Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 26-11-12, 17:02   #361
dani_smarandescu
BMW Driver

Stage 5
 
dani_smarandescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,913
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Old School Cars]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

nustiu ce sa zic , este deja a doua teapa care io da lu sercan , ideea e ca carcasa este de m3 e46 doar miezul sa schimbat nu stiu exact de pe ce a fost pus iar eticheta care scrie seria si raportul cand mam uitat mai bine era lipita
dani_smarandescu is offline   Reply With Quote
Old 26-11-12, 21:59   #362
adrian325i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 407
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by dani_smarandescu View Post
sa va feriti de Marius asa zis ,, TXA , in urma cu vreo o luna aproximativ trebuia sa merg la bucuresti cu o problema personala iar un tovaras de al meu Sercan cel cu sedanul de CT M3 2,3 care sa mutat si el la bv ma rugat ca daca tot merg la buc sa il sun pe marius asta si sa intru pe la el si sa-ii cumpar pt el un grup de M3 E46 blocant raport 3,62 sau ceva de genu costand 1000 euro ,
zis si facut , intru pe la el unde are parcul de dezmembrari imi arata grupul , la prima vedere era carcasa de m3 e46 il probez asa la mana se invarteau ambele palnii intr-aceeasi directie , el imi zice ,, stai linistit frate ca e bun ca nu fac io magarii ,, trec peste asta bag grupul in port-bagaj ii dau suma de 1000 euro , cand tovarasul meu il monteaza pe masina sa adeverit ca nu e blocant , am desfacut capacul din spate si constat ca nu e miezul blocant neavand placiile de frictiune care ar trebui sa le aiba un diferential blocant , iar pe elevator daca invarti de o roata cealalta nu se invarte deloc , am tras concluzia ca Marius asta TXA este un excroc si sa va feriti de el intr-un fel sau altul , nu eu am fost beneficiarul grupului dar Sercan neavand cont pe 4tuning si + ca io am mers dupa el si mam facut de cacat la tovarasul meu ca nu am stiut sa ma uit daca e blocant sau nu si am mers pe incredere automat am fost si sunt afectat si eu ,

Cand am avut grup de M3 E46 cu 12 milioane nu l-a vrut nimeni... Luati cu 1000 de euro atunci... Ce-i drept era doar miezul dar era 12 milioane nu 1000 de euro si era autentic de M3 fara nicio urma de uzura.
Unde vedeti pretul mai mare acolo va aruncati fratilor...

Last edited by adrian325i; 26-11-12 at 22:02.
adrian325i is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 07:35   #363
mickye_dj

Stage 4
 
mickye_dj's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 282
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

recomand TRUSKA ,am cumparat interior recaro descris 100% +poze, prompt
mickye_dj is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 08:27   #364
Lucian_GXZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Lucian_GXZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,374
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Guwy View Post
Cred ca a fost o confuzie sincer , nu e genul de om sa de-a tepe ... sper sa ajungeti la o intelegere si sa fie bine pentru toata lumea .
Nici eu nu cred ca face treburi d-astea...
Lucian_GXZ is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 09:17   #365
alecsutz03

Stage 5
 
alecsutz03's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 836
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Recomand emu_3 si florineluspr. Sunt baieti de nota 10+.I-am stresat cu telefoane,mi-au dat indicatii!Tot respectul pt ei!
alecsutz03 is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 20:01   #366
hanganu

Stage 5
 
hanganu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 351
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by Lucian_GXZ View Post
Nici eu nu cred ca face treburi d-astea...
Teapa de 1000 e !!!
hanganu is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 22:58   #367
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by dani_smarandescu View Post
nustiu ce sa zic , este deja a doua teapa care io da lu sercan , ideea e ca carcasa este de m3 e46 doar miezul sa schimbat nu stiu exact de pe ce a fost pus iar eticheta care scrie seria si raportul cand mam uitat mai bine era lipita
ai luat legatura cu marius?ti-a restituit banii?e confuzie sau teapa pana la urma?
JimGod is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 02:23   #368
adrian325i

Stage 5
 
Join Date: Feb 2012
Posts: 407
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

haaaaa
Tu ce crezi ?
Eu zic ca e o gresala...

Asa o fi adus omu' masina din germania... El de unde era sa stie ce era inauntru ??? Mari tigani si bagabonti nemtii aia... Auzi tu, sa-l pacaleasca pe TXA-u...
Plus ca.... daca nu l-a desfacut pe loc acum ce vrei sa faca ? Sa-i dea tzeapa lu' TXA-u ? Poate cumparatorul l-a trucat si vrea sa-l insele pe saracul TXA ... Mari bagabonti cumparatorii astia...

Plus ca n-are frate factura pe diferentialul ala... si nici ambalajul original. Acum nu vrei sa-i dea si banii inapoi ??

Sa zica Merci ca e de BMW .Putea sa fie de aro 244... OEM (cum ii place lu' TXA-u sa zica ) si atunci ce dracu mai facea cu el ?

Si-l punea la penis

Am ras cu lacrimi la intrebarea ta... Auzi tu... " o fi o confuzie... "
O fi... ca blocant am inteles ca nu e...

Last edited by adrian325i; 28-11-12 at 02:51.
adrian325i is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 09:18   #369
vali vtk
Dacia Driver

Stage 5
 
vali vtk's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 831
Member of:
[DACIA]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Marius Tepes TXA cu teapa OEM.O fi bocant da a uitat omu sa il sudeze

Last edited by vali vtk; 28-11-12 at 09:23.
vali vtk is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 09:29   #370
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by vali vtk View Post
Marius Tepes TXA cu teapa OEM.O fi bocant da a uitat omu sa il sudeze
))))))
unu dintre ei doi minte,care dintre ei o fi aflam cu timpu.daca e doar o greseala si isi primeste banii inapoi ii ok,daca nu...mizerie
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 10:02   #371
BaiatBun

Stage 5
 
BaiatBun's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 1,322
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by zpzpzpo View Post
))))))
unu dintre ei doi minte,care dintre ei o fi aflam cu timpu.daca e doar o greseala si isi primeste banii inapoi ii ok,daca nu...mizerie
Se poate sa nu fi stiut omu ce miez are inauntru? PS atata costa un blocant de m3?
BaiatBun is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 10:15   #372
zpzpzpo

Stage 5
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 886
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

TXA vinde piese de cativa ani,e cam imposibil,dar fie )))
invatati va sa cumparati lucruri scumpe de pe ebay,sansele sa iti iei o teapa sunt mult mai mici.mai bine platesti un 50 de euro la transport dar stii ca ce comanzi aia primesti.
zpzpzpo is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 12:16   #373
dani_smarandescu
BMW Driver

Stage 5
 
dani_smarandescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,913
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Old School Cars]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

baa fratiilor ce drecu de confuzie sa fie ca la pus omu pe masina si se invarte numai o roata , de cand a desfacut mecanicul capacul din spate mi sa parut ciudat miezul ala ca nu avea placiile de frictiune cum are e36-sele dar sincer sa zic nu am vazut nici o data vreun diferenteal de m3 e46 si am zis ca na , poate o avea alt sistem nu o mai fi cu placi cum e la e36 , nu aveam de unde sa stiu , l-am sunat pe COP-ul si l-am intrebat pe el ca el sia pus miez de m3 e46 pe m3 e36, si nu a stiut nici el sa imi zica exact cum trebuie sa fie miezul , dar atata timp cat se invarte numai o roata nu e blocant . punct . poate ma puteti ajuta voi care stiti sau care ati vazut miez de e46 m3 daca are sau nu placi de frictiune , ca asta ce l-am cumparat de la txa -u nu are placi de frictiune ,
Cu txa-u nu am vb inca ca am incercat sa il sun de vreo doua ori si nu am dat de el , dar parca mie si scarba sa vb cu el ca o sa stiu de pe acuma ce o sa imi zica si ce se va mai intampla in continuare ca nu sunt la prima intamplare de genu asta dar ori cum il astept pe Sercan sa se intoarca acasa ca e plecat din oras si sa mai incerce el sa ia legatura cu txa-u ca iel l-a gasit si amandoi sau inteles legat de pret si de marfa , io am fost mai mult curier dar am tinut sa imi exprim parerea aici ca in ultimul timp miam luat prea multe tzepe de genul si chiar mam saturat si sa va dau cateva exemple :
= Am comandat pt un var de al meu tot de pe 4tuning dar de pe bazar un compresor de clima de audi a4 din 2002 de la cineva din Deva cu 600 lei si cand am desfacut coletul era in colet un alternator de DACIA
= Am cumparat pt mine o baie de ulei de e34 de la userul , acsel , din craiova la care la telefon mia zis ca e tzipla si cand mia ajuns acasa era sparta , nu am mai zis nic o data , am lasat-o asa dar mi sa umplut paharul
= am cautat alta baie dupa aceea am basit una la alt user de pe forum BMW-SEX sau ceva de genu la fel mi sa zis ca e tzipla si costa 250 lei , intamplator era tovarasul meu preparatu prin zona si l-am rugat pe el sa mearga sa o vada la care si acea baie a fost sparta si sudata , am mai negociat la pret mia dat-o cu 180 lei , am fost multumit dar nu era tzipla asa cum zicea omul la tel si daca mio trimitea prin curier era alta tzeapa
= am cumparat tot de la un userr de pe acest forum nu imi aduc aminte exact numele ca a fost prim primavara ceva de genu Cristian MDK sau ceva de genu ma scuzati daca am gresit numele dar o sa ma interesez si o sa va zic sigur , cumparasem o instalatie electrica completa de coupe full , o mocheta si capacul de plastic de sub volan dadusem pe toate astea 500 lei , cand au ajuns acasa instalatia nu era full ,, adica fuul : clima , obc , trapa , geamuri , cam tot ce trebuie sa aiba un e36 coupe intelegeti voi ... ,, mocheta era gaurita in partea stanga unde stai cu picioarele iar capacul de sub volan rupt piciorusul unde se prinde pe bord
Si lista poate continua dar nu vreau acuma sa scriu romane sa zica lumea ca sunt nebun , pentru cei ce sunt nelamurti sau au vreun dubiu nu am acuma la indemana dar pot pune si poze cu toate doveziile
si io dezmembrez si vand piese din anul 2007 dar poana acuma nu am dat nici o tzeapa den acest gen , o singura data am vandut un motor de 2,3 m52 la bucuresti la un baiat Paul din Rahova care dupa ce l-a pus pe masina si ia scos catalizatorul scotea fum am vb cu omul m-am inteles , imediat am cautat o pisica in anglia tot 2,3 i am adus-o si i-am schimbat motorul omului fara nici un leu in plus , nici nu sa pus problema , EMU stie cazul si poate confirma ca toate cele spuse sunt adevarate
Fenomenul acesta trebuie sa dispara fratiilor ca numai asa vom reusi , numai asa ne vom putea integra si noi intr-o lume civilizata dar e imposibil
,, traim in romania si asta ne ocupa tot timpul ,,
dani_smarandescu is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 14:20   #374
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

Quote:
Originally Posted by dani_smarandescu View Post
baa fratiilor ce drecu de confuzie sa fie ca la pus omu pe masina si se invarte numai o roata , de cand a desfacut mecanicul capacul din spate mi sa parut ciudat miezul ala ca nu avea placiile de frictiune cum are e36-sele dar sincer sa zic nu am vazut nici o data vreun diferenteal de m3 e46 si am zis ca na , poate o avea alt sistem nu o mai fi cu placi cum e la e36 , nu aveam de unde sa stiu , l-am sunat pe COP-ul si l-am intrebat pe el ca el sia pus miez de m3 e46 pe m3 e36, si nu a stiut nici el sa imi zica exact cum trebuie sa fie miezul , dar atata timp cat se invarte numai o roata nu e blocant . punct . poate ma puteti ajuta voi care stiti sau care ati vazut miez de e46 m3 daca are sau nu placi de frictiune , ca asta ce l-am cumparat de la txa -u nu are placi de frictiune ,
Cu txa-u nu am vb inca ca am incercat sa il sun de vreo doua ori si nu am dat de el , dar parca mie si scarba sa vb cu el ca o sa stiu de pe acuma ce o sa imi zica si ce se va mai intampla in continuare ca nu sunt la prima intamplare de genu asta dar ori cum il astept pe Sercan sa se intoarca acasa ca e plecat din oras si sa mai incerce el sa ia legatura cu txa-u ca iel l-a gasit si amandoi sau inteles legat de pret si de marfa , io am fost mai mult curier dar am tinut sa imi exprim parerea aici ca in ultimul timp miam luat prea multe tzepe de genul si chiar mam saturat si sa va dau cateva exemple :
= Am comandat pt un var de al meu tot de pe 4tuning dar de pe bazar un compresor de clima de audi a4 din 2002 de la cineva din Deva cu 600 lei si cand am desfacut coletul era in colet un alternator de DACIA
= Am cumparat pt mine o baie de ulei de e34 de la userul , acsel , din craiova la care la telefon mia zis ca e tzipla si cand mia ajuns acasa era sparta , nu am mai zis nic o data , am lasat-o asa dar mi sa umplut paharul
= am cautat alta baie dupa aceea am basit una la alt user de pe forum BMW-SEX sau ceva de genu la fel mi sa zis ca e tzipla si costa 250 lei , intamplator era tovarasul meu preparatu prin zona si l-am rugat pe el sa mearga sa o vada la care si acea baie a fost sparta si sudata , am mai negociat la pret mia dat-o cu 180 lei , am fost multumit dar nu era tzipla asa cum zicea omul la tel si daca mio trimitea prin curier era alta tzeapa
= am cumparat tot de la un userr de pe acest forum nu imi aduc aminte exact numele ca a fost prim primavara ceva de genu Cristian MDK sau ceva de genu ma scuzati daca am gresit numele dar o sa ma interesez si o sa va zic sigur , cumparasem o instalatie electrica completa de coupe full , o mocheta si capacul de plastic de sub volan dadusem pe toate astea 500 lei , cand au ajuns acasa instalatia nu era full ,, adica fuul : clima , obc , trapa , geamuri , cam tot ce trebuie sa aiba un e36 coupe intelegeti voi ... ,, mocheta era gaurita in partea stanga unde stai cu picioarele iar capacul de sub volan rupt piciorusul unde se prinde pe bord
Si lista poate continua dar nu vreau acuma sa scriu romane sa zica lumea ca sunt nebun , pentru cei ce sunt nelamurti sau au vreun dubiu nu am acuma la indemana dar pot pune si poze cu toate doveziile
si io dezmembrez si vand piese din anul 2007 dar poana acuma nu am dat nici o tzeapa den acest gen , o singura data am vandut un motor de 2,3 m52 la bucuresti la un baiat Paul din Rahova care dupa ce l-a pus pe masina si ia scos catalizatorul scotea fum am vb cu omul m-am inteles , imediat am cautat o pisica in anglia tot 2,3 i am adus-o si i-am schimbat motorul omului fara nici un leu in plus , nici nu sa pus problema , EMU stie cazul si poate confirma ca toate cele spuse sunt adevarate
Fenomenul acesta trebuie sa dispara fratiilor ca numai asa vom reusi , numai asa ne vom putea integra si noi intr-o lume civilizata dar e imposibil
,, traim in romania si asta ne ocupa tot timpul ,,

Dani , eu personal nu il cunosc pe txa , dar poate si el a verificat fix blocantul exact cum ai facut tu fara sa il mai urce pe o masina ! eu zic sa incercati sa da ti de el si sa ii expuneti problema ! Daca refuza sa dea banii inapoi sau sa ajungeti la o intelegere amiabila , atunci e clar ca era perfect constient de ceea ce vinde ! cel putin eu asa vad problema ! cat despre piese SH , eu m am convins de un lucru : Nu cumpar decat de la cunoscuti sau persoane cu o reputatie solida in dezmembrari !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 16:14   #375
dani_smarandescu
BMW Driver

Stage 5
 
dani_smarandescu's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,913
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Old School Cars]
Default Re: Feedback @ vanzatori/cumparatori

nai frate , am vb cu el la tel si nu ai ce sa faci o da din cola in fanta ca asa e la M3 e46 cand e pe elevator se invarte doar una si doar cand e masina in sarcina cupleaza ambele roti si doar noi am incercat si in sarcina si tot una se invarte , nici macar nu o arunca de cur sa faci cerculete si pourma mia inchis telu in nas , asta e frate deaia am zis ca imi e scarba sa mai fac ancheta si sa mai dau telefoane ca nu e prima data cand intampin asa ceva si stiu care sunt explicatiile pe care le primesc si ce o sa se intample asa ca mai bine ma las la mana mea si alta data sa fie invatatura de minte
dani_smarandescu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -