nu se potrivesc bridele de prindere.Nu stiu sigur de cea de papuc daca merge.
BigBoss is offline   Reply With Quote
Old 08-04-07, 23:47   #37
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: dacia mea proprie si personala

vezi frate ca asa mai vii de acasa!?
unde e reprezentantza asta?nu de alta dar sunt din pitesti si nu prea stiu reprezentantele in buc....
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 09-04-07, 11:20   #38
BigBoss

Stage 3
 
BigBoss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 78
Default Re: dacia mea proprie si personala

Quote:
Originally Posted by AG 80 BBI View Post
vezi frate ca asa mai vii de acasa!?
unde e reprezentantza asta?nu de alta dar sunt din pitesti si nu prea stiu reprezentantele in buc....
Daca retin bine e strada expozitiei nr 4...sau bulevardul.Dupaia e o intersectie si imediat dupa intersectie sunt niste ,,baraci"la care o sa vezi atarnate pe afara jenti,bari,diverse piese.
Hristos a inviat !
BigBoss is offline   Reply With Quote
Old 09-04-07, 20:37   #39
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: dacia mea proprie si personala

ms o sa caut cu prima ocazie cand ajung in Bucuresti!
adevarat a'nviat!
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 12:19   #40
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: dacia mea proprie si personala

deocamdata lucrari mici si dese....gascanii cica nu existau de loc si incepuse sa imi fuga un telescop pe stanga!
in plan...sa trag capota pe faruri(oare se poate fara sudura?) si sa fac un nou sistem de deschidere a capotei...
si inca o chestie....bara pusa intre telescoape ajuta la alceva in afara de rigidizarea in caz de accident(rasturnare)???
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 12:23   #41
CocoT 28

Stage 5
 
CocoT 28's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 3,441
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: dacia mea proprie si personala

Quote:
Originally Posted by AG 80 BBI View Post
deocamdata lucrari mici si dese....gascanii cica nu existau de loc si incepuse sa imi fuga un telescop pe stanga!
in plan...sa trag capota pe faruri(oare se poate fara sudura?) si sa fac un nou sistem de deschidere a capotei...
si inca o chestie....bara pusa intre telescoape ajuta la alceva in afara de rigidizarea in caz de accident(rasturnare)???
Da ajuta in curbe ....
CocoT 28 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-07, 12:59   #42
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: dacia mea proprie si personala

explica mai mult...cum poate sa ajute si de ce!?
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 18-04-07, 19:24   #43
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: dacia mea proprie si personala

al dreaq gascan mort...imi fugise telescopu din stanga spre interior 7.5 cm! (
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
Old 18-04-07, 19:46   #44
meleboss4u

Stage 3
 
meleboss4u's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Thumbs up Re: dacia mea proprie si personala

poi eu zic sa ii schimbi culoarea un albastru aprins sau ceva de genu ceva mai placut si mai cald, de modificarile la partea mecanica nu ma bag ca nu ma pricep. la partea de tinichigerie daca ai un tinichigiu fff bun ai putea sa-i faci ce vrei si se poate face (acum sa nu incerci sa o transforimi intr-un bmw sau alt model ) oricum cred ca o sa fie si ceva de reparat la partea de tinichigerie ca la ce tabla are dacia meru se gaseste cate o problema. in poza masina arata bn sper sa u ai probleme cu rugina ca asta e principala problema la dacie(vrei sa schimbi o aripa si dupa ce o desfaci vezi ca tre sa mai schimbi si contra aripa) dar oricum dacia e masina tuturor romanilor si se merita sa bagi ceva bani in ea cand intoarce capul tuturur pe sosea. bafta
__________________
meleboss4u is offline   Reply With Quote
Old 18-04-07, 22:06   #45
AG 80 BBI

Stage 5
 
AG 80 BBI's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 749
Default Re: dacia mea proprie si personala

culoarea nu merita schimbata...e prea mare tarasenia cu trecutu in carte si talon si in + crek costa prea mult!
AG 80 BBI is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -