Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-08, 19:51   #76
AVY

Stage 2
 
AVY's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 33
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

Phlow, SCUZE!
Am citit gresit, si am vb aiurea.
AVY is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 11:42   #77
pitt!

Stage 2
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 52
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

ce faceti ma ? va certati fara acordul meu ?
)
pitt! is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 15:49   #78
fgm

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 499
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

S-a dat Leonul cu Kiki Bmw 525 200+cp prima oara a castigat Leonul la o distanta de 1 masina si jumatate, a doua oara a murit turbina si a batut Bmw. Fuge frumos Bmw, facem niste modificari la turbo si ne vedem sa clarificam situatia, care iese castigator.
Ne mai vedem in timpul saptamanii cand vine si SN care are cateva masini aliniate la start.
fgm is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 15:50   #79
duta

Stage 1
 
duta's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
DUTA,de curiozitate,cati ani ai si ce masina conduci?Cand vreodata ai vazut tu spania sa bata japonia la masini de acelasi nivel?.Uite,k pt tine,mai este un baiat cu un seat leon 1.9tdi de 110cp,o sa ma dau cu el numai pt tine
Eu am 1.6 16v 105cp,foarte stock..sper k o sa se si inregistreze cursa,nu de alta,dar sa ti`o dau si tie sa te bat cu ea in cap putin k vorbesti fara sa stii
Leonu alalaltu are mult mai multi cai,si asa e foarte normal sa ma bata..dar tu nush de ce vorbeshti...
Asa cum si SGM avea 200cp pe dacia,si Made in Romania batea germani,sua,japonia,spania si multe alte tari..
sa vorbeasca si nea ion k si el e om..:-j
Phlow..nu m`am dat cu el pt k e evident rezultatul..are mult peste mine
am 22 de ani si conduc Hyundai Sonata 98, 2.0l, 16v 137 de cai si nova 1.6 carburator 72 de cai. Vorbeam de cazul asta spain vs japan ca ai zis ca e slaba masina in comparatie cu a ta pt ca e made in spain.
duta is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 16:03   #80
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

Quote:
Originally Posted by fgm View Post
S-a dat Leonul cu Kiki Bmw 525 200+cp prima oara a castigat Leonul la o distanta de 1 masina si jumatate, a doua oara a murit turbina si a batut Bmw. Fuge frumos Bmw, facem niste modificari la turbo si ne vedem sa clarificam situatia, care iese castigator.
Ne mai vedem in timpul saptamanii cand vine si SN care are cateva masini aliniate la start.
o mica rectificare...prima data cand am fost batut era doar un bot de masina in fata nu o masina jumate, ma rog infrangerea tot infrangere este dar...sa nu uitam de noroiul acela...oricum decisivu il astept sper ca turbina ta sa nu aiba nimic...io am vb cu mecanici si am ajuns la o concluzie azi dar vb totul live nu ne amestecam in forum
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 16:10   #81
fgm

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 499
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

Turbina nu e stricata fizic, sunt probleme la un senzor care taie turbina din functionare, asteptam decisiva
fgm is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 16:17   #82
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

fuce bine leonul....mititel, puternic, parerea mea sincera e ca are mult mai multe facut la motor decat un cip prea fuge de manaca pamantu iar pe 400 de metrii cat ne-am dat este cu adevarat competitiv, io sunt dezavantajat ca e grea masina...si pana se lanseaza e mai complicat dar e interesant pe 500 si mai mult de metrii daca vrea leonul oricand am placerea de a ma da chiar si la 400 abea astept decisivul
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 21:15   #83
duta

Stage 1
 
duta's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

nu stiu ce sa zic, daca-si face turbina sa mearga cat trebuie e cam groasa. plus ca are cauciucurile de iarna, dar merge, le mai desumfli si tu un pic si vdm! cat despre 500 m nu stiu ce sa zic, e dezavantajat ca in trepte mari trage mai bine a ta ca ai putere mai mare!
duta is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 21:19   #84
AVY

Stage 2
 
AVY's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 33
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

Nu pot sa refuz nici la 500 m, saptamana viitoare poate schimb si eu cauciucurile , si sper sa fac si turbo sa merarga.
AVY is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 21:36   #85
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

da sefu io oricum mi-am desumflat gumele ca sa am aderenta mare, la mine pana se pune "vaporu" in miscare e greu ca dupa aia incepe si fluiera si se duce dar la plecare nu am nici o sansa ca de e turbo a lui si usoara, mica, dar imi place competitia pierzi castigi Racer te numesti 400 de metrii sunt la limita pt mine sa il fac...daia e asa palpitant la de la 500 in sus nu imi fac griji absolut deloc, ca daca ajung intr-a 4 la mine deja sunt linistit
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 09:36   #86
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

n-are cum sa plece el in fata ta , tu cu spate si el cu fata. in cel mai rau caz pleci la egalitate cu el.
shadowro is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 10:34   #87
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

da man dar tensiunea pe cuplu e pe distanta mai mare la mine (cutie-cardan-grup-roti) la el fiind pe fata e mai mica,(cutie-roti) + ca e mai usoara e mai sprintena...dar nu asta e problema...ca pleaca el primu ca re recupereaza
Kiki is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 10:55   #88
B11EAU

Stage 5
 
B11EAU's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 448
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
da man dar tensiunea pe cuplu e pe distanta mai mare la mine (cutie-cardan-grup-roti) la el fiind pe fata e mai mica,(cutie-roti) + ca e mai usoara e mai sprintena...dar nu asta e problema...ca pleaca el primu ca re recupereaza
Nu vreau sa incep vre-o polemica aiurea, dar iti recomand sa astepti vreme buna ( mai cald un pic ) si sa exersezi plecarea... Ce spui tu nu prea are sens...
__________________
@ 2979 @ ...
B11EAU is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 14:04   #89
dreamer

Stage 5
 
dreamer's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 381
Member of:
[VW]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

Quote:
Originally Posted by shadowro View Post
n-are cum sa plece el in fata ta , tu cu spate si el cu fata. in cel mai rau caz pleci la egalitate cu el.
Trebuia sa fii acolo sa vezi
dreamer is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 14:06   #90
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Seat Leon 110cai TDI provoaca

raspunsul masinii la apasarea acceleratiei sau .. cuplarea ambreajului e aproape instanta ... adica eu am inteles ca pana se invart rotile tale spate ... care vorba aia sunt la 100 metri de motor ... se invart ale lui de pe fata de 3 ori )
nu se poate asa ceva ... doar sa fi facut tu cardanu din parghii sau cine stie ce alte mcguiver-isme )
shadowro is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -