Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 26-09-09, 00:41   #271
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
Boss, bara fata M o poti gasi la 600ron(noua, cu bandouri, fusta si plasa din mijloc), fusta spate de M la 260ron(noua), bandouri de M la 200ron(numai ca nu dau de om pe mess - second), praguri le gasesti undeva la 150ron(second originale)sau 100euro noi, iar oglinzi de M, undeva la 100euro(second)....daca chiar vrei, iti fac rost de tot ce ti-am mentionat + pleoapa luneta la 40euro, eleron M-Lip la 150ron.
Bafta, si, e pacat sincer sa dai masina, ai muncit destul de mult la ea, ca sa te dezlipesti de ea
ce ar fi mai greu sa iau pentru mine la pret mai bun ar fi pragurile si bandourile ca restu le pot lua mai jos.. pragurile daca sti ceva sigur pe la banii aia sa imi zici ca le-as lua .
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 00:46   #272
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - proiect in decurs

Praguri....daca cumva ai pe cineva care poate lucra in fibra (ca unu e crapat vreo 3cm), le poti lua pe alea de le am eu la vanzare, si ti le dau in pret derizoriu
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 00:48   #273
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
Praguri....daca cumva ai pe cineva care poate lucra in fibra (ca unu e crapat vreo 3cm), le poti lua pe alea de le am eu la vanzare, si ti le dau in pret derizoriu
ar fi ceva.. 1.5 mil cu transport inclus ?
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 00:56   #274
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
ar fi ceva.. 1.5 mil cu transport inclus ?
Nu vreau sa ma imbogatesc, vanzand piesele pe internet, piesele care nu le mai folosesc si stau degeaba in garaj.....ceea ce vreau sa-ti zic, e ca ti le dau in 100lei si transportul la tine, adica undeva la 20lei.....merge ?
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 09:06   #275
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
Nu vreau sa ma imbogatesc, vanzand piesele pe internet, piesele care nu le mai folosesc si stau degeaba in garaj.....ceea ce vreau sa-ti zic, e ca ti le dau in 100lei si transportul la tine, adica undeva la 20lei.....merge ?
vorbim pe mess sa stabilim . :>
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 09:11   #276
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: E36 - proiect in decurs

daca bine tin minte oglinzile de m le tine ascunse ) felicitari pt parbriz
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 09:14   #277
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by WolfTown View Post
daca bine tin minte oglinzile de m le tine ascunse ) felicitari pt parbriz
pai nu i-am pus multe.. oglinzile , tetierele din piele , portbagajul csl..instalatia pentru scaunele elctrice nu am pus-o ,discurile pe spate... O sa le pun toate sus,cat imi sta in puteri o voi ridica.

Last edited by BMnWA; 26-09-09 at 09:20.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 09:54   #278
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - proiect in decurs

arata bine machinutza.apropo de kit ///M fratica.....am un tovars pe mess care si-a comandat un kit rieger complet din germania de fapt avea la randul lui un preten care aducea aduce si se ocupa cu asa ceva, kitu fiind nemaipomenit de frumos si l-a adus in 250 euro spoilerele fiind din fibra.L-am intrebat cat ma costa un pachet ///M si aici tin sa mentionez pt tine ca nu cred ca toata lumea are bani de kit original deci e bun si asa normal ca tot chit ///M se numeste.si mi-a zis ca in 250 mi-l aduce!din plastic cum se obisnuieste.si ideea e urmatoarea....e bun chiar f bun!La urma urmei daca e sa-ti faci o pisica replica ///M o faci si cu de-astea si poate arata mai bine decat altele care-s originale sincer!Oricum intereseaza-te sa gasesti ce doresti la preturi cat mai mici ca doar asta urmarim toti!Bafta!am uitat sa precizez....frumos interioru!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 10:06   #279
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
arata bine machinutza.apropo de kit ///M fratica.....am un tovars pe mess care si-a comandat un kit rieger complet din germania de fapt avea la randul lui un preten care aducea aduce si se ocupa cu asa ceva, kitu fiind nemaipomenit de frumos si l-a adus in 250 euro spoilerele fiind din fibra.L-am intrebat cat ma costa un pachet ///M si aici tin sa mentionez pt tine ca nu cred ca toata lumea are bani de kit original deci e bun si asa normal ca tot chit ///M se numeste.si mi-a zis ca in 250 mi-l aduce!din plastic cum se obisnuieste.si ideea e urmatoarea....e bun chiar f bun!La urma urmei daca e sa-ti faci o pisica replica ///M o faci si cu de-astea si poate arata mai bine decat altele care-s originale sincer!Oricum intereseaza-te sa gasesti ce doresti la preturi cat mai mici ca doar asta urmarim toti!Bafta!am uitat sa precizez....frumos interioru!
mersi mersi dar la 1500 cat o fi iesind un kit M original NOU nu cred ca sunt prea multi care arunca direct cash.. toti iau unu mai spart mai varza cu 150-200 sau mia ieftin il aranjeaza si M original tzipla etc.. Mi-e tot una ce si cum are plasticul ca e mai gros sau mai subtire, evident cel original e mai rezistent dar nu are rost sa ne prostim in preturi de originale.Incet incet o sa mai tot pun cate un M pe ea.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 10:09   #280
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - proiect in decurs

corect!apropo merci de raspuns pe celalalt thred!Poate se supara omu ca fac offtopic la el!Muream frate ca il limitam pana in 6500 si cand dadeam drumu pleca incet.......patina saracu in draci!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 11:00   #281
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
corect!apropo merci de raspuns pe celalalt thred!Poate se supara omu ca fac offtopic la el!Muream frate ca il limitam pana in 6500 si cand dadeam drumu pleca incet.......patina saracu in draci!
pai atunci sa fie ambreajul oare ? altfel nu imi explic..
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 11:07   #282
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - proiect in decurs

garantat.nici nu stiu cat de mult a fost folosit inainte in germania+ cum ziceam trasul platformei mai ales cand plecam de pe loc iti dai seama intr-antaia ce rupeala sa tragi platforma+plus cerculetele incercate dar cu esec........deci sigur el e de vina!Vine schimbat si ala in timp.Mai intai sa-l vad inmatriculat si ma apuc de-un thread pe-acilea!Momentan stau in umbra si invat pe langa ce stiu de la altii!


PS: sper sa nu te superi.am urcat vreo 3 poze cu el!Asa arata!bafta!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	MANOLE BMW (6).JPG
Views:	58
Size:	1.42 MB
ID:	1101979   Click image for larger version

Name:	MANOLE BMW.JPG
Views:	64
Size:	1.18 MB
ID:	1101980   Click image for larger version

Name:	MANOLE BMW (7).JPG
Views:	63
Size:	1.58 MB
ID:	1101981  

Click image for larger version

Name:	MANOLE BMW (9).JPG
Views:	88
Size:	1.35 MB
ID:	1101982   Click image for larger version

Name:	MANOLE BMW (11).JPG
Views:	71
Size:	1.13 MB
ID:	1101983  

Last edited by Wilgax; 26-09-09 at 11:10.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 11:33   #283
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

PS: sper sa nu te superi.am urcat vreo 3 poze cu el!Asa arata!bafta![/QUOTE]

stai linistit.. pai ambreajul cu manopera te ia cam 7-8 mil (sachs) . Dar daca mai mergi usor cu ambreajul si nu il mai fortez poti sa te misti cu masina..
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 11:35   #284
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - proiect in decurs

da am obs asta.ma mir cum de mai tine.chiar mai nainte ma uitam la niste kituri de ambreiaj sachs.....presupun ca is bune.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 26-09-09, 11:53   #285
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: E36 - proiect in decurs

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
da am obs asta.ma mir cum de mai tine.chiar mai nainte ma uitam la niste kituri de ambreiaj sachs.....presupun ca is bune.
da. sunt in jur de 4.5 - 5 mil . vezi ca aduce un coleg de pe forum din Germania piese pentru e36, poate iti face un pret bun la ambreaj.
id-ul lui : vl06bjp
BMnWA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -