17-03-10, 17:00
|
#241
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
Re: Pareri
Mai, tu sigur nu ai venit la mine, ca ai o fuzeta rupta  In plus, subliniam faptul ca nu am tinut cont de numarul de masini ci de nevoile fiecarui club.
Facem legitimatii, ok? Buuuuun... Un club are 10 masini expuse, 10 legitimatii, da? Bun. Se duce un membru cu cele 9 legitimatii in buzunar, si alta la gat (dupa ce primii 10 au intrat inauntru cu legitimatia). Mai baga 9 oameni, fiecare cu legitimatii. Daca tu ai impresia ca cineva are timpul sa se uita dupa vreun CNP, te inseli si stii prea bine ce a fost la poarta. Asta ca un dezavantaj principal al legitimatiilor care, dovedit, asa vor fi utilizate.
Cu diplomele ai dreptate. Nu costa nici mult si este un semn de apreciere o diploma de participare, corect!
|
|
|
17-03-10, 17:07
|
#242
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Style in Motion]
|
Re: Pareri
Hondare , ca te am prins aici vin cu o intrebare la care eu nu am gasit raspuns "de ce sa ales pentru data de 13-14 martie in conditiile in care iarna a fost cum a fost " .
|
|
|
17-03-10, 17:08
|
#243
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2006
Posts: 468
Member of: [VW]
|
Re: Pareri
@T@zMania . nu o lua personal. nu am nimic cu tine .
faceam referire la faptul ca sunt din ce in ce mai multi care sar cu pieptul inainte in apararea organizatorilor gasind scuze si dand explicatii cand defapt nu este treaba lor sa faca asta ci a organizatorilor.
te rog reciteste postul meu si sper sa intelegi ce am vrut sa spun.
@hondarul
nu sunt avocatul nimanui . doar incerc sa exprim ce altii poate au spus cu cuvinte mai putin frumoase .
cred ca faci o confuzie , nu sunt printre cei ofensati ca nu am luat o cupa sau ca a luat altcineva. sincer ma intereseaza putin spre deloc cupele. consider ca nu vin cu scopul de a castiga ceva.
te rog citeste-mi postul de pe topicul cu intrebari , nu are rost sa ma repet in unele afirmatii
vrei intrebari coerente, la obiect?
1. cine face parte din juriu si care este procedeul de jurizare (note , calificative, etc)
2. de ce nu s-a tinut cont de selectia masinilor cum s-a promis
in ceea ce priveste legitimatiile , se pot folosi bratari
nu mi-o lua in nume de rau. nu am nimic de castigat si nimic de pierdut din toate astea. incercati sa acceptati criticile si sa tineti cont de ele .
|
|
|
17-03-10, 17:09
|
#244
|
|
NoSpeedLimit Romania Club Member
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of: [Moderators] [NoSpeedLimit Romania Club] [DACIA] [BMW]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by Hondarul
Mai, tu sigur nu ai venit la mine, ca ai o fuzeta rupta  In plus, subliniam faptul ca nu am tinut cont de numarul de masini ci de nevoile fiecarui club.
Facem legitimatii, ok? Buuuuun... Un club are 10 masini expuse, 10 legitimatii, da? Bun. Se duce un membru cu cele 9 legitimatii in buzunar, si alta la gat (dupa ce primii 10 au intrat inauntru cu legitimatia). Mai baga 9 oameni, fiecare cu legitimatii. Daca tu ai impresia ca cineva are timpul sa se uita dupa vreun CNP, te inseli si stii prea bine ce a fost la poarta. Asta ca un dezavantaj principal al legitimatiilor care, dovedit, asa vor fi utilizate.
Cu diplomele ai dreptate. Nu costa nici mult si este un semn de apreciere o diploma de participare, corect!
|
Ori legitimatii cu poza ori ceva de genu. Exista variante. Bratari cum a fost la Navodari si la Vitan pt a intra in parcu rece. Sunt variante.
Nu am venit cu fuzeta, eu sunt ala care a venit cu roata de rezerva desumflata.
__________________
|
|
|
17-03-10, 17:09
|
#245
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by DOHC16
Hondare , ca te am prins aici vin cu o intrebare la care eu nu am gasit raspuns "de ce sa ales pentru data de 13-14 martie in conditiile in care iarna a fost cum a fost " .
|
Absolut nimic mai simplu - singurul uichend disponibil la Romexpo. Crezi ca ar fi vrut cineva pe vremea asta, cu un grad ridicat de ploi si zapada? A fost un compromis. Dar chiar si asa, nu am avut cu totii noroc de soare si primavara?
|
|
|
17-03-10, 17:16
|
#246
|
|
Super Moderator
 Stage 5
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,661
Member of: [Moderators] [4 Speed Squad]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by PAK
@T@zMania . nu o lua personal. nu am nimic cu tine .
faceam referire la faptul ca sunt din ce in ce mai multi care sar cu pieptul inainte in apararea organizatorilor gasind scuze si dand explicatii cand defapt nu este treaba lor sa faca asta ci a organizatorilor.
te rog reciteste postul meu si sper sa intelegi ce am vrut sa spun.
@hondarul
nu sunt avocatul nimanui . doar incerc sa exprim ce altii poate au spus cu cuvinte mai putin frumoase .
cred ca faci o confuzie , nu sunt printre cei ofensati ca nu am luat o cupa sau ca a luat altcineva. sincer ma intereseaza putin spre deloc cupele. consider ca nu vin cu scopul de a castiga ceva.
te rog citeste-mi postul de pe topicul cu intrebari , nu are rost sa ma repet in unele afirmatii
vrei intrebari coerente, la obiect?
1. cine face parte din juriu si care este procedeul de jurizare (note , calificative, etc)
2. de ce nu s-a tinut cont de selectia masinilor cum s-a promis
in ceea ce priveste legitimatiile , se pot folosi bratari
nu mi-o lua in nume de rau. nu am nimic de castigat si nimic de pierdut din toate astea. incercati sa acceptati criticile si sa tineti cont de ele .
|
Bratarile functioneaza, asa este. Insa dai bratari celor care au masinile expuse, da? Chiar si asa, toata lumea va cere invitatii pentru terti, ca si acum. Si eu as prefera sa se dea bratari numai celor care expun, dar nu se poate, stii prea bine. Daca ii dau lui GGD o bratara (nu te supara ma, e doar un exemplu  ), vine si-mi cere invitatie pentru prietena, de fapt doua... Si tot asa. Nu cred ca are cineva solutia optima la asta.
Despre selectia masinilor am zis de ce, in alt post. Fac si eu ca tine - nu ma repet
Despre juriu, a fost acelasi juriu ca la toate editiile. Si daca sunt apreciati si pusi la bataie de 4Tuning, cred ca nu ai de ce sa ai motive de indoiala asupra calificarii lor referitoare la masini si tuning. Nume, evident, ca nu se pot da.
Si e normal sa acceptam criticile, cele fondate. Ca altfel nici nu as purta acest dialog civilizat cu tine pentru a te lamuri in ceea ce te intereseaza. Apreciez formularea ta. Poate ar trebui sa invete si altii de la tine cum sa puna problema, daca exista ceva ce nu le convine. Numai bine!
Last edited by Hondarul; 17-03-10 at 17:19.
|
|
|
17-03-10, 17:28
|
#247
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2007
Posts: 870
Member of: [Mitsubishi] [Pole Position Racers]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by FVR'u
ON TOPIC
Expozitia slaba rau. Singurele masini interesante BMW by Luca Motorsport si Polski'ul cu motor BMW.
Ca sa ajungi la drift aveai nevoie de nu stiu ce stampila ... evident ca nu stia nimeni asta si m-am trezit la intrare la drift ca nu pot sa intru ...am mai achitat 20 ron pentru inca un bilet si aia a fost ... ca sa nu mai mentionez faptul ca de obicei vitele la abator se stampileaza, nu oamenii.
La drift nu aveai cum sa vezi ceva si dupa parerea mea 4tuning ar putea fi actionati in instanta deoarece au vandut mai multe bilete decat capacitatea maxima a "tribunelor".
Si cireasa de pe tort o alta mare teapa pentru care ar trebui sa se aplice niste sanctiuni vinovatilor (civile sau penale) Viperul de 1200 de cai oferit la tombola ...
Eu de obicei nu calc la asemenea saloane, nici la SIAB nu ma duc pentru ca nu ma intereseaza. In acest an am plecat cu sufletul deschis sa vad si eu ce am pierdut in atatia ani de saloane de tuning ... si am remarcat placut surprins ca nu am pierdut nimic. Sincer ma bucur ca nu am pierdut timpul si in alti ani, banuind ca este vorba despre niste balciuri organizate in scopuri exclusiv materiale de niste smecheri !
OFF TOPIC
Priviti poza de mai jos facuta in parcare la 4tuning days.
Asta este nivelul tuningului din Romania ! Cum sa ai pretentii de show-uri reusite cand personaje de genul asta populeaza si asa mult prea colorata lume a motorsportului autohton !
|
Masina asta are vreo 450whp, este a unui prieten, chiar l-am intrebat de ce a pus cartonul ala acolo, motivul unul foarte simplu- s-a defectat termostatul, si ajungea luni, pana atunci omul nu putea sa faca caldura in masina,asa ca a "blocat" acesul aerului in compartiment, pe motivul ca termostatul a ramas blocat pe deschis! Intradevar, mare rusine sa ai o masina capabila de 0-100 in 3-4sec.
|
|
|
17-03-10, 17:32
|
#248
|
|
NoSpeedLimit Romania Club Member
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,644
Member of: [Moderators] [NoSpeedLimit Romania Club] [DACIA] [BMW]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by Hondarul
Bratarile functioneaza, asa este. Insa dai bratari celor care au masinile expuse, da? Chiar si asa, toata lumea va cere invitatii pentru terti, ca si acum. Si eu as prefera sa se dea bratari numai celor care expun, dar nu se poate, stii prea bine. Daca ii dau lui GGD o bratara (nu te supara ma, e doar un exemplu  ), vine si-mi cere invitatie pentru prietena, de fapt doua... Si tot asa. Nu cred ca are cineva solutia optima la asta.
Despre selectia masinilor am zis de ce, in alt post. Fac si eu ca tine - nu ma repet
Despre juriu, a fost acelasi juriu ca la toate editiile. Si daca sunt apreciati si pusi la bataie de 4Tuning, cred ca nu ai de ce sa ai motive de indoiala asupra calificarii lor referitoare la masini si tuning. Nume, evident, ca nu se pot da.
Si e normal sa acceptam criticile, cele fondate. Ca altfel nici nu as purta acest dialog civilizat cu tine pentru a te lamuri in ceea ce te intereseaza. Apreciez formularea ta. Poate ar trebui sa invete si altii de la tine cum sa puna problema, daca exista ceva ce nu le convine. Numai bine!
|
Da poti sa-mi dai 2 bratari! Una pentru mine,una pt ea! 
De ce nu dai numele juriului? Ti-e frica?  Lasa ca vezi tu,te stie lumea! Cine nu stie unde sta Hondaru, va duc eu! 
Critici? Probabil, dar se pot lua ca niste sfaturi/ ajutoare/ idei pentru urmatoarele show-uri.
|
|
|
17-03-10, 17:54
|
#249
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2006
Posts: 468
Member of: [VW]
|
Re: Pareri
incercati sa nu mai faceti totul pe fuga ca apoi sa justificati greselile cu "nu a fost timp"
cum spunea si GGD , s-a hotarat peste noapte organizarea showlui?
dati bratari pt toti expozantii si prietenele/nevestele/amantele lor si gata. lasati invintatiile pt persoane care vin acolo pt o perioada scurta de timp ,nu expozanti care dintr-un motiv sau altul sunt nevoiti sa plece si sa vina in mod repetat.
organizati o intalnire cu toti expozantii in care sa fie pusi la curent cu organizarea. nu mai mizati pe transmiterea "din gura in gura" (urata formulare dar asta e  ) a informatiilor. spre ex nici eu nu stiam de parcarea gratuita si sunt sigur ca sunt mult mai multi in aceeasi situatie
juriul este secret? de ce? macar procedeul de jurizare este public ? sau cerem prea mult? eu nu am auzit nicaieri asa ceva.... dar poate nu stiu eu...
am participat la showri in diverse orase , organizate de cluburi sau persoane fizice cu muuuuult mai putina experienta decat 4Tuning. si am plecat de fiecare data cu un sentiment placut , a fost mereu cineva care s-a interesat de noi , au fost legitimatii , totul ok.
dupa atata publicitate agresiva , promisiuni cat si perceptia ca "e 4tuning (=experienta , profesionisti) " multi pleaca cu un gust amar dupa 4Tunig days. poate pt ca asteptarile sunt direct proportionale cu publicitatea , grandoarea evenimentului si prestigiul organizatorului.
am intrat pe topicul CNCA , unde am vazut ca Gratian a cerut scuze tuturor participantilor care au venit sa stea in frig. un gest frumos. bravo.
sunt sigur ca Gratian putea dormi linistit si daca nu isi cerea acele scuze , dar este un gest frumos si poate ca trebuie urmat de mai multi in loc sa se caute scuze si motive.
|
|
|
17-03-10, 18:43
|
#250
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Mitsubishi]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by FVR'u
ON TOPIC
OFF TOPIC
Priviti poza de mai jos facuta in parcare la 4tuning days.
Asta este nivelul tuningului din Romania ! Cum sa ai pretentii de show-uri reusite cand personaje de genul asta populeaza si asa mult prea colorata lume a motorsportului autohton !
|
esti amuzant tare! 
merci ca ai postat o poza cu masina mea, care nu facea partea din expozitie, dupa ce am mers cu ea in jur de 250 de km prin ploaie si namoale de la craiova la bucuresti si care, spre deliciul tau avea o problema cu termostatul, piesa ce nu prea are legatura cu tuningul 
masina are la o masuratoare pe dyno cu benzina de strada 464 Whp, este postata si o fisa pe aici pe forum si de atunci puterea a mai crescut un pic
papa
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
Last edited by radu_lkv; 17-03-10 at 18:50.
|
|
|
17-03-10, 19:40
|
#251
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2005
Posts: 917
Member of: [Street Zone]
|
Re: Pareri
Fiidnca tot e topicul de pareri, haideti sa punctam concret ce ar trebui facut pentru urmatorul eveniment:
0. respect pentru expozanti
1. cu cel mult o saptamana inainte o intalnire intre organizator si expozanti. Acolo se pot trece in revista toate nelamuririle si se poate stabili concret, cate masini vin, unde se pun, s.a.m.d.
2. legitimatii pentru expozanti, plus inca o invitatie sau legitimatie/bratara pentru sotii/prietene
3. (copy/paste punct 1,2 si completati 3...in acest fel, vedem ce lista obtinem la final).
__________________
Renault Megane II dci - KW V2 Coilovers, Custom RS bodykit, 18", Custom 2.7" Navi Mio H610, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface, Custom "iDrive" system, Custom CarPC used as DSP, Custom SQ Audio System, etc...
Locul I - EMMA 4Tuning Action & Sound SQ Entry Unlimited
Locul III - CNCA 4Tuning Festival SQ Pasionati
Locul II - CNCA 4Tuning Action & Sound SQ Audiofili Unlimited
https://www.youtube.com/watch?v=CrBTyAXXhKs
|
|
|
17-03-10, 19:49
|
#252
|
|
Daewoo Driver
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of: [DAEWOO]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by radu_lkv
esti amuzant tare! 
merci ca ai postat o poza cu masina mea, care nu facea partea din expozitie, dupa ce am mers cu ea in jur de 250 de km prin ploaie si namoale de la craiova la bucuresti si care, spre deliciul tau avea o problema cu termostatul, piesa ce nu prea are legatura cu tuningul 
masina are la o masuratoare pe dyno cu benzina de strada 464 Whp, este postata si o fisa pe aici pe forum si de atunci puterea a mai crescut un pic
papa
|
Lasa-l ca nu avea nicio treaba cu fenomenul.
|
|
|
17-03-10, 19:58
|
#253
|
|
Inferno Motorsport Member
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,380
Member of: [Inferno Motorsport]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by Hondarul
Nu o sa stergem posturi cu pareri negative, e normal sa fie asa, evenimentul a fost unul reusit, dar departe de a fi perfect, e clar. Insa voi sterge posturile puerile, care nu vin cu argumente si nu fac decat sa agite spiritele, posturi ca cel pus de tine, cu afirmatii nefondate. Dar asa e romanul, are o parere si are impresia ca e lege si ca are dreptate neconditionat.
|
dar 8-9 pagini de pe topicul ''accident drift'' cine le-a sters??????????? v-a deranjat faptul k 95% dintre cei care aupostat sambata seara si noaptea v-au criticat pentru superficialitatea cu care au fost tratate masurile de siguranta care trebuiau aplicate????
de specificat ca aceste masuri sunt obligatorii la orice competitie profesionista.....
sper din tot sufletul sa se faca bine cat mai repede baiatul accidentat cat si gabi si sa nu ramana cu sechele.
daca nu stii care sunt masurile de siguranta iti pot da link-ul pe pm.
__________________
sal
|
|
|
17-03-10, 20:07
|
#254
|
|
Inferno Motorsport Member
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,380
Member of: [Inferno Motorsport]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by Hondarul
later edit pt GGD: expozantii aveau parcarea gratuita, toata lumea a avut cartele. Daca informatia nu a ajuns la tine, este vina mea, ca nu ti-am spus personal.
|
poate doar anumite cluburi....pentru ca toti pe care ii stiu eu ne-am certat cu badiguarzii sa bagam masinile la vip....
again...no comment........
|
|
|
17-03-10, 22:30
|
#255
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 3,341
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [VW] [RENAULT] [4Rally]
|
Re: Pareri
Quote:
Originally Posted by cozo
poate doar anumite cluburi....pentru ca toti pe care ii stiu eu ne-am certat cu badiguarzii sa bagam masinile la vip....
again...no comment........
|
aceeasi pb cu parcarea am intampinato si noi cei de red zone motorsport ploiesti....
a trebuit sa intram cu japca ptr ca cei de la paza erau cu nasul pe sus si degeaba explicam ce si cum...trebuia sa fie o lista cu masinile care au acces lasata la poarta,noi eram pe lista,dar lista nu era la poarta 
1. cu cel mult o saptamana inainte o intalnire intre organizator si expozanti. Acolo se pot trece in revista toate nelamuririle si se poate stabili concret, cate masini vin, unde se pun, s.a.m.d.
2. legitimatii pentru expozanti, plus inca o invitatie sau legitimatie/bratara pentru sotii/prietene
3.lista cu masinile care au acces gratuit in incinta romexpo sau legitimatziile de parcare sa fie impartite la toate cluburile expozante.
__________________
|
|
|
|
|