Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-12, 11:45   #181
kristikapa

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 404
Member of:
[Honda]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

@Z E K Y

Da mi-a spus ca lipsesc doi pini, dar chiar dupa aceea imi spune ca oglinda e de e36 din 97 si ca a functionat telecomanda. Culorile la fire corespundeau, in plus el are mai mare experienta cu pisicile decat mine, asa ca am luat de buna ce a zis el.

Din ce povestesti imi dau seama ca ai habar de cum e faza cu telecomenzile pe e36 si stii ca la masinile mai noi, aprox 94-95 in sus receptorul de telecomanda e in oglinda. Deci daca ar fi fost pusa aceasta oglinda pe masina de care zice nu ar fi avut nici o sansa ca sa ii mearga telecomanda dupa cum spune un pic mai incolo. Sper ca ai citit si mai departe nu doar din prima poza... Daca imi zicea ca masina a fost din 92-93, acelea aveau modulul ala de alarma alpine care receptiona semnalul de la telecomanda si era pus undeva in spate la cutia de acte. Numai atunci ar fi fost plauzibil ceea ce zici tu cum ca nu avea de unde sa stie ca s-a schimbat oglinda, etc. etc.

De asemenea, daca citeai mai departe vedeai ca am intrebat si de telecomanda... Apropo, diagnoza se poate face si fara telecomanda. Probabil prietenul tau, emu poate sa iti confirme.

In ceea ce priveste atasatul pinilor, nu trebuie sa intreb pe altii, am habar despre ce e vorba. Cu toate acestea, nu ma laud ca le stiu pe toate si inca mai invat...

La orice magazin, ai posibilitatea sa returnezi un produs daca nu iti este bun. La unele nu iti da banii inapoi dar iti da altceva in valoarea banilor. Consider ca pe piata second hand probabilitatea ca produsul sa nu fie ceea ce ai nevoie e mult mai mare, mai ales cand cumperi de pe internet si de aceea ar trebui sa poti sa il returnezi fara alte complicatii. Numai ca traim in Romania...

Cu asta am incheiat. Eu mi-am invatat lectia si am scris aici despre aceasta experienta in speranta ca o sa le fie de folos si altora

Last edited by kristikapa; 01-02-12 at 11:47.
kristikapa is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 14:44   #182
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

ti-am facut destule poze la oglinda,la mufa, ti-am enumerat culorile ai spus ca DA e buna.NU ma intereseaza ce faci tu cu oglinda,poate ti-o pui in baie sa iti razi barba sau poate o pui la bicicleta.oglinda provine de pe e36 din 97 cu inchidere din telecomanda!nu stiu ce iai facut sau ce ai vrut sa faci cu ea si nici nu ma intereseaza.
nu iti returnez banii din mai multe motive
1 nu e greseala mea
2 ca sa o iau inapoi trebuie sa o probez pe o masina cu inchidere din telecomanda sa vad ca inca e functionala si ca este exact oglinda care ti-am dato iar eu nu am aceasta masina la dispozitie
3 modul in care te-ai exprimat pe messenger gen "pe mine nu ma intereseaza imi dai banii" de parca ti i-am furat eu din buzunar!
4 postul la feedback de parca ti-am zis ca iti dau oglinda si ti-am trimis o caramida
5 NU imi plac oamenii tari in gura care nu stiu sa isi recunoasca vina apoi sa isi ceara scuze si cred impreuna gaseam o solutie, ori banii inapoi,ori alta oglinda ori alte piese in schimb cum ai zis si tu.

zilele trecute mi sa intamplat sa vina cineva din buc care nu il cunoasteam sa cumpere o pompa de benzina de la mine,zis si facut.seara ma sunat sa imi zica ca problema nu este de la pompa este de la senzorul de la vibrochen, si-a cerut scuze a zis ca nu intentioneaza sa imi ceara banii inapoi ca e greseala lui dar daca pot sa il ajut sa ii vand un senzor de vibrochen de m52.
modul lui de comunicare a fost unul civilizat si evident l-am chemat la mine,am probat pompa pt a exclude o eventuala manevra si i-am dat in schimb fara niciun ban in plus un senzor de vibrochen si un senzor de abs.
deci puteam sa ii zic si lui ca nu ma intereseaza si din nou nu aveam nicio vina ca nu eu i-am zis sa o cumpere ca e de la pompa problema lui.


ce cred eu de fapt ca sa intamplat la tine este ca tu intre timp ti-ai gasit alta oglinda la un pret mai mic sau ai renuntat la proiect si ai invocat un motiv aiurea sa scoti banii inapoi pe oglinda.
cum poti sa imi zici tu mie ca oglinda mea este de e39?poate sa fie si de dacie pe viitor fi mai atent la ce cumperi si invata sa te exprimi si sa vorbesti civilizat.
din fericire pt mine am avut conversatia pe mess.
Bafta
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 16:38   #183
kristikapa

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 404
Member of:
[Honda]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Consider ca am fost chiar foarte civilizat pe mess, chiar si atunci cand am vazut ca oglinda a ajuns fara capac am zis ca "ai uitat" sa il trimiti ca nu cumva sa te simti ofensat ca te acuz de ceva, desi in gandul meu stiam deja ca "uitarea" a fost intentionata pentru ca nu il aveai. In plus nu am scris nicaieri "pe mine nu ma intereseaza imi dai banii". Asta e doar in capul tau. Se pare ca in opinia ta, civilizati sunt doar cei care nu iti cer banii inapoi sau te recomanda.

Nu neg faptul ca unele persoane au fost multumite de afacerile facute cu tine, pentru ca altfel nu te-ar recomanda. In schimb eu nu am fost multumit si de aceea am scris aici. Threadul se numeste "Feedback @ vanzatori/ cumparatori", deci un loc unde pot sa imi exprim multumirea sau nemultumirea despre un anumit vanzator/cumparator. Daca il citeam inainte de toata treaba vedeam ca si baiatul cu magazia a avut probleme cu tine si cu siguranta eram mult mai prudent.

Si da, mi-am gasit alta oglinda. Pentru curiozitatea ta, este chiar mult mai scumpa decat ce mi-ai dat tu, dar e ceea ce trebuie ca datorita tie am ajuns sa fiu expert in amaratele astea de oglinzi. Eram dispus sa iti dau si mai mult pe ea, chiar m-am mirat cum de e asa ieftina. Acum am aflat de ce...

Din chestia asta am invatat sa deschid mult mai bine ochii inainte de a cumpara ceva pentru ca unele persoane dupa ce se vad cu banii in mana, nu le mai intereseaza nimic.

Bafta si tie.
kristikapa is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 20:11   #184
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

acuma motivul se reduce la un capac?daca te incalzeste cu ceva ti-l trimit maine pt ca nu am ce face cu el.doar ca am uitat sa-l pun la oglinda.si oricum in poze oglinda nu avea capacul acela deci trebuia sa ma intrebi de el ca poate nu il aveam.si acuma imi spui ca pretul era prea mic ca sa fie ce cauti?deci daca e scump nu e bine daca e ieftin iar nu e bine.pe viitor iti recomand piese noi oem si nu o sa mai ai nicio problema.doar sunt noi si se comanda dupa PN dat de client.
si eu m-am intepat cu 1100e aici pe forum si nu mai m-am plans nimanui pe forum ca mi-am dat seama ca a fost vina mea si mi-am propus pe viitor sa fiu foarte atent la ce cumpar si sa nu am incredere in nimeni.
asa iti recomand si tie sa fi mai atent la ce cauti si ce cumperi.
bafta
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 01-02-12, 23:34   #185
kristikapa

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 404
Member of:
[Honda]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Motivul se reduce la faptul ca nu are modulul de telecomanda. Interesant e cum atunci cand te-am intrebat de capac nu il gaseai si acum, ca prin minune poti sa mi-l trimiti maine. Daca citeai mai atent, vedeai ca deja l-am comandat. Deci nu am ce sa fac cu doua.

Daca o sa recitesti conversatia o sa iti amintesti si ca am intrebat daca are zgarieturi sau alte defecte iar raspunsul tau a fost "nu". Din punctul meu de vedere prin defecte se intelege si faptul ca e incompleta.

In ceea ce priveste pretul, pana sa vorbesc cu tine gasisem la 50 de euro si nu era sigur daca are si telecomanda. De aceea am fost chiar foarte incantat cand am auzit pretul tau plus ca imi spuneai ca e de pe o masina din 97 la care sigur a functionat telecomanda. Pacat ca bucuria mea a fost de scurta durata... Crezi ca daca oglinda era cea de care aveam nevoie eram atat de tampit sa vreau sa ti-o trimit inapoi?

Fapta e consumata, nu mai are rost sa ne tot certam pe aici. Cum ai zis si tu, se pare ca trebuie sa fii extrem de precaut cand vrei sa cumperi ceva... si sa te gandesti la toate detaliile posibile si imposibile. Nu am postat aici in ideea ca o sa imi recuperez banii. Stiam ca nu o sa se intample asta din momentul in care mi-ai dat ignore. Eu mi-am povestit experienta, tu ai postat si conversatiile (le postam chiar eu, doar ca nu aveam si prima parte salvata), cine e interesat poate sa citeasca, sa traga singur concluziile si eventual sa invete din greselile altora.
kristikapa is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:00   #186
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Thumbs down Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

NU CREDEAM......

AM COMANDAT DE LA USERUL: cristyan_mdk URMATOARELE PIESE:

PLASTICUL DE SUB VOLAN
CONSOLA
MOCHETA
INSTALATIE ELECTRICA

TOTUL PENTRU 500 RON

IN 1 RAND A AMBALAT TOTUL LA MISTO...NU ASA SE AMBALEAZA UN PLASTIC....IN PUNGA.....


PLASTICUL DE SUB VOLAN- PRAF -RUPT

CONSOLA-TI-AM ZIS CA AM NEVOIE DE CEA FINISATA-MI AI TRIMIS DE AIA VECHE ZGRUMTURATA

MOCHETA- RUPTA SI GAURITA IN 3 LOCURI

INSTALATIE ELECTRICA- PRAF-RUPTA-CARPITA

CE POT SA MAI SPUN?....CUVINTE AR FI MULTE....

NU MAI CUMPARATI DE LA ACEST OM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0784144154 cristian
0764437086 geo

cristyan_mdk

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...323-coupe.html
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	iphone13 193.JPG
Views:	70
Size:	1.80 MB
ID:	2315060   Click image for larger version

Name:	iphone13 194.JPG
Views:	66
Size:	1.88 MB
ID:	2315061   Click image for larger version

Name:	iphone13 201.JPG
Views:	66
Size:	1.85 MB
ID:	2315062  

Click image for larger version

Name:	iphone13 204.JPG
Views:	68
Size:	1.78 MB
ID:	2315063   Click image for larger version

Name:	iphone13 208.JPG
Views:	65
Size:	1.65 MB
ID:	2315064   Click image for larger version

Name:	iphone13 217.JPG
Views:	62
Size:	2.15 MB
ID:	2315065  

Click image for larger version

Name:	iphone13 219.JPG
Views:	45
Size:	1.57 MB
ID:	2315066   Click image for larger version

Name:	iphone13 242.JPG
Views:	46
Size:	1.93 MB
ID:	2315067   Click image for larger version

Name:	iphone13 243.JPG
Views:	46
Size:	2.28 MB
ID:	2315068  

Click image for larger version

Name:	iphone13 244.JPG
Views:	32
Size:	1.75 MB
ID:	2315069   Click image for larger version

Name:	iphone13 246.JPG
Views:	24
Size:	1.82 MB
ID:	2315070   Click image for larger version

Name:	iphone13 252.JPG
Views:	40
Size:	1.67 MB
ID:	2315071  

Click image for larger version

Name:	iphone13 257.JPG
Views:	41
Size:	1.97 MB
ID:	2315072   Click image for larger version

Name:	iphone13 250.JPG
Views:	60
Size:	2.12 MB
ID:	2315073   Click image for larger version

Name:	iphone13 245.JPG
Views:	34
Size:	1.84 MB
ID:	2315074  

Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:15   #187
dani3lll

Stage 5
 
dani3lll's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 8,868
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

se vede ca e foame mare...
dani3lll is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:32   #188
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Provenzano , stiu ce pui pe masinile tale , mi am format o idee despre ce standarde ai , acum intrebare din partea mea : la cum arata masina , la cum a facut poze , la cum si a prezentat marfa , cum totusi ai mai avut proasta inspiratie sa cumperi? din ce am vazut eu acolo , nu cumparam un surub ! stima.
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:40   #189
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by DEVIL's Style View Post
Provenzano , stiu ce pui pe masinile tale , mi am format o idee despre ce standarde ai , acum intrebare din partea mea : la cum arata masina , la cum a facut poze , la cum si a prezentat marfa , cum totusi ai mai avut proasta inspiratie sa cumperi? din ce am vazut eu acolo , nu cumparam un surub ! stima.
Nu erau pentru masinile mele.....erau pentru o cunostinta....
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 10:42   #190
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by dani3lll View Post
se vede ca e foame mare...
MARE RAU..........mai bine imi spunea ca are nevoie de bani si poate il ajutam
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 13:00   #191
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
MARE RAU..........mai bine imi spunea ca are nevoie de bani si poate il ajutam
Asta a fost tare )))))))), chiar aiurea impachetate alea , pfuu
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 02-02-12, 14:16   #192
21UKS

Stage 5
 
21UKS's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,175
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Parca erau puse in sac sa le arunce si ....ai aparut tu sa i le si platesti Nu stiu daca il afecteaza dar primeste o nota mica de tot
21UKS is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 12:16   #193
trusca

Stage 5
 
trusca's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 2,650
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

NU RECOMAND USERUL VIRUSZ ( nici eu si nici alti useri din cate am vazut )

* Face comenzi false .. I-am trimis un colet pe 31 urmand ca pe 1 sa il ridice .. am incercat sa dau de el pe 1 sa vad daca a ridicat coletul la telefon pe messenger nu a raspuns de nici un fel .. caut dupa awb si vad ca a refuzat coletul .. fara sa ma sune si pe mine sa imi zica ce nu ii convine .. ce nu i-a placut s.a.m.d ca sa o scoatem la capat intr-un fel ..
* Coletul continea : o cheie roti , bandouri bara normala fata , telescop capota , plasicul de sub volan , buson rezervor , carcasa oglinda stanga sedan ... nu prea vad ce nu i-ar fi convenit de a refuzat coletu .... poate era busonu stricat ..
* E clar ca a facut-o cu intentie pt ca am mai avut niste discutii cu el cu cateva saptamani inainte pt ca incepuse sa-mi faca el preturi la piese .. cea ce m-a deranjat

NU RECOMAND ACEST USER CA SI CUMPARATOR SI DIN CE AM VAZUT NICI CA VANZATOR

id messenger : szep_cezar
nr tel : 0766659793

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...nesimtiti.html
__________________
* * * DEZMEMBREZ BMW-URI E36 * * *

CONTACT : trushk_vl / 0748628686
trusca is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 12:38   #194
Cristi B.

Stage 5
 
Cristi B.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 547
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Am cumparat niste piese de la YSR DAN.
Marfa e OK, impachetarea de 10, preturi rezonabile, n-am avut probleme cu el.
Recomand!

Ce nu recomand in schimb e Fan curier....s-au cam scumpit...
Ce alte firme de curierat mai folositi?
Cristi B. is offline   Reply With Quote
Old 05-02-12, 13:51   #195
ms99ass

Stage 5
 
ms99ass's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 1,584
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Cristi B. View Post
Am cumparat niste piese de la YSR DAN.
Marfa e OK, impachetarea de 10, preturi rezonabile, n-am avut probleme cu el.
Recomand!

Ce nu recomand in schimb e Fan curier....s-au cam scumpit...
Ce alte firme de curierat mai folositi?
din cate am vazut, Atlasib Curier e cel mai ieftin si au acelasi timp de livrare ca si cel al Fan courier-ului
ms99ass is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -