Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-03-10, 12:59   #31
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Strict legat de fraza asta (de restul nu comentez ca nu cunosc detalii):
Quote:
In mod normal, la evenimentul organizat de 4T, tombola trebuia sa fie organizata de 4T, nu de X sau Y.
tombola 4Tuning a fost organizata de 4Tuning, si este cea prezentata aici -> https://www.4tuning.ro/tuning-4/tombo...days-5562.html

In rest, presupun ca oricare dintre expozanti isi putea organiza o "tombola" proprie (dupa bunul plac) in cadrul salonului, fara sa aiba vreo legatura cu 4Tuning (alta decat faptul ca avea loc la expozitia organizata de 4T) si presupun ca nici nu aveau nevoie de vreun acord explicit din partea acestora pentru a face asa ceva.
RoSonic is offline  
Old 18-03-10, 14:37   #32
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Da corect si sunt de acord, insa parerea mea e ca cei care au promovat concursul acesta s-au folosit de numarul mare de vizitatori, pasionati de tuning, ca sa fac ceva bani.
Ma gandesc totusi ca 4t a fost prins la mijloc intre ei si participanti.
Aveti grija pe viitor cu cine colaborati!
tase_astra is offline  
Old 18-03-10, 17:29   #33
cryssl

Stage 5
 
cryssl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,671
Member of:
[4Rally]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

in legatura cu subiectul" castiguri"

nu cred ca este prima faza facuta in parteneriat cu 4 tuningul .
a mai fost una de la jante cromate.ro sau ceva de genul..unde promiteau o pereche de jante(Care costau in jur de 2000 euro ) si prezentarea masinii in cadrul evenimentului de la cluj. cand a fost cu drifturile..
in final..la stand nu a fost prezenta nicio masina de genul acesta..si au anuntat pe forum si au pus poze cu un bmw din america..ceva luat de pe net..


L.E. Am gasit si threadul https://forum.4tuning.ro/83-car-styli...ml#post2659402
__________________

Last edited by cryssl; 18-03-10 at 17:34.
cryssl is offline  
Old 18-03-10, 20:06   #34
jimi_dr

Stage 1
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 10
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by Antonyo20 View Post
Player77 cred ca o sa astepti mult si bine...multi oameni fug de raspundere .Sunt foarte multe intrebari puse si la acest thread...si la thread-ul "pareri" la care fac pariu pe ce vrei tu...ca nu o sa se raspunda prea curand...deocamdata organizatorii privesc ce se scrie..si poate chiar se amuza..ca ei s-au ales cu banii..si altii cu speranta...speranta fictiva!
Stie ce spune. E profesor la asa ceva. Cunoste Antonio tehnicile esentiale de...
jimi_dr is offline  
Old 18-03-10, 21:08   #35
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by tase_astra View Post
Aici nu a fost vorba de spatiu de publicitate.
Masina respectiva a beneficiat de un teaser pe 4 Tuning, a fost promovata ca fiind premiu la tombola, iar acum dupa ce au fost incasati bani se pare ca e ceva necurat?

In mod normal, la evenimentul organizat de 4T, tombola trebuia sa fie organizata de 4T, nu de X sau Y.
Ca sa vii acum sa zici ca e ceva necurat, nu pare prea profi.

Pana la urma banii de tombola cine i-a incasat????
Tombola Viper cat si incasarile au fost luate de firma care a organizat tombola. La fel ca ei tombola putea face SKN , MBM etc , 4tuning nu a facut decat sa le ofere spatiul in salonul respectiv la fel k si AFI. Tombola 4tuning dupa cum ati vazut sau nu, la sfarsitul salonului urna s-a desigilat, s-au extras castigatorii care AU SI INTRAT IN POSESIA PREMIILOR ! Totul a fost facut transparent tocmai pentru a nu exista suspiciunea vreunei inselatori. De tombole organizate de alte firme 4tuning nu poate fi raspunzator deoarece nu a avut legatura in organizarea lor ci doar a oferit spatiul X in salonul 4tuning. Sper sa va fi lamurit in privinta faptului k 4tuning nu a avut si nu are nici un amestecare in privinta tombolei VIPER !
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline  
Old 19-03-10, 08:17   #36
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
Tombola Viper cat si incasarile au fost luate de firma care a organizat tombola. La fel ca ei tombola putea face SKN , MBM etc , 4tuning nu a facut decat sa le ofere spatiul in salonul respectiv la fel k si AFI. Tombola 4tuning dupa cum ati vazut sau nu, la sfarsitul salonului urna s-a desigilat, s-au extras castigatorii care AU SI INTRAT IN POSESIA PREMIILOR ! Totul a fost facut transparent tocmai pentru a nu exista suspiciunea vreunei inselatori. De tombole organizate de alte firme 4tuning nu poate fi raspunzator deoarece nu a avut legatura in organizarea lor ci doar a oferit spatiul X in salonul 4tuning. Sper sa va fi lamurit in privinta faptului k 4tuning nu a avut si nu are nici un amestecare in privinta tombolei VIPER !
Da asta stiu, dar ideea e ca 4t sa aibe grija pe viitor cu cine se asociaza.
Cei care s-au folosit de eveniment pentru a face ceva bani, ar trebui sa dea niste explicatii totusi.
tase_astra is offline  
Old 19-03-10, 20:37   #37
Puya123123

Stage 5
 
Puya123123's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,047
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[CHEVROLET]
[Unknown Racers]
[SUBARU]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by player77 View Post
Incep acest thread dupa o lunga ezitare si informare...
Astazi am depus si eu in urne contra cost bineintes 2 taloane care au fost negociate asfel....unu -30 ron,doua 50 ron..pt marele castig dodge viper...
am fost putin cam sceptic cand am cumparat cele 2 bilete,dar in momentul in care le-am platit nu am mai avut ce face...
De ce cred ca este pacaleala?..poi cititi si judecati..


1- cand am incercat sa scriu adresa si numele meu,am observat ca nu am loc....

2- nici o parte din cupon nu este inseriata...nici cea care iti ramane tie ,nici cea care se baga in urne...

3- persoana care era angajata sa vanda aceste taloane...nici nu stia sa emita un bon fiscal,si abia dupa rugaminti a chemat un tip englez care abia,abia a facut-o....

4-pe nici o parte a biletelor nu exista regulament ....

5-acest regulament exista numai pe un site foarte,foarte prost facut si cu date ezitante...ex ca talonul este valabil numai daca cumperi un cd de 50 ron,dar la 4 tuning nu am vazut acest cd..

6-smekeria este urmatoarea...cei de la 4 tuning nu garanteaza corectitudinea executarii tragerii,masina nu are legatura cu 4 tuning....este un simplu expozant ...si nu a fost adusa special la 4 tuning days ea fiind expusa de ceva timp intr-un mall .

7-si cea din urma,dar parca daca ar castiga-o cineva ar mai conta...masina nu este inmatriculata in romania si este fara vama platita pretul celor doua ducandu-se undeva la 20000 euro

8 -s-a tot aruncat faza ca masina este undeva peste 100,000 dolari....atunci pe siteul lor de ce o evalueaza la 25000 euro,daca o castiga cineva?
sincer as vrea sa ma insel dar dupa cum se pare cred ca o sa imi para rau pt banii aruncati...made in romania..

daca gresesc sa imi zica cineva...
eu sper sa castigi tu viperul,ca e mai misto decat x6
Puya123123 is offline  
Old 19-03-10, 22:44   #38
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by Puya123123 View Post
eu sper sa castigi tu viperul,ca e mai misto decat x6
si...da am vandut pamint si in ilfov...
Cat despre cei de la 4 tuning nu prea imi place ca vad ca o cam dau cotita...
Bah a fost o simpla reclama ,ba a fost un spatiu inchiriat...
In momentul in care faci o astfel de expo -'de anvergura 'trebuie nene sa itzi asumi niste riscuri...nu poti sa faci reclama la ceva negativ si pe urma sa o dai la intors...
Ex.-cei de la autovit spun clar si raspicat ca nu raspund legal la ceea ce promoveaza,pe cand voi.....atzi incercat sa legati masina asta de eveniment ca sa ii dea un plus de culoare.....
Invatati pe viitor sa faceti deosebirii..nu potzi sa face reclama la un cacat ,sa il aduci la tine in ograda si pe urma cand incepe sa miroase sa spunetzi ca nu voi l-atzi pus acolo,ca doar atzi fost platitzi!
In mod legal voi suntetzi raspunzatori la tot ceea ce se intampla la voi in ograda...daca murea cineva aiurea inauntru cine era raspunzator?mortu?
Trebuia sa aducetzi naiba si taloane eurobingo,loz in plic..sau ce nu atzi fost platitzi?
PAREREA MEA....
__________________
FORD CAPRI MK1 V6 2300 GTO 1969-THE WHITE DREAM
Ford Capri: the car you always promised yourself"Gone in 8 sec's...

Last edited by player77; 19-03-10 at 22:59.
player77 is offline  
Old 20-03-10, 09:31   #39
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Daca murea cineva aiurea inauntru era chiar culmea sa fie vinovat organizatorul evenimentului )). Asa nu ar mai organiza nimeni nimic.. daca face vreunul infarct si moare.. ar intra la puscarie pentru omor din culpa, nu? ))) - Scuzati offtopicul dar nu m-am putut abtine )
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline  
Old 20-03-10, 11:06   #40
player77

Stage 5
 
player77's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 477
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[2 Roti]
[Opel]
[RENAULT]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Daca murea cineva aiurea inauntru era chiar culmea sa fie vinovat organizatorul evenimentului )). Asa nu ar mai organiza nimeni nimic.. daca face vreunul infarct si moare.. ar intra la puscarie pentru omor din culpa, nu? ))) - Scuzati offtopicul dar nu m-am putut abtine )
se pare ca nu ai inteles nimik din ceea ce am vrut sa evidentiez...ideea este urmatoarea...in momentul in care itzi asociezi evenimentul cu o tombola trebuie sa ai macar habar despre tombola daca este legala sau nu...
teaserul cu dodgeul a curs aprox o luna inainte si in continuare e activ....
1) chiar daca nu e tzeapa cu tombola desi ma indoiesc ,in momentul in care faci mare tam tam ca aduci o masina de 1200 cp trebuie neaparat sa si o dovedesti....nene...in momentul in care li s-au propus un test dyno au refuzat...daca masina aia are 1200 cp eu imi tai pla..
2)cand se da puterea unei masini echipata cu nitro se da 2 valentze ..cu si fara...
player77 is offline  
Old 21-03-10, 20:29   #41
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by player77 View Post
si taloane eurobingo

era la poarta
mihai88 is offline  
Old 21-03-10, 22:56   #42
Fabi.

Stage 2
 
Fabi.'s Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 36
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Era o vorba candva " E prost cine da, nu cine cere ", si cu asta am spus tot .

Pana n-aveti dovezi clare, de ce deschideti polemici ?
Fabi. is offline  
Old 21-03-10, 23:13   #43
weedboy

Stage 5
 
weedboy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 699
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

si eu cand am auzit prima data ma tenta sa cumpar cateva tichete,dar dupa o scurta discutie cu fetele de la afy m-am lamurit )
weedboy is offline  
Old 22-03-10, 09:01   #44
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by weedboy View Post
si eu cand am auzit prima data ma tenta sa cumpar cateva tichete,dar dupa o scurta discutie cu fetele de la afy m-am lamurit )
Las'ma cu fetele de la AFI ca erau offtopic rau de tot >). Eu nu inteleg alte aspecte...dar prefer sa le tin pentru mine.
morpheusmaster is offline  
Old 22-03-10, 16:21   #45
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by player77 View Post
se pare ca nu ai inteles nimik din ceea ce am vrut sa evidentiez...ideea este urmatoarea...in momentul in care itzi asociezi evenimentul cu o tombola trebuie sa ai macar habar despre tombola daca este legala sau nu...
teaserul cu dodgeul a curs aprox o luna inainte si in continuare e activ....
1) chiar daca nu e tzeapa cu tombola desi ma indoiesc ,in momentul in care faci mare tam tam ca aduci o masina de 1200 cp trebuie neaparat sa si o dovedesti....nene...in momentul in care li s-au propus un test dyno au refuzat...daca masina aia are 1200 cp eu imi tai pla..
2)cand se da puterea unei masini echipata cu nitro se da 2 valentze ..cu si fara...
Eu am inteles ce ai zis.. nu-s atat de batut in cap sau cel putin asa inclin sa cred... Exemplul tau cu mortul nu a fost bun
B|shOp-VR6 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -