Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Anonymous Drag Racing Day 09.10.2010 Ianca - Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 14-10-10, 21:37   #76
Nemilosu


Stage 5
 
Nemilosu's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,919
Member of:
[DAEWOO]
[AUDI]
[4Tuning International]
[Fanatik MotorSport]
Default Re: Grupele de participare

Scuze de offtopic.
Pentru cei interesati, exista 2 locuri libere pe platforma pentru cursa de la ianca, contra sumei de 200 ron/masina tur retur.
Ca reguli de baza: nu exista loc in cabina soferului iar legislatia in vigoare interzice mersul in masinile aflate pe platforme de transport.
Pentru alte detalii pm me.
Multumesc si inca o data scuze de offtopic.
__________________
Iadul era plin, asa ca .....................m-am intors , and is no replacement for displacement.
Go go go go
Audi =
Espero =
Nemilosu is offline   Reply With Quote
Old 14-10-10, 23:22   #77
T@zMania

Stage 5
 
T@zMania's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Re: Grupele de participare

Quote:
Originally Posted by MIHAI_NEBUNU View Post
bai sebastian la fiecare cursa purtam aceeasi discutie ce e greu de inteles baietii astia care au organizat drag racing events asa au hotarat sa adopte clasele de participare se incearca la ploiesti organizarea unei curse cu niste grupe doar de ei facute care nu au legatura cu nimic din ce s-a organizat pana acum pnm cine organizeaza face grupele daca vrei sa faci ceva organizeaza tu si le faci cum vrei tu parerea mea este ca sunt f bine facute grupele asa si ca cine este putin dezavantajat de grupe tre sa umble mai mult la masina sau sa o schimbe cu una care il avantajeaza daca vrea sa faca performanta daca nu nu. eu personal am prieteni care vin la curse sa se dea din placere si stiu de acasa ca nu au nici o sansa la grupa lor dar vin pt distractie poti privi lucrurile din mai multe puncte de vedere depinde decat de vointa si de capacitatile tale ca om
frate ce logoree ai!!
pune si tu semne de punctuatie ca am stat 5 minute sa inteleg ce ai scris
si am si eu o intrebare ptr tine:cand erai mic erai la fel de......Pasionat[]de masini?
bafta cu organizarea,sa iasa ceva frumos.
__________________
T@zMania is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 00:02   #78
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Grupele de participare

Cursele nu mai inseamna in momentul de fata, sau de cand a aparut noul sistem si cronometrarea, nimic din ce era inainte.
Acum nu te mai dai sa-l bati pe x sau pe y. Te dai sa scoti un timp de la 0 la 402 m.
De ce Romania trebuie sa fie cu 3 testicoaie si sa nu avem cronometrarea impusa la curse in Europa? Daca asa s-a vrut sa fie normal? De ce peste tot e de acord toata lumea asa si la noi nu?
Sa-i avantajam si pe cei cu cai mai putini? Sa-i avantajam sa ce? Masina nu trage! P-aia o ai, cu aia defilezi. Vrei sa scoti timp mai bun? Bagi bani si te ridici.
Frate, nu va dati pentru premiu!
La curse trebuie sa vezi timpul tau pe 402 m ca sa iti dai seama daca ai gresit undeva cand ai modificat masina sau daca esti mai rapid. Nu sa-l bati pe ala si celalalt.
Pana de curand asa era. Te dadeai sa-l bati p-ala si p-ala. Dar nu stiai nimic ce poate cu adevarat masina ta, scris negru pe alb, pe foaie, cum primesti acum bonul dupa absolut fiecare cursa.
Cursele trebuie facute in asa fel incat sa fie cat mai putine masini stock pe pista. Stiu ca pe unii o sa-i supere vorba asta dar cursele sunt pentru masini modificate, nu doar ca sa vedem daca aia de la fabrica au gresit cronometrarea cand au facut 0-100 km/h sau 0-402 m.
Nu ne dam pentru premii si podium! Ne dam ca sa scoatem timpi mai buni.
Si sa fim sinceri.
De fiecare data la orice cursa, inainte si dupa exista discutii. Ca ala n-a declarat corect caii sau motorul, sau ce cauta ala si ala in grupa cutare.
Acum s-a terminat shmecheria si cronometrarea isi spune cuvantul.
Dorinta mea ar fi ca pe viitor sa se verifice masinile pana sa intre la start sau imediat dupa o cursa in care cineva e dubios cu un timp foarte bun, greu de facut cu motorul si modificarile declarate.
Un arbitru cu fisa inscrisilor in mana, sa ridice capotele si sa verifice.
Nu e frumos sa aruncam cu noroi in organizatori, oricare ar fi acestia, pentru grupele impuse.
Cine organizeaza isi rezerva dreptul de a face grupele asa cum vrea el.
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 08:41   #79
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: Grupele de participare

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Nu cred ca limbajul dur este o rezolvare si nici nu-mi doresc noise sau flame pe site.
Voi purta o discutie cu cei care sunt responsabli pentru aceste grupe si sper ca argumentele logice vor fi cele care vor aduce un plus de echitabilitate.
Apropo de GTO si la diesel trebuiesc modificate clasele sau incluse cumva in celelalte.
Sigur ca ori de cate ori am ocazia sa ma exprim, o fac in mod public, incercand sa atrag atentia acolo unde se deviaza, desigur in opinia mea.
Da,nu prea am inteles idea ta,dar nu am nici o obictie la sistemul de grupe,initial a fost doar grupa de diesel,apoi s-au impartit dupa capacitate. Aici nu trebuie favorizata o anumita marca,dar poate era mai bine sa se faca in functie de tractiune,mai degraba. Eu am fost si la Satul Mare,unde am fost incadrat la Profi...AP6 si chiar mi-a placut sistemul,era mixt,am avut in grupa si benzine aspirate peste 2500cmc...chiar si un Ferrari!!!...Am reusit sa ma calificat,pe locul 5....deci,speram la anul,sa avem si noi grupe cat mai apropiate de cei din vest!!!
Domnul Donu',are perfecta dreptate si sunt perfect de acord cu cea ce a spus ceva mai devreme.
Eu,unul,lucrez in continuare la masina sa pot ridica stafeta.Pe anul acesta am vointa sa pot scade sub 13.3s....si poate la anul,sub 13s!!!...
Si cum am spus mai devreme,eu provoc cronometrul....indiferent de cine este alaturi de mine la linia de start!!!
...................................
Golf Mk2,1.9TDi.......GTO
Satul Mare....13,63..174,02km/h
Tulcea...........13,57..173.28km/h
Braila.........???
Iulian GTO is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 08:44   #80
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Grupele de participare

deci pana la urma vi la braila ????
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 09:49   #81
Iulian GTO

Stage 4
 
Iulian GTO's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 180
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Streetline-CCC]
Default Re: Grupele de participare

Imi doresc sa ajung si sa particip...dar mai am cate ceva de rezolvat
Fac tot posibilul sa fiu pregatit si sa nu fac Braila de rusine!!!...doar sunt nascut si crescut in Hipodrom!!!!
........................
Iulian GTO is offline   Reply With Quote
Old 15-10-10, 10:01   #82
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Grupele de participare

mai era un brailean care nu am mai auzit de el de ceva vreme !!!!

ar fi perfect sa participi la evenimentul nostru !
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -