Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 04-12-12, 18:19   #406
dutzurel

Stage 4
 
dutzurel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 261
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by BaiatBun View Post
argumenteaza


Am luat mai multe piese de la el si printre ele si un termostat de m43. Cand sa il montez am vazut ca are o clema rupta. Am vorbit cu el. Mi-a raspuns si mi-a spus ca imi trimite altul fara nici o problema.
Eu am tot vazut ca multi l-au recomandat i-am spus sa imi mai trimita cele 3 conducte servo pt m43, un furtun de la radiator care vine din bloc si un furtun de la regulatorul de relanti la debitmetru + capacul de la termostat(m43). Am vrut sa ii explic ce si cum exact dar nu prea a vrut el sa stea de vorba.
Cand a venit coletul marea mirare mi-a pus o conducta de m50, o conducta buna de m43 si inca vreo 2 conducte taiate, lasate presupun sa fac puzzle. Am zis ca poate o fi gresit iar, dar cand am vazut ca in loc de capac termostat m43 am primit un termostat de m50(sau m20 scrie pe el Calorstat France 80 grade), furtunul de la radiator lipit iar celalalt era crapat, am luat foc. Ne-am certat putin pe mess si i-am spus ca i le trimit inapoi, dar nu le-a vrut. In loc de bani ne-am inteles la 3 manere de usi si o trapa manuala cheala. Printr-o minute manerele care trebuiau sa ajunga la mine au ajuns la Deva. Trapa a ajuns la timp, intr-un final au ajuns si manerele.
Si surpriza inca odata in loc sa gasesc maner sofer, am gasit manere pt pasager. Trapa nici acuma nu stiu nimic de ea.
Nu vreau sa zic de el ca este un tepar, nu a fost si ii multumesc pentru asta, dar a fost nesimtit sau indragostit am platit 100 de transporturi si tot nu am ce-mi trebuie.
Inca odata am vrut doar sa subliniez ca este nesimtit si nu tepar, iar cine nu ma crede pot oricand sa dau conversatii sau poze cu ce a trimis.
dutzurel is offline   Reply With Quote
Old 04-12-12, 18:57   #407
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Nu este nesimtit,este nesimtit din cale afara... Cel putin! Un arogant si un mincinos,tepar nu este... Ca de multe ori nu are pe ce sa dea teapa ca nu se tine de cuvant... Nu trbuie sa argumentez cu nimic,asta e parerea mea si nu o poate schimba nimeni!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 04-12-12, 19:28   #408
dutzurel

Stage 4
 
dutzurel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 261
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Chiar eram ingrijorat ca is singurul pe aici Vad ca toata lumea zice de el ca ii baiat bun...
dutzurel is offline   Reply With Quote
Old 04-12-12, 20:54   #409
Guwy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,809
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
Nu este nesimtit,este nesimtit din cale afara... Cel putin! Un arogant si un mincinos,tepar nu este... Ca de multe ori nu are pe ce sa dea teapa ca nu se tine de cuvant... Nu trbuie sa argumentez cu nimic,asta e parerea mea si nu o poate schimba nimeni!
Pai argumenteaza daca tot zici ca o persoana e asa ... trebuie sa ai si un argument cel putin asa este frumos si baieteste sau e arogant si mincinos ca nu ti-a iesit tie vreo combinatie cu el ?
Eu personal am cumparat bara spate M , praguri M , bandouri M , parbriz , proiectoare , schimbator , pdc , husa schimbator , cassetofon ( la care mi-a zis ca nu are codu , daca era asa cum ziceti voi nu-mi spunea acest lucru ca sa-si vanda produsul ) si intotdeauna am primit la timp si exact ce mi-a spus ... deci nota 10 pentru el .

Last edited by Guwy; 04-12-12 at 20:57.
Guwy is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 00:11   #410
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Guwy View Post
Pai argumenteaza daca tot zici ca o persoana e asa ... trebuie sa ai si un argument cel putin asa este frumos si baieteste sau e arogant si mincinos ca nu ti-a iesit tie vreo combinatie cu el ?
Eu personal am cumparat bara spate M , praguri M , bandouri M , parbriz , proiectoare , schimbator , pdc , husa schimbator , cassetofon ( la care mi-a zis ca nu are codu , daca era asa cum ziceti voi nu-mi spunea acest lucru ca sa-si vanda produsul ) si intotdeauna am primit la timp si exact ce mi-a spus ... deci nota 10 pentru el .
Tu esti unul dintre cei care a vorbit cu el cand a avut chef de demontat/trimis... Eu personal am vorbit cu el si nu s.a tinut de cuvant.Putin imi pasa daca a fost corect cu o mie de persoane daca cu mine a fost un porc.
Pai ori dezmembram ori nu mai dezmembram?!
Tin sa precizez ca nu sunt genu' de om care ma trag de chiloti pentru 10 Euro si cu cine am facut "afaceri" pe acest forum pot confirma lucrul asta.

Numai bine
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 14:41   #411
GJ-77-WVW

Stage 5
 
GJ-77-WVW's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 443
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

RECOMAND TRUSCA VALCEA !!!


ARGUMENTEZ!!!

1-Piese bmw de buna calitate si foarte multe la numar
2-Bani intodeauna iam depus in cont dupa ce am primit piesele de la curier
3-Discount la piese
4-Maruntisuri bmw moca(am platit decat curierul)


Sa traiesti 1000 de ani!!!!
__________________
///M e36
GJ-77-WVW is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 15:34   #412
florineluspr

Stage 5
 
florineluspr's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 2,198
Member of:
[Competitor CNCA]
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by GJ-77-WVW View Post
RECOMAND TRUSCA VALCEA !!!


ARGUMENTEZ!!!

1-Piese bmw de buna calitate si foarte multe la numar
2-Bani intodeauna iam depus in cont dupa ce am primit piesele de la curier
3-Discount la piese
4-Maruntisuri bmw moca(am platit decat curierul)


Sa traiesti 1000 de ani!!!!
+1 si de la mine, acelasi lucru!
florineluspr is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 16:45   #413
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Exclamation Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Eu am spus ca fata de mine nu a avut cuvant.. e simplu, nu am spus ca are piese naspa sau ca nu onoreaza comenzile altor clienti sau ca este tepar sau te miri ce altceva...
Pur si simplu pe mine nu a vrut sa ma serveseaca... fanta>cola>sprite... si nota de plata nu a venit...
Oricum nu caut polemica sau cearta cu nimeni,am inteles ca nu ma vrea de client si il evit,sunt baieti pe forum care au la fiare de vanzare de nu a avem noi bani sa le cumparam... aici s-a oprit lumea acum, la Trusca...

Pe bune? ))


P.S.: Nu sunt singurul nemultumit de el,doar ca ceilalti prefera sa nu ii dea atentie deloc,eu sunt mai prost de fel si dau atentie la toate nimicurile...
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 05-12-12, 17:03   #414
GJ-77-WVW

Stage 5
 
GJ-77-WVW's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 443
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Nu cauta nimeni cearta ,eu mi-am spus punctul de vedere.
GJ-77-WVW is offline   Reply With Quote
Old 06-12-12, 13:58   #415
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

ReComand userul Bmw7000 om serios de calitate am luat 2 obc mari de E36 amandoua au fost impecabile îl recomand cu toată încrederea,piese de calitate si prețuri super ok
__________________
http://dezmembrari-emu.ucoz.ro/
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:24   #416
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

[QUOTE=dutzurel;5273386] Trapa a ajuns la timp, intr-un final au ajuns si manerele.
Si surpriza inca odata in loc sa gasesc maner sofer, am gasit manere pt pasager. Trapa nici acuma nu stiu nimic de ea.[QUOTE]

A ajuns sau nu a ajuns ? )

Eu am avut nevoie de o capota,am dat click add to bag si mi-a ajuns acasa
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 19:47   #417
dutzurel

Stage 4
 
dutzurel's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 261
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

M-am referit nu stiu daca merge sau nu... Dar tipic lui trusca plina de noroi ca multe alte piese.

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
Trapa a ajuns la timp, intr-un final au ajuns si manerele.
Si surpriza inca odata in loc sa gasesc maner sofer, am gasit manere pt pasager. [B]Trapa nici acuma nu stiu nimic de ea.[/B

A ajuns sau nu a ajuns ? )

Eu am avut nevoie de o capota,am dat click add to bag si mi-a ajuns acasa
dutzurel is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 20:08   #418
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,003
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by e_emu3 View Post
ReComand userul Bmw7000 om serios de calitate am luat 2 obc mari de E36 amandoua au fost impecabile îl recomand cu toată încrederea,piese de calitate si prețuri super ok
Eu nu recomand acest user !
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 06:01   #419
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Daniel_Toa View Post
Eu nu recomand acest user !
Aceeaşi problemă întâlnită mai sus,pe mine m-a servit si m-a ajutat cand am avut nevoie,insa ajung la concluzia că cei care vand piese sh niciodată nu poate multumi toată piaţa,si eu am patit treaba asta.parerile sunt împărţite
e_emu3 is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 14:32   #420
alecsutz03

Stage 5
 
alecsutz03's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 836
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by e_emu3 View Post
Aceeaşi problemă întâlnită mai sus,pe mine m-a servit si m-a ajutat cand am avut nevoie,insa ajung la concluzia că cei care vand piese sh niciodată nu poate multumi toată piaţa,si eu am patit treaba asta.parerile sunt împărţite
emu...e o diferenta...sunt unii care dau tepe ca vor(adica stiu ce piesa au,chiar daca e defecta o vand...)dar sunt si unii care dezmembreaza o masina si nu stie calitatea fiecarei piese! Sunt feluri si feluri de oameni!
__________________
DACIA 1610
alecsutz03 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -