Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Focsani

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-09, 23:01   #1351
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: Focsani

Yakuza007 nu mai incepe iar .. las-o mai moale...
ce poti sti despre masini cand nu ai condus decat pe o strada sau pe camp si nu ai fost cu ea decat la mecanic cand ai avut o problema poate chiar minora.... asa dupa ce citesc un forum, 2 forumuri toti se cred tari si k stiu ei depsre masini... dar iti garantez ca nu e chiar asa cum crezi U
__________________
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 03-06-09, 23:54   #1352
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Focsani

Quote:
Originally Posted by vlad_csl View Post
ms mult pt ce ma? nu am nevoie sa fiu cenzurat de nimeni.imi place sa fiu liber, sa injur sa vb cum vreau cu cine vreau. nici eu nu am sa mai postez nimic aici.(nu imi place sa fiu supravegheat).
Mulţumim frumos pentru participare, la revedere. În speranţa că ăsta a fost chiar ultimul tău post evit să-ţi ofer cadou un nou infr pentru faptul că ai jignit în bloc DIN NOU toţi colegii de forum.
Să ştii că eşti liber să înjuri cât vrei, să vorbeşti cum vrei, dar în mahala, nu pe un forum public accesibil oricăror vârste şi categorii de oameni. Aici lucrurile stau altfel faţă de uliţa din faţa porţii, există nişte rigori şi nişte reguli pe care trebuie cu toţii să le respectăm, aşa cum trebuie să respectăm şi regulile de circulaţie când suntem la volan, poate că ne-ar plăcea să trecem toţi pe roşu, dar dacă am face-o probabil că fatalităţile ar creşte exponenţial. Păstrând proporţiile, cam aşa stau lucrurile şi pe forumurile publice, respectăm un minim de reguli (impuse de moderatori, din păcate, dacă cei 7 ani de-acasă nu sunt de partea noastră), ca noi ceilalţi să putem discuta relaxat, ca oamenii normali ce ne pretindem a fi.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 01:01   #1353
Franco_UPO

Stage 4
 
Franco_UPO's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Default Re: Focsani

Imi place ideia tek tm3 e chiar interesant...iar Stefanvvti ai dreptate cu suportii am sa aplic ceva peste...eram atat de bucuros cand mi-am luat nr. la masina ca nu a mai contat ce scrie pe suportii...
__________________
Franco_UPO is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 09:02   #1354
tek_tm3

Stage 5
 
tek_tm3's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 520
Default Re: Focsani

sau poate vrei 2 suporti cu 4tuning.....
tek_tm3 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 09:10   #1355
Yakuza007

Stage 3
 
Yakuza007's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 119
Default Re: Focsani

Quote:
Originally Posted by jipianu View Post
Yakuza007 nu mai incepe iar .. las-o mai moale...
ce poti sti despre masini cand nu ai condus decat pe o strada sau pe camp si nu ai fost cu ea decat la mecanic cand ai avut o problema poate chiar minora.... asa dupa ce citesc un forum, 2 forumuri toti se cred tari si k stiu ei depsre masini... dar iti garantez ca nu e chiar asa cum crezi U
Poate nu este cum cred eu dar nici ca el nu este.Asta a fost ultimu lucru care l-am spus.
Yakuza007 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 11:04   #1356
Franco_UPO

Stage 4
 
Franco_UPO's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Default Re: Focsani

Suportii cu 4tuning?
Franco_UPO is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 11:11   #1357
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Focsani

dap franco..arata bine masina...te-am vazut aseara pe la mine prin fata...
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 11:17   #1358
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Focsani

am facut virtualul ala doar pentru a imi face o idee despre cum as vreasa arate masina eu inca sunt elev si nu am bani sa o fac asa dintro data dar mai bn incet incet...eu nu cred ca am deranjat pe cineva si chestia cu multumitul dc te.a deranjat...?aici este un topic al orasului nostru si ar trebui sa vb sa ne sfatuim nu doar sa injuram pe cei care sunt mai slabi si nu au masini bune parerea mea...urmaresc de foarte mult timp discutiile de pe 4tuning chiar daca cont mi.am facut recent si pe nici un topic nu am mai vazut limbaj ca aici atat am avut de zis....imi pare rau daca vam deranjat nu o sa mai postez aici

P.S. tek dami si mie un pm si zimi de suporti aia...

o zi buna
__________________
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 12:20   #1359
tek_tm3

Stage 5
 
tek_tm3's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 520
Default Re: Focsani

da ma franco ...suporti cu 4tuning. ti-i dau mok ca-s de capatat...da si mie un buzz pe mess ca nu stiu d c nu te mai am in lista
tek_tm3 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 12:35   #1360
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Focsani

Quote:
Originally Posted by tek_tm3 View Post
.....in primul rand cer scuze membrilor......ma bad
in al doilea rand va intreb daca s-ar preta asa ceva si daca e realizabil.....
Da de ce sa nu sa se poata ? Din cate stiu eu Patratel lucra cu fibra de sticla , vorbeste cu Grosu il cunoaste mai bine . Sau daca nu mai lucreaza el , dute la un atelier de tuning ceva si roaga acolo sa iti faca . Trebuie matrite ... Din ce am vazut eu nu e forma aceea , de pleoape .
App frumos Bmw Franco ! Am o intrebare nu e legata de masini ... De ce au imprejmuit zona aia de la tine la bloc ? Spor tuturor la tunat .
Stefan vezi ca si la Laris pot face colante , nu stiu preturile ... depinde ce doresti , sper sa nu se supere Liviu pe mine .
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 12:39   #1361
Franco_UPO

Stage 4
 
Franco_UPO's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Default

Ma din cate stiu eu la revendicat cineva si a castigat iar acu vor sa faca ceva market din cate stiu...

tek tm3 cand intri pe mess da un buzz vreau sa vad si eu suportii...

Last edited by aleks; 04-06-09 at 12:48.
Franco_UPO is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 12:46   #1362
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Default Re: Focsani

Of doamne ... toata lumea face markeuri ... la fiecare colt un magazin ... in fine , succes celui care revendicat .

Am o intrebare . La 90,000 km e bine sa faci Chip Tuning ? Ma refer la Vw meu . Are acum 90 Cp , 66 kW , 1.9 TDI , 210 Nm ... si din ce m-am informat dupa montarea chipului ar avea 88KW , 120CP , 251 Nm pret 275 € . Nu mai stiu pe unde am gasit ( web site ) . As vrea niste pareri ... E bine , nu ?
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 12:55   #1363
Franco_UPO

Stage 4
 
Franco_UPO's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Default Re: Focsani

Poti sa faci la cati km vrei...dar dupa ce o cipuiesti sa o duci la dynotest sa vezi cu adevarat cati cai ti-a dat..
Franco_UPO is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 12:58   #1364
tek_tm3

Stage 5
 
tek_tm3's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 520
Talking

parerea mea ca la colante si d-astea mai bine va duceti la liviu.....nu de alta da daca nu iese bine....te bati numai cu unu

nen....cine-i patratel...cine-i grosu.....si unde naiba ai vazut tu atelier de tuning la noi ????....poate ai vrut sa zici tinichigerie

Last edited by aleks; 04-06-09 at 15:23.
tek_tm3 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-09, 13:02   #1365
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Default

Dap , ca sunt chiar curios cum o cutie mica imi da mie 30 de CP in plus ! Alte modificari pentru a o urca mai sus , se mai pot face ? La partea mecanica sunt cam praf . Am auzit ca se pot mari diametrul pistoanelor , evacuare completa pentru a elimina gazele mai repede ...

Sau ar mai fi o modalitate sa o vand si sa iau alta din germania la mana a doua pe benzina vr5 180 cp si sa pastrez numere de imatriculare ... dar nu stiu pe ce situri sa caut sa vad preturi ...

voi ce spuneti ?

Quote:
Originally Posted by tek_tm3 View Post
nen....cine-i patratel...cine-i grosu.....si unde naiba ai vazut tu atelier de tuning la noi ????....poate ai vrut sa zici tinichigerie
Grosu e membru Inferno are un Renault Megane 2 alb cu nr de B . E si pe forum .
Patratel are motor , nu stiu acum daca mai are , sta prin zona pe la Koufland .
Atelier de tuning nu stiu daca e in focsani dar in alte orase sunt . Daca vrei cu adevarat sa faci ceva , investesti si iese bine , nu de mantuiala .

Last edited by aleks; 04-06-09 at 15:24.
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -