Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-09, 09:56   #1261
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Ce bine ar arata lumea asta fara atata poluare si impresii de doi bani.
Te-ai gandit sa renunti la lumea sportului pe 400m sau la lumea forumului ???
P.S. - ONO posturile mele nu erau de "Suferinta Maxima" ci de "Realitate CRUDA" .... nu rezolvi nimika daca nu ma lasi sa-mi exprim parerea mea PROPRIE SI PERSONALA .... tot nu ai sa schimbi nimika ....
P.S.S. - ONO esti actionar la Racing Code? .... numai de curiozitate intrebam ... fara alte argumente aiurea .... Da sau NU ... aicea la Craiova s-a auzit ceva ... eu sincer nu cred cele auzite ... poti sa-mi dai raspunsul si pe privat.

Nu i tin partea lui CZR`u ... dar omul asta e prezent la curse ... de ce sa nu aiba un cuvant de spus? .... ARE CEL MAI PUTERNIC MOTOR 1.8 TURBO DIN LUME .... de masina lui se vorbeste pe forumuri ca www.vwvortex.com , www.cupraforum.com ... etc ... forumuri unde sunt aproximativ 5 MILIOANE de Useri inregistrati ... toti i apreciaza munca .... tuneri ca REVO , Giac ,Upsolut au ramas uimiti cand au vazut performantele optinute din motorul de 1.8Turbo ... numai la noi toti il judeca ... toti sunt peste el ... toti copii isi dau cu parerea ... si TOTI TUNERI ROMANI i dau sfaturi cu un ton foarte AROGANT ...
Asta este Romania .... in tara asta "datul cu parerea " este SPORT NATIONAL.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 11:36   #1262
geo_34
VW Driver

Stage 3
 
geo_34's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
.... ARE CEL MAI PUTERNIC MOTOR 1.8 TURBO DIN LUME .... de masina lui se vorbeste pe forumuri ca www.vwvortex.com , www.cupraforum.com ... etc ... forumuri unde sunt aproximativ 5 MILIOANE de Useri inregistrati ... toti i apreciaza munca .... tuneri ca REVO , Giac ,Upsolut au ramas uimiti cand au vazut performantele optinute din motorul de 1.8Turbo ...



tot respectul pentru CZR dar pana la cel mai puternic 1.8 TURBO mai este fratioru drum lung
geo_34 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 13:20   #1263
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
P.S.S. - ONO esti actionar la Racing Code? .... numai de curiozitate intrebam ... fara alte argumente aiurea .... Da sau NU ... aicea la Craiova s-a auzit ceva ... eu sincer nu cred cele auzite ... poti sa-mi dai raspunsul si pe privat.
Daca il sustin pe Sebastian inseamna ca sunt actionar la Racing Code? Ma faci sa rad.

Da mai inapoi cateva zeci de pagini si ai sa vezi cate razboaie am avut eu cu Sebastian, acum am 31 de ani, particip intr-un campionat puternic din Romania, cred ca a ajuns la o varsta in care nu mai vreau sa ma cert cu nimeni.

PS. Ca sa raspund la intrebare o sa-ti pun de acum ca NU am nici o treaba cu nimeni, eu imi repar propriile mele masini cu mecanici mei si atat.

PS2 Daca voi vreti sa va jigniti nu aveti decat sa o faceti asa cum doriti, eu nu ma mai implic pentru ca observ ca pic si eu in rautatile voastre si chiar nu vreau asta asa ca aveti mana libera si ii rog si pe colegii mei sa nu se mai implice 1 saptamana sa vedeti dupa ce iese aici.
__________________
www.ono41.ro (NOU)

Last edited by ono41; 24-02-09 at 13:52.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 14:05   #1264
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

uite asta urasc eu la voi astia care puteti sa va spuneti cuvantul
nu aveti curajul sa-l luati pe omul asta de guler si sa-l aruncati afara din lumea asta a curselor, unde el este doar un forumist unde nu a stiut decat sa lanseze intrigi,certuri,unde nimeni nu-i ajunge cu prajina la nas
daca tragem linie,omu e doar un oportunist care vrea doar sa faca bani si ca sa fie remarcat s-a laudat ca are o masina de 700+++++ cp pe care a scos-o de 2 ori in 3 ani si ne minte ca e gata maine incat cred ca el traieste intr-un univers paralel unde notiunea timpului e pierduta
ca sa fiu ontopic... ce motocicleta?unde?cand?cum?
si ma face pe mine complexat?eu nu umblu cu masina lui tata prin oras
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 15:28   #1265
Raul_WST

Stage 3
 
Raul_WST's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 84
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Urate certuri, urate discutii, urat tot ce se intampla in lumea asta a sportului auto din Romania. In loc sa se bucure lumea ca apar pe zii ce trece masini puternice si pot face o figura frumoasa, toti sunt ca niste babe la colt de sat, stau si barfesc despre x si y.
Sa inteleg ca acest CZR este un 1,8 Turbo pe un Audi TT nu? foarte impresionanta masina si intradevar vorbeste multa lume (frumos) pe afara de aceasta masina; felicitari proprietarului, merita tot respectul.
Cat despre d-l Sebastian, proprietarul Subarului de xxx hp, nu comentez nimic din necunostinta de cauza, dar daca la ora organizarii cursei de pe 1 mai, masina nu este gata si nu se va aseza la start se va dovedi ceea ce spunea cineva mai sus.
__________________
orange S3 powerd by Motoren Technik Mayer Berlin
www.mtm-berlin.com
Raul_WST is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 20:17   #1266
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Nu am de dovedit nimic nimanui. Eu imi vad de treaba mea de masinile mele de clienti mei de bani mei si nu dau socoteala iar daca am o placere probabil ca voi face in asa fel incat sa fie posibil sa o realizez. Masina mea este aproape gata dar mai am de lucru la propiul ECU.
V-a functiona cu ECU RacingCode.
ECU este in teste de catva luni, iar pentru mine e important lucrul bine facut nu parerea altora, care isi permit sa judece.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 23:04   #1267
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Cred ca ar trebui sa ajungem la maturitatea la care sa nu se mai creeze telenovele pe unele topicuri. Suntem satui de flame-uri din ambele parti. Cum se domoleste un "insurgent", se dezlantuie celalalt. Iar se rascoleste ***-ul si pute. Nu tin partea nimanui si trebuie sa privim lucrurile detasat si realist. Fata de vechile dispute, vad ca Sebastian da dovada de calm si echilibru. Fiecare face ce vrea cu masina proprie si o scoate cand si unde vrea, daca as fi in locul lui, e posibil sa fi procedat la fel pastrand o aura de mister.
__________________
samurai 4x4
yknot is offline   Reply With Quote
Old 24-02-09, 23:13   #1268
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Nu e mister insa atunci cand sti ce poti este mai simplu sa ai control de sine.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 01:11   #1269
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Cred ca vara asta va trebui sa scoti masina ca se anunta o vara HOT si cred ca vei avea concurenti posibil si peste masura
zGb is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 05:34   #1270
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Nu mi-am propus sa nu o scot imi face placere sa ies sa ma dau.
Vedem care e cel mai bun, cat de bun si atunci probabil ca o sa ies, dar in nici un caz pentru "posibil".
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 08:04   #1271
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Nu mi-am propus sa nu o scot imi face placere sa ies sa ma dau.
Vedem care e cel mai bun, cat de bun si atunci probabil ca o sa ies, dar in nici un caz pentru "posibil".
Scuze ca ma bag si eu in discutia asta, dar am si eu o intrebare pt tine Sebastian.

Tie iti plac cursele?(liniutele)

Intreb asta pentru ca ... daca da, nu inteleg de ce ai nevoie ca persoanele care vor sa fie cu tine la start sa treaca prin calificari, atata timp cat placerea de a concura pe 400 metri, 1000 m, de pe loc, din mers ... trebuie sa fie a amandorora.

Ar trebui sa te dai pentru placerea ta... nu pentru a dovedi cuiva (poate doar tie) ce poate masina ta... nu suntem in nfs sau intr-un film, ca sa conteze clasamentele ... pt ca nu castigati bani din clasamente, ca sa conteze...

Pe de alta parte, inteleg ca nu o sa te dai acum cu toti cei care vor sa te proavoare, unii avand poate masini vadit mai putin performante. Doar ca multe dintre masini sunt masini f performante pentru tara noastra, si macar ele cred ca ar merita ...


Scuze inca o data ca m-am bagat in discutie fara sa fie implicat, dar chiar nu inteleg de ce atata polemica pe aceasta tema, cand e foarte simplu ...

Last edited by SFW; 25-02-09 at 08:07.
SFW is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 15:36   #1272
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Pai pentru placerea mea ma dau cu Forester de 400cp si cu m3 de +420cp.
Ma dau si cu un Logan de cupa, mai ma dau si cu alte masini, pentru placerea mea e suficient dar nu ai sa ma vezi la stat cu m3-ul langa un logan de grupa N, nu pot sa-mi permit sa-mi pierd timpul.
Alte nelamuriri, pe timpul, banii si pasiunea mai aveti?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 16:51   #1273
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Pai pentru placerea mea ma dau cu Forester de 400cp si cu m3 de +420cp.
Ma dau si cu un Logan de cupa, mai ma dau si cu alte masini, pentru placerea mea e suficient dar nu ai sa ma vezi la stat cu m3-ul langa un logan de grupa N, nu pot sa-mi permit sa-mi pierd timpul.
Alte nelamuriri, pe timpul, banii si pasiunea mai aveti?
Ma refeream la subaru, respectiv daca cu el nu concurezi din placere.

Si precum am spus, nu cred ca se asteapta nimeni sa stai la start alaturi de o masina ce este clar inferioara ca si performante.

Ma refeream la masini care sunt performante, poate intradevar, nu la fel de performante ca subarul tau, dar pe de alta parte, nu multa lume stie cat de performant e subarul tau...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 17:26   #1274
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Logan de cupa se numeste numai dupa ce ii aduci modificarile pentru cupa si nu atunci cand este o tighaie goala!
Dar daca iti place sa aluneci in scaunl ala normal si sa-ti imaginezi ca depasesti pe cineva pe interior atunci.....sa iesi pe locul 1 .
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 25-02-09, 18:06   #1275
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Am sa ma pun la punct, urmeaza sa fie de cupa cu modificari reguamentare.
Pentru asta astept kitul, probabil ca voi mai lua inca unul si vor fi conform regulamentului, pe care-l astept cat de curand sa nu gresesc ceva.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -