Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-12, 21:46   #211
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post

jm3k3rd3mik nu inteleg de ce ai atitudinea asta continua fata de moderatori. Cel putin cu mine cat am avut controverse asupra anumitor thread`uri sau rugaminti nu cred ca nu s-a gasit un numitor comun si am ascultat parerile tuturor pana am actionat. Mi se pare aiurea sa plecam cu atitudinea ca "oricum nu o sa faca nimeni nimic". Doar prin simplu fapt ca stau sa iti dau un reply la "reclamatia" sus mentionata e dovada ca citim si incercam sa rezolvam pe toata lumea.
Nu cred c-am avut controverse cu tine, si nici nu vreau sa intram in vreo polemica......cred ca toata lumea stie melodia VORBE (La Familia)......vorbele n-au valoare, faptele conteaza.....asadar......Asteptam

Seara buna !!!
GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 15-02-12, 22:42   #212
iuly@no'Sme

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 825
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by trusca View Post
user neserios - iuly@no'Sme

- i-am trimis o sonda lambda si o toba sport pe care nu a avut bunu simt a le ridica pe motiv ca nu ajunge sa ridice coletu in primele 3-4 zile .. dupa nu le mai ridica ca i-a luat politia certificatu si n-are bani .. dupa ca le ridica dar sa faca bani .. a vandut masina nu le mai ridica ca nu are ce face cu ele .. dupa ce m-a plimbat atat am ajuns la buna intelegere ca nu le mai ridica dar plateste transportu in valoare de 80 lei ( tur-retur).. pe care nici in ziua de azi nu mi l-a platit pt ca a zis ca nu are atunci dar sa il mai las cateva zile ca mi-i pune in cont.. au trecut 2 -3 saptamani de cand ma amana ca imi pune bani .. vreo 2-3 saptamani am stat si cu coletu dupa el ca poate poate il ridica .. iar acum de aproape 1 saptamana nu mai raspunde p mess / telefon / mesaje / forum / facebook .. nimic .. am zis sa il las sa-l inteleg dar el nici macar nu are bunu simt de a raspunde sau a ma suna sa o lamurim sa-mi zica ca nu are ..
din pacate pt mine este un user neserios
trusk,nu exagera cu saptamanile tale si lunile,cand am vrut sa-ti pun banii la inceput ai zis k nu,sa astept sa-ti vina innapoi si apoi sa calculezi,bun.Am si eu greseala bineinteles k te-am pus sa le trimiti imediat(desi nu eram 100% decis).Dupa ce mi-ai trimis coletul am observat si mai toata lumea mi-a zis k aia e toba de urs si nici macar nu e toba sport(era toba stock + tips sudat) si ti-am zis dl inceput k dak nu e sport sa nu trimiti,te-am amanat cu banii clar,dar crede-ma k fix la banii de pe coletul tau imi statea gandu crek,ti-am zis cand o sa am o sa-ti trimit dar nu trebuie sa-mi ceri tu socoteala mie cand am si cand nu am,dc nu iti raspund pe mess,fb,mesaje.De ex poate doamne fereste eram in spital,trebuia sa ma agit instant sa-ti trimit aia , nu? Tu considera-ma un user neserios,ca nu ma supar,toata lumea care am colaborat de pe forum nu sa plans de abs. nimic si te-ai gasit tu.Uite dau ex: CatalinM6 mi-a trimis ceva "pe datorie" si mi-a spus: Cand ai bani mii trimiti,cand nu ai,nu ai.(dar nu ma bate la cap sau alte chestii sa-mi tina socoteala).Alt ex : alex_maniacu_91,am luat de la el un interior recaro,in 2 transe si i-am zis..alex ,1,2 sapt se rezolva,a zis ok frate cand ai ne auzim si mai am alte ex dar nu mai are rost.Daca tu crezi k eu m-am ferit de tine pt 80 lei,ramai cu parerea asta si dupa ce ai postat feed back aici mi-ai mai scris si pe un Thread ca d-ne fereste poate nu vedeam aici.
__________________
Odihneste-te in pace
iuly@no'Sme is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 00:44   #213
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Nu ca as avea eu vreo treaba in discutia asta da ma distreaza enorm mentalitatea asta de 2 bani care o aveti multi dintre voi.

"Lasa ba , tu trimite-mi acolo ca-ti dau eu banii cand am"
"...nu-mi ceri tu mie socoteala pe banii mei"

Pai prietene , n-ai bani , nu cumperi...e simplu.
Din moment ce omu ti-a trimis un colet pe care nu l-ai platit e si normal sa-ti ceara socoteala pt eschivele tale.Nu intereseaza pe nimeni ca da masina peste tine , ai cerut un bun platesti pt el SAU anunti omu in cauza ca a dat masina peste tine intre timp.
Toata lumea isi permite sa faca figuri pana o sa dati de unu mai paranoic care o sa rupa picioarele pt 50lei si atunci sunt curios daca o sa va invatati minte sau nu.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 09:03   #214
iuly@no'Sme

Stage 5
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 825
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
Nu ca as avea eu vreo treaba in discutia asta da ma distreaza enorm mentalitatea asta de 2 bani care o aveti multi dintre voi.

"Lasa ba , tu trimite-mi acolo ca-ti dau eu banii cand am"
"...nu-mi ceri tu mie socoteala pe banii mei"

Pai prietene , n-ai bani , nu cumperi...e simplu.
Din moment ce omu ti-a trimis un colet pe care nu l-ai platit e si normal sa-ti ceara socoteala pt eschivele tale.Nu intereseaza pe nimeni ca da masina peste tine , ai cerut un bun platesti pt el SAU anunti omu in cauza ca a dat masina peste tine intre timp.
Toata lumea isi permite sa faca figuri pana o sa dati de unu mai paranoic care o sa rupa picioarele pt 50lei si atunci sunt curios daca o sa va invatati minte sau nu.
Nu zic k nu ai dreptate dar m-am inteles sa-i faca plata pe transport dar i-am zis sa astepte o perioada k am alte probl si vad k nu m-am facut inteles,dupa 1 sapt el a dat feedback cand a vazut k nu ii mai rasp nicaieri,is banii lui ok dar eu nu iti cer socoteala zilnic ce si cum,bine? Si nu mi se pare mie figuri pt ceea ce am scris mai sus iar in legatura cand am comandat coletul am avut bani clar,nu comand de dragu de pus oamenii in situatii proaste.Fiecare intelege si o ia cum vrea acest incident.Salut
iuly@no'Sme is offline   Reply With Quote
Old 16-02-12, 09:36   #215
trusca

Stage 5
 
trusca's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 2,650
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by iuly@no'Sme View Post
trusk,nu exagera cu saptamanile tale si lunile,cand am vrut sa-ti pun banii la inceput ai zis k nu,sa astept sa-ti vina innapoi si apoi sa calculezi,bun.Am si eu greseala bineinteles k te-am pus sa le trimiti imediat(desi nu eram 100% decis).Dupa ce mi-ai trimis coletul am observat si mai toata lumea mi-a zis k aia e toba de urs si nici macar nu e toba sport(era toba stock + tips sudat) si ti-am zis dl inceput k dak nu e sport sa nu trimiti,te-am amanat cu banii clar,dar crede-ma k fix la banii de pe coletul tau imi statea gandu crek,ti-am zis cand o sa am o sa-ti trimit dar nu trebuie sa-mi ceri tu socoteala mie cand am si cand nu am,dc nu iti raspund pe mess,fb,mesaje.De ex poate doamne fereste eram in spital,trebuia sa ma agit instant sa-ti trimit aia , nu? Tu considera-ma un user neserios,ca nu ma supar,toata lumea care am colaborat de pe forum nu sa plans de abs. nimic si te-ai gasit tu.Uite dau ex: CatalinM6 mi-a trimis ceva "pe datorie" si mi-a spus: Cand ai bani mii trimiti,cand nu ai,nu ai.(dar nu ma bate la cap sau alte chestii sa-mi tina socoteala).Alt ex : alex_maniacu_91,am luat de la el un interior recaro,in 2 transe si i-am zis..alex ,1,2 sapt se rezolva,a zis ok frate cand ai ne auzim si mai am alte ex dar nu mai are rost.Daca tu crezi k eu m-am ferit de tine pt 80 lei,ramai cu parerea asta si dupa ce ai postat feed back aici mi-ai mai scris si pe un Thread ca d-ne fereste poate nu vedeam aici.
pai ti-am scris aici pt ca vad ca aici raspunzi .. la telefon de ce nu raspunzi sau sa dai un mesaj " nu am acum mai lasa-ma putin " sau ceva de genu .. nu tu nu raspunzi nicaieri .. nu e corect sa ma interesez si eu de bani mei .. cand vad ca tu imi dai ignore si toate cele .. interesant e ca pe thread ai timp sa raspunzi .. cate mesaje ti-am lasat eu sa-mi zici cum facem cu bani .. dar tu nici macar nu te-ai deranajat .. ca na .. nu era interesu meu .. asa e in ziua de azi alergi dupa bani tai ..si drept dovada cand ai vazut postu de ce nu m-ai sunat sa vorbesti cu mine .. ai raspuns tot aici .. si cu toba ... ti-am aratat mute poze.. si tu ai zis trimite-o nu ti-am bagat-o eu pe gat .. si nu ma intereseaza pe mine ce si cum ai cumparat de la altcineva .. atat timp cat nu te-ai tinut de cuvant pt mine esti un client neserios .. si in + cand comanzi ceva cumperi .. nu trimiti coletu inapoi .. ca d-aia ai comandat .. nu ma intereseaza pe mine ca ti se ia certificatu ca iti vinzi masina .. cel mai corect comanzi cumperi .. nu t sucesti tu pe drum .. in fine cam atat .. tre sa imi cer scuze ca mi-am deranajat clientu pe bani mei ?
__________________
* * * DEZMEMBREZ BMW-URI E36 * * *

CONTACT : trushk_vl / 0748628686
trusca is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 18:54   #216
trusca

Stage 5
 
trusca's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 2,650
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by iuly@no'Sme View Post
trusk,nu exagera cu saptamanile tale si lunile,cand am vrut sa-ti pun banii la inceput ai zis k nu,sa astept sa-ti vina innapoi si apoi sa calculezi,bun.Am si eu greseala bineinteles k te-am pus sa le trimiti imediat(desi nu eram 100% decis).Dupa ce mi-ai trimis coletul am observat si mai toata lumea mi-a zis k aia e toba de urs si nici macar nu e toba sport(era toba stock + tips sudat) si ti-am zis dl inceput k dak nu e sport sa nu trimiti,te-am amanat cu banii clar,dar crede-ma k fix la banii de pe coletul tau imi statea gandu crek,ti-am zis cand o sa am o sa-ti trimit dar nu trebuie sa-mi ceri tu socoteala mie cand am si cand nu am,dc nu iti raspund pe mess,fb,mesaje.De ex poate doamne fereste eram in spital,trebuia sa ma agit instant sa-ti trimit aia , nu? Tu considera-ma un user neserios,ca nu ma supar,toata lumea care am colaborat de pe forum nu sa plans de abs. nimic si te-ai gasit tu.Uite dau ex: CatalinM6 mi-a trimis ceva "pe datorie" si mi-a spus: Cand ai bani mii trimiti,cand nu ai,nu ai.(dar nu ma bate la cap sau alte chestii sa-mi tina socoteala).Alt ex : alex_maniacu_91,am luat de la el un interior recaro,in 2 transe si i-am zis..alex ,1,2 sapt se rezolva,a zis ok frate cand ai ne auzim si mai am alte ex dar nu mai are rost.Daca tu crezi k eu m-am ferit de tine pt 80 lei,ramai cu parerea asta si dupa ce ai postat feed back aici mi-ai mai scris si pe un Thread ca d-ne fereste poate nu vedeam aici.
DATA CAND AM TRIMIS COLETU ( la cerere fac si poze )

Rezultat AWB - Nr: 54767430

Data expedierii: 11,01,2012

Status-ul expeditiei: Retur la termen

Confirmare de receptie:

Data livrarii:

Ora livrarii:

Data virament:

* P.S. INCA IMI VREAU BANI !

Last edited by trusca; 17-02-12 at 18:56.
trusca is offline   Reply With Quote
Old 18-02-12, 14:08   #217
OVI

Stage 5
 
OVI's Avatar
 
Join Date: May 2003
Posts: 602
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

nota 10 pt emu....multumesc mult inca o data pt ajutor...baiat de milioane...
OVI is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 11:15   #218
Z E K Y

Stage 5
 
Z E K Y's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,401
Member of:
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

recomand SKILLZU!
Z E K Y is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 18:58   #219
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand florineluspr !
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 22:19   #220
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Daniel_Toa View Post
Recomand florineluspr !
Multumesc!
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 21-02-12, 07:27   #221
rorschach

Stage 5
 
rorschach's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 691
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand Florineluspr
User serios ,un baiat de bun simt care m-a ajutat bonus.
rorschach is offline   Reply With Quote
Old 21-02-12, 20:31   #222
kadilak_e

Stage 4
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 280
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

un baiat de treaba florineluspr recomand
kadilak_e is offline   Reply With Quote
Old 22-02-12, 22:10   #223
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand userii: alinursM30 si burnout_bmw . paul_cj,,,v12
Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-12, 00:35   #224
Brian

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,179
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand sineta ... daca mai era nevoie
Brian is offline   Reply With Quote
Old 23-02-12, 21:15   #225
Iulian7hin

Stage 1
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 20
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand FlorineluSPR
Iulian7hin is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -