Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-13, 11:00   #481
delomelanicon

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 672
Member of:
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

recomand stef_yo_ro!baiat de calitate,preturi foarte bune!
delomelanicon is offline   Reply With Quote
Old 22-02-13, 08:51   #482
WolfTown

Stage 5
 
WolfTown's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 637
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand pe domnu bmw.7000 . Foarte prompt, de incredere cu siguranta voi mai lua pioese de la el.
WolfTown is offline   Reply With Quote
Old 22-02-13, 13:29   #483
Zarvanel

Stage 2
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 46
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand Trusca Luat de la el bandouri ptr bara fata e36.
Zarvanel is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 10:39   #484
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Thumbs down Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

SERGIU DINCA

STR. CRINULUI Nr. 5
Loc. CHIAJNA, Jud. ILFOV

Tel: 0785 541 604

ATENTIE..MARE MARE TEPAR ORDINAR RAU DE TOT..SE DA DREPT MARE DIRECTOR, II RASPUND ''SECRETARELE'' LA TELEFON, NU POATE FI CONTACTAT DECAT CAND VREA EL, MINTE DE RUPE PAMANTUL, SI IN LOC DE CASETA DE DIRECTIE COMPLETA DE E36 FARA SERVO MI-A TRIMIS O CASETA CU SERVO, FARA BILELETE/CAPETE DE BARA, FARA CONDUCTE/HOLENDERE, FARA CONDUCTA METALICA DE PE CASETA, MI-A TRIMIS UN GUNOI....

MI-A FENTAT TOATE MIJLOACELE DE VERIFICARE, A DAT-O MEREU CUM I-A FOST LUI CONVENABIL CA SA PREGATEASCA TEAPA...UN MARE GUNOI DE OM , AVETI GRIJA DACA VA SUNA CUMVA SA VA FACA VREO OFERTA, CICA ARE UN E36 LA DEZMEMBRAT...
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 11:22   #485
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
SERGIU DINCA
IN LOC DE CASETA DE DIRECTIE COMPLETA DE E36 FARA SERVO MI-A TRIMIS O CASETA CU SERVO, FARA BILELETE/CAPETE DE BARA, FARA CONDUCTE/HOLENDERE, FARA CONDUCTA METALICA DE PE CASETA, MI-A TRIMIS UN GUNOI, CICA ARE UN E36 LA DEZMEMBRAT...
Bogdane casete fara servo s-au pus doar pe 316i pana in 92(asta cred ca era optiune "fara servo"). sanse sa gasesti asa ceva la dezmembrat sunt aproape ZERO perntru ca nu ies banii din 316 chel. Ce pana lu' Bobi sa dezmembrezi din el. Cere poze detaliate si cumpara de la cineva cunoscut de pe forum ,ca banuiesc ca nu ai cumparat-o de ieftina ci pentru ca ar fi fost ceea ce cautai .
AM vazut ca e_emu3 pune la masinile pe care de dezmembreaza seria de sasiu ca sa se poata verifica modelul si optiunile, poate vor face si ceilalti la fel ca e un lucru bun .
__________________
„Nu te certa niciodată cu un prost! Te aduce la nivelul lui şi te bate cu experienţa! ..."
My tires are worn from the street not from idiot camber,
E36 320i sedan BR 36 EVO
E46 320d touring BR 04 KRO

Last edited by vali vtk; 24-02-13 at 11:25.
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 11:36   #486
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Exclamation Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Bogdane casete fara servo s-au pus doar pe 316i pana in 92(asta cred ca era optiune "fara servo"). sanse sa gasesti asa ceva la dezmembrat sunt aproape ZERO perntru ca nu ies banii din 316 chel. Ce pana lu' Bobi sa dezmembrezi din el. Cere poze detaliate si cumpara de la cineva cunoscut de pe forum ,ca banuiesc ca nu ai cumparat-o de ieftina ci pentru ca ar fi fost ceea ce cautai .
AM vazut ca e_emu3 pune la masinile pe care de dezmembreaza seria de sasiu ca sa se poata verifica modelul si optiunile, poate vor face si ceilalti la fel ca e un lucru bun .
Stai linistit ca de ieri mi-am facut o strategie de verificare f stufoasa pana voi mai cumpara ceva de la necunoscuti...si pentru cand voi vinde la necunoscuti mi-am facut o strategie, ca si la faza asta mi-am luat o teapa, chiar inaintea astuia cu caseta..deci doua tepe consecutive nu trec asa fara masuri stricte de acum incolo, nu in cazul meu..
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 11:44   #487
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
SERGIU DINCA

STR. CRINULUI Nr. 5
Loc. CHIAJNA, Jud. ILFOV

Tel: 0785 541 604

ATENTIE..MARE MARE TEPAR ORDINAR RAU DE TOT..SE DA DREPT MARE DIRECTOR, II RASPUND ''SECRETARELE'' LA TELEFON, NU POATE FI CONTACTAT DECAT CAND VREA EL, MINTE DE RUPE PAMANTUL, SI IN LOC DE CASETA DE DIRECTIE COMPLETA DE E36 FARA SERVO MI-A TRIMIS O CASETA CU SERVO, FARA BILELETE/CAPETE DE BARA, FARA CONDUCTE/HOLENDERE, FARA CONDUCTA METALICA DE PE CASETA, MI-A TRIMIS UN GUNOI....

MI-A FENTAT TOATE MIJLOACELE DE VERIFICARE, A DAT-O MEREU CUM I-A FOST LUI CONVENABIL CA SA PREGATEASCA TEAPA...UN MARE GUNOI DE OM , AVETI GRIJA DACA VA SUNA CUMVA SA VA FACA VREO OFERTA, CICA ARE UN E36 LA DEZMEMBRAT...
Ce user are pe forum?sau pe bazar...
de curiozitate cat ai dat pe caseta?
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 24-02-13, 16:22   #488
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
Ce user are pe forum?sau pe bazar...
de curiozitate cat ai dat pe caseta?
Omul nu are user pe forum/bazar..el e mare director de companie, are si un asociat si multe secretare care tot raspundeau la telefon..un penal mincinos..

In prima faza a vrut 150 lei pe caseta, apoi cica nu avea cu cine sa o dea jos de pe masina ca mecanicul i-a cerut 150 pt demontare..si vroia 250 lei ca sa-i fie rentabil si lui...
I-am zis ca trimit eu pe cineva din Buc sa o demonteze, nu i-a raspuns baiatului la telefon deloc, nici mie(vorbeam numai cu secretara) iar cand a raspuns cica caseta gasise alt mecanic si o daduse el jos..si acum a vrut 200 lei..

I-am lasat adresa de Posta, sa ma ajunga mai ieftin si sa pot desface coletul inainte sa-l platesc(vorbisem treaba asta la Posta), m-a aburit si sucit si mi-a trimis-o prin Fan curier(reducand 15 lei la costul casetei si neanuntandu-ma inainte)...eu eram plecat din localitate, nu am avut cum sa verific coletul la sosire si cand m-am intors si am vazut ce era in el mi-am pus mainile in cap, mi-am stricat tot restul de concediu din cauza acestui animal tepar..
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 25-02-13, 00:30   #489
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Bogdane casete fara servo s-au pus doar pe 316i pana in 92(asta cred ca era optiune "fara servo"). sanse sa gasesti asa ceva la dezmembrat sunt aproape ZERO perntru ca nu ies banii din 316 chel. Ce pana lu' Bobi sa dezmembrezi din el. Cere poze detaliate si cumpara de la cineva cunoscut de pe forum ,ca banuiesc ca nu ai cumparat-o de ieftina ci pentru ca ar fi fost ceea ce cautai .
AM vazut ca e_emu3 pune la masinile pe care de dezmembreaza seria de sasiu ca sa se poata verifica modelul si optiunile, poate vor face si ceilalti la fel ca e un lucru bun .
pai cred ca e cel mai corect sa pun vin-ul masinii asa elimin orice dubiu si ma scuteste si de scris
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-13, 08:08   #490
dutzurel

Stage 4
 
dutzurel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 261
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Bogdane casete fara servo s-au pus doar pe 316i pana in 92(asta cred ca era optiune "fara servo"). sanse sa gasesti asa ceva la dezmembrat sunt aproape ZERO perntru ca nu ies banii din 316 chel. Ce pana lu' Bobi sa dezmembrezi din el. Cere poze detaliate si cumpara de la cineva cunoscut de pe forum ,ca banuiesc ca nu ai cumparat-o de ieftina ci pentru ca ar fi fost ceea ce cautai .
AM vazut ca e_emu3 pune la masinile pe care de dezmembreaza seria de sasiu ca sa se poata verifica modelul si optiunile, poate vor face si ceilalti la fel ca e un lucru bun .
Stai linistit ca sunt multi care au cumparat la bani marunti cate una din 92 cheala si o tin degeaba(sau data la fier vechi si ramas piese). Sunt multi care au asa ceva dar nu dau atentie pentru ca multi nu cumpara.
Daca chiar vrei sa gasesti ceva, cauti si ai sa vezi ca gasesti, dar nu la directori
Daca era director avea sigur bani si nu dezmembra masini.
dutzurel is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 13:36   #491
jaku

Stage 5
 
jaku's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,347
Member of:
[Nissan]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
SERGIU DINCA

STR. CRINULUI Nr. 5
Loc. CHIAJNA, Jud. ILFOV

Tel: 0785 541 604

ATENTIE..MARE MARE TEPAR ORDINAR RAU DE TOT..SE DA DREPT MARE DIRECTOR, II RASPUND ''SECRETARELE'' LA TELEFON, NU POATE FI CONTACTAT DECAT CAND VREA EL, MINTE DE RUPE PAMANTUL, SI IN LOC DE CASETA DE DIRECTIE COMPLETA DE E36 FARA SERVO MI-A TRIMIS O CASETA CU SERVO, FARA BILELETE/CAPETE DE BARA, FARA CONDUCTE/HOLENDERE, FARA CONDUCTA METALICA DE PE CASETA, MI-A TRIMIS UN GUNOI....

MI-A FENTAT TOATE MIJLOACELE DE VERIFICARE, A DAT-O MEREU CUM I-A FOST LUI CONVENABIL CA SA PREGATEASCA TEAPA...UN MARE GUNOI DE OM , AVETI GRIJA DACA VA SUNA CUMVA SA VA FACA VREO OFERTA, CICA ARE UN E36 LA DEZMEMBRAT...
ia vezi bogdan, nu e asta ? nu tu m-ai sunat in weekend ?
https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...oiectoare.html
jaku is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 14:15   #492
Kalasnikov86

Stage 3
 
Kalasnikov86's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 113
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

recomand cu toata increderea crysty_bobok.baiat serios si si rapid in trimiterea coletului
Kalasnikov86 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 16:51   #493
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Exclamation Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by jaku View Post
ia vezi bogdan, nu e asta ? nu tu m-ai sunat in weekend ?
https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...oiectoare.html
Da, asta este, are acelasi numar de telefon...i-am scris eu acolo de sanatate, sa se fereasca si altii de tepari d-astia...
Nastase Bogdan is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 20:24   #494
Cristi B.

Stage 5
 
Cristi B.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 547
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

In general, cred ca nu e o idee buna sa cumperi de la persoane care nu au user pe forum.
Cristi B. is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 20:52   #495
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Da, asta este, are acelasi numar de telefon...i-am scris eu acolo de sanatate, sa se fereasca si altii de tepari d-astia...
Imi pare rau Bogdane sa vad ca si tu ai luat teapa de la starpitura asta umana. Esti deja al-2-lea de cand am scris sa va feriti de el. Ia vezi in ultimele 4/5 pagini, am spus si ca are mai multe usere, l-am si bolduit cu rosu sa sara in ochi (pentru asta am si propus sa ii trecem cu verde sau altceva pe cei care ii recomandam si cu rosu pe tepari). Ideea este ca daca va strangeti mai multi si vreti sa-i faceti o vizita va pot ajuta sa ajungeti la el.

Si un mesaj pentru moderatori: ce ar trebui sa facem sa-i inchideti conturile? Sunt deja 3 plangeri impotriva lui dintre care 2 useri chiar si-au pierdut banii.

Inca odata va avertizez: aveti grija, pune anunturi numai cu piese care sunt la mare cautare, pozele luate cel mai probabil de pe net.
__________________
In opinia mea TOP 5 masini:
1. BMW e30 ///M3
2. BMW e30 ALPINA
3. BMW e30 320 is
4. BMW e30 325/318 is COUPE/CABRIO
5. BMW e30 316....325 SEDAN/TOURING


Vand/schimb/cumpar piese e30 https://forum.4tuning.ro/641-piese-bmw-vanzare/224804-vand-schimb-cumpar-piese-e30-ursulet.html
o764.7o1.oo5
Cipilica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -