Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-09, 06:42   #136
dautopor

Stage 5
 
dautopor's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 708
Default Re: E30 - B-45-WAN

am ramas fara cuvinte..nu credeam ca exista asa ceva in ro..bafta in continuare tine o tot asa
dautopor is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 00:29   #137
aerox replica

Stage 4
 
aerox replica's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 211
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by dautopor View Post
am ramas fara cuvinte..nu credeam ca exista asa ceva in ro..bafta in continuare tine o tot asa
E nici chiar asa , sunt si alte masini care arata la fel de bine, sau chiar mai bine..........
aerox replica is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 00:58   #138
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - B-45-WAN

eu unul nu mai stiu alta masina de 20 de ani in care 99% din piese sa fie noi , originale .... si pun pariu ca dautopor nu se referea exclusiv la aspectul exterior
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 09:41   #139
aerox replica

Stage 4
 
aerox replica's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 211
Default Re: E30 - B-45-WAN

[QUOTE=Cataaa_;2667279]eu unul nu mai stiu alta masina de 20 de ani in care 99% din piese sa fie noi , originale .... si pun pariu ca dautopor nu se referea exclusiv la aspectul exterior
Crezi ca toti cei care au facut proiecte de genul asta le-au prezentat pe forum?
aerox replica is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 12:01   #140
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - B-45-WAN

am vazut ca ai inceput si tu un proiect asemanator ... bafta
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 18:04   #141
serviceautomobile.ro

Stage 3
 
serviceautomobile.ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 83
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
aerox replica Re: E30 - B-45-WAN
E nici chiar asa , sunt si alte masini care arata la fel de bine, sau chiar mai bine..........
Crezi ca toti cei care au facut proiecte de genul asta le-au prezentat pe forum?
da ne si noua citeva foto si poate citeva idei
in ceea ce priveste ursuletul meu, e gata, vin in citeva zile cu niste poze facute de niste baieti priceputi
miine o sa incerc sa ma integrez printre cei de la Retromobil chiar daca a mea e cea mai noua masina de acolo dar sper sa le placa cum e facuta
serviceautomobile.ro is offline   Reply With Quote
Old 25-09-09, 19:48   #142
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - B-45-WAN

Bafta. Si asteptam pozele. Chiar merita poze profi.
Cipilica is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 11:18   #143
aerox replica

Stage 4
 
aerox replica's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 211
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by serviceautomobile.ro View Post
da ne si noua citeva foto si poate citeva idei
in ceea ce priveste ursuletul meu, e gata, vin in citeva zile cu niste poze facute de niste baieti priceputi
miine o sa incerc sa ma integrez printre cei de la Retromobil chiar daca a mea e cea mai noua masina de acolo dar sper sa le placa cum e facuta
La mine mai dureaza , pana o sa termin, dar cand va fi gata o sa vedeti.
La retromobil sa inregistrezi o masina trebuie pastrat , exteriorul masinii original , interiorul ,motorul, etc, nu te supara ca sa spui ca masina ta este cea mai noua din retromobil este o utopie si o jignire pentru cei care au masini retro in care sunt investiti sute de mii de EURO pe linga preturile masini care sunt cu mult peste posibilitatile multora sa le achizitioneze.
aerox replica is offline   Reply With Quote
Old 02-10-09, 20:51   #144
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by aerox replica View Post
La mine mai dureaza , pana o sa termin, dar cand va fi gata o sa vedeti.
La retromobil sa inregistrezi o masina trebuie pastrat , exteriorul masinii original , interiorul ,motorul, etc, nu te supara ca sa spui ca masina ta este cea mai noua din retromobil este o utopie si o jignire pentru cei care au masini retro in care sunt investiti sute de mii de EURO pe linga preturile masini care sunt cu mult peste posibilitatile multora sa le achizitioneze.
ori esti invidios ori ai o masina mai buna cea ce nu cred .........
Alex23 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-09, 21:10   #145
serviceautomobile.ro

Stage 3
 
serviceautomobile.ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 83
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
aerox replica Re: E30 - B-45-WAN
nu te supara ca sa spui ca masina ta este cea mai noua din retromobil este o utopie si o jignire pentru cei care au masini retro in care sunt investiti sute de mii de EURO pe linga preturile masini care sunt cu mult peste posibilitatile multora sa le achizitioneze.
nu prea am de ce sa ma supar pt ca se pare ca nu ai cea mai vaga idee despre Retromobil Club Romania!
in primul rand eu doar am avut onoarea sa viu invitat, nu am cum sa intru in RCR pt ca acolo nu intra decat modele care au iesit din fabricatie de cel putin 30 de ani si au nu am ce cauta acolo pt ca a mea a iesit din fabricatie in 04-1993!
si pe urma din RCR fac parte si primele modele de Dacia care au fost produse in Romania care nu pot avea decat o valoare sentimentala si doar atat. doar daca nu s au inventat romani care sa dea "sutele de mii de EURO" de care vb D-ta
din clubul respectiv nu fac parte doar snobi, cu f multi bani, sint si oameni simplii care poate au investit doar munca in modelele lor iar prin asta nu sint priviti de sus de catre ceilalti !
serviceautomobile.ro is offline   Reply With Quote
Old 02-10-09, 21:51   #146
aerox replica

Stage 4
 
aerox replica's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 211
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by serviceautomobile.ro View Post
nu prea am de ce sa ma supar pt ca se pare ca nu ai cea mai vaga idee despre Retromobil Club Romania!
in primul rand eu doar am avut onoarea sa viu invitat, nu am cum sa intru in RCR pt ca acolo nu intra decat modele care au iesit din fabricatie de cel putin 30 de ani si au nu am ce cauta acolo pt ca a mea a iesit din fabricatie in 04-1993!
si pe urma din RCR fac parte si primele modele de Dacia care au fost produse in Romania care nu pot avea decat o valoare sentimentala si doar atat. doar daca nu s au inventat romani care sa dea "sutele de mii de EURO" de care vb D-ta
din clubul respectiv nu fac parte doar snobi, cu f multi bani, sint si oameni simplii care poate au investit doar munca in modelele lor iar prin asta nu sint priviti de sus de catre ceilalti !

Pana acum ai batut campii ,ca incerci sa o inscrii in retromobil,dar acum te-ai documentat si ti-ai dat seama de gafa facuta:

Citez ce ai scris mai sus:{miine o sa incerc sa ma integrez printre cei de la Retromobil chiar daca a mea e cea mai noua masina de acolo dar sper sa le placa cum e facuta}

Daca cunosti atatea detalii , atunci nu mai scrie ce ai scris ptr ca incerci sa iesi in evidenta si sa te lauzi mai mult decat trebuie.

Iar in legatura cu respectivele dacii si celelalte masini ieftine sau scumpe care sunt in retromobil toate si-au pastrat originalitatea, nu au modificari de domeniul tuning.

Last edited by aerox replica; 02-10-09 at 22:01.
aerox replica is offline   Reply With Quote
Old 02-10-09, 22:43   #147
nikolas

Stage 4
 
nikolas's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 226
Member of:
[DACIA]
Default Re: E30 - B-45-WAN

frumos tare ursu facut cu gust respect frate pe munca ta
spor la treaba in continuare.
nikolas is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 08:05   #148
serviceautomobile.ro

Stage 3
 
serviceautomobile.ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 83
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
aerox replica Re: E30 - B-45-WAN
Pana acum ai batut campii ,ca incerci sa o inscrii in retromobil,dar acum te-ai documentat si ti-ai dat seama de gafa facuta:

Citez ce ai scris mai sus:{miine o sa incerc sa ma integrez printre cei de la Retromobil chiar daca a mea e cea mai noua masina de acolo dar sper sa le placa cum e facuta}

Daca cunosti atatea detalii , atunci nu mai scrie ce ai scris ptr ca incerci sa iesi in evidenta si sa te lauzi mai mult decat trebuie.

Iar in legatura cu respectivele dacii si celelalte masini ieftine sau scumpe care sunt in retromobil toate si-au pastrat originalitatea, nu au modificari de domeniul tuning.
In primul rind cred ca trebuie sa i mi cer scuze ca am folosit cuvintul "a integra" care a fost impropriu dar chiar nu am stiut ca sint si genul de cusurgii care incearca sa se agate de fiecare motiv sa fie "circotasi"
nu este prima oara cind ma duc la o intilnire de la retromobil si cunosc regulile lor f bine, am ajuns sa ma duc la anumite intruniri ale lor datorita faptului ca am rude membrii in retromobil si cu timpul crede ma ca mi au explicat cu ce se maninca!
pe urma am postat masina pe forumul asta sa o prezint si nu neaparat sa ma laud eu pt stiu ca sint oameni care au masini mai bengoase in care sigur au bagat multi mai multi bani decit mine si le au facut pe ale lor chiar mai bine decit am facut o eu pe a mea. asa ca nu tin sa ma laud sau sa ies in evidenta.

IAR IN PRIVINTA TA NU TE MAI RATOI LA MINE CA SINT MAI GREU DE IMPRESIONAT!!!! DACA NU I TI PLACE CE SCRIU SAU DACA MA EXPRIM MAI CIUDAT E O PROBLEMA A MEA PERSONALA SI IN NICI UN CAZ NU MA COAFEAZA SA MI TE ADRESEZI TU IN VREUN FEL!!! INCEARCA ALTE TOPICURI DACA AL MEU NU I TI PLACE!
serviceautomobile.ro is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 09:54   #149
aerox replica

Stage 4
 
aerox replica's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 211
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
Originally Posted by serviceautomobile.ro View Post
In primul rind cred ca trebuie sa i mi cer scuze ca am folosit cuvintul "a integra" care a fost impropriu dar chiar nu am stiut ca sint si genul de cusurgii care incearca sa se agate de fiecare motiv sa fie "circotasi"
nu este prima oara cind ma duc la o intilnire de la retromobil si cunosc regulile lor f bine, am ajuns sa ma duc la anumite intruniri ale lor datorita faptului ca am rude membrii in retromobil si cu timpul crede ma ca mi au explicat cu ce se maninca!
pe urma am postat masina pe forumul asta sa o prezint si nu neaparat sa ma laud eu pt stiu ca sint oameni care au masini mai bengoase in care sigur au bagat multi mai multi bani decit mine si le au facut pe ale lor chiar mai bine decit am facut o eu pe a mea. asa ca nu tin sa ma laud sau sa ies in evidenta.

IAR IN PRIVINTA TA NU TE MAI RATOI LA MINE CA SINT MAI GREU DE IMPRESIONAT!!!! DACA NU I TI PLACE CE SCRIU SAU DACA MA EXPRIM MAI CIUDAT E O PROBLEMA A MEA PERSONALA SI IN NICI UN CAZ NU MA COAFEAZA SA MI TE ADRESEZI TU IN VREUN FEL!!! INCEARCA ALTE TOPICURI DACA AL MEU NU I TI PLACE!
1. Se pare ca pe la retromobil nu ai ajuns si nici nu stii cu ce se manaca esti pe dinafara ,poate la tuningmobil , ca ai dat cu mucii in fasole asta da nota cat de inteligent esti .......
2. Istoria ti-o cunosc multi a ta cat si a masinii si nu sau obosit sa iti scrie despre toate aberatile si prostiile scrise mai sus ,unii ti-au atras atentia mai discret dar tu ni te-ai prins, cat de gusturi nici nu mai vorbim.
3. Daca ai scris topicul asta aici pe forum doar pentru tine inseamna ca ai gresit adresa sau te depasesc discutiile.
4. Apropo frumosa evacuare , banuiesc ca si performanta este pe masura nu am mai vazut la nici un e30,esti unik, iar farurile sunt exact ce da mai bine pe masina poate ma ajuti sa imi comand si eu un set, credema chiar dau bine .
aerox replica is offline   Reply With Quote
Old 03-10-09, 10:51   #150
serviceautomobile.ro

Stage 3
 
serviceautomobile.ro's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 83
Default Re: E30 - B-45-WAN

Quote:
aerox replica Re: E30 - B-45-WAN
1. Se pare ca pe la retromobil nu ai ajuns si nici nu stii cu ce se manaca esti pe dinafara ,poate la tuningmobil , ca ai dat cu mucii in fasole asta da nota cat de inteligent esti .......
2. Istoria ti-o cunosc multi a ta cat si a masinii si nu sau obosit sa iti scrie despre toate aberatile si prostiile scrise mai sus ,unii ti-au atras atentia mai discret dar tu ni te-ai prins, cat de gusturi nici nu mai vorbim.
3. Daca ai scris topicul asta aici pe forum doar pentru tine inseamna ca ai gresit adresa sau te depasesc discutiile.
4. Apropo frumosa evacuare , banuiesc ca si performanta este pe masura nu am mai vazut la nici un e30,esti unik, iar farurile sunt exact ce da mai bine pe masina poate ma ajuti sa imi comand si eu un set, credema chiar dau bine .
1.Baietas, sa ti explic, anul asta a fost un raliu al Marii Negre prin iunie si ne cazaram prin Bulgaria pe la mare cu Retromobil, daca vrei i ti si arunci o diploma de participare sub ochi daca chiar te maninca si esti curios. simbata trecuta pe 26 septembrie a fost raliul Bucuresti-Giurgiu cu o prezentare inaintea plecarii la Parcul Carol, ma duc cu ei pentru ca i mi plac masinile vechi, nu pentru ca sint in club. asa ca nu te mai pronunta pe tema asta cind nu ai nici cea mai mica idee.
2.este foarte adevarat ca multi stiu istoria masinii dar mie greu de crezut ca sint la fel de multi care i mi stiu istoria mea!!! iar despre gusturi intotdeauna o sa se discute, fiecare are preferintele lui!!!
3.discutiile nu o sa ma depaseasca niciodata, alea pertinente, cit despre discutia cu tine deja i mi cam lasa un gust amar si ma intreb de ce stau sa ti dau atitea explicatii ca deja am impresia ca ma injosesc sa port genul asta de dialog!!!
4. ca sa intelegi ca pot discuta si chiar i mi face placere sa discut dar doar subiecte pertinente uite aciulea link la evacuare si la faruri de unde le am luat cu specificatia ca evacuarea asta care am luat o eu nu se fabrica pt E30 si a trebuit sa o modific.
http://www.bosi.de/index2.htm
MASKE 180mm / Halbanlage ab Kat in Edelstahl 20.12.14.50.60
iar la faruri le am scos becurile de la angel-eyes si le am pus led uri sa se vada la fel de alb ca si xenon ul
http://www.*****************/standar...ts.php?id=1730

si inca ceva, cind mai vrei sa mai discuti de mine si de inteligenta mea citeste te singup inainte sa te pronunti:

Quote:
14-07-09, 18:53 #85
aerox replica
Salut! Sincerte felicitari pentru tot ce ai facut la masina, este deosebita! Si eu sunt la un proiect de genul asta si sper sa il duc pana la capat .Poate poti sa imi spui cu jantele pe 19" cum ai facut si prinderea pe fata 5x120 .Din cate stiu nu prea se pot pune roti mai mari de 17" cel putin fata ptr ca ating.
Quote:
14-07-09, 18:54 #86
aerox replica
Daca nu ai timp sa imi explici poate imi lasi un nr. de tel sa vb. Multumesc!
serviceautomobile.ro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -