Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-03-10, 01:58   #16
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Pe mine au sarit femeile )) in Mall Cotroceni,sa-mi dea nush ce porcarii,si le-am zis ca le musc daca nu pleaca .. si au plecat ))
Ce pot sa mai zic,ROMANIA TREZESTE-TE !!!!!
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 16-03-10, 18:46   #17
kiinderr

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by CataNOS View Post
In momentul ala era cat se poate de aspirata
Daca nu ma inseala ochii cureaua de transmisie de la compresor lipseste.

In pozele postate din AFI mall cureaua e la locul ei. Ce s-o fi intamplat?
cureaua daca nu ma insel, e la locul e i.
kiinderr is offline  
Old 16-03-10, 20:45   #18
admin
Administrator

Stage 3
 
admin's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 158
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Am observat si noi mai multe nereguli in legatura cu aceasta actiune, facem acum niste cercetari mai amanuntite si o sa va povestim. Se pare ca sunt multe lucruri "interesante" de spus.
admin is offline  
Old 16-03-10, 20:55   #19
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,023
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Nu vreau sa par carcotas ... dar lucrurile astea nu trebuiau cercetate inainte ca masina sa intre in cupola cu tot cu expozanti ? ca romanii care nu stiu de capul lor, sa dea banii pe taloanele alea ?
__________________

RoByNeT is offline  
Old 16-03-10, 21:29   #20
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by kiinderr View Post
cureaua daca nu ma insel, e la locul e i.
arunca un ochi si la poza din postul 9
CataNOS is offline  
Old 16-03-10, 21:45   #21
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
Nu vreau sa par carcotas ... dar lucrurile astea nu trebuiau cercetate inainte ca masina sa intre in cupola cu tot cu expozanti ? ca romanii care nu stiu de capul lor, sa dea banii pe taloanele alea ?
Robynet nu esti deloc carcotas. Eu stau si ma gandesc la Romania asta a noastra frate. Masina asta a fost in cel mai mare mall din tara si dupa la cel mai mare tuning show din tara...si e o teapa mare. Cum e posibil asa ceva??? E posibil doar in Romania. Probabil Gratzian a luat si el teapa mergand pe mana celor de la AFI...nuj...nu vreau sa imi iau bann pe aici pt ca imi expun ideile dar ori e in caruta, ori sa luat dupa caruta fara sa verifice...

...oricum, trebuie facut ceva. Asta e clar...dar tare am eu impresia ca viperu si echipa's departe )
morpheusmaster is offline  
Old 16-03-10, 21:46   #22
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

In principiu, cine face reclama pe net, sau in ziare, sau tv, sau la expozitii, negociaza spatiul de publicitate si isi asuma legal actiunile, asta e in toata lumea.

In legatura cu legalitatea, e problema lor. Dar sa facem putina "barfa".
Eu personal am avut un semn de intrebare cand le-am facut o invitatie de a o pune pe dino. Asta era super si pentru noi, facem un reportaj, dar si pentru ei, pentru ca era reclama gratuita. Nu am inteles refuzul lor, dar asta e.

La deschiderea 4TuningDAYS am facut o conferinta de presa, si Tengu a facut un pic de "actiune" cu masina. Atunci s-a rupt, dupa 10 secunde cureaua de la compresor pomenita mai sus.

Il citez pe Tengu: "masina stock are peste 500 de cp. Chiar si fara compresor, nu e normal sa nu poti face un burnout"

Mai sunt unele lucruri de spus, dar vrem sa intram mai mult in problema, dupa cum zicea si vali, pana nu ne documentam. Macar de distractie.

Oricum... e ceva neregula...
Gratzian is offline  
Old 16-03-10, 22:03   #23
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Sunt curios care va fi concluzia, daca veti ajunge la una, dupa ce va veti documenta
SV25MBN is offline  
Old 16-03-10, 23:05   #24
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Mie imi miroase a teapa gen ”Delfinul”. Pentru cine nu stie despre ce e vorba, este (sau era) un joc de tip piramidal in cadrul caruia se organizau adevarate show-uri, cu aplauze, cu poezii, cu laude, cu rasete, glume etc., organizate in 4-5 ”acte”, pentru ca la ultimul act sa afli ca poti cumpara o carte in valoare de 2000 si ceva de euro, care sa-ti deschida ochii despre cum sa faci bani ”si viata ta nu va mai fi niciodata la fel” (in unele cazuri chiar au avut dreptate, pentru ca unii au ajuns sa le ia bancile casele, altii chiar s-au sinucis datorita datoriilor acumulate...)

Nu asta e important, ceea ce vad eu asemanator cu aceasta tombola este probabilitatea ca ei sa fie ACOPERITI d.p.d.v. legal, prin vanzarea acestui CD sau ce spuneati voi acolo. La fel a fost si in cazul ”Delfinul”: teapa perfecta! Multi s-au gandit sa-i dea in judecata pentru despagubiri ori sa le faca plangeri penale pentru inselaciune, au si facut-o, iar acoperirea celor de la Delfinul era una dureros de simpla si reala: ”noi n-am inselat pe nimeni, noi doar am vandut o carte la pretul de 2000 euro” (suna teribil de amuzant, pe mine ma bufneste rasul si acum cand scriu ). Si, din pacate, zicala romaneasca ”nu e prost cine cere, e prost cine da” are si un fundament legal la noi in tara (in sensul ca pana de curand nu au fost interzise astfel de activitati). Bine, am inteles ca intre timp s-au interzis aceste activitati, dar gasesc ei intotdeauna noi portite sa profite la maxim, la limita legalitatii, cum cred ca e cazul in situatia de fata. Eu sper sa ma insel si poate am fortat putin comparatia, dar sfatul meu e sa nu mai fiti atat de naivi, nimeni nu va vrea binele atat de tare incat sa va dea un Viper la 50 ron

Si daca tot ati comis-o si ati cumparat bilet de tombola, fiti barbati si nu incercati s-o aruncati tot pe spinarea 4tuning, nu e nimeni obligat sa va dadaceasca pe voi pana cand va maturizati suficient incat sa nu mai puneti ”botul” la astfel de basme. Din punctul lor de vedere, 4tuning n-a facut altceva decat sa expuna - in cadrul unui eveniment de profil - o masina aratoasa, modificata si care (probabil) ar fi putut fi castigata la o tombola. Nu cred ca era 4tuning in masura sa verifice legalitatea si corectitudinea lor, CU ATAT MAI PUTIN SA GANDEASCA PENTRU VOI.

E bine, totusi, ca s-a creat acest topic ca sa ridice semne de intrebare celor ce se vor mai intalni cu acesti indivizi, pe viitor. Poate chiar sa le ceara ceva lamuriri suplimentare.

Imi cer scuze ca am fost putin mai ”din topor”, insa, mai ales acum in vremurile grele ce le traversam, intr-o lume in care soarta unor meciuri decisive - intre echipe de mare calibru - se schimba in mod inexplicabil in functie de cotele pariurilor sportive, intr-o tara in care se arunca in vazul lumii saci intregi cu bilete la Bingo/Loto etc. inainte de extrageri, poate ca ar trebui sa fiti ceva mai prudenti, poate chiar sa ganditi INAINTE de a face o prostie.

Toate bune tuturor!
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline  
Old 18-03-10, 02:16   #25
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Singura varianta ar fi sa depuneti mai multi reclamatii la politie pentru inselaciune,mergeti cativa si povestiti despre cele intamplate si sunt sigur ca ii ia pe sus.poate va recuperati si paguba.
In rest nu vad cum va puteti recupera banii sau nu vad ce rau puteti sa le faceti pe alte cai.
JimGod is offline  
Old 18-03-10, 02:33   #26
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
Singura varianta ar fi sa depuneti mai multi reclamatii la politie pentru inselaciune,mergeti cativa si povestiti despre cele intamplate si sunt sigur ca ii ia pe sus.poate va recuperati si paguba.
In rest nu vad cum va puteti recupera banii sau nu vad ce rau puteti sa le faceti pe alte cai.
Crezi ca o sa stea politia sau nu stiu cine sa imparta cate 50 lei la fiecare om care vine cu juma de tichet? + vb. lui quick, ei sunt acoperiti. Oamenii in schimbul banilor au primit 1 DVD, restul era campanie publicitara, asta trebuie inteles de aici.

Cum au zis si altii mai sus...ati scos banu, ati luat teapa...nu va mai plangeti acu'...altii siau pierdut casele, masinile...voi doar 50 lei. Mai multa atentie pe viitor
morpheusmaster is offline  
Old 18-03-10, 07:19   #27
BC-20-LET
Audi Driver

Stage 5
 
BC-20-LET's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,386
Member of:
[AUDI]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Deci, aceasta firma "Americand Branding and Marketing" este curata dpdv legal si vorbesc in cunostinta de cauza.

Castigatorul nu va avea nimic de platit, vama a fost deja achitata (ptr carcotasi) .

Ii cunosc pe cei ce au firma dar nu vreau sa le tin partea si sa arunc praf ochi .

.


Va rog sa nu-mi sariti in cap, adevarul e ca se profita de mentalitatea romanului . Dau 50 de lei si am sansa de a castiga un viper, bla bla bla .
Same as national lottery...
Eu nu sunt de acord cu lucrurile astea dar avand in vedere ca sunt in legalitate , nu e nimic de facut. La urma urmei, nu ne-a bagat nimeni mana in buzunar.
Avand in vedere asta, eu nu vad unde e inselaciunea.
Restul e can-can ...
__________________

Last edited by BC-20-LET; 18-03-10 at 07:23.
BC-20-LET is offline  
Old 18-03-10, 07:37   #28
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

normal ca e curata dpdv legal, doar a fost infiintata in februarie 2010.
CataNOS is offline  
Old 18-03-10, 11:35   #29
tase_astra

Stage 5
 
tase_astra's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 755
Member of:
[VW]
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by Gratzian View Post
In principiu, cine face reclama pe net, sau in ziare, sau tv, sau la expozitii, negociaza spatiul de publicitate si isi asuma legal actiunile, asta e in toata lumea.

In legatura cu legalitatea, e problema lor. Dar sa facem putina "barfa".
Eu personal am avut un semn de intrebare cand le-am facut o invitatie de a o pune pe dino. Asta era super si pentru noi, facem un reportaj, dar si pentru ei, pentru ca era reclama gratuita. Nu am inteles refuzul lor, dar asta e.

La deschiderea 4TuningDAYS am facut o conferinta de presa, si Tengu a facut un pic de "actiune" cu masina. Atunci s-a rupt, dupa 10 secunde cureaua de la compresor pomenita mai sus.

Il citez pe Tengu: "masina stock are peste 500 de cp. Chiar si fara compresor, nu e normal sa nu poti face un burnout"

Mai sunt unele lucruri de spus, dar vrem sa intram mai mult in problema, dupa cum zicea si vali, pana nu ne documentam. Macar de distractie.

Oricum... e ceva neregula...
Aici nu a fost vorba de spatiu de publicitate.
Masina respectiva a beneficiat de un teaser pe 4 Tuning, a fost promovata ca fiind premiu la tombola, iar acum dupa ce au fost incasati bani se pare ca e ceva necurat?

In mod normal, la evenimentul organizat de 4T, tombola trebuia sa fie organizata de 4T, nu de X sau Y.
Ca sa vii acum sa zici ca e ceva necurat, nu pare prea profi.

Pana la urma banii de tombola cine i-a incasat????
tase_astra is offline  
Old 18-03-10, 12:40   #30
e36fanatik

Stock
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1
Default Re: dodge viper-cred o mare teapa!mare atentie!

Quote:
Originally Posted by BC-20-LET View Post
adevarul e ca se profita de mentalitatea romanului . Dau 50 de lei si am sansa de a castiga un viper, bla bla bla .
Same as national lottery...
avand in vedere ca sunt in legalitate , nu e nimic de facut. La urma urmei, nu ne-a bagat nimeni mana in buzunar.
totally agree
e36fanatik is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -