Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-09, 10:53   #151
serviceautomobile.ro

Stage 3
 
serviceautomobile.ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 83
Default Re: E30 - B-45-WAN

vad ca nu a intrat site ul cu farurile, e de la "autoaccesorii"
serviceautomobile.ro is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 14:12   #152
aerox replica

Stage 4
 
aerox replica's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 211
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by serviceautomobile.ro View Post
1.Baietas, sa ti explic, anul asta a fost un raliu al Marii Negre prin iunie si ne cazaram prin Bulgaria pe la mare cu Retromobil, daca vrei i ti si arunci o diploma de participare sub ochi daca chiar te maninca si esti curios. simbata trecuta pe 26 septembrie a fost raliul Bucuresti-Giurgiu cu o prezentare inaintea plecarii la Parcul Carol, ma duc cu ei pentru ca i mi plac masinile vechi, nu pentru ca sint in club. asa ca nu te mai pronunta pe tema asta cind nu ai nici cea mai mica idee.
2.este foarte adevarat ca multi stiu istoria masinii dar mie greu de crezut ca sint la fel de multi care i mi stiu istoria mea!!! iar despre gusturi intotdeauna o sa se discute, fiecare are preferintele lui!!!
3.discutiile nu o sa ma depaseasca niciodata, alea pertinente, cit despre discutia cu tine deja i mi cam lasa un gust amar si ma intreb de ce stau sa ti dau atitea explicatii ca deja am impresia ca ma injosesc sa port genul asta de dialog!!!
4. ca sa intelegi ca pot discuta si chiar i mi face placere sa discut dar doar subiecte pertinente uite aciulea link la evacuare si la faruri de unde le am luat cu specificatia ca evacuarea asta care am luat o eu nu se fabrica pt E30 si a trebuit sa o modific.
http://www.bosi.de/index2.htm
MASKE 180mm / Halbanlage ab Kat in Edelstahl 20.12.14.50.60
iar la faruri le am scos becurile de la angel-eyes si le am pus led uri sa se vada la fel de alb ca si xenon ul
http://www.*****************/standar...ts.php?id=1730

si inca ceva, cind mai vrei sa mai discuti de mine si de inteligenta mea citeste te singup inainte sa te pronunti:
Unui om intai trebuie sa-i dai importanta, ca sa vezi ce gandeste, dar tu nu ai inteles nimic din aprecierile facute si nu faci altceva decat sa confirmi cele spuse de mine anterior: masina retro nu ai, din club nu faci parte, atunci ce faci pe acolo - stergi masinile de praf, le bagi benzina, le cari bagajele posesorilor? Probabil esti un bagator de seama care vrea sa para interesant.
Iar despre felul in care scrii... si mai si. Se acepta greseli pe forum ca doar nu dam examen, dar nu ce faci tu - esti paralel cu limba romana ca si cu restul, inventezi cuvinte noi cred ca d-aia ai si diplome.
Apropos, volanul si schimbatorul imi plac la nebunie, la fel de mult si bordul masinii, sunt unice si probabil la fel de scumpe ca restul.
Oricum este cel mai frumos bmw e30 cabrio retro Made in China.
Pana la urma ai inscris-o in retromobil?
aerox replica is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 16:55   #153
Bmwaldo

Stage 5
 
Bmwaldo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 6,772
Default Re: E30 - B-45-WAN

salut, ca o paranteza pe langa discutia dintre tine si aerox_replica as vrea sa mai citesti odata ce scrii aici "
Quote:
in ceea ce priveste ursuletul meu, e gata, vin in citeva zile cu niste poze facute de niste baieti priceputi
miine o sa incerc sa ma integrez printre cei de la Retromobil chiar daca a mea e cea mai noua masina de acolo dar sper sa le placa cum e facuta
"

Eu inteleg ca vrei sa o inscrii in retromobil, iar la cateva posturi mai recente spui ca de fapt tu esti invitat de onoare, ai diplome si ca nu o poti inscrie, deci te contrazici si intaresti afirmatiile lui aerox_replica .

Nu am nimic cu tine, apreciez investitia si modelul ( bmw e30 ) dar nu pot sa te felicit pt gusturi, stiu ca astea nu se pot compara, eu as fi mers pe original, mtech II, nu as fi ales stopurile alea ci hella, la fel si farurile si volanul .

Din ce stiu in retromobil se pot inscrie doar masini 100% originale, nu tunate sau modificate cum este a ta . Bafta !
Bmwaldo is offline   Reply With Quote
Old 04-10-09, 06:47   #154
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - B-45-WAN

cum mai arata masina in momentul de fata? poze ceva?
jakal is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 16:28   #155
my life

Stage 3
 
my life's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 123
Default Re: E30 - B-45-WAN

offf,lasati omul in pace,si-a facut masina cum ai place lui,si daca ai place sa-si petreaca timpul cu cei de la retro care este problema,acum tb. sa ai o masina retro ca sa iesi cu ei
__________________
auto second hand
my life is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 16:56   #156
my life

Stage 3
 
my life's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 123
Default Re: E30 - B-45-WAN

wan ,tu te apuci sa te ei cu lumea pe aici (am pretenti) ,omul poate sa fie un posesor de M6 sau de abonament ratb,orice ar fi nu vad rostul sa stai sa te obosesti cu relpci s.a.m.d.
my life is offline   Reply With Quote
Old 05-10-09, 21:38   #157
-Mihail

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by my life View Post
wan ,tu te apuci sa te ei cu lumea pe aici (am pretenti) ,omul poate sa fie un posesor de M6 sau de abonament ratb,orice ar fi nu vad rostul sa stai sa te obosesti cu relpci s.a.m.d.
ai perfecta dreptate , omul chiar si cu un m6 sau cu un abonament la RATB
este capabil sa aprecieze o facatura made in china fata de o masina veche restaurata
sa fim seriosi si sa ne cunoastem lungul nasului , daca avem bani de un kit samco, un alt kit turbo (ebay........china) si o coafare a caroseriei asta nu inseamna ca masina este ....RETRO, sau ca am inventat apa calda
nu vreau sa i-mi luati in nume de rau dar realitatea este pe aici ( parerea mea )
cu atit mai mult cu cit inteleg ca proprietarul este si posesorul unui service auto ar fi trebuit, cred eu sa fie mult mai conservator (lambo-dors,nu are nici o legatura cu linia estetica si cu originalitatea masinii. nu vreau sa aduc prea multe critici pt ca tin foarte mult de gust , vreau sa fiu doar obiectiv pt ca ma gindesc ca pt asta este facut topicul
eu ii doresc proprietarului mult succes in continuare si sper sa vada lucrurile BUNE din critici
-Mihail is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 14:51   #158
wmbobrut

Stage 3
 
wmbobrut's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 77
Exclamation Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
imi povestea un prieten de tine si de ce faci la masina dar nu credeam ca,chiar asa,jos palaria,felicitari!
asa este !

bravo lui ...

P.S. am auzit ca si tu "muncesti" la un m3 e46 de vreo' 6 luni ...

asta da spor !!!
wmbobrut is offline   Reply With Quote
Old 28-10-09, 22:03   #159
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: E30 - B-45-WAN

Poze noi cu stadiul in care se afla masina (?!)
turb0 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 03:50   #160
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by wmbobrut View Post
asa este !

bravo lui ...

P.S. am auzit ca si tu "muncesti" la un m3 e46 de vreo' 6 luni ...

asta da spor !!!
altii "muncesc"de 3 ani la un urs,unii de 1 an astept sa termine ei si pe urma termin si eu . ca sa nu mai zic ca unii au descoperit ursu(bmw e30) in 2008-2009 si-i critica pe altii si acum nu le mai ajungi la nas de cate cunostinte cred ca au
D G H is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 12:09   #161
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Exclamation Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
altii "muncesc"de 3 ani la un urs,unii de 1 an astept sa termine ei si pe urma termin si eu . ca sa nu mai zic ca unii au descoperit ursu(bmw e30) in 2008-2009 si-i critica pe altii si acum nu le mai ajungi la nas de cate cunostinte cred ca au
da Nasi, demonstreaza-le tu ca poti si termina-l sapt. asta ...

p.s. poate mergem cu el Duminica la Pitesti !!!
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 13:23   #162
-Mihail

Stage 2
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 28
Default Re: E30 - B-45-WAN

scuze pt off topic dar propun deschiderea topicului (fram ursul polar BY DGH) sa ne mai incintam si noi privirile
-Mihail is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 13:54   #163
andreiwtw

Stage 5
 
andreiwtw's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,360
Wink Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by -Mihail View Post
scuze pt off topic dar propun deschiderea topicului (fram ursul polar BY DGH) sa ne mai incintam si noi privirile
Si ursii gunoieri din Racadau ( Brasov ) ar merita cate un topic ...
andreiwtw is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 19:50   #164
wmbobrut

Stage 3
 
wmbobrut's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 77
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by D G H View Post
altii "muncesc"de 3 ani la un urs,unii de 1 an astept sa termine ei si pe urma termin si eu . ca sa nu mai zic ca unii au descoperit ursu(bmw e30) in 2008-2009 si-i critica pe altii si acum nu le mai ajungi la nas de cate cunostinte cred ca au
wmbobrut is offline   Reply With Quote
Old 29-10-09, 19:53   #165
D G H

Stage 4
 
D G H's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 256
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by wmbobrut View Post
bine ca nu te-ai simtit cu musca pe caciula,.mai bine iti faci tu un topic despre masina ta si vb acolo ce vrei,nu mai strica topicul altuia.
D G H is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -